Skocz do zawartości


Zdjęcie

zielony pyta o odżywki :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

zielony pyta o odżywki :)
Hej, mam sprawę. Trenuję taekwondo i ostatnio trochę popadłem w kompleksy, bo ćwiczę więcej, niż jem. Jestem cholernie chudy i chciałbym znaleźć dla siebie jakąś odzywkę, która dodawałaby masy i jednoczesnie regenerowała organizm po treningu. Ważę 85 km, przy 185 cm. Nie miałem wcześniej styczności z odżywkami, zatem w temacie jestem kompletnie zielony. Poza taekwondo regularnie biegam, basen, hantle, drążek, worek i inne domowe sposoby.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
po co sie faszerowac syntetykami?? jedz duzo i zdrowo :D :twisted:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
85 km przy 185 cm ? staary to ciebie lepiej przeskakiwac bo kolo ciebie przejsc sie nie da :) :D

a tak powaznie to troche ogranicz treningi i zacznij duzo wiecej jesc, tylko zebys nie popadl z skrajnosci w skrajnosc :roll:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
wlasnie zwlaszcza ze masz dobra wage w stosunku do wzrostu no chyba ze chcesz byc kulturysta i wazyc ponad 100
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
Koledzy: on nie pytał o rade co ma robić i jak ćwiczyć. Pytał jaką odrzywke kupić, aby przy danym trybie treningowym i danej diecie nabrać wagi.

Odpowiedź: gainer - odrzywka białkowo węglowodanowa, albo kreatyna.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to nic syntetycznego, tylko białko pomieszane z weglami. na biologii w LO było o tym.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)

Koledzy: on nie pytał o rade co ma robić i jak ćwiczyć. Pytał jaką odrzywke kupić, aby przy danym trybie treningowym i danej diecie nabrać wagi.

Odpowiedź: gainer - odrzywka białkowo węglowodanowa, albo kreatyna.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to nic syntetycznego, tylko białko pomieszane z weglami. na biologii w LO było o tym.


nie rozsmieszaj mnie
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)

Koledzy: on ( ... ) tym.[/b]


nie rozsmieszaj mnie

Ale o co konkretnie ci chodzi? Pierwsztwoj post to spam, drugi też.
Albo masz cos do powiedzenia, albo nie piszesz.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
heh, i znowu nie masz racji, bo nie wiesz co to jest syntetyk i co to jest spam. pomysl i sprawdz jakiego rodzaju tresci wyglaszasz, bo ludzi w blad wprowadzasz
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
widze, ze masz jakis problem. nie zasmiecaj foum bzdurami. Oto twoja tworczość w temacie:
( Przypominam, ze bylo pytanie jaka odrzywke brac )

heh, i znowu nie masz racji, bo nie wiesz co to jest syntetyk i co to jest spam. pomysl i sprawdz jakiego rodzaju tresci wyglaszasz, bo ludzi w blad wprowadzasz


nie rozsmieszaj mnie


po co sie faszerowac syntetykami?? jedz duzo i zdrowo :D :twisted:


Po prostu jak masz ch..ja do powiedzenie to nie pisz. Widze, ze jestes nowy, pewnie 15 latek, ale normy pewne obowiazuja.

Poza tym tego pier..enia z syntetykami to nie mozna sluchać.

Miales biologie w LO ? Jak wyprodukować syntetyczne białko?
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
nadal mam biologie w LO, nawet na poziomie rozszerzonym i musze cie zmartwic, bo mianem "syntetykow" okresla sie substancje powstale w wyniku sztucznych przemian nie mających miejsca w naturze. patrzac na sklady pierwszych lepszych gainer'ów z twojego googlowskiego linka wlasnie to mnie rozsmieszylo.

spamem zas okresla sie tresci wyrazane bez jakiejkolwiek wiedzy na temat odbiorcy (w tym wypadku Torka) i jego zgody czerpiac z tego zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.



nie bede takze odpowiadal na twojego zaczepki, bo wiek i liczba postow nie musi swiadczyc o wypowiedziach osob korzystajacych z forum. doskonale to potwierdziles
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)

nadal mam biologie w LO, nawet na poziomie rozszerzonym i musze cie zmartwic, bo mianem "syntetykow" okresla sie substancje powstale w wyniku sztucznych przemian nie mających miejsca w naturze. patrzac na sklady pierwszych lepszych gainer'ów z twojego googlowskiego linka wlasnie to mnie rozsmieszylo.

