Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaczepka gowniarzy...bić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

imho to jest dowod na to ze resocjalizacja to bzdura i ze wiezienia maja karac ne wychowywac.

Właśnie w tym problem, że więzienia to dla większości osadzonych żadna kara.

wiec trzeba zrobic cos zeby wiezienia ta kara byly ;)
a ja taki niedowiarek jestem ze w resocjalizacje nie wierze, jest za malo skuteczna. Jak ktos bedize sie chcial nawrocic to sie nawroci sam i resocjalizator ktorego raz w miesiacu widzi nie jest mu do tego potrzebny... tak imho
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

o, znowu dyskusja o resocjalizacji, niezly OT :-)
dzisiaj wyczytalem ze minister ziobro bedzie przerabial byle pegeery i opuszczone koszary na pierdle, no coz, widac nie doczytal ze glownym czynnikiem odstraszajacym nie jest wysokosc kary a jej nieuchronnosc.

a generalnie coz - nie jestem zwolennikiem naduzywania srodkow przymusu bezposredniego rzecz jasna, ale bylem swiadkiem niejednej sytuacji gdzie porzadny plaskacz (a raz strzal z banki) wprowadzal lad i porzadek. trudno wiec nie zgodzic sie z pojawiajacymi sie w roznych topikach glosami ze jednak czasami doswiadczenia empiryczne dla zniewazajacego nas osobnika sa najlepsza kuracja (nie mylic z nawolywaniem do przemocy :wink: )
pozdro

Ok, ale mówisz tu o samoobronie, a nie o odstrzałem prewencyjnym... (chyba) Jeszcze coś dodam: terapia wstrząsowa będzie skuteczna tylko w przypadku, gdy dana osoba jest raczej "normalna", a tylko na chwilę zeszła z prostej. Po takim czymś się pewnie opamięta (tak samo pisał Kamadżi ileś tam postów wyżej o jedynkach w szkole). W innym przypadku nie podziała.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

Jak ktos bedize sie chcial nawrocic to sie nawroci sam i resocjalizator ktorego raz w miesiacu widzi nie jest mu do tego potrzebny... tak imho

No właśnie resocjalizator ma za zadanie "namówić" go aby CHCIAŁ się zmienić :lol: (mocno upraszczając). Przy takim systemie jaki mamy (piszę to 4 raz) jest to raczej niemożliwe. I nie chodzi tu tylko o kuratorów itp., ale o całą strukturę instytucji socjalnych w Polsce. Jak taki menel dostaje pieniądze za darmo, tylko dlatego, ze narobił sobie piątkę dzieci, to mu się raczej pracować nie będzie chciało. Sam będzie pił, a dzieci będą chodzić głodne. Potem dorosną i powielą schematy starych. Smutne, ale prawdziwe. Takim drechom już życie dało ostro po dupie, więc jak damy im w pierdol to to dla nich kaszka z mleczkiem.

Skończmy już temat resocjalizacji. Ja już swoje napisałem.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
hm, w sumie pod Twoim ostatnim postem moglbym sie podpisac ;)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

Dzisiaj szedlem sobie z qmplem na trening i sobie tak idziemy, idziemy i idziemy. /ciach/ Ale z drugiej strony agresja rodzi agresje wiec nie wiem, gdyby sie podleczyli to mogliby dalej kroic tylko ze bardziej brutalnie... Co myslicie na ten temat?

Sposób na rozwiązanie tego problemu jest bardzo prosty.

W idealnym świecie:

Widzisz agresywnych małolatów. Reagujesz tak jak zareagowałeś. Tylko że po minięciu grupy dzwonisz na policję i informujesz ich że w takim a takim miejscu kręci się agresywna grupka młodzieńców.

Policja dziękuje ci za info i wysyła w rejon patrol.

Policjanci zatrzymuja małolatów i kontrolują spisują innymi słowy dają znać że się interesują i w razie czego będą nękać.

Jeżeli wyślą patrol tajniaków - to tajniacy wkraczają kiedy grupa rozrabia.
I wtedy na komende pojedyńczo przesłuchac wezwać rodziców potrzymać w areszcie wpierdzielić kolegium. ect.

