Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie mięśni i ścięgien


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Rozciąganie mięśni i ścięgien
Chciałbym sie dowiedziec jak mozna rozciagnąć sie w miare szybko zeby zrobic szpagat i kopać górne kopnięcia karate np mawashi geri jodan czy ushiro mawashi geri.mozecie podawac linki ze stronkami do rozciaganie lub własne sposoby (sprawdzone !!).Z gory dziekuje tym którzy chetnie mi pomoga :)
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
Ćwiczeń do rozciągania jest wiele, ale do mawashi geri (po porządnej rozgrzewce, ofkoz)dobrym ćwiczeniem jest siad płotkarski i naprzemienne dociągnięcia klatki piersiowej do nogi wyprostowanej, zgiętej i do środka.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
nie ma nic na siłe!!!do tego potrzebujesz czasu i systematycznej pacy!!!zanim sie zaczniesz rozciagac to musisz rozgrzac miesnie najlepiej pobiegaj i wtedy zacznij sie rozciagac,bo jak nie rozgzejesz to sobie zrobisz tylko krzywde i ból miesni przez dluzszy czas.na formu jest duzo o rozciaganiu wiec dobrze przegladnij najpierw forum!
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
Nie przegladaj forum, tylko porozmawiaj z trenerem...
  • 0

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
nom wiem ze bez rozgrzewki ani rusz... ale chciałbym poznac jak sie własnie rozciagnąć żeby zrobić szpagat.np ile trzeba cwiczyc (raz dziennie czy cos koło tego) i podac np jakie cwiczenia robic dziekuje tym którzy odpowiedzieli juz na moje pytania :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
Ja jestem ogólnie słabo rozcięgnięty (takie mam wrażenie) ale kopać jestem w stanie całkiem wysoko, dla tego "poprostu kop", najlepiej w jakiś worek żebyś wiedział że nie machasz tylko nogą (czyt. technika się nie szmaci). to rada odemnie co do rozciagania to może wymachy nogą, zresztą masz to napewno na treningu i tego się trzymaj. Nie zapominaj o rozgrzewce, zresztą to w niej na treningu masz zawarte rozciąganie. (chyba że masz specjalną rozgrzewkę)

PS. Jak już naprawdę się spieszysz, to poszukaj w dziale o zdrowiu itp.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
zeby wysoko kopac nie trzeba byc mocno rozciagnietym, wazniejsza jest ruchomosc w biodrach, a to co innego niz rozciagniecie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien

Ćwiczeń do rozciągania jest wiele, ale do mawashi geri (po porządnej rozgrzewce, ofkoz)dobrym ćwiczeniem jest siad płotkarski i naprzemienne dociągnięcia klatki piersiowej do nogi wyprostowanej, zgiętej i do środka.

Siadowi płotkarskiemu mówię stanowcze nie! A już na pewno nie takiemu, w którym udo i podudzie tworzą kąt prosty.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
Slaszysz możesz uzasadnić? Chodzi o kontuzjogenność (a jeśli tak to jaką), czy o mierne wyniki wykonywania ćwiczenia czy o co?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien

Slaszysz możesz uzasadnić? Chodzi o kontuzjogenność (a jeśli tak to jaką), czy o mierne wyniki wykonywania ćwiczenia czy o co?

1. Rozciąganie statyczne - a kopnięcie jest dynamiczne.
2. Nienaturalny nacisk na staw kolanowy w płaszczyźnie bocznej.

Moim zdaniem lepiej jest wykonywać dynamiczne rozciąganie (nie chodzi tu o szybkość, ale zasadę ruchu) - wymachy nogą ugiętą w kolanie tak jak przy kopnięciu mawashi (bez prostowania) itp. Przy kopnięciu mawashi najważniejsza jest umiejętność wysokiego i swobodnego uniesienia kolana w płaszczyźnie bocznej oraz elastyczne mięśnie-przywodziciele ud. A te można rozciągać w inny sposób niż siad płotkarski.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien

Slaszysz możesz uzasadnić? Chodzi o kontuzjogenność (a jeśli tak to jaką), czy o mierne wyniki wykonywania ćwiczenia czy o co?

Chodzi o nienaturalne wykręcenie stawu kolanowego.
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
Slaszysz, a co powiesz na takie ćwiczenie - siadamy na podłodze, jedna noga wyprostowana, a druga ugięta i stopa leży na pachwinie. No i oczywiście przyciąganie klatki p. do nogi wyprostowanej itd. To oraz tamto ćwiczenie, było we wszystkich sekcjach jakie miałem okazje odwiedzić w swoim życiu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie mięśni i ścięgien
Ja zadałem takie pytanie trenerowi (shihan T. Ambroży, 6dan JJ, 4 Dan Judo, 4 Dan Karate) i oto co mi napisał:

Pytanie dotyczyło najlepszych technik rozciągania do kopnięć:

"Do realizacji technik nożnych najlepsze są ćwiczenia właśnie technik ale najpierw wolno dla rozciagniecia i nabrania siły a potem szybko; inne formy wspomagaja gibkość"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024