Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_neo_wnc
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
nosze okulary juz z przyzwyczajenia - poradzilbym sobie bez nich [wada -1 & -1,25]

ale mialem "to szczescie" zostac przekopanym przez "kilku" [8] kolesi i nie wiem jak ale odruchowo zdazylem zdjac i jak sie chowalem przed butami to trzymalem je w rece - nic sie z nimi nie stalo.

2gim razem jechalem na rowerku [MTB] i zaliczylem upadek przy ~30km/h to zdazylem je zrzucic z twarzy - tylko szklo wyladowalo na trawie.

ale powaznie zastanawiam sie nad soczewkami lub korekcja laserowa.
  • 0

budo_holm3s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Ja jak wracam w nocy do domu to nie mam na nosie okularów (te pół godziny bez okularów nie ma wg mnie większego znaczenia) i unikam wszelkich konfliktów. Poza tym jak cię zaatakuje i skopie 5 gości to i tak efekt będzie ten sam (czyt. hospitalizacja :twisted: ). Na soczewki nie będę się przerzucał, bo nie jestem ich pewien. Operacji się boję i szkoda mi kasy :) . Na trening też sciągam okulary. Mam małą wadę i nie dostrzegam zbytnio różnicy w widzeniu. Nie wiem jak to jest z dużą wadą. Czy ma to duży wpływ na celnie zadany cios czy też jakość ćwiczeń?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Nie ma jeżeli dno oka jest zdrowe - ja widzę ostro na 3-5 metrów (bez wspomagania się okularami), co do walki wręcz zupełnie wystarcza...
...głowa człowieka, czy noga wykroczna, nie mówiąc juz o korpusie to dość duze cele... (a nie jakieś tam czytanie literek na tablicy)
ze strzelaniem, czy nawet rzucaniem do celu byłoby pewnie gorzej 8O 8O 8O
Co do operacji, to nie wiem jakie są efekty na starość, interesuje mnie efekt po 20-40 latach od zabiegu, a nie po kilku... tzn. czy wzrok się nie rozreguluje i dalej bedę widział z bliska i z daleka? Wiekszość ludzi którzy dobrze widzą na starość i tak musi nośić okulary, często dwie pary...
Pozdro!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024