Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensownie dyskutować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Sensownie dyskutować
Podstawowe pytanie: czy Dacheng zna ten element? bo jeśli nie to należy mu się ostrzeżenie za pisanie o czymś o czym się niewiele wie...
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensownie dyskutować
pozdrawiam i życzę więcej tolerancji. :wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensownie dyskutować

Podstawowe pytanie: czy Dacheng zna ten element? bo jeśli nie to należy mu się ostrzeżenie za pisanie o czymś o czym się niewiele wie...


Dacheng robiący gwiazdę bez podparcia? Chcę zobaczyć 8)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensownie dyskutować
Widzisz Jiamin, ja nie wymądrzam się na temat jak wykonać ten element , tylko mówię o jego obecności w stylu Chen taijiquan. A o tym wiem i mam solidne źródła na poparcie tego co mówię, a nie tylko wydaje mi się.

Poza tym, gdy wyraża się opinię na jakiś temat, różne mogą poziomy kompetencji w danym zakresie. W każdym przypadku można się wypowiedzieć, ale stanowczość twierdzenia powinna być w miarę proporcjonalna do faktycznej wiedzy. Stąd używamy czasem takich sformułowań jak np.: podobno, prawdopodobnie, wydaje mi się, sądzę, przypuszczam, słyszałem, ponieważ X, to z tego wynika Y.

Natomiast, w sytuacji, gdy wyraźnie Tobie ludzie mówią, że pewne rzeczy zostały w klipie wyjaśnione, m.in., że ten luoxuanquan, to system tradycyjny, pierwotnie zwany shaolin sanziquan, a Ty upierasz się bez sensu, że to sportowe wushu, i bez jakichkolwiek podstaw, jak osioł, upierasz się przy stwierdzeniu, że to ten sam luoxuanquan, który stworzył Qiu Zhihe, zupełnie nic na ten temat nie wiedząc (w klipie podana jest charakterystyka tego luoxuanquan - shaolin sanziquan, nie mająca nic wspólnego z charakterystyką luoxuanquan Qiu Zhihe), to jest zachowanie zasługujące na ostrzeżenie.

Brak zrozumienia tak podstawowych rzeczy, przejawiający się zadaniem tak głupiego pytania, jak to na które tutaj odpowiadam, też zasługuje na ostrzeżenie. Niestety kolejne ostrzeżenie odbiera Tobie możliwość pisania na forum. Mam nadzieję, że przynajmniej inne osoby nauczą się korzystać z forum tak, by wszyscy z tego odnosili korzyść.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sensownie dyskutować

Niestety kolejne ostrzeżenie odbiera Tobie możliwość pisania na forum. Mam nadzieję, że przynajmniej inne osoby nauczą się korzystać z forum tak, by wszyscy z tego odnosili korzyść.


Tzn. naucza sie, ze nie nalezy Panu odpowiadac?


Może nauczą się, jak rozmawiać, żeby to przynosiło wszystkim korzyść.

Moze lepiej zalozyc kolejny jednopostowy temat zablokowany zaraz po utworzeniu? Chociaz w tej sytuacji troche nie po drodze jest ten znak zapytania na koncu: "Kopnięcia z wyskoku w taijiquan - nowość, czy tradycja?"
...
Tak nie korzysta sie z forum. Do zamieszczania artykulow wystarczy Panu zwykla strona internetowa.


Pytanie Jiamin wcale nie dotyczyło tematu poruszonego w tym poście, a było związane z ostrzeżeniami dla niej, z powodu wypowiedzi w zupełnie innym temacie. Było też zupełnie pozbawione sensu. To było coś w stylu: "Czy masz prawo mówić, że Jaguary są droższe od Fiatów, skoro nie masz ani Jaguara, ani Fiata?"

Z tego co widze, uzytkownik jijamin pisze (pisal) calkiem sensowne posty, rowniez w interesujacej Pana tematyce.


Użytkowniczka Jiamin tak często wypowiadała się tak arogancko autorytatywnie na tematy o których nie miała żadnego pojęcia, nie czując potrzeby popierania swoich wypowiedzi argumentami, że jej miarka się przebrała.

I jeszcze raz - proszę nie przenosić dyskusji do PM
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024