Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznośc dźwigni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_spaceace
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skutecznośc dźwigni
Jak wykonać dzwignie i tego typu chwyty jeśli ktoś napnie mięsnie tak, że nie można go ruszyć
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
omg po raz ktory ten temat?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Teoretycznie, walnij mu atemi kolanem w ten tego.... :wink:
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Zaręczam, że w warunkach realnego zagrożenia nikt tak nie zepnie mięśni, to wyłącza mozliwość jakiegokolwiek silnego uderzenia ze strony przeciwnika, skupia on cała siłę i uwagę na tym, żeby Cię utrzymać - strzał między oczy, albo kopnięcie na wątrobę i po zabawie. Ktoś może Cię chwycić, ale to będzie w celu przytrzymania i nie będzie polegało na spianiu mięśni.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

Teoretycznie, walnij mu atemi kolanem w ten tego.... :wink:


Ciiiii.... jak coś takiego kiedyś tu napisałem to kazali mi być grzecznym i po prostu skarżyć instruktorowi że uke nie chce sie bawić...

Co nie zmienia faktu, że ta metoda jest najlepsza - siła Aikido tkwi w atemi :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

siła Aikido tkwi w atemi :twisted: :twisted: :twisted:


To jeszcze ktoś w te bajki wierzy?
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Nie rozumiem, po co uke ma ciebie trzymac napinając przy tym miesnie. To wyklucza jakikolwiek dalszy ruch z jego strony.Bezsens.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
u nas ostatnio ktos zlozyl komus na nowy rok zyczenia "wiecej atemi w nowym roku"... wlasnie... dobre atemi potrafi zmiekczyc nawet najbardziej spietego uke :)
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

To jeszcze ktoś w te bajki wierzy?


... o co chodzi? Przecież nie było ani słowa o skuteczności...????
A lewym prostym Polska stoi :) :) :)
  • 0

budo_uke25
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Trubunalski

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
jak uke się tak notorycznie spina to moze podać mu kropelke pawulonu przed treningiem :) :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Spinanie miesni nie jest niczym nadzwyczajnym. To zupelnie normalna reakcja, szczegolnie jak dziala duzo adrenaliny, czy to ze strachu, czy tez z powodu agresji. Nie jest to zatem zaden powod, aby zaraz uszkodzic atakujacego, czy tez prostacko traktowac go za pomoca atemi. Tym bardziej, jak atakujacy akceptuje etykiete, np. powtarza z gory ustalony atak, nie robi kontrtechnik, nie uzywa ukrytej broni itd.

Uzycie w takiej sytuacji atemi uwazam za powazne naduzycie. Jeszcze mozna zrozumiec, jesli uciekaja sie do tego niewyszkoleni poczatkujacy, ale jesli instruktor uziluje tym pokryc swoj brak umiejetnosci, to powinien dostac za to w becki calkiem powaznie.
Wiem ze istnieja nawet cale style cwiczenia, oparte na "grozbie" atemi. Osobiscie uwazam to za pojscie na najwieksza latwizne i za bardzo wulgarne tresowanie uke. Jest to rowniez wbrew pozorom calkowite odejscie od Budo.

Najprostszym rozwiazaniem jest cwiczenie wszystkich technik statycznie od poczatku, zeby kazdy z poczatkujacych mogl sie stopniowo nauczyc jak sobie radzic z takim prostym, jak sie okazuje, problemem.

Bowiem spinanie miesni jest niezwykle pozyteczne w pierwszej fazie treningu. Pozwala to tori stworzyc i utrzymac przez dlugi czas "kontakt" bezposrednio do centrum atakujacego. Istnienie takiego kontaktu gwarantuje wykonanie techniki nawet przez bardzo poczatkujacych tori. Wystarczy pokazac odpowiedni kat wejscia, jak wychylic centrum atakujacego i jak szczelnie zalozyc dzwignie.

Jesli atakujacy jest rozflaczaly, to poczatkujacy tori nie ma zadnych szans zeby taki kontakt stworzyc a co dopiero utrzymac. Wiec nastepuje logarytmiczny proces tresury uke, coby tylko tori mogl cokolwiek zrobic.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni


To jeszcze ktoś w te bajki wierzy?


... o co chodzi? Przecież nie było ani słowa o skuteczności...????
A lewym prostym Polska stoi :) :) :)


Oki sorki...zwracam honor, jakiś taki rozdrażniony dziś jestem :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

......Wiec nastepuje logarytmiczny proces tresury uke, coby tylko tori mogl cokolwiek zrobic.


proste nie?

