Skocz do zawartości


Zdjęcie

Goleń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_piksel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
thaifighter może oni wolą za te 40-50 lat nie mieć poważnych problemów z chodzeniem?
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Jajka sobie robisz czy seryjnie myślisz że będziesz piszczelem łamał kije baseballowe?? :lol: :roll: Z resztą twardy piszczel to nie wszystko, przeciwnika można oklepać na 1000 innych sposobów. Takie "chodowanie" okostnej najzdrowsze nie jest, aczkolwiek pewien poziom wytrzymałości trzeba mieć ale bez przesady, na czymś trzeba będzie chodzić na starość :) 8)
  • 0

budo_czosnkowy ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:.....Hm....z daleka.

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Mam pytanko thaifighter , zaciekawiło mnie to co napisałeś:
1] Napisz proszę jak Ty utwardzasz swoje golenie, jak często, jaką technike utwardzania stosujesz,itd.
Pisząc powyższego posta stwierdziłeś, że wszyscy są uderzaczami cyt.:

ok panienki nie utwardzajcie kości.lamcie je sobie na każym patyku.tylko jedno pytanko: po co cwiczycie dany system/sztuke walki(niepotrzebne skreślić) skoro zamierzacie słamać swoje kości na kościach przeciwnika??


Przynajmniej ja to tak odebrałem, skąd ta pewność co do tych uderzaczy??? przecież ludzie ćwiczący parter nie muszą sobie utwardzać goleni, a i tak zdarza się że łamią tych twardzieli co "kopnięciem łamią drzewa" :wink:

2] Skąd wiesz,że przy konięciu złamie sobie nogę...może jest też coś takiego jak technika kopnięcia (mogę się mylić)

Odp. na Twoje pytanie:
Po co ćwicze?? ...żeby szybko uciekać :) :) :)
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
do Ramon:
ok.twierdzisz że nie znam sie na utwardzaniu goleni.nigdy nie sprawdzileś moich goleni .to może laskawie mnie oświecisz i powiesz kim ty jesteś lub inaczej co osiągnąłeś że jestes taki wszechwiedzący...?chyba że jestes Silvą albo Crocopem,wtedy przepraszam.a może jestes od nich lepszy????

do Czosnkowy Ludek:
ad1moj trening piszczeli:
owijam czymś np.ręcznikiem drzewo i kopie lowkicki w nie z takiej sily na ile mi wytrzymałość pozwala.kopie w 3 seriach po 30 kopnięc na każdą noge.trenuje twardość co 2 dzień.a tak wogóle jak byś raczył zauwarzyć ten temat jest o utwarzdzaniu goleni,czyli chyba raczej dla uderzaczy??nie uważasz??

ad2
tak masz racje.gdy masz technike kopniecia to na pewno nigdy, przenigdy nie złamiesz nogi.jeśli naprawde tak myślisz to ta "rozmowa" jest bez sensu!

a propos szybko uciekać:ktoś cie może jeszcze szybciej dogonić :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
thaifighter utwardzanie goleni to bardzo długotrwały proces i lepiej go nieprzyspieszać, a Ty chcesz iść na skróty. Nawet jeśli nie zniszczysz goleni albo już się z tym pogodziłeś to niedługo rozwalisz kolana. Kopanie w coś co się nie odkrztałca/nie odlatuje amortyzując "odbicie" nogi nie jest zbyt mądre.

ps. nawet Tajowie kopią w drzewa bananowca - bardzo miękkie - twardością przypominają worek treningowy

ps2. jak już mają kopać w drzewo...
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
ok. może masz troche racji
  • 0

budo_pientsu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Niektórzy twierdzą, że nie da się utwardzić kości poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, działając na nie mechanicznie. Mi się zdaje jednak, że da sie to zrobić. Organizm sam przystosowuje swoje poszczególne części i narządy do trudnych warunków nie koniecznie sprzyjających mu, to coś w rodzaju reakcji obronnej. Naprzykład twardnienie skóry na stopach i dłoniach, zrosty czyli twardsze i grubsze kości w miejscach po złamaniach, porastanie łuków brwiowych przez tk. mięśniową u bokserów. To taki mój amatorski punkt widzenia na sprawę...pozatym na discovery oglądałem sobie kiedyś program o człowieku :D i tam było właśnie o sportowcach międzyinnymi, że w miejscach gdzie kości są silnie narażone na urazy okostna buduje silniejsze i gęstsze wiązania w kości a jej ilość zmniejsza się w miejscach nei narażonych na urazy (jakoś tak 8) )... my na treningach na wzmocnienie piszczeli mamy jedno główne ćwiczenie: klęczenie na ławeczce, dodatkowo żeby było śmieszniej czasami dzielimy się na dwie grupy ustawiamy ławki w rzędzie jedna grupa na nich klęczy, druga przeskakuje po nich tak jak w zabawie w żabki :wink: dodatkowo wgniatając w ławkę tych klęczących
  • 0

budo_czosnkowy ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:.....Hm....z daleka.

