Skocz do zawartości


Zdjęcie

"w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_buba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dzikie Pola

Napisano Ponad rok temu

"w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Zawsze chciałam chodzić na Aikido.......no taki wewnętrzny przymus.No i od września chodziałam.Bardzo mi się podobało,w zasadzie nic nie rozumiałam,za dużo gadałam na macie,wewnętrznie dobrze się czułam a i dobrych ludzi poznałam.....Ale w pewnym momencie zaczęło mnie nieco irytować zachowanie naszego mistrza(którego bardzo cenię,szanuję i naprawde poklon ....no ogólnie jest dobrym człowiekiem).W pewien sposób za bardzo skupia się na kobietach i różnych żartach w relacjach damsko-męskich.No oki,ja rozumiem-jest mężczyzną :roll: .....proste,jasne,ale wydaje mi się że na zajeciach mógłby się powstrzymywać.I to uwaga nie tylko do Niego ale również wszystkich innych....jak coś to przepraszam wszystkich mistrzów,bo w zasadzie to wielu nie znam.........
a poza tym to wydaje mi sie że każdy mistrz powinien mieć troche poukładane życie i wiedziec czego chce.........no jasne że czasami nikt z nas nie wie,ale trzeba się wziaść w garsć :D do tej ciszy dojść, jako mistrz
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Jednym z podstawowych powodów żeby zostać mistrzem aikido jest to żeby laski rwać.
Nie ma się czemu dziwić.
8)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Jak koleżenka z paryżewa, to przeca powinna wiedzieć jacy są francuzi ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
"Nie gzić się tam, nie łajdaczyć!!!"
Buba, jemu to powiedz a nie nam. Poza tym "cały świat od dupy zależy" nie wiedziałaś? 8O

Jedynym sposobem żeby uniknąc kontekstów na tle seksualnym jest tworzenie w dojo grup jednopłciowych, zorientowanych heteroseksualnie. Problem będzie z wszelkimi homo i bi, bo nie będzie się dało dla nich utworzyć żadnej grupy, jedynie pary gej+lesbijka. No i nalezy jeszcze sprawdzac czy nie ma osób ze skłonnościami sadomasochistycznymi, by i te elementy perwersyjnej przyjemności wyrugować. Po tych wszystkich operacjach będziemy mieli jako tako spełnione warunki do przeprowadzenia treningu aikido. :wink:

Randall (cynicznie szydząc z naiwnego spojrzenia na świat)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
jak tak pisałes o tych homo i bi, to mi sie hombu przeczytało :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
a tam pierdzielenie...u nas w dojo jakos nie ma problemu z tym podzialem.
Samce jestescie i tyle...
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Buba, a jak inne kobiety w dojo na to reagują? Śmieją się, bo nie wypada nie śmiać się z żartów mistrza? Kokietują go? Czy jak?

Bo jeśli one to odbierają tak samo jak ty i też im się nie podobają żarty mistrza z podtekstem seksualnym, musicie się zebrać do kupy i z nim porozmawiać na osobności (powiedzieć mu, że to was nie śmieszy, że sobie tego nie życzycie w dojo, bo przyszłyście tu ćwiczyć tak samo jak faceci, a nie na randkowanie). Powinno zadziałać. Tylko rozmowę przeprowadźcie na poważnie, bez uśmieszków i żarcików, że my do pana w takiej śmiesznej sprawie. Trzeba wyraźnie zaznaczyć granicę tego, co jeszcze jest żartem, a co już przestaje nim być. Trzeba to powiedzieć jasno i stanowczo.

Powodzenia!

PS. A tak na marginesie, to u mnie w dojo nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
ligeia, albo się nie spotkałaś z czymś takim, albo po prostu nie zwróciłaś na to uwagi. W dyscyplinach gdzie konieczny jest kontakt fizyczny, zawsze ktoś wygłasza taki żarciki. Szczególnie że wiele dziewczyn zapisuje się na różne aikida głównie żeby sobie poflirtować, może tam w grupie jest pare takich, to mistrze do nich te teksty posyła.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Komban, jak się obu stronom coś takiego podoba, to ja nie widzę żadnego problemu. Gorzej, jeśli jedną stronę (w tym przypadku faceta) to bawi, a drugą (Bubę) nie. Wtedy, jak już pisałam, trzeba jasno sprawę postawić.

