Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Karate Kyokushin
Witam!! Chciałbym żebyście mi pomogli a mianowicie mam takie pytanie: Czym się różni karate kyokushinkai od kyokushinkan?? Które lepiej wybrać??
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
najpierw idz do IKO 1, a jak cos ci sie nie spodoba to sprobuj w k-kan, jesli oczywiscie znajdziesz jakas sekcje bo jak do tej pory nie sa one tak rozpowszechnione w Polsce
  • 0

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Ale chciałbym dowiedzieć czym się róznia przecież to jest to samo kyokushin??Czy byłby ktoś w stanie mi to wytłumaczyć z góry dziekuje za odpowiedzi!!poza tym dziekuje Nightwolfowi za odpowiedź
:)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Co to jest kyokushin to wiadomo , a co to jest kyokushinkan ... Ooooo Kolego tego sie nie dowiesz . Juz na tym forum wielu pytalo ale sie nie dowiedzialo bo to widzisz tajemnica jest chyba i nie udzielaja informacji :) :) :)
Heja !
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Za kyokushinkai kase do kieszeni bierze pan Drewniak Andrzej a za kyokushinkan nie wiem kto. Ot i wszystkie różnice. Pozdrawiam.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
He , he , he ... tez wiadomo kto :)
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
No i zapomniałem że musisz jeszcze zapytać w IKO 1, IKO 2 i IKO 9. Miłego trenowania.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Vop plis uświadom mnie KTO ??
  • 0

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Ja wiem tyle że w kyokushinkai wykonuje sie w (kihon) pełne techniki a w kyokushinkan skrócone wersje technik ktore służa tylko do walki to prawda??Ale naprawde nikt nie wie czemu powstał rozłam w kyokushin i powstało kyokushinkan?? Kto z was trenuje jeszcze karate kyokushin i jesli juz jaki ma stopien.Z góry wszystkim dziekuje za szczere odpowiedzi :D
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
A w shinkyokushin robi sie tylkoćwierć technik i to wystarcza.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
[quote name="Bzyq"]Ja wiem tyle że w kyokushinkai wykonuje sie w (kihon) pełne techniki a w kyokushinkan skrócone wersje technik ktore służa tylko do walki to prawda??Ale naprawde nikt nie wie czemu powstał rozłam w kyokushin i powstało kyokushinkan??

He , he , he - jak to nikt nie wie ?
Ja wiem :)
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Trenuję kyokushin-kan karate-do od niedawna (w zasadzie dopiero zacząłem :) ) "Zwykły" Kyokushin trenowałem jakieś dwa lata.Kyokushin-kanem w Japonii dowodzi Shihan Royama, a do jego frakcji przechodzili ludzie bezpośrednio z dojo Kyokushin-kai.W Polsce jest 27 sekcji Kyokushin-kan i z ćwiczącymi jest tak samo jak w Japonii.Za krótko trenuję żeby cokolwiek powiedzieć o różnicach,ale pare już wyłapałem - otóż, weźmy np. blok seiken soto uke - w kyokushin-kan nie robimy takiego obszernego ruchu jak kiedyś, aby skrócić czas wykonywania bloku, ręka robi o wiele mniejszy łuk.Dużą wagę przykłada się do ruchu biodrem przy wykonywaniu wszystkich akcji np. bloki, uderzenia seiken, itp. Wydaje mi się że wielkich różnic nie uświadczysz między k-kai i k-kan...ale mogę się mylić, zresztą wszystko się dowiem z czasem :) pozdrawiam
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Dla rządnych wiedzy :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_bzyq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
To czemu nastąpił rozłam w kuokushin??Jesli ktos juz wszedł na ten temat niech napisze co trenuje i gdzie i u kogo najbardziej zalezy mi na lublinie bo stąd jestem :)
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
na tej stronie co podałem, jest mapka Polski, gdzie znajdziesz zrzeszone kluby i namiary na nie.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin

Witam!! Chciałbym żebyście mi pomogli a mianowicie mam takie pytanie: Czym się różni karate kyokushinkai od kyokushinkan?? Które lepiej wybrać??


Rózni sie przedstawicielem krajowym, swiatowym i tym, ze IKO 1 wprowadziło dodatkowe kata z Shotokan a Kyokushin kan iken, który wplataja do swojego treningu. Kyokushin kan ma tez trochę inne reguły kumite, ale ja sie na tym nie znam.

To czemu nastąpił rozłam w kuokushin??Jesli ktos juz wszedł na ten temat niech napisze co trenuje i gdzie i u kogo najbardziej zalezy mi na lublinie bo stąd jestem


Chodziło o pieniądze i ambicje uczniów Oyamy. Teraz zreszta jest tak samo - kazdy chce być szefem i kancho. Wszystkie rozłamy w Kyokushin to wina Japończyków, od nich sie wszytko zaczeło i dlatego teraz jest tyle tych organizacji.
  • 0

budo_aln
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
Tych odlamow juz powstalo pare nie wiadomo dlaczego poprostu chyba sobie tak wymyslaja i robie nowe nie wiadomo po co,a i tak w zawodach wszyscy biora udzial wiec nie wiem po co takie cos :| chyba tylko dla haju... ja trenuje juz KIOKUSHINKAI jakies 9-10 lat i mam 1 kyu ... sie zdzicie czemu tak dlugo,a narazie 1 kyu... hehhe 1 kyu narazi bo jestem rocznik 89 wiec jeszcze wiele przede mna :) ,acha startuje ktos w 2006 r. w maju w Mistrzostwach Polski Full Kontakt seniorow lub juniorow ? z tego co wiem najpier beda seniorzy,a dzien poznij juniorzy :P
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin
po pierwsze Kyokushin
po drugie
16 lat ......1 kyu ....nie mozliwe

i to by bylo na tyle co do twojego postu Aln
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin

ja trenuje juz KIOKUSHINKAI jakies 9-10 lat

Tak mysle i mysle i nie moge wymyslic jak mozna trenować organizację :wink:

....oczywiście chciałeś napisać "trenuję Kyokushin" lub "trenuję w organizacji kyokushinkai". Aj, znowu sie czepiam :wink:
  • 0

budo_aln
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin

po pierwsze Kyokushin
po drugie
16 lat ......1 kyu ....nie mozliwe

i to by bylo na tyle co do twojego postu Aln


Po pierwsze nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie pelna nazwa brzmi Wałbrzyski "Klub Karate Kyokushinkai IFK". Po drugie nie mozliwe ? sprobuje wrzucic moja legite klubowa jak sie dowiem czy moge, a co do Menthola to dzieki za poprawki :wink: tak wlasnie chcialem napisac :P ... no to ktos startuje w tych zawodach ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024