Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

"Karate fudokan jest bardzo niebezpieczną sztuką walki, jest niebezpieczna dla pewnych autorytetów w polsce".

Z cała pewnością może byc niebezpieczne, bo gdzie kucharek sześć tam ... . Poza tym w moim mniemaniu to też będzie organizacja na chwilę. I.Jorga jest w niej jedynym (co zrozumiałe) autorytetem, a to nie wróży stabilności w sensie tego co po nim. O wiele lepiej, moim zdaniem, wygląda sytuacja gdy w obrębie jakiejś sensownej federacji są wyjątkowi nauczyciele (równouprawnieni) od których uczą się ludzie. Taki układ był kiedys jak sądze w ITKFie gdy przyznawał się do niego Shirai. :roll:
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
no wiesz narazie wszystko jest na dobrej drodze i puki co to musi wystarczyć, to dopiero początek
ps-swoją drogą to karatecy polscy pokazali się naprawde z chamskiej strony względem tych nowości(ci na seminarjum), ci co byli wiedzą o czym mówie :wink:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
Poczekamy zobaczymy.

Ja zaczynalem i dlugi czas trenowalem fudokan, praktycznie od poczatku do 3 kyu....
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

ps-swoją drogą to karatecy polscy pokazali się naprawde z chamskiej strony względem tych nowości(ci na seminarjum), ci co byli wiedzą o czym mówie :wink:


Nie rozbudzaj apetytu.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

Ja zaczynalem i dlugi czas trenowalem fudokan, praktycznie od poczatku do 3 kyu....

Ale już tego nie robisz. Ja zresztą też nie.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
Bo prawda jest taka, że gdy sensei Jorga odejdzie to wraz z nim zniknie karate Fudokan. Szkoda, bo to wielce sensowne karacenie jest, ale sensei ma ten dziwny talent, że wszystko czego się tknie (w sensie organizacji) zmienia się w g...o.
A co najgorsze robi wszystko by nie wychować sobie następcy.

Ciekaw jestem ilu było ludzi ze starej gwardii z Lubaczowa, Krapkowic, Zamościa (Wałcz pewnie nie dojechał :) ).

Teksty o niebezpiecznym Fudokanie słyszałem praktycznie na każdym spotkaniu z Jorgą od 1998 roku.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
sytuacja była o tyle nie ciekawa, że przyjechał do nas człowiek z zagranicy z czymś nowym, świerzym, chce zrobić z nami co nowego i dobrego a paru ludzi na spotkanie z nim przyszło z browarkami i rżną głupa kaszląc przy otwieraniu kolejnej puszki, naprawde wstyd :evil:
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

Bo prawda jest taka, że gdy sensei Jorga odejdzie to wraz z nim zniknie karate Fudokan. Szkoda, bo to wielce sensowne karacenie jest, ale sensei ma ten dziwny talent, że wszystko czego się tknie (w sensie organizacji) zmienia się w g...o.
A co najgorsze robi wszystko by nie wychować sobie następcy.

Ciekaw jestem ilu było ludzi ze starej gwardii z Lubaczowa, Krapkowic, Zamościa (Wałcz pewnie nie dojechał :) ).

Teksty o niebezpiecznym Fudokanie słyszałem praktycznie na każdym spotkaniu z Jorgą od 1998 roku.

otuż był ktoś z czasów tego fudokanu, a pan Jorga wyraził na temat jednog z nich opinie iż ten oto człowieczek zostanie jego następcą, więc to nie do końca jest tak jak mówisz.......
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

otuż był ktoś z czasów tego fudokanu, a pan Jorga wyraził na temat jednog z nich opinie iż ten oto człowieczek zostanie jego następcą, więc to nie do końca jest tak jak mówisz.......


Wiesz, ja znam kilka osób które miały być następcami shinama, nie wiem, czy któraś z nich jeszcze określa siebie jako ucznia Jorgi. Szkoda.

Może przypomnisz sobie kto to ma być tym następcą?
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm naprawde chętnie bym napisał ale nie mam pamięci do nazwis :(
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm naprawde chętnie bym napisał ale nie mam pamięci do nazwis :(

Ja też swego czasu poznałem następcę fudokanu. Ale nie podam tu nazwiska bo tego człowieka nawet lubię. Mógłby sobie nie życzyć.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
no właśnie, po co sypać nazwiskami, ma ktoś być i tyle( a, że może nie być to już inna sprawa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa najważniejsze pytanie: czy fudokan znowu w pzkt?
ABSOLUTNIE NIE, KATEGORYCZNIE ZAPRZECZAM :!: :!: :!:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

ABSOLUTNIE NIE, KATEGORYCZNIE ZAPRZECZAM :!: :!: :!:

Czyli polski fudokan to panowie Grubski i Bajkowski?
Panowie w takim razie poza PZKT. D.Bajkowski znowu?
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
no nie tylko bajka i grubski a pan db to do pzkt jak najdalej się trzyma
ps-....nie tylko on.... :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

no nie tylko bajka i grubski a pan db to do pzkt jak najdalej się trzyma
ps-....nie tylko on.... :)

Czemu w takim razie ostatnio wracał? Z WSI też mu się źle współpracowało. Coś to tak trochę dziwnie.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
WSI???????????????????????????????????????????????????????
Myśmy jakiś czas byli w pzk i tam też się nie udała współpraca a do pzkt to on wcale nie wracał. Zapewne pamiętarz jak na stronie kwiatka była wiadomość o odwołaniu decyzji i takie tam to poprostu adwokaci słonia przekonali kwiatka że nie ma racji. Co do samej organizacji to w polsce istnieje przepis, że bodajrze w dziesięciu województwach muszą być zrzeszone kluby dla tego było to spotkanie z instruktorami(o którym chyba już lepiej nie wspominać)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?

Zapewne pamiętarz jak na stronie kwiatka była wiadomość o odwołaniu decyzji i takie tam to poprostu adwokaci słonia przekonali kwiatka że nie ma racji.

Niezupełnie ... Pamiętam jak na zgrupowaniu W.Kwieciński powiedział, że wita DB z powrotem i wszyscy się ucieszyli. DB też tam był. :)
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
Z kata to robiliśmy wanshu sessu--nie wiem jak się pisze :) meykiou shodan i Oi-kumi ale tylko parę razy, gdyż wszystcy "podobno" umieli.( ale nie nasz klub.................).

Co do następcy to też nie mogę sobie przypomnieć nazwiska.

Czy to przetrwa krótko?? Myślę że nie. Tylko db i MG??? Wiece, oni tylko przewodniczą inicjatywie. Klubów z którymi się znamy jest masa. A dojdzie ich jeszcze więcej.


Co do egzaminu to fakt, było to pozytywne. Ale w jednym przypadku byłem zdziwiony......
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
w którym :?: :?: :?:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Fudokan wraca pod skrzydła PZKT ?
Nie układała się współpraca bo Słoń za bardzo ściemniał (żeby nie powiedzieć dosadniej). Teraz ma nowego mentora za którym krzesełko może nosić.
Ale tak poważnie to czarno to widzę i pamiętam też ton w którym Słoń przemawiał do instruktorów w Sztutowie, co najmniej jakby był równy im stażem nie mówiąc o umiejętnościach.

Fudokan w Polsce będą robili ludzie, którzy z Fudokanem nie mieli (i nie mają) zbyt wiele wspólnego.

Krzyżyk na drogę
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024