W ogóle to się z tym spotkałam, w dojo - nie. No chyba, że są to żarty typu żarty, bo ludzie się znają i spotykają poza matą, to wtedy co innego. I każdy się dobrze bawi i nie ma problema. :) 8) :evil:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Ciekawe co to za żarty.
Natychmiast należałoby urwać się stamtąd gdyby:
1. Koleś wparowywał do przebieralni dziewczyn mówiąc
- nie przeszkadzajcie sobie gdzieś tu zostawiłem tanto - po jego wyjściu któraś z Pań stwierdziła by ubytek w bieliźnie.
- wmawiał że w aikido jest wiele technik w parterze i kazał układać się koleżankom do gardy.
- Twierdził ze lekkie ugryzienie w ucho to doskonała technika i demonstrował na dziewczynie.
- Rozmawiał z koleżanką potem znikał na chwile w toalecie.
- Rzucał poprzez chwyt za krocze.

Generalnie koleś musi jakiś niewyżyty być - męczą go napięcia. Ja tam bym dał sobie spokój z ćwiczeniem u gościa.
A może to buba nadwrażliwa jest? :wink:
A może
  • 0

budo_buba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dzikie Pola

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
ja wam powiem tak.............bardzo ciekawe wypowiedzi,Paryż nie Paryż,geje,lesbijki etc. to swoją droga może iść...........nic do tego nie mam(chociaz np.jakbym zobaczyła mistrza,nie no jakiegokolwiek faceta prowadzącego zajęcia,a potem że wychodzi i to tamto z drugim facetem to zwątpiłabym w sens wszystkiego)
chodzi o to że normalnie nikt na to nie zwraca uwagi.........dzieci nie-bo mało wiedzą,inni faceci-troche,z silnym przymróżeniem oka na to patrzą,kobiety bądź młode dziewczyny-tak............dobra,przyznaje-jako facet mistrz ma niezwykły urok,jest dość nietypowym facetem i wyłamuje się poza wszystkie(no nie wszystkie) normy przyjęte przez babski świat...........ale ja (jako osoba,która dość dobrze zna mistrza) się troche temu sprzeciwiam.........dostrzegam równiez ciekawe wykończenia różnych technik etc. i szczerze nie pochwalam tego głownie ze względu na to że facet jest dorosłys,swój wiek i rozum zapewne ma,a gówniwarom przez to w łepkach przewraca
poza tym to ma być sztuka walki,pewne normy zachowane powinny być,on ma na matach czegoś nauczyć,śmiechy,żarty-owszem,ale nie przesadzajmy........
poza matą-a róbta co chceta,żarty,picie,jedzenie,zwiezenia,seks..........
ligeia........kokietują,śmieją się-żyją z nim w b.dobrych stosunkach :?
Randall-boska wypowiedź :) a poza tym uważam to za dość ciekawy temat dlatego Wanm to mówie-chce znać wasze zdania i myśli na ten temat.......moge,nie?? :P :wink:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Z jednej strony brak profesjonalizmu zupełny, z drugiej wiadomo :)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
A Ty buba, to po prostu zazdrosna jesteś... :)

W.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
Buba… a może Ty przewrażliwiona trochę jesteś? A może zazdrosna o tego supa-senseia, co? ;)
Z całą sympatią do Ciebie, cóż można powiedzieć o gościu, którego nikt na oczy nie widział ani jego zachowania na treningach?
To co dla jednych będzie niewinnym żartem dla innych będzie chamskim molestowaniem. Jedni będą poszukiwać Prawdziwej Sztuki Walki i surowych samurajskich etykiet, inni w tym samym momencie popukają się w czoła twierdząc, że treningi to powinien być przede wszystkim fun itd. itp.
Ponadto skoro, jak piszesz, dobrze znasz człowieka, to przecież nie ma żadnego problemu, żebyś go spytała czemuż to na treningach zachowuje się jak Casanova z Pacanowa.
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
A u nas nie ma takiego problemu :) A czy po prostu nie byłoby najlepszym rozwiązaniem rozmowa z senseiem? Przedstawienei swoich racji i punktu widzenia, jesli koles należy do gatunku homo sapiens to pozamiatane, nie ma sprawy. :)
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
No tak to jest właśnie że zawsze w takiej sytuacji pojawią się głosy "przewrażliwiona".
A zazwyczaj granica tolerancji na takie zachowania jest i tak mocno przesunięta. Jeszcze nie widziałam, żeby na seminarium jakiś poważny nauczyciel pozwolił sobie na jakieś seksistowskie uwagi albo żarciki tego typu.

