Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia w domowym zaciszu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Witam wszystkich serdecznie.Przedstawię mój problem.Kazdego dnia cwicze-pierwsze podnosze hantle na dwa sposoby, nastepnie rozciagam gume na 5 sposobow, potem krzeselko na wzmocnienie nog, pompki z nogami opartyimi na lozku, nastepnie pompki na krzesle, stanie na rekach i takze wyciskanie pompek a na koniec obciazanie rak hantlami i uginanie nog.Mam 14 lat, 164 cm wzrostu i waze 56 kg.Chcialbym sie poradzic tych ktozy sie znaja na tym a mianowicie czy to nie za duzo dziennie, czy przerwa miedzy cwiczeniami powinna byc wieksza(ja mam ok 1 min przerwy), czy kolejnosc ciwczen nie powinna bym inna.Z gory dzieki.
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Może specjalista ze mnie marny, ale wydaje mi sie że 14 lat to jesczze troche za mało żebyś pracował z hantlami lub innymi obciążeniami(oprócz własnego ciała oczywiście).
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Tak zgdaza nie mam zbyt wiele lat ale jesli chce byc silny to musze korzystac z tego co mam, cwiczenia z samym soba nie wystarcza mi, ja juz tak od 3 miesiecy cwicze.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....

Tak zgdaza nie mam zbyt wiele lat ale jesli chce byc silny to musze korzystac z tego co mam, cwiczenia z samym soba nie wystarcza mi, ja juz tak od 3 miesiecy cwicze.

Targaj dalej zelaztwo w tym wieku,to do konca zycia bedziesz mial te 164 centymetry :roll:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....

Targaj dalej zelaztwo w tym wieku,to do konca zycia bedziesz mial te 164 centymetry


Mit.
A juz z hantlami to mega Mit :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_slawi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-Wa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
mozesz cwiczyc tak ale pamietaj o regeneracji miesnie musza odpoczywac inaczej je przetrenujesz :!: Cwicz 2-1-2-2 dwa dni trening jeden przerwy dwa treningu i dwa przerwy i powinno byc dobrze :) jesli koniecznie musisz duzo cwiczyc pomysl o basenie raz w tyg rekreacyjnie :P
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Uwazaj tez na stawy tzn. nie bierz zbyt duzego obciazenia. Prawda jest taka ze wciaz sie rozwijasz i lepiej stawow nie obciazac za bardzo by potem nie miec problemow z nimi.
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
A jeszcze mam takie pytanie skoro mialbym cwiczyc tak jak tu kolega zaprenentowal 2-1-2-2 to ile dziennie minut powinienem trenowac?
  • 0

budo_slawi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-Wa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
przedewszystkim pamietaj o rozgrzewce ,cwicz seriami ciezko powiedziec ile minut to zalezy ile bedziesz robił cwiczen i serii w danym cwiczeniu np.jesli robisz np 3 cwiczenia na klate 3-4 serie i np barki 3cwiczenia 3-4 serie nie powino ci to zajac wiecej jak 30-40 min plus rozgrzewka.Wszystko zalezy ja cwiczysz ale nie powinno przkraczac 60 min chyba ze robisz np 3partie miesniowe na jednym treningu wtedy oczywiscie o kilka minut wydluzy sie czas treningu :)
pozdr
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Dzieki za wszystko, do 60 min dziennie to dosyc duzo, gdy cwiczylem codziennie to to nie przekraczalo 15 min :P
  • 0

budo_slawi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-Wa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....

