Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiażka do nauki karate.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_lollol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ksiażka do nauki karate.
W miejscowosci w ktorej mieszkam niema zadnych zajec karate a raczej niemoge jezdzic gdzies indziej.
Przynajmnije w tym roku chcialym zaczac od ksiazek i samodzielnych cwiczen.
Jaka ksiazke polecacie ? i czy wogole choc podstawy mozna sie z ksiazki nauczyc, oczywiscie zdaje sovbie sprawe ze zadna ksiazka mnie techniki nienaczuczy ale na poczatek chyba moze byc?

Na sztukach walki sie kompletnie nieznam i zastanawialem sie tez czy to ma byc karate, glownie chcialbym sie uczyc sztuki walki dla obrony i myslalem ze karate najbardziej sie do tego nadaje i dlatego w dziale karate umiescilem ten post.

Z gory dziekuje za pomoc ;)
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
Hmm, jakby to powiedzieć z ksiażki się niczego nie nauczysz. Ale mogę ci podać parę tytułów.

Najlepiej wejdź na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Tam znajdziesz masę książek.

Polecam serie Best Karate oraz książki Fumio Demury,

Jeżeli chodzi czy karate, to musisz wiedzieć czy chcesz ćwiczyć tylk dla obrony czy takze dla swojego ciała i duszy 8)

Jeżeli chcesz nauczyć się obrony to polecam wszelkie formy Combatu ewentulanie tajski boks.
  • 0

budo_lollol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
Bardzo bylbbym wdziecczny jakbyscie podali jakies 2 pozycje na poczatek bo wszytkich niemam zamairu kupowac ;) .
Mam jedna ksiazke z seri Best karate - 10 zcesc tylko mi raczej trzbea poidstawy typu jak kopac, jaki trnening,jak efektywnie uderzyc a nie rysunki z zaawansowanym kata.

Jeżeli chodzi czy karate, to musisz wiedzieć czy chcesz ćwiczyć tylk dla obrony czy takze dla swojego ciała i duszy Cool


Mozesz napisac jak karate moze sluzyc cialu i duszy?
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
1. Książki polecam Best Karate 1- Podstawy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] np tutaj.

Jeszcze ciekawą rzeczą jest książk Fumio Demury: "Black blet Karate". Są w niej opisane podstawowe techniki.

2. Jak duszy i ciału??

Ciału: rozwój kondycji, siły i sparwności fizycznej, poprawa zdrowia itp.

Duszy: rozwój koncetracji, dyscypliny itp.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
po pierwsze z ksiazek nic sie nie nauczysz i technik sie nie ucz, bo tylko mozesz sobie zaszkodzic

ja bym polecal cwiczenia, cwicz rozciaganie, kondycje itd. to ci sie przyda jak kiedys znajdziesz klub dla siebie, ja np chcialem cwiczyc karate jak mialem 15 lat ale rodzice mi nie pozwalali, mialem ksiazki, ale cwiczylem jedynie cwiczenia tam pokazane, zadnych technik, pamietaj technike sie mozesz zawsze nauczyc jak jestes juz przygotowany fizycznie, a poprawic zepsuta technike i zle nawyki powstale z nauki z ksiazki jest bardzo ciezko...
  • 0

budo_lollol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
Myslalem takze o nauce z filmikow.
Kolega polecil mi ksiