Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
No szkoda , że już Reksia nie kręcą ... :twisted:

Wiesz Mate moze byc taki wypadek , ze ci sie soczewka jakoś paskudnie zwinie na oku no i to może boleć ale chyba strat to nie narobi ...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
odwieszam je na pasek.
a jakbym nosił okulary korekcyjne, a zakladam je tylko jak coś mam do roboty, to też mi to jebie, vision express pokrywa 80% kosztów naprawy, ew. wymiany :) :) :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Tak Batmanie to moze bolec ale strat nie narobi
  • 0

budo_nakayama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:za górami za lasami

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Nie zdejmuj okularów odrazu strzel mu gonga w kichawe i po sprawie ,albo zamien okulary na soczewki :)
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Co do soczewek mozna w nich robic wszystko.. ja nawet chodze w nich na basen i jakos nigdy nie zgubilem ich ;) . na treningach po udezeniu centralnie w oko moze byc odczuwalny pewien dykonfort ale nie jest zle. Co do bolu gdy soczewka sie "podwinie" jest on makarbyczny... zroszta tak samo straszny jak proby jej wyciagniecia ;) Okulary mozna nosic na takim smiesznym lancuszku i w razie konfrnatacji bez problemu zciagnac, nie wiem czy to jest dobre rozwiazanie ale chyba lepsze niz zucanie na chodnik..
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Co do soczewek mozna w nich robic wszystko.. ja nawet chodze w nich na basen i jakos nigdy nie zgubilem ich ;) . na treningach po udezeniu centralnie w oko moze byc odczuwalny pewien dykonfort ale nie jest zle. Co do bolu gdy soczewka sie "podwinie" jest on makarbyczny... zroszta tak samo straszny jak proby jej wyciagniecia ;) Okulary mozna nosic na takim smiesznym lancuszku i w razie konfrnatacji bez problemu zciagnac, nie wiem czy to jest dobre rozwiazanie ale chyba lepsze niz zucanie na chodnik..


Taaaa.
Zawiesić sobie łańcuszek na szyi, żeby było cię czym udusić :) A tak na serio łańcuszek to głupi pomysł, jak sie przewrucisz to i tak się rozwalą ...
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
wypowiem sie jako kolejny 'cwiczacy w soczewkach', ktory przerobil i stojke i parter.
POLECAM do wszystkiego oprocz boksu. no, chyba ze macie szybki refleks, dobre uniki i porzadna garde. jedyne przypadki gdy wypadalo mi szklo to wtedy gdy dochodzil prosty.
mozna jednak ostrzec sparring partnera, ze na sygnal stop (czyli jak sie w pysk dostanie ;]) zatrzymujecie sie. jesli nawet soczewka wypadla, to mozna ja znalezc i przemyc. (raz parter sie nie zatrzymal i przydepnal szklo. od momentu dodatkowych kosztow ulepszylam swoja garde. wychodzi taniej nie obrywac ;])
kravka - pomimo technik 'palce w oczy' - jak w reklamie tamponow, wszystko ok. nawet gdy te palce w oczy sa niezamierzone i spontaniczne (czyli "sory, to przypadkiem").
'turlania sie' (bjj, whateva) - nie widac problemu ;]
zaden pot soczewkom nie straszny. wysychanie - no coz, jesli ktos ma z tym problem, to plyn do oczu mozna nosic. tani i skuteczny.
naprawde polecam.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Tez trenuje w soczewkach i nie mam z nimi najmniejszych problemow. Tylko raz na bjj kolega przez przypadek przejechal mi po oku i soczewka sie przesunela. Nie wypadla a jedyni zwinela w kaciku oka :) A trenuje w soczewkach juz kilka lat, bez soczewek bym byl slepy wiec nie mam wyjscia. Jednak na codzien nosze okulary, z wygody bo latwiej jest je zakladac i sciagac i mniej sie oczy mecza...
  • 0

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Zrzucanie okularów może sie skonczyc porysowaniem. Mi sie porysowały lekko po tym jak sypnelo mi piaskiem w oczy nad morzem. A sa ze szkła. Plastiki jeszcze bardziej sie rysuja. Szkła kontaktowe sa do niczego miedzy innymi na absenie, mi kiedys samo wypadło ledwo zdazylem złapac. Najlepiej ich nie zdejmowac i nie dac sie trafic w ryj :D
Ja jakbym zdjal okulary to nie widzialbym przeciwnika:D
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
dobre okulary z tworzywa sztucznego nie łatwo porysować

soczewki nosze od 10 lat i trenowałem w nich sporo

żadnego problemu z potem czy czymkolwiek
zdarzyło mi sie w soczewkach dostać wpierdol, kulminacją był strzał a łokcia z rozbiegu p októrym rzuciło mnie na ściane jak szmate i straciłem przytomnośc, wszystko rozjebane, soczewka całą i nawet nie podwineła sie, cięzko tylko było ją zdejmować z oka które sie nie otwierało nawet przez opuchlizne

pozatym soczewki są tanie w porównaniu z okularami i nawet jak w czasie wpierdolu wypadnie to nie szkoda
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Brak okularów wyłącza mnie z akcji i jedyne co bym wtedy mogl to tryb Berserker , wiec niemam wyjscia zabardzo.
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Raz mi się zdarzyło, że dostałem w twarz w okularach i szkło w prawej oprawce mi rozprysnęło, poharatając mi skórę pod dolną powieką.
Ja ćwiczę w okularach, zdejmuję je tylko podczas sparingów w stójce i jakiś dynamicznych ćwiczeń oraz ćwiczeń w parterze.
Mam stosunkowo lekką wadę krótkowzroczności coś około -2.0 do -2.5, także nie mam problemów z lokalizacją pewnych częsci ciała partnera lub partnerki.
Co do soczewek nie nosiłem je i nie jestem przekonany do tego, by coś wkładać do oka.
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Co zrobić z okularami


Nie noszękularów (chyba, ze słoneczne latem) ale powiem krótko. Nie skupiać się na okularach tylko na sytuacji i działać.
  • 0

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Racja!
Najważniejsze jest zdrowie i życie ,a nie okulary.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Taaa problem sie pojawia wtedy gdy ktoś dał za swoje bryle troszke kasy :-) i chciałby wyjść z opresji cało i z brylami :P .
  • 0

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Albo życie , albo gogle.
Wszystkiego mieć nie można.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Albo życie , albo gogle.
Wszystkiego mieć nie można.


stary dramatyzujesz , zyje w dzielnicy krakowa która uznaje sie za niebespieczna i zadnej takiej niebespiecznej sytuajci nie mialem a wiele rayz wracalem nawalony w nocy.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Dokładnie .
Jakby każda uliczna akcja miała się kończyć zgonem to wielu by nas nie zostało :D .
  • 0

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Ale jak podczas walki skupiasz się na okularach, a nie na przeciwniku
to jest pewne że cało nie wyjdziesz.
  • 0

budo_mestrekamcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
chyba najlepiej rzucić je na ziemie z myślą, że się nie porysują =/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024