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Witam!!

Do thaifighter:

...a tak wogóle jak byś raczył zauwarzyć ten temat jest o utwarzdzaniu goleni,czyli chyba raczej dla uderzaczy??nie uważasz??


Nie, nie uważam tak...sądze,że każdy ma prawo wypowiedzieć się na ten temat, niezależnie od tego co trenuje. Zresztą zawsze warto poznać opinię innych ludzi...można by coś wyciągnąć wartościowego dla siebie :wink:

tak masz racje.gdy masz technike kopniecia to na pewno nigdy, przenigdy nie złamiesz nogi.jeśli naprawde tak myślisz to ta "rozmowa" jest bez sensu!


Nie napisałem, że nigdy chciałbym tylko zauważyć, że po coś ta technika jest chyba nie tylko dla samego szpanu, żeby fajnie wyglądało...

z bieganiem masz racje, zawsze "Ktoś" może biegać szybciej niż ja :) :)

Na koniec: Nie chcę nikogo przekonywać. Wyraziłem tylko moje zdanie, które potrzymuje. Uważam,żę utwardzanie to patologia treningowa. Sądze że bez utwardzania kości można wygrywać walki...a utwardzanie może prowadzić do kalectwa. Ale każdy może wybrać co uważa za słuszne...to wszystko. :)
  • 0

budo_ali m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
trenuje od 2 lat mt i wydaje mi sie ze goleni nie mozna utwardzic.Poprostu człowiek po czasie przyzwyczaja sie do bólu.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
taaaa....... 2 lata. uwierz ze niektórzy trenuja troche dłużej i maja ciut wicej tzw.doświadczenia
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Więc Thaifighter jak będziesz już ćwiczył te 2 lata i łamał lowkick'iem kije baseball'owe to daj znać, chętnie popatrze :) 8)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
O Bozesz Ty moj.... Ale bzdury.

Byl kiedys na forum taki bardzo madry czlowiek, Kubus Puchatek mial nicka...
Wypowiedzial sie z 10 tysiecy razy na temat utwardzeniowych wynalazkow, miedzy innymi drzew i jezdzenia butelka po goleniach.

thaifighter - mniej sluchaj kolegow z osiedla/wioski i filmow ogladaj, watpie czy SIlva i Crocop kopia drzewa, stosujac przyjete przez Ciebie kryteria oceny. Glupot napisales, ze glowa mala.

Utwardzanie goleni... Chyba zaloze zaklad z wozkami inwalidzkimi, za 50 lat mi sie zwroci, jak nie beda mogli coponiektorzy inteligenci chodzic. Pokolenie thaifighterow.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
do marchew
mam pytanie czy jestes moherem????wnioskuje po pierwszych słowach twojego posta że jestes wiec nie ma co cie przekonywac bo i tak słuchasz tylko ojca dyrektora...


do kamasz666:
dwa lata treningu mam juz dawno za sobą...a jak złamie kij bejsbolowy lowkickiem to dam znać tobie jako pierwszemu
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
8)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
17 lat to młody wiek. na niektore rzeczy patrzy sie inaczej ;) wierzy sie w rozne rzeczy. twoje zdrowie.
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Tzw. "utwardzanie" goleni polega na powdowaniu mikro pęknięć kości piszczekowej co prowadzi do zalewania tkanką kostną zakończeń nerwowych (tych znajdujących się płytko pod skórą).To oczywiście skutkuje ale po latach odbija się na zdrowiu (bóle reunatyczne, przykurcze mięśni i tego typu miłe historyjki). Ale oczywiście da się "pokonać ból" :)
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
tak masz racje niedziel jestem gówniarz ale nie boje sie ryzykowac nawet własnym zdrowiem także w moim treningu będe trwal.widać taki już moj los musze poswiecic zdrowie :D patrz Muhammad Ali
  • 0

budo_czosnkowy ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:.....Hm....z daleka.

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Temat dalej jest wałkowany he he he... 8O

Ktoś kiedyś powiedział: Dąż do celu, ale nie za cene zdrowia...
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
tak i to jest dobra myśl na zakończenie tematu.
  • 0

budo_sycylian
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Goleń
Ja znam dobry sposób:)Weź mamie wałek z kuchni i wałkuj nim piszczele, aż sie utwardzą.....a potem idź do lekarza po skierowanie na zabieg usuniecia zwyrodnień :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024