Dzieki za wszystko, do 60 min dziennie to dosyc duzo, gdy cwiczylem codziennie to to nie przekraczalo 15 min :P



Tak jak napisalem wszystko zalezy jak i ile cwiczysz :)
pozdr
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
dobra rada - nie startuj za wczesnie bo szybko sie wypalisz, w mlodym wieku wbrew pozorom o kontuzje bardzo latwo a na pewno pozyjesz jeszcze troche i lepiej zeby zadne problemy za Toba sie nie ciagnely - problemy ze stawami etc. jesli chodzi o inne cwiczenia to zacznij cwiczyc wlasnym cialem. w tym wieku najszybciej mozesz opanowac rozne rzeczy wiec zapisz sie np. na zapasy lub inna ogolnorozwojowke. co ciekawe umijetnosc chodzenia na rekach otwiera Ci okno na coraz wiecej umiejetnosci.akrobatyka jest niezbedna we wszystkich dziedzinach ( no moze poza silownia) i zobaczysz ze dzieki niej mozesz osianac duzo wiecej. tak wiec odloz hantle na miesce i postaraj sie wygimnastykowac cialo i nabrac "zdrowych" miesni od normalnego jak na Twoj wiek wysilku.

UCZ SIE NA BLEDACH INNYCH I WYCIAGJ Z TEGO WNIOSKI
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....

dobra rada - nie stuj za wczesnie bo szybko sie wypalisz, w mlodym wieku wbrew pozorom o kontuzje bardzo latwo a na pewno pozyjesz jeszcze troche i lepiej zeby zadne problemy za Toba sie nie ciagnely - problemy ze stawami etc. jesli chodzi o inne cwiczenia to zacznij cwiczyc wlasnym cialem. w tym wieku najszybciej mozesz opanowac rozne rzeczy wiec zapisz sie np. na zapasy lub inna ogolnorozwojowke. co ciekawe umijetnosc chodzenia na rekach otwiera Ci okno na coraz wiecej umiejetnosci.akrobatyka jest niezbedna we wszystkich dziedzinach ( no moze poza silownia) i zobaczysz ze dzieki niej mozesz osianac duzo wiecej. tak wiec odloz hantle na miesce i postaraj sie wygimnastykowac cialo i nabrac "zdrowych" miesni od normalnego jak na Twoj wiek wysilku.

UCZ SIE NA BLEDACH INNYCH I WYCIAGJ Z TEGO WNIOSKI


Ale np. moi koledzi chodza na silownie, sa w tym samym wieku co ja tylko ze oni na nartach wyczynowo smigaja
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Czyli wyglada na to ze moglbym np. trenowac berakdance?.W przyszlym roku wlasnie postanowilem sie zapisac na muai thay :)
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Break Dance *
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
zapytaj pofesjonalistów - trenerów bjj , mt , kb, zapasów lub innych sportów walki i spytaj czy dynamika , ogólny rozwój dolnej i górnej części ciała sa mniej wazne od sily statycznej ktora nabywaja Twoi koledzy. w wieku 14 lat to zdecydowanie glupota pakowac na silce (moim zdaniem).


p.s. sciagnij sobie walke Bob Sapp vs. Antonio Rodrigo Nogueira to zrozumiesz o co mi chodzi
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
Mi tez sie wydaje ze cwiczenie na silowni w wieku 14 lat to glupota... cwicz sobie w domu i najlepiej wlasnym cialem a jak mi powiesz ze to nie daje efektow to Cie wysmieje :)
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....

Mi tez sie wydaje ze cwiczenie na silowni w wieku 14 lat to glupota... cwicz sobie w domu i najlepiej wlasnym cialem a jak mi powiesz ze to nie daje efektow to Cie wysmieje :)


Ok dam se na dluzszy czas spokuj z hantlami i bede samym cialem cwiczycl, dzeiki chlopaki :D
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia w domowym zaciszu....
no a jak już Ci tak strasznie zalezy na tych hantlach to tylko na siedząco i leżąco. Gubrin nie ma racji, ze to mit, bo w Twoim wieku kręgoslup sie jeszcze rozwija i nawet male obiazenia mogą spowodowac zaburzenia wzrostu. choc tak jak poprzednicy polecam stopniową ogolnorozwojówke, bo fascynacja do treningow silowych w Toim wieku szybko mija, a wazne jest to zebys czerpal tej z tego przyjemnosc i byl systematyczny
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024