Małolaty zazwyczaj spękają. posikają się poryczą - nagrać pokazać kolegom. Trudniej im będzie chojraczyć.

Bicie to granie w tą samą gre co oni - nie powinniśmy się tak zachowywać. To nikomu nie pomoże
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Tylko strach przed karą (czy to paka, czy to wpiernicz) moze zastopowac agresje. Możesz sobie tłumokowi tłumaczyc że tak nie wolno a i tak to zrobi, ukaraj go wyegzekwuj ta karę im surowcza tym lepiej -Gwarantuje pomoże . Na ukrainie jak ktoś ma is do paki to woli sobie zyły podciąc niż tam iść.
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
jak pokażemy że się ich boimy że są bezkarni to się nie dziwmy że jest jak jest. Musi byz ostra odpowie na krzywdę ja kilerem nie jestem ale jak widze że gnoje biją kogość słabego i WIEM ŻE DAM RADE to zawsze reaguje, jak widze że moge nie dac rady prosze o pomoc kogość obok.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

Agraesja zawsze wraca do ciebie

i

Przemoc rodzi przemoc

Nie wiem gdzie i kiedy ale kiedyś usłyszałem te 2 mądre zdania i stwierdzam że idealnie pasują do tematu. Oprócz tego uważam że tekst zaserwowany przez CzarnegoTygrysa jest bardzo kształcący i jego autor ma zupełną rację... ALE rozważając sytuacje z początku tematu stwierdziłem że niby wszystko skończyło się ok (bez zbędnej walki), jednak faktem jest że agresywna banda mogła 5 minut później zrobić komuś słabszemu krzywdę... wg mnie każde zachowanie w takim wypadku i po części złe i po części dobre z wyjątkiem idealnego zachowania AvBert'a :D Sam bym na to nie wpadł, to chyba dla tego że nie mam zaufania do policji :? / :wink: :roll:
  • 0

budo_piotrowice
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Ja bym przynajmniej zwrocil uwage ..cos w stylu
K**wa szczylu nie pozwalaj sobie bo zle sie to dla ciebie skonczy....
Rzecz jasna jak by byl z 1 lub max z 2 kolegami ale z 5 ehm nie ma co takie szczyle dostana ale nie odciebie tylko od kogos innego kto nie bedzie sie patyczkowal!!
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Czarny_Tygrys - te linki które podałeś na początku, kto to pisał? Big respect. Dobre.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

Czarny_Tygrys - te linki które podałeś na początku, kto to pisał? Big respect. Dobre.


Combat... :wink:
Tu masz adres całej strony: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?

Kolejny Internetowy Fighter... Nawet szkoda komentować.


Dokładnie. Widać że obczajasz o co chodzi i z kurwami jedziesz krótko. Autor postu też internetowy faiter bo jakbym ja miał taką zaczepke z kumplem to gówniarze by zębami pluli. Z kurwami trzeba krótko jechać.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
mobo jedziesz mnie czy tygrysa ?
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Mobo zgadzam się :

Z kurwami trzeba krótko jechać.


  • 0

budo_krysek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Wszyscy macie rację.
Nie pomagać,staś i patrzeć z za drzewa jak kogoś klepią,a może mu nic nie zrobią,a może mają nóż,a może mnie jutro spotkają.I o.k.takie wasze zdanie ,ale nie piętnujcie kogoś na forum że głupi czy sam sobie przeczy,bo uważa i czuje potrzebę w takiej sytuacji pomóc klepanemu,Jedni to nazwa głupotą a inni odwagą poprostu.S....syny muszą wiedzieć że ktoś im może przeszkodzić w bandyckim rozboju i może byc takich gości coraz więcej.
Pozdrawiam tych co tempią łobuzerkę.
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
doszliscie w do jednego bardzo waznego wniosku, ze w Polsce resocjalizacja nie jest mozliwa, co wobec tego robic? jak dla mnie robienie wszystkiego zeby uniknac walki nie ma sensu, trenuje SW i nie uwazam sie za swietego czlowieka, wiec jak widze agresywna grupe 16 latkow, ktorzy zachowuja sie tak jakby byli panami wszystkiego dookola to mnie nerwy biora i jezeli spotkam sie z agresja z ich strony to na pewno nie mysle o tym ze sa z patologicznych rodzin ze nie maja sie gdzie podziac (i to w nich budzi agresje), i nie uwazam tez ze jak jest ich nawet 5 to dadza rade wytrenowanemu, ogarniajacego sie w SW dwudziestoparolatkowi, to jeszcze po prostu dzieciaki sa (no chyba ze maja sprzet, wtedy sytuacja robi sie skomplikowana)

