Skocz do zawartości


Zdjęcie

Psy obronne i bojowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Psy obronne i bojowe
Co myslicie o psie jako "zabezpieczeniu" przed napascia? Oczywiscie chodzi mi o psy raczej duze i sprawne kondycyjnie takie ok. 40-50kg i charakterne np. Buldog amerykanski albo Dogo argentino, canario. Czy/jakie szanse na pokonanie takiego przeciwnika bez odniesienia wiekszych szkod byscie mieli wedlog was(chodzi mi o osoby trenujace). Woleli byscie w momencie zagrozenia przy sobie psa, gaz a moze noz?

PS
Pami interesuje sie od kilku lat sam mam dwa i one nigdy nikogo niepogryzly, niewalczyly z innymi psami (poza krotkimi spieciami do ktorych nikt niedoprowadzal celowo) to tak zeby niebylo spekulacji :wink:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
to jak masz dwa normalne psy to ci to powinno wystarczyc bez idiotycznych spekulacji .
B.
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Temat o psach już był. Poszukaj dobrze.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Psy 2???????

:)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
No fakt troche juz bylo :lol:

To moze wlkeje pare linkow
http://budo.net.pl/v...der=asc&start=0 --> ten jest naprawde fajny
http://www.forum-kul...showtopic=75786

sorry i pozdrawiam
  • 0

budo_sosna
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Moze sprowadze Cie na ziemie. To nie jest tak hop-siup, masz psa to nie boisz sie bo wiesz, ze Cie ochroni. Wlasnie przez niewiedze i glupote osob psy sa czesto usypiane za pogryzienia. Zeby mowic o obronie, trzeba poruszyc kwestie szkolen. Sa specjalne szkolenia dla psow, tzw. IPO, czyli szkolenie obronne. Ale zeby psa poslac na takie szkolenie musi miec ukonczone PT- pies towarzyszacy, czyli podstawowe na posluszenstwo. Poza tym musi spelniac odpowiednie wymagania. Wiec przejdzmy juz do obrony psa przez wlasciciela. Jak juz ma pokonczone wszystkie wymagane szkolenia i jest ok, a ktos nas zaatakuje, to zeby "uzyc" psa, najlepiej jest miec swiadkow, ze przed wydaniem komendy do ataku, napastnik zostal powiadomiony o ukonczeniu przez psa IPO. Jezeli nie bedzie dowodow psa moga uspic. A jezeli bedziesz mial swiadkow, to koles dostanie po dupie w sadzie :) POzdrawiam.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Ty mnie nigdzie sprowadzac nie mosisz, aktualnie mam trzy psy w tym jeden wyszkolony PO-II zdobyl 183/200pkt. :wink: wczesniej rowniez mialem psy sznaucera, owczarka niem. i kundelki, Twojego doswiadczenia nieznam byc moze jest wieksze, ale czemu zakladasz ze jest?

Co do tego, ze prawo jest zle tez zdaje sobie sprawe sytuacja tu jest podobna do tego jak ktos zacznie Cie szarpac a Ty go pobijesz, ale fakt trzeba o tym mowic psa wezma na obserwacje jesli stwierdza ze jest normalny powinno byc oki. Nigdzie niepisze tez o uzywaniu psa do ataku czy poscigu a jedynie o obronie kiedy juz nas zaatakowano
  • 0

budo_sosna
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe

Ty mnie nigdzie sprowadzac nie mosisz, aktualnie mam trzy psy w tym jeden wyszkolony PO-II zdobyl 183/200pkt. :wink: wczesniej rowniez mialem psy sznaucera, owczarka niem. i kundelki, Twojego doswiadczenia nieznam byc moze jest wieksze, ale czemu zakladasz ze jest?

Co do tego, ze prawo jest zle tez zdaje sobie sprawe sytuacja tu jest podobna do tego jak ktos zacznie Cie szarpac a Ty go pobijesz, ale fakt trzeba o tym mowic psa wezma na obserwacje jesli stwierdza ze jest normalny powinno byc oki. Nigdzie niepisze tez o uzywaniu psa do ataku czy poscigu a jedynie o obronie kiedy juz nas zaatakowano


Nie zakladam, moze tak to zabrzmialo, tak samo zreszta jak Twoj pierwszy post- zdalo mi sie ze poprostu jeszcze nie miales z tym stycznosci i chcialem wytlumaczyc. Moje doswiadczenie w tym temacie jest b.male, podstawowe i nie chce sie wymadrzac. Tez mam psa i na wakacje idzie na szkolenie wiec musialem troche poszperac odnosnie tego :-) Pozdrawiam.
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Jakbym miał wybierać co mieć przy sobie w kryzysie to definitywnie wybieram psa, przede wszystkim we dwóch raźniej.