Gość widać z jajami jest to sobie lubi i pożartować. Ale na pociesznie Buba pomyśl sobie, że zawsze można go w te źródła poczucia humoru kopnąć skutecznie, jak Cię wkurzy. No i się pośmiać:-)
Oczywiście to nwszytsko nie ma nic wspólnego z budo, żeby nie było, że baby i budo =....

W moim rodzimym dojo też sensei lubi sobie pożartować, ale nie są to żarty, które by kogokolwiek obrażały, czy urażały. Nie dotyczą jednej jedynie płci, nawet czasem chyba chłopakom obrywa się bardziej. W grupie są ludzie którzy mają lat 16+, więc raczej nikt się nie deprawuje, ani nie gorszy.
Poza tym jak wiadomo wiedza przekazywana w jakimkolwiek kontekście sksualnym zapamiętuje się lepiej więc traktujemy to jako strategię pedagogiczną :)

W sumie rzeczywiście jednak jeśli coś ma naruszać Twoje granice tolerancji, dobrego smaku, masz znosić jakieś niesmaczne testosteronowe żarciki to szukaj innego miejsca, bo mała jest szansa że Twój sensei się zmieni, szczególnie jeżeli reszta grupy to akceptuje.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"

........dostrzegam równiez ciekawe wykończenia różnych technik etc. i szczerze nie pochwalam tego głownie ze względu na to że facet jest dorosłys,swój wiek i rozum zapewne ma,a gówniwarom przez to w łepkach przewraca


Co masz na myśli ?
obmacuje dziewczyny?

Jeżeli tak jest to zabieraj klocki i poszukaj jakiegoś normalnego człowieka.
  • 0

budo_buba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dzikie Pola

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
a pewnie że zazdrosna :lol: kobiety zawsze są troche zazdrosne :)
nie no nie jest taki zły....żeby w Waszych oczach nie wyszedł na zboczeńca pierwszej klasy :!: no po prostu .....facet :roll:
nic do facetów nie mam,ale uważam że pewne normy spełniać mogliby
temat poruszyłam od tak w celu poznania waszych opini,porozmawiane z senseiem już jest............... damy rade
ha poza tym kiedys mu przejdzie......taki wiek :)
narazie mam nawał pracy i do lutego chodzić nie będę.....heh niestety,chociaż mała przerwa też się przyda :wink:

  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
to moze byc ciekawe.... i bardzo amerykańskie:
United States Aikido Federation, Western Region Teachers Statement of Professional Ethics
Aikido Teachers, guided by a deep conviction of the worth and dignity of advancing the path of aikido, recognize the special responsibilities placed on them as teachers and guides for their students.


Aikido teachers encourage and support the learning process of their students and demonstrate the best possible standards of the discipline and art of Aikido. They demonstrate respect for the student as an individual and adhere to their role as a guide and teacher. Aikido teachers avoid exploitation of their students for their personal advantage. They make every effort to assure that their evaluation of students reflects their true merit. Aikido teachers are aware of and sensitive to the power differential inherent in the teacher-student relationship.


As a member of the United States Aikido Federation (USAF) Western Region, the Aikido teacher is committed to creating and maintaining a community free from all forms of disrespectful conduct including harassment and exploitation.


Aikido teachers and practitioners do not engage in sexual harassment. Sexual harassment is sexual solicitation, physical advances, or verbal or non-verbal conduct that is sexual in nature, that occurs in connection with the Aikido teacher's activities or role as a teacher and that either: (1) is unwelcome, offensive, or creates a hostile environment, and the teacher knows or is told this; or (2) is sufficiently severe or intense to be abusive to a reasonable person in the context. Sexual Harassment can consist of a single intense or severe act or of multiple persistent or pervasive acts. Sexual harassment also includes requests of sexual favors, and other verbal or physical conduct of a sexual nature when such conduct has the purpose or effect of unreasonably interfering with an individual's Aikido training or creating an abusive, hostile or offensive practice or learning environment.


Harassment is not limited to that of a sexual nature. Aikidoists do not knowingly engage in behavior that is harassing or demeaning to persons with whom they interact in the dojo environment based on factors such as the person's age, gender, race, ethnicity, national origin, religion, sexual orientation, disability, language or socio-economic status.
  • 0

budo_buba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dzikie Pola

Napisano Ponad rok temu

Re: "w oku cyklonu jest cisza.ale jak tam dotrzeć?"
chyba z kolorem czcionki przesadziłam.............
czemu to po angielsku?!!mój angielski na takim literackim poziomie to nie jest :oops: :P poczytam spokojnie w domu......ze słownikiem :)

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024