Skocz do zawartości


Zdjęcie

joga i medytacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
mozliwe ze pojdzie cos nie tak, jesli zle wykonujesz asany to moze miec to niekorzystny wplyw na twoje zdrowie, dlatego poczatki warto uskuteczniac z nauczycielem!
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
jak ktoś chce zacząć medytacje, to polecam metodę silvy - najlepsza dla naszych "ograniczonych zachodnich móżdżków" :P i nie trzeba się martwić że to jakieś magje czy inne satanizmy, bo to fizyka i biologia, panie i panowie (nie twierdzę że zen itp. to satanizmy, niestety nasze społeczeństwo jest diabelie ciemne jeśli chodzi o medytację itp. spróbujcie wytłumaczyć bogobojnej babci o co chodzi w medytacji...)
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
hmmmm czy moglby ktos przyzlizyc ta metode...bo urzywajac pana googla trafilem na to jakie to jest zle be i wogole idz stad i nie wracaj wrrr :evil:
jakie to nie chrzescijanskie...ehhhh niewzne

czy ktos mi uzmyslowi jak to cwiczyc? praktykowac? :twisted:
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

najlepiej sie na kurs zapisać, chociaż to jest inwetycja, to się zwykle opłaca...

ale można kupić książkę, są dobrze napisane i można się nauczyć podstaw bez nauczyciela - zdziwisz się jakie to proste
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Znam jedną kobiete, którą po paraliżu joga postawiłą na nogi (nie do końca, ale lekarze nie dawali szans) wszystko by było wporządku, ale... strasznie się opryskliwa stała i coś w ogóle nie tak z nią. Jakby inny człowiek, zmieniła się na gorsze, dlatego pytałem czy to może mieć jakiś zły wpływ na psychike.

Pewien ksiądz, kiedyś uprzedzał mnie przed joginami. Ćwiczenia tak, ale lepiej się w to nie zagłębiać za bardzo.

Koleżanka mojej mamy z pracy opowiadała o opętanych joginach, podobno u nich często się to zdarza. Nie wiem ile w tym prawdy, może dostanę tą kasete z filmem to sam się przekonam...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja

Jakby inny człowiek, zmieniła się na gorsze, dlatego pytałem czy to może mieć jakiś zły wpływ na psychike.

Wiesz jak ja bym wyszedl z paralizu dzieki jodze i potem wysluchiwal ze joga to dzielo diabla tez bym sie wkorwil.

Pewien ksiądz, kiedyś uprzedzał mnie przed joginami. Ćwiczenia tak, ale lepiej się w to nie zagłębiać za bardzo.

To wszystko prawda! Tam mieszka diabel, lepiej tego nie robic. Zreszta w boblii nic nie ma o jodze czyli wlasciwe dobry katolik nie musi sie nia zajmowac.

Koleżanka mojej mamy z pracy opowiadała o opętanych joginach, podobno u nich często się to zdarza.

No u mojej mamy w pracy tez sie czest zdaza ze kolezanik cos opowiadaja i tez takie glupoty.
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Ludzie nie piszcie o tej piepsznietej organizacji jaka jest kościół,bo oni niech popatrzą na siebie pierwsze i swoje nakazy a póżniej na innych.Niech pierwsze zajmą sie swoim głupim zakazem używania kondonów w czasach gdzie aids i syf panuje,a póżmiej ratóją ludzkie dusze z łap jogi i medytacji.
Założyłem ten temat bo chcialem sie dowiedzieć coś o tym(jak mogę to dołączyć do mojego treningu jaki to ma wpływ i czy warto inwestować pieniądze iczas) od ludzi którzy mieli z tym styczność,a nie interesuje mnie zdanie kościola,ani nawiedzonej koleżanki mamy,i księdza rydzyka itp ciemnoty.Nie miałeś styczności nie próbowałes nie pisz bo widocznie nic nie wiesz na ten temat
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Ukyo78 ja nie mówie czy to prawda czy nie. Baca no sorry widać wpieprzyłem Ci się na topikl.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
wszyscy tak wrzucaja, to kosciol sobie wymyslil- a moze mi powiecie, ze joga nie narzuca zadnej filozofii?
to nie tylko zestaw cwiczen!
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
bez sensu...nie rozumiem...pewnie ze narzuca...

ale nie musisz sie z nia utozszamiac...po co...

jesli jestes zbyt slaby psychicznie i mozna Ci wmowic wszytsko to ok stoj daleko i nie probuj ale to nie tyczy sie kazdego...bez przesady...nie wszytsko jest zgodne z zyciem i slowem kosciola...ale to nie znaczy ze nie mozna tego probowac... :?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja

ale nie musisz sie z nia utozszamiac...po co...

moim skromnym zdaniem powinno sie znac korzenie i zasady systemu jesli chcemy sie nim zajmowac. Yoga ma podloze religijne i jest nim hinduizm. Jesli ja bylbym katolikiem centralnie zapytalbym ksiedza albo najlepiej jakiegos dominikanina i instruktora jogi.

