Skocz do zawartości


Zdjęcie

Japoński mistrz aikido w Przemyślu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Japoński mistrz aikido w Przemyślu
Witam,
19 stycznia, czyli dzisiaj, do Przemyśla dotrze Toshimi - 2 dan aikido. Toshimi pochodzi z kraju kwitnącej wiśni, gdzie od 13 lat trenuje aikido.
2 miesiace był w Łodzi, gdzie uczył się jezyka polskiego, aby móc krzewić kulturę wschodu na naszym łez padole.
Poprowadził u nas w sekcji jeden trening a w innym jedynie uczestniczył, jest bardzo sympatyczny.
W Polsce ma zostać 2 lata - nie wiem, czy spedzi je całe w Przemyślu.
Wszystkiego dobrego dla przemyskich aikidoków szczęściarzy :wink: ,
ola
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
I co z tego że jakiś japończyk przyjechał? 13 lat to też żadna rewelacja.
Z Japonii to dobra jest elektornika, gry komputerowe i trochę motoryzacji.
Cudze chwalicie, swego nie znacie.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
a kolega od razu z zębami, bez litości.... :evil:
to dobrze, bo:
Aikido pochodzi z Japonii, nauczy ich dobrze liczyć po japoński, szacunku do gi i tradycji. Poziom jest poziom a japoński instruktor w Przemyślu to bomba moim zdaniem. pozdrowienia dla pana Japonczyka
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
nie no milo powitac goscia ale zeby sie niewiadomo jak zachwycac? 2 dan i 13 lat i co z tego. Ja trenuje dluzej...Gdyby przyjechal ot tak poprostu 7 dan to byloby o czym gadac...podzielam tym samym zdanie Randalla. wolalbym isc w tym wypadku na trening naszego 5 dana niz 2 dana z japoni...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
Mimo wszystko fajnie miec cos (sory) japonskiego ;-) w sekcji. Mysle w tej kwestii podobnie jak pmasz.

A jesli chodzi o elektronike, to "piece" wole zdecydowanie brytyjskie, a glosniki skandynawskie lub francuskie... :)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
Kanagawa Toshimi sensei byl rowniez gosciem Wrocławskiej Akademii Aikido i w dniu 27 grudnia 2005 prowadził trening w naszym dojo na ul. Zielińskiego 61 we Wrocławiu.
Byliśmy w tym dniu bliżej Japonii ;-) To bardzo miły i sympatyczny człowiek o dużych umiejętnościach. Naprawdę nierozumiem tej bezpodstawnej krytki.

Pozdrawiam ( tych co pamiętają że aikido jest japońską sztuką walki i tych co o tym zapomnieli )

gogatsu
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
jo jo wiemy wiemy ale po co 3 posty od razu...
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
się nie chciało wysłać :roll:

gogatsu
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
ale jakiej krytyki?? Poprostu czasy w ktorych kazdy srał za japonczykiem sie juz skonczyly. mamy tu rodzimych mistrzow z 5 danami ktorzy w niczym nie ustepuja tym japonczykom z japoni. Malo tego - w japoni wyczytujac tu na forum wywnioskowalem jedno. Tam o wiele latwiej o stopien dan niz tu w PL. Co dowodzi ze w PL mamy wysoki poziom. Nasze 3,4,5 dany naprawde w niczym nie ustepuja tym japonskim danom. Bynajmniej tak mi sie wydaje. A byc bardziej japonski niz sam japonczyk? To czysta glupota. Jak kogo interesuje kultura japoni to bez wizyty japonczyka nauczy sie szacunku i etykiety jaka powinna byc na kazdym treningu aikido. Ja jestem tradycjonalista. Zaczalem treningi aikido glownia dlatego ze w aikido odnalazlem nutke "japonskosci" napewno wieksza niz np w judo. I jakos problemu nie mam ani z etykieta ani szacunkiem. I do tego nie byl mi potrzebny zaden japonczyk. Milo jak odwiedzaja nasz kraj goscie z kraju kwitnacej wisni,bardzo milo. Staz z shihanem to ja rozumiem, ale jezdze na nie glownie dlatego by zdobyc wiedze na temat aikido a nie po to by podpatrzyc jaki to on jest japoński i pozniej go wiernie nasladowac...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

Kanagawa Toshimi sensei byl rowniez gosciem Wrocławskiej Akademii Aikido i w dniu 27 grudnia 2005 prowadził trening w naszym dojo na ul. Zielińskiego 61 we Wrocławiu.
Byliśmy w tym dniu bliżej Japonii ;-) To bardzo miły i sympatyczny człowiek o dużych umiejętnościach. Naprawdę nierozumiem tej bezpodstawnej krytki.