Mi akurat się poszczęściło i mam Staffika o bardzo nietypowym ubarwieniu z ciekawskim pyskiem. Większość "potencjalnie groźnych" po prostu ma ochotę go pogłaskać, a pozostały margines ma wbudowany strach przed psami wszelkiej maści. Sam nie wiem czy pies będzie mnie bronił czy nie, ale z nim na smyczy i sprawnym mózgiem wykaraskam się chyba z każdej niemiłej sytuacji z lepszym wynikiem niż z nożem. A gaz no cóż, półślepy berserk swoje potrafi ;)

Jeszcze dobra paczka papierosów i w ogóle problemy znikają, ludzie mają naprawdę niesamowite tory myślenia jak się tylko nauczy je dostrzegać.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Hehe czyli to SBT nie Pitek :)
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
To Pies Kanapowy O Mylącym Wyglądzie Bojowym :]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
One wszystkie takie sa :D dla swoich :wink: teriery typu bull to poczciwce kochajace ludzi :D niemialy wkoncu nigdy bronic czy pilnowac. A jak reaguje na inne psy, mial juz jakies spiecia?
  • 0

budo_sosna
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Tez mam asmtaffke, suczke. Ta rowniez uwielbia sie wylegiwac caly dzien i ani jej w glowie na kogos warknac :) Do psow tez przyjaznie podchodzi chyba ze do mlodszych suk, alebo narwanych samcow :lol: No i musze uwazac gdzie ja spuszczam jak chcem jej porzucac pilka bo jak inny pies podbignie to tez nie daruje :twisted: Pozdrawiam.
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Spięc to już nawet nie wiem ile miał, tylko te najbardziej spektakularne pamiętam, a część znam ze słyszenia, bo znajomi go czasem wyprowadzają.

Po przedostatnim dziewczyna kilkanaście szwów zakładała jego ofierze :/
Jak na kastrata strasznie agresywny do innych psów, a co dziwne na kota się ani razu nie rzucił, enigma z niego.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
no to nie do konca taki kanapowiec :wink:

sosna masz moze foty swojego wojownika :wink:
  • 0

budo_sosna
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Mam, mam :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko zeby nie bylo, ze reklama jakiegos forum, ale nigdzie indziej nie ma. Najnowsze sa wstawione prosto na forum czyli nie te z I postu, troche nizej. Na zdjeciach ma okolo roku, teraz dwa :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe

Co myslicie o psie jako "zabezpieczeniu" przed napascia? Oczywiscie chodzi mi o psy raczej duze i sprawne kondycyjnie takie ok. 40-50kg i charakterne np. Buldog amerykanski albo Dogo argentino, canario. Czy/jakie szanse na pokonanie takiego przeciwnika bez odniesienia wiekszych szkod byscie mieli wedlog was(chodzi mi o osoby trenujace). Woleli byscie w momencie zagrozenia przy sobie psa, gaz a moze noz?


Psa. Jest cięższy i można nim mocniej przyj..bać.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
mozna?
  • 0

budo_leyus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
Moda na terriery typu bull jest fajne bo to psy lagodne do ludzi, gorzej z innymi psami, ale do prawziwej obrony polecam doberman, rottwailer, filo braziliero, ewentualnei moj ulubieniec dogo argentino ale to tez nei do konca do teog pies. Wczesniejsze rasy sa wlasnie do obrny przed ludzmi!!! Oczywiscie terriery typu bul tez sie nadaja, bo to psy obronne. Ale jak na moje oko to owczarki niemiecki jeszcze spoko. A pozatym kazdy pies cie obroni czy to bernandyn czy sznaucer olbrzymi, czy cokolwiek wiekszego, gryzc potrafi i tyle. Psy sa skuteczne i mile w uzytku :D nie to co noszenie sprzetu, zimen ciezkie :D Ja mam dobermana i to moje oczko w glowie, keidys to anwet po bartach go za soba ciaglame ale tak jak rok skonczyl to jakos pod wplywem go ludzie denerwuja wiec go nie zabieram juz.

Ale mielismy ostatnio aukcje, poszlismy do lokalu, siedza koksy z panienkami, od razu jeden podszedl do kumpla , wstal odsunal mu krzeselko na ktorym siedzial i mowi moze sobie usiadziesz :) on spokojnie zignorowal zaczepke, potem poszedl sie przeiwetrzyca oni pokaja w szybke i cos mu pokazauja, potem jzu troche wypilismy kumpel mowi chlopaki ebda klopoty spojrzalem sie na jedna laske a tu 3 w moja strone sie gapi! Widac ze szukali zaczepki, mialem niedaleko i bramanka znajoma skoczylem po pieska :) mozna sie juz bylo an ich laski gapic do oporu kazdy leb w sufit :D

No potem przyszli jacys inni pijani i chcieli poglaskac a ja akurat przy szafie grajacej i kumpel spal na stole i go trzymal , rzowalil gosciowi reke :) pijanych to on nie lubi :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psy obronne i bojowe
dla zainteresowanych ois walki czlowiek vs. pies (bulldog staroangielski rasa juz nieistniejaca cos ala bokser z chrakterem pit(buldog)a :wink: )
,,Zrodlo:
Artykol w Daily Mirror z 6 lipca 1874 przez James'a Greenwood'a
Cytowany przez dr.Dieter Fleig w ''History of Fighting Dogs''.


