Skocz do zawartości


Zdjęcie

joga i medytacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

joga i medytacja
Ostatnio przypadkowo przeczytalem artykol o wyzej wymienionych cwiczeniach,i zaskoczyl mnie opisany pozytywny wplyw na zdrowie.
Czy ktos mial z tym cos do czynienia i jakie efekty?
Co o tym myslicie?
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
ćwiczenia jogi harmonizują funkcjonowanie organizmu, rozluźniają, odpowiednie asany masują organy, pozytywnie wpływając na ich działanie, pobudzają. Koncentracja na oddechu i uczenie się jego technik sprawia, że oddycha się głębiej, przez co więcej tlenu dostaje się do organizmu i znów - lepiej funkcjonuje. Ćwiczenia jogi same w sobie są medytacją. Jeżeli mówimy jednak o tradycyjnie pojmowanej medytacji, w pozycji leżącej bądź siedzącej, to zaletą tego ćwiczenia jest przede wszystkim wyciszenie myśli, co w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi pomoże uzyskać spokój i jasność myślenia. Dodatkowo w czasie medytacji można "przekonać" umysł, że coś się uda - czyli innymi słowy nastawić się psychicznie do realizacji jakiegoś zadania (oczywiście nie popadając w przesadę: mogę sobie wyobrażać, że przebiegnę maraton, ale bez regularniego biegania oczywiście jest to niemożliwe).
Wracając do jogi: jest doskonałym narzędziem do rozciągania mięśni przy sporych wysiłkach - jeżeli ktoś np dużo biega, bądź spędza wiele czasu na siłowni, słowem wiele ćwiczy, polecam jogę - bardzo szybko można się przekonać jak bardzo zwiększa się efektywność rozluźnianych regularnie mięśni (które zwyczajnie przy jednostajnym wysiłku się spinają)
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
zapomniałam jeszcze dodać, że rozciągnięty organizm to mniej kontuzji :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
joga jest niesamowita, jesli macie okazje sprobowac nie ma co sie zastanawiac. ja po juz paru tygodniach poczulam efekty, a przy okazji jest to swietny relaks dla umyslu, uspokaja skolotane mysli, przynajmniej moje :) tak jak pisze eventhorizon - rozciaga wszystkie miesnie i, co dla niektorych moze byc zaskoczeniem, naprawde potrafi zmeczyc!
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
eventHorizon, mozna twoim zdaniem probowac uczyc sie jogi z ksiazek czy filmow ?
czy bez nauczyciela ani rusz ?
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
zacznij od nauczyciela, potem możesz zerknąć do książek, jak już zczaisz na czym joga polega
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
kazdy nauczyciel jogi mocno odradzi ci samodzielna nauke, przynajmniej na etapie poczatkowym - grozi do kontuzjami, mozesz sobie zaszkodzic sam o tym nie wiedzac.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
joga to piekna sprawa
sam robie kripalu bo lubie pozostawac dluzej w jednej pozycji i glebiej sie rozciagnac i poglebic oddech

nie ma nic lepszego niz joga jako suplement do ju jitsu

sam takze zajmuje zie medytacja typu zen
bardzo latwa do zaczecia
ale potem bardzo ciezka ze wzgledow psychicznych(naprzwde popieprzone zerczy przychodza do glowy)
ale tak czy inaczej warto to robic

joga i medytacja sa najlepszym dodatkiem do normalnego zycia jak i wszystkich rodzaji treningu

sa dobre kasety treningowe ale nie ma to jak nauczyciel

moje dvd ktorych uzywam/zaczynalem od to
dla poczatkujacych:
seane corn - vinyasa flow yoga
naader shagagi-the power of hatha yoga
dla bardziej zawansowanych:
journey into power:baptiste power vinyasa yoga
no i power yoga (ale nie mam w tej chwili dvd przy sobie a pelnego tyulu nie pamietam)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja

ale potem bardzo ciezka ze wzgledow psychicznych(naprzwde popieprzone zerczy przychodza do glowy)
ale tak czy inaczej warto to robic
)



eee tzn. jakie rzeczy??

ps. ciekawe czemu kościół to potępia...
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
ja uwazam ze joga i medytacje to chore
joga - placebo

a jak ktos ma problemy to do psychologa

joga to nie tylko gimnastyka, w takim wypadku by sie to nazywalo gimnastyka, joga narzuca pewną filozofie...

zreszta jak widze ze ktos pisze o asanach, pewnie zaraz dorzuci punkty witalne i czakry- chore!
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
taaaaak, chore, bo nie rozumiemy...