Pozdrawiam ( tych co pamiętają że aikido jest japońską sztuką walki i tych co o tym zapomnieli )

gogatsu


To tak jest u nas wkraju jeszcze nie wiadomo kto jak i gdzie do końca.
A już wiadomo że to jakiś dupek, bedzie nudno za drogo i wogóle do kitu.
Przyzwyczaj się. Od razu będzie Ci się żyło lepiej.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

ale jakiej krytyki?? Poprostu czasy w ktorych kazdy srał za japonczykiem sie juz skonczyly. mamy tu rodzimych mistrzow z 5 danami ktorzy w niczym nie ustepuja tym japonczykom z japoni. Malo tego - w japoni wyczytujac tu na forum wywnioskowalem jedno. Tam o wiele latwiej o stopien dan niz tu w PL. Co dowodzi ze w PL mamy wysoki poziom. Nasze 3,4,5 dany naprawde w niczym nie ustepuja tym japonskim danom. Bynajmniej tak mi sie wydaje. A byc bardziej japonski niz sam japonczyk? To czysta glupota. Jak kogo interesuje kultura japoni to bez wizyty japonczyka nauczy sie szacunku i etykiety jaka powinna byc na kazdym treningu aikido. Ja jestem tradycjonalista. Zaczalem treningi aikido glownia dlatego ze w aikido odnalazlem nutke "japonskosci" napewno wieksza niz np w judo. I jakos problemu nie mam ani z etykieta ani szacunkiem. I do tego nie byl mi potrzebny zaden japonczyk. Milo jak odwiedzaja nasz kraj goscie z kraju kwitnacej wisni,bardzo milo. Staz z shihanem to ja rozumiem, ale jezdze na nie glownie dlatego by zdobyc wiedze na temat aikido a nie po to by podpatrzyc jaki to on jest japoński i pozniej go wiernie nasladowac...

Ninja, co się z Tobą dzieje, znowu piłeś ? ;) :D Zacząłeś treningi aikido głównie dlatego, że odnalazłeś nutkę „japońskości”, a jedziesz po tych biednych Japończykach i wszystkich zainteresowanych głębiej kulturą Orientu, jak po burych sukach.
Nikt nie mówił o „sraniu za Japończykiem”, jak się byłeś łaskaw wyrazić, ani o noszeniu go w lektyce po dywanie z płatków róż. Przyjeżdża zwykły człowiek, z krótkiego opisu sądząc dosyć sympatyczny (uczestniczy sobie spokojnie w treningach, próbuje się uczyć języka polskiego) a przy tym jako i Ty aikidoka i tyle. Swoimi rozemocjonowanymi i krytykanckimi postami bynajmniej nie potwierdzasz swoich zapewnień, że z szacunkiem nie masz problemu.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
generalnie to naucz sie czytac posty ze zrozumieniem.w ktorym momencie jade po japonczykach? Bo nie zauwazylem takiego momentu...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
Gdbyby przyjechał Chuck Norris......... :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

Gdbyby przyjechał Chuck Norris......... :)

Kopnąłby z obrotu.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
z połobrotu kolego polobrotu. Podobno potrafi podniesc krzeslo na ktorym siedzi...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu
Ninjo drogi, się mi wydaje jednak, że pieprzysz. Nikt Ci nie mówi, że masz bałwochwastwo uprawiać. Nikt nie każe Ci być bardziej papieski niż papież. A jak przeczytałem to co napisać raczyłeś, pojawiła mi się taka ...polskość....nikt mi tu, kurna, nie będzie podskakiwał.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

z połobrotu kolego polobrotu. Podobno potrafi podniesc krzeslo na ktorym siedzi...

I polizać swój własny łokieć :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

Ninjo drogi, się mi wydaje jednak, że pieprzysz. Nikt Ci nie mówi, że masz bałwochwastwo uprawiać. Nikt nie każe Ci być bardziej papieski niż papież. A jak przeczytałem to co napisać raczyłeś, pojawiła mi się taka ...polskość....nikt mi tu, kurna, nie będzie podskakiwał.



Tak pieprze,zle nie glupoty lecz... :roll: :)

A Chuck Noriss to podobno jest męski do tego stopnia, że nawet jego włosy na klacie są owłosione.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

Podobno potrafi podniesc krzeslo na ktorym siedzi...


To nie Czak tylko baron Munhausen tak robił. I nie krzesło, ale tylko siebie z bagna za włosy :) :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Japoński mistrz aikido w Przemyślu

To nie Czak tylko baron Munhausen tak robił. I nie krzesło, ale tylko siebie z bagna za włosy :) :wink:

Z koniem na dodatek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024