Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
Witam.

Poniewaz w moim miescie nie ma dietetyka z powszechnie dobra opinia zwracam sie do was o pomoc.
Wiek 18 lat
Wzrost ok 175 cm
Waga 73 - 75 kg (ostatnio troche masy przybylo przez swieta...)

Trenuje duzo. Czasem wychodzi 5-6 razy w tygodniu, bywa ze mam czas tylko na 2-3 treningi, przewaznie zajmuja przynajmniej godzine, do poltora. Do dyspozycji mam silownie domowa: laweczki skosna i pozioma, gryf, obciazniki, hantle, wyciag, drazek, z przydatnych akcesoriow do sztuk walki to worek (ok 165 cm , waga ok. 65 kg) oraz pilka skajowa wypchana materialem (wielkosc pilki do siatkowki) zawieszona na sznurku oraz lustro. Mam ponad 6letnie doswiadczenie w sztukach walki (tkd itf) Od pazdziernika prowadzilem trening ogolnorozwojowy na ciezarach, potem przeszedlem na wytrzymalosciowy. Teraz przeplatam go rowniez z treningiem pod walke (poruszanie, praca z workiem, pilka, technika ciosu).
Mysle ze dosc jasno opisalem swoja sytuacje, wiec:
moje pytanie: jak zgubic ok. 5 kg (aby zyskac na szybkosci i lepszej rzezbie) nie katujac sie 3 treningami dziennie bez kolacji i slodyczy... Mozliwe jest zrzucenie 5 kg w miesiac, ale zostawia to negatywne zmiany - wyczerpanie. Tu jest kwestia odpowiedniej diety, czlowiek zeby cwiczyc potrzebuje energii. Poza tym zbicie paru kg przyda mi sie do egzaminow na AWF.
Zawsze przestrzegalem pewnych zasad: posilek 2h przed treningiem, posilki regularnie, normalne obiady a nie jakies zupki w proszku. Tylko ze jak ja przyjde po treningu to moglbym polowe lodowki wchlonac...

Staralem sie napisac wszystko co moze byc potrzebne do udzielenia odp na moje pytanie. Z racji tego ze problem IMHO musi byc rozpatrzony indywidualnie zalozylem nowy topic. Wiem ze takich bylo juz duzo, ale przeciez kazdy organizm jest inny. Z gory dziekuje za pomoc.

Pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
a taki mały offtop zarzuce: jesli na tym forum jest jakis dietetyk z wykształcenia to serdecznie prosze o wiadomosc na priv'a. Dziekuje :wink:
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
Twoj plan treningowy jest naprawde niezly, sprzetu masz sporo, a i doswiadczenie na poziomie.. masz jednak takze spore ambicje co do wynikow i mysle, ze gdyby byl tu jakis profesjonalny dietetyk chcący sie podjąć podania Ci paru slusznych wskazowek juz by to zrobil... IMHO powinienes sie jednak uddac do jakiegos specjalisty, wybulic troche kasy i miec pewnosc, ze to co robisz jest dobre i sprawdzone

pozdrawiam
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
edit, prosze moda o wykasowanie tego postu
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
No wlasnie najwiekszy problem w tym, ze nie ma zadnego sprawdzonego specjalisty u mnie w miescie ktorego by ktos znajomy polecil...
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
no i tu jest rzeczywiscie ból.. chociaz jakby Ci sie chcialo i mialbys czas to zawsze w wawie kogos znajdziejsz.. nie masz tak daleko, co? :wink:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
To juz szybciej mam do Lublina, tylko z moim szczesciem to ja juz sie wybieram od poltoraroku do znajomych i jakos nie moge, to do dietetyka to w ogole nie dotre. Moze jakis na budo sie znajdzie ktory moglby mi cos madrego podpowiedziec.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening indywidualny; odzywianie - prosze o porady
no to pozostaje czekac
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024