to teraz szok : nie tylko punkty witalne ale i czakry i aura zostały udowodnione naukowo (p[rzez zastosowanie jekiejś specjalistycznej metody fotografii)

i co, koleś, to może od razu psychologia też jest chora, bo to grzebanie ludziom w podświadomości??
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja

ja uwazam ze joga i medytacje to chore
joga - placebo


ty za to z pewnością masz problemy z ignorancją, o czym świadczy twoja wypowiedź. poczytaj trochę, porozmawiaj z ludźmi, którzy posiadają na ten temat jakąś wiedzę, wypróbuj, a potem dopiero formułuj wnioski. nie każdy ćwiczący jogę od razu czyta sutry. podążając twoim tokiem myślenia kickboxing też jest gimnastyką
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
wlasnie gadalem z taką osoba i przyznam, ze generalnie smieje sie z ludzi, ktorzy wierza w takie rzeczy, lacznie z tą metodą fotografii, ja wam powiem, ze widzialem zdjecie ufo i nikt mnie nie przekona, ze joga jest fajna, taki juz jestem, dla mnie czakry aura itp. cala ta filozofia
jest rownie wiarygodna co duchy i ufo
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
nie probowales nie robiles to sie nie udzielaj

jak masz watpliwosci o korzysciach jogi w sztuk walki to widac ze sie na temacie nie znasz
(nie mowie tutaj tylko o bjj)
a jak komus odpowiada jakas filozofia to jest to jego prywatna sprawa

wali mnie ufo czy aury
joge robie z prostego powodu moje miesnie sa silniesze i lepiej rozciagniete,latwiej mi sie oddycha na ziemi i w klinczu czy podczas wyprowadzania prostych lub kopniec





wyjasnienie dlaczego zen jest taki trudny w puzniejszym okresie:

zaczynasz kwestionowac pewne bardzo podstawowe zalozenia(nie mam zamiaru wyjasniac ci dokladniej bo jezeli sprobujesz zen to po prostu nie bedziesz tego mogl w pelni doswiadzczyc tego o czym mowie to tak jakby ci ktos opowiedzial caly film ktory ty wlasnie miales obejzec)
a kosciol wlasnie sprzeciwia sie zen z prostego powodu
medytacja zen nie uznaje ideologi ani religii
nie medytujesz uzywajac mantry czy tez modlitwy czy czegos w tym stylu
po prostu siedzisz i oddychasz
pozwalasz swojemu umyslowi byc wolnym(brzmi latwo ale tylko pozornie)
mysli same naplywaja a ty je tylko obserwujesz nie sprzeciwiasz sie im ani ich nie kwestionujesz
tylko tyle
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Racja niech poćwiczy troche JOGi i niech poźniej się wypowiada !!!!hhhee
Pozdrowienia dla Wszystkich !! :wink:
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
no powiem tak nie mam zamiaru cwiczyc jogi i raczej nikt mnie do tego nie przekona, to samo z medytacją, na problemy z opanowaniem- psycholog :)

a joge, to powiem tak, znam typa co cwiczy, widzialem na zywo ;)
nawt cos tam prostego sprobowalem i generalnie jak slysze takie pierdoly, to ogarnia mnie smiech, przepraszam jesli kogos urazilem, ale takie jest moje podejscie do tego tematu, pozdro 600 ;)
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
A jak sie ma joga do chorego kregoslupa(kłopoty z dyskami,skrzywienia itp.
Znacie może jakieś konkretne książki o jodze i medytacji(ale nie takich autorów jak Jan 'sadu'Wisnia czy Władek 'guru' Siekierka}
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
ksiazek na temat jogi bym nie polecal co najwyzej dvd(oczywiscie mozesz sciagnac jakies jogi z dc jestem pewien ze cos tam jest)

co do i nnych ksiazek to nie wiem jakie moga byc polskie znam tylko amerykanskich autorow
w sumie to o zen przeczytalem na razie dwie ksiazki(i kilka inncyh o innych metodach medytacji ale nie zabardzo mi pasowaly chociaz tybetanskie medytacje sa calkiem spoko ale robilem tylko jakis miesiac moze troche dluzej)

te dwie ksiazki ktore o zen przeczytalem to:
shunryu suzuki-zen mind,begginers mind
charlotte joko beck-nothing special,living zen

mysle ze o to czy mozesz sprobowac jogi to powinienes sie swojego lekarza zapytac
i nawet nie bierz sie za power joga,wez sie za kripalu wolna spokojna i gleboko rozciagajaca z duzym naciskiem na relaksacje
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Powiedzcie mi tylko czy jest możliwe, że podczas ćwiczeń jogi coś pójdzie nie tak ? Podobno robiąc qigong w zły sposób można tylko pogorszyć swój stan...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Prana joga sobie mozna zrabac duzo rzeczy - ale to zawsze jak sie chce za bardzo kontrolowac oddech tak jest ze wszystkim. Mialem nauczyciela jogi w ramach PWR i on mial juz swoje lata ale za mlodu uszkodzil sobie biodra probujac zbyt intensywnie siasc w pelnym lotosie. Z tego co ja niewiele cwiczylem - mozna sobie zrobic to co zawsze na poziomie fizycznym - np naciagnac albo zerwac miesnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024