Miejsce walki i data walki:
Hanley w hrabstwie Staffordshire. 24 czerwca 1874


''Zawodnicy'':
Brummy- kaleki karzel, okolo 40 lat, 4.5 stopy wzrostu.
Czesto poruszal sie na czworaka, mial zaduza glowe i ogromne piesci zwane przez znajomych ''kilofami''. To one mialy byc glowna bronia w walce przeciwko psu. Nadzwyczajnie umiesniony i pokryty bliznami. Naduzywajacy alkoholu.

Physic- bialy bulldog nalezacy do czlowieka o ksywce Dan'l.

Zasady:
Obaj zawodnicy przywiazani lancuchami na przeciwko siebie. Dlugosc lancuchow wystarczajaca na spotkanie w srodku pola walki ale na tyle krotka aby przeciwnik mogl bezpiecznie uciec po za zasieg atakujacego w razie potrzeby.
Czlowiek mogl tylko kleczec lub poruszac sie na czworaka, do ataku mogl uzywac tylko piesci, nie mogl psa lapac za obroze lub przytrzymywac. Mogl atakowac psa tylko gdy ten atakowal jego i do obrony mogl uzywac tylko swoich rak. W razie gdyby bulldog zdolal uchwycic sie czesci ciala Brymmiego, ten mial krzyknac: ''I'm done'' i szczeki natychmiast by rozwarto.
Pies mogl atakowac bez przeszkod, ale nie pozwalano mu na uchwyt. W przypadku gdy po ciosie Brummiego bulldog nie wrocil by do walki w przeciagu jednej minuty werdykt bylby okrzykniety na korzysc czlowieka.

Ilosc rund nieograniczona.

Brummy i Physic przed ta walka spotkali sie w ringu juz dwa razy i kazdy wygral po jednym pojedynku.
Ta wielorundowa walka miala zadecydowac ostatecznie o tym kto jest lepszy.

Pojedynek trwal 11 rund. Nie ma relacji z wszystkich ale z pierwszych trzech i dwuch ostatnich rund.

Przed walka wiekszosc obstawiala na karla.


Runda I

Bulldog od razu skoczyl z niesamowita sila w strone czlowieka, ale ten sprytnie uskoczyl w tyl po za zasieg lancucha psa. Brummy natychmiast skontratakowal i zadal psu miazdzace udezenie piescia w srodek czaszki. Tylko przez mala chwilke Physic byl oszolomiony ciosem i w oka mgnieniu uchwycil sie przedramienia przeciwnika.

Runda II

Brummy szalal i probowal jak najbardziej rozwscieczyc psa obryzgowujac go swoja krwia. Pies w slepej furii zaatakowal mezczyzne ale ten sprytnie zadal mu ponownie ogromne uderzenie, tym razem pod ucho. Cios zwalil psa z nog, ale na krocej niz jedna minute za to jego ucho zaczela bardzo krwawic. Jeszcze w tej samej rundzie Physic zdolal sie zrewanzowac czlowiekowi i wyrwal mu kawal miesa z przedramienia.

Runda III

Tym razem pies zdolal natychmiast zatopic kly w ramieniu karla a ten mogl tylko okladac psa piesciami w zebra.
W tym momencie obstawiano 2:1 dla bulldoga

Z nastepnych siedmiu rund nie ma relacji tylko opis zachowania tlumow zebranych wokol ringu.

Runda X

Do tego czasu glowa psa spuchla ogromnie, zwierze stracilo dwa zeby i jedno oko. Rece i ramiona karla byly straszliwie poszarpane i zakrwawione a on sam niezwykle blady i wykonczony. Sprawial wrazenie jak by juz nie wierzyl w swoje zwyciestwo.

Runda XI

Bulldog dalej atakowal, po mimo odniesionych ran sprawial wrazenie wciaz silnego i pelnego zapalu do dalszej walki. Ale to walsnie karzel zadal zwyciezki cios. Uderzyl psa pod zuchwe z taka sile ze ten lecac trzasnal w sciane pitu i nie podniosl sie juz przez dluzej niz umowiony czas jednej minuty.
Czlowiek o imieniu Brummy zostal ogloszony zwyciezca tej walki."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024