Ukyo78 ja nie mówie czy to prawda czy nie.

ok ale rozpowszechniasz opinie bez pokrycia. I tak to sie toczy a potem ludzie biora to za pewniki.
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
znac napewno tego nie wykluczam...ale tu nie chodzi o to czy ktos sie na tym zna czy nie tylko czy poddaje sie tej "czarnje magi"

jestem katolikiem jak to sie mowi praktykujacym i wierzacym ale nie widze nic zdroznego w tym ze interesuje sie joga...
tak samo jak kosciol mowi ze sztuki walki rowniez wiaza sie z filozofia...ze sa to praktyki poganskie a nie chrzescijanskie to co mam sie do PASzW'a zapisc? :?
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
no zgodze sie niektore sztuki wschodu takie wlasnie są m.in. dlatego zrezygnowalem z KK, bo po co odstawiac jakies glupie szopki, jak to tylko strata czasu
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja

Ukyo78 ja nie mówie czy to prawda czy nie.

ok ale rozpowszechniasz opinie bez pokrycia. I tak to sie toczy a potem ludzie biora to za pewniki.


Napisałem "podobno" ,więc to nie jest rozpowszechnianie jakiejś konkretnej opini, ale mniejsza z tym.

pozdrawiam

ps. Joge ćwiczyłem w okresie wakacyjnym i pomogła mi rozciągnąć ciało co było dużo trudniejsze za pomocą ćwiczeń na sali treningowej SW. Napewno pomaga...
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Ukyo78 ja nie mówie czy to prawda czy nie. Baca no sorry widać wpieprzyłem Ci się na topikl.


Nie wpiepszyłeś sie ale mnie interesuja fakty a nie plotki.

Nie interesuje mnie żadna filozofia tylko efekty psycho fizyczne wyzej wymienionych technik.

Ostatnio gdzies wyczytałem że zakonnice w wloskich klasztorach zaczynają praktykować joge.
A to tylko polski kościól tak to atakuje,co biznes to biznes
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja

Ukyo78 ja nie mówie czy to prawda czy nie. Baca no sorry widać wpieprzyłem Ci się na topikl.


Nie wpiepszyłeś sie ale mnie interesuja fakty a nie plotki.

Nie interesuje mnie żadna filozofia tylko efekty psycho fizyczne wyzej wymienionych technik.

Ostatnio gdzies wyczytałem że zakonnice w wloskich klasztorach zaczynają praktykować joge.
A to tylko polski kościól tak to atakuje,co biznes to biznes


tak masz racje, polski kosciol, to zbior takich rydzykow tam juz na seminarium robia pranie mozgu, ze ich powolanie to zarabianie kapusty, zreszta ja i tak nie wiem, bo masoneria nie daje poznac prawdy takim zwyklym smiertelnikom jak ja

polecam polonica.net :)
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Całkowicie popieram metodę Silvy... Vanderleia Silvy- kilka kolan na głowę, pięść na twarz i kilka stompów na głowe leżacego- po tym osiąga się pełną nirvanę, widzi się światło w tunelu i łaczy byt ziemski z siłami kosmosu :wink:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
korwa
ok

joge mozna cwiczyc bez zadnej ideologii
totalnie zadnej
mozesz byc buddysta chrzescijaninem czy tez swiadkiem jehowych
jeden huj
najwazniejsze zeby podczas cwiczenia nie popychac sie poza dyskomfort
czyli ze wykonujac dana pozycje nie bedziemy przeginac
tak jak kazde rozciaganie
nie chcemy czuc bolu jak sie rozciagamy a pewien dyskomfort(wiekszy lub mniejszy zaleznie od naszego stopnia rozciagniecia)

ja nawet niezaglebiam sie tutaj w omy czakramy itd
do sztuk walki to nie jest potrzebne

a i podobnie z medytacja
wybralem zen bo on wrecz wymusza na tobie odzucenie wszelkich religi i przekonan(pomimo iz jest to sposob medytacji zwiazany z buddyzmem)

o hinduizmie i jodze juz nawet nie wpomne bo jak zaczniesz sie zaglebiac w ic bostwa wishnu czy 1008 manifestacji shivy to wymiekniesz(zreszta ja tez wymielem jak zobaczylem zdjecia kilku tzw swietych joginow i jednoznacznie uznalem to za ostro pojebane) ale joga to zadna religia zadne bostwa itp
jest to zestaw zjebistych cwiczen i tylko tyle

nie mam pojecia co za idiota zamienil ten prosty topic w jakas religijna debate....
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
Hejo!

O! Kolega widzę jest w znakomitej formie psychicznej (: Kwintesencja spokoju i opanowania (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: joga i medytacja
cwiczylem kiedys na studiach przez 1 semestrhatha joga.zadnej filozofii cwiczenia rozciagani,izometria,zadnej filozofii, i mi sie podobalo teraz tez chetnie bym pocwiczyl ale w moimmiasteczku nie ma konkretnego fachowca.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024