:wink: :) :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Ostatnio na treningu Marwoj, aikidoka z niemalym doswiadczeniem, podczas walki w stojce na chwyty z podpierdolki probowal zrobic mi kotegaeshi ( niby rzut,a nie dzwignia ale w sumie jeden wal). i fakt, troche mnie wygielo,ale nie na tyle zeby mogl mi cos zrobic.a ze obiema rekami trzymal moja jedna, to mialem druga wolna by zrobic cokolwiek.
bez jaj, przy zajebistym zbiegu okoicznosci wszystkie te sankya,yonkya i inne ciulstwa MOZE i wyjda,ale generalnie lipa straszna,gdy ktos sie zepnie.
Raz tylko,jezcze w liceum zrobilem lekkie nikyo na gosciu ktory mnie za kurtke zlapal i to tez ja bardziej sie zdziwilem ze wyszlo,niz on...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

Ostatnio na treningu Marwoj, aikidoka z niemalym doswiadczeniem, podczas walki w stojce na chwyty z podpierdolki probowal zrobic mi kotegaeshi ( niby rzut,a nie dzwignia ale w sumie jeden wal). i fakt, troche mnie wygielo,ale nie na tyle zeby mogl mi cos zrobic.a ze obiema rekami trzymal moja jedna, to mialem druga wolna by zrobic cokolwiek.
bez jaj, przy zajebistym zbiegu okoicznosci wszystkie te sankya,yonkya i inne ciulstwa MOZE i wyjda,ale generalnie lipa straszna,gdy ktos sie zepnie.
Raz tylko,jezcze w liceum zrobilem lekkie nikyo na gosciu ktory mnie za kurtke zlapal i to tez ja bardziej sie zdziwilem ze wyszlo,niz on...


To ci powiem ze jednak nie z niemalym doswiadczenie a raczej to jemu cos nie wyszlo. Bo jakby prawidlowo wykonal kote gaeshi to nie ma bata. I to nie zalezy od sily czy czegos tam to poprostu mechanika stawu nadgarstkowego. Łożysko kulkowe masz zamiast chrzastek w nadgarstku?Watpie...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
To jest zawsze dylemat odpuscic dzwignie czy doktręcić i zrobić komuś krzywde. W takim wypadku najlepiej jest przejsc do innej tecjniki. Jak mi się cos popieprzy z kotegaeshi, od razu zmieniam technike, leci wtedy zazwyczaj irimi-nage lub kokyu-ho. Kiedys przy juyu-waza. Cały czas mi cos nie wychodziło (taki dzien, a i atak trudny bo jodan-tsuki ;) ) Instruktor wtedy do mnie podchodzi i mówi "garry co z tobą kiedy na ciebie nie spojrze to kokyu-ho robisz, miałą być juyu-waza :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Hmmm ja myślę że przy prawidlowo wykonanej dźwigni nie ma za bardzo czasu na spięcie mięśni. Tymabrdziej im lepiej wyszkolony aikdoka tym lepiej "czuje" uke a więc co za tym idzie dźwignia zostaje wykonana odpowiednio dynamicznie i skutecznie do napięcia mięśni uke.

PZDR
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni
Co jak co ale jak ktoś sie napnie, albo ciągle spięty będzie to tylko mu to na złe wyjdzie, będzie go bardziej bolało.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

Ostatnio na treningu Marwoj, aikidoka z niemalym doswiadczeniem, podczas walki w stojce na chwyty z podpierdolki .

Co ty za brednie opowiadasz. Nie rozmawiamy o zadnej walce :twisted: :roll: Podczas treningu aikido nie ma wspolzawodnictwa ani zadnej walki.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznośc dźwigni

Ostatnio na treningu Marwoj, aikidoka z niemalym doswiadczeniem, podczas walki w stojce na chwyty z podpierdolki .

Co ty za brednie opowiadasz. Nie rozmawiamy o zadnej walce :twisted: :roll: Podczas treningu aikido nie ma wspolzawodnictwa ani zadnej walki.

nie padlo pytanie "czy podczas treningu aikido,gdy uke zepnie miesnie to moge mu zalozyc dziwgnie" tylko ogolnie o dzwignie.
Ninja-mozliwe,niemniej spialem sie i nie wyszla nawet dzwignia i nadal walczylismy w zwarciu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024