rozumiem ludzi studiujacych resocjalizacje, macie piekne idealy na pewno chcecie dobrze, ale dla mnie sa one nierealne i niemozliwe do wprowadzenia
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Drops czytaj co napisałem, bo chlapiesz postami nie wiedząc co było napisane wcześniej. Poszukaj, czy gdzieś napisałem, że mama być bierni... ja sobie nie przypomninam. :roll: Napiszę to PIĄTY raz: W samoobronie to możemy ich nawet pociąć jak starczy nam odwagi. Gwarantuje jednak, że większość z nich nie wyciągnie z tego wniosku...

Kończe i pozdrawiam :peace: .
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Z braku czasu czytałem tylko wątki z ostatniej strony topicu, więc proszę mi wybaczyć jakby co... Jeśli chodzi o agresywne zachowania band małolatów, to żyję w takiej dzielnicy gdzie nie ma np. 10-osobowych band 15-16-latków... Czasami byłem zmuszony spotykać się z grupami 3-4 pijanych 18-20-latków którzy coś poważniej rozrabiali, najczęściej kończyło się na spokojnej rozmowie, ale oczywiście nie zawsze, parę razy tylko byłem zmuszony do użycia siły (ale nic nikomu się poważnie nie stało więc ci koledzy z forum którzy pracują w służbach mundurowych nie muszą się tym przesadnie interesować...) Po reakcjach póżniejszych wiem z całą pewnością, że jak taki jeden z drugim zbierze poważnie w skórę, poczuje ból, to potem bardzo długo jest grzeczny i ani mu w głowie następne wybryki ani jakaś zemsta w większej grupie...
O co mi chodzi? Oczywiście nie namawiam tutaj do samosądów, indywidualnej czy grupowej zemsty, czyszczenia w grupie ulic z "chwastów" itp. (chociaż nieraz może nie być innego wyjścia... ale to inna historia). Chodzi mi o sprawę teoretyczną, na razie nie do załatwienia w Polsce będącej w UE, czyli..
O rzecz najważniejszą: karę chłosty, dla dorosłych i małolatów... też na razie teoria nie do zrealizowania teraz, ale w przyszłości... Nie ma nic lepszego, nie żadne krótkotrwałe kary więzienia, grzywny itp. które nic nie dokonają, tylko bolesna, publiczna kara chłosty... Od 5 do 30 kijów na początek, wg technik znanych np. w Arabii Saudyjskiej czy Singapurze...
Myślę, że nie jestem jedynym który dostrzega potencjalną trafność i skuteczność kar cielesnych, może na razie jestem jednym z nielicznych który to postuluje ale z czasem będzie nas więcej... Proszę o ewentualne komentarze, chcę się zorientować odnośnie tzw. środowiskowego poparcia...
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Zaleciało Korwinem-Mikke... I fakt JKM i Wosiu mają racje to dobry pomysł ;)
  • 0

budo_sola
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepka gowniarzy...bić?
Przedstawie wam taką sytuacje która przytrafiła sie mojej kolezance! Cobscie zrobili w podobnej sytuacji?

Wiec pewna kolezanka opowiadała mi jak w tramwaju grupka bachorków (10-11 lat :/ ) najpierw powiedzieli jej komplement a potem zeby im loda zrobiła! Zaczeli ją wyzywać ale to jeszcze nic... szli za nią do domu az jeden podbigł i nachalnie zaczą macać.. i co tu z takim zrobić?

Obić gupio bo ma tylko 10 lat.. w moim przypadku tylko 6 lat młodszy ale no i tak problem a dziewczyna sie bardzo nerwowała :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024