1. spamem określa sie też posty nic nie wnoszące do dyskusji oraz nie na temat.
2. bardzo się cieszę z Twojej biologii w LO. Teraz podaj mi sposób:
a) w jaki te "syntetyki" szkodzą zdrowiu.
B) w skutek jakich sztucznych przemian zostały stowrzone.
c) jakie konkretnie substancjie wzbudziły w tobie szczegolny strach. bo jesli chodzi o jakies srodki konserwujace itd to sa dzis we wszystkim.

Podaj konkrety jaki to gajner, albo bialko jest nie zdrowe i w jaki sposob ujemnie wplywa na organizm sportowca.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
1. znowu jestes w bledzie. zeby cos okreslic "spamem" musi spelniac wszystkie, wszystkie warunki jednoczesnie, ktore wymienilem. dalej to nie jest jasne? :?
2. czy ja kiedykolwiek powiedzialem, ze gainer ujemnie wplywa na organizm czlowieka? ze cokolwiek wzbudzilo we mnie strach? zasugerowalem tylko, zeby Torek zrezygnowal z odzywek. tego tez nie zauwazyles?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
imo takie gadki to na gg a nie na 4um bo teraz to offtop oboje na maxa zrobiliście

wracając do tematu: moze lepiej żebyś ustawił sobie odpowiednią dietę zanim zaczniesz brać odżywki? Może treningi na siłce na masę coś ci pomogą? A odzywki: gainer, kreatyna, albo jakieś serwatki etc (dużo o tym a 4um było, poszukaj)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)

zasugerowalem tylko, zeby Torek zrezygnowal z odzywek. tego tez nie zauwazyles?

Dokładnie o to chodzi. Ktoś przychodzi na forum i prosi, zeby pomoc mu wybrac jakas odzywke.
Czesto sa pytania jak przytyc itd. Teraz bylo konkretnie co ma jeść, o to cały czas mi chodzi.
Zreszta nieważne.

Treningi na silce na mase sa dobre jak dostarcza sie organizmowi dosc kalorii, czyli jesli podaz jest wieksza niz zapotrzebowanie to dochodzi do zwiekszenia zasy ciala. Po to własnie je sie gajnera, bo to praktycznie same kalorie. Taki dodatkowy posilek tak dobrany, żeby optymalnie po tym przytyc.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
czyli wedlug ciebie zakladamy klapki na oczy i ograniczamy sie tylko do wypowiedzi nt. odzywek bez alternatywnych rozwiazan "problemu" Torka?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
Wręcz przeciwnie. Żadne jedzenie nie przyspieszy regeneracji po treningu. Mógłbym napisać:
jedz na śniadanie 10 białek z jajka, 50 g płatków owsianych z mlekiem itd...
ale skoro jeden shake to załatwia to po co ? :?
Żadne jedzenie nie przyspieszy regeneracji tak jak kretka, ani nie zadziala jak antykatabolik jak np HMB.

Po to są te suplementy, żeby wspomogać sportowców. To odatek do treningów i diety.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
mam pytanko do obczajonych w temacie, czy gdybym np. ominął trening rąk, klatki, a więcej w danym momencie (powiedzmy tydzień) skupił się na kopaniu i tylko tym, to czy wypite przez ten czas suplementy nie wplynęłyby na to, że nogi by mi zdeka urosły? bo takich jakis wałków nie chcę ;) ogólnie, to np. jak sobie teraz to walnę i powiedzmy przestanę przed feriami (połowa lutego) to powinienem trochę zyskać na tej rzeźbie, a raczej bym ją w końcu wystawił na światło dzienne, bo jak na razie głód nie pozwala ;)
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
Boże, co ja napisałem O_O ja ważę 75 kg, nie wiem co mi z tą osiemdziesiątką przyszło do głowy O_O Zatem teraz się poprawiam, tyle ważę-75.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
Nic Ci nie urośnie od kopania.
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: zielony pyta o odżywki :)
gainery, zwane "spaślakami", służą typowo do robienia masy. najprościej mówiąc to mieszanka białka i węglowodanów w stosunku (białko/węglowodany) od 5/95% do ok 25/75% do tego dochodzą różne witaminki itp. w zależności od produktu i firmy. białko jest wykorzystywane przez organizm do odbudowy mięśni i zapobieganiu procesowi zwanemu katabolizmowi. węglowodany z kolei służą do wyrównywania... (qrde jakoś mi to słowo z głowy uciekło :? )...stanu glukozy w organizmie :wink:
możesz też kupić sobie białko (najlepiej sewatkowe) i takie wypijać jako shake z mlekiem. ale będziesz musieł sprawić sobie jakieś węglowodanki-nawet pospolite banany :D
pozdro i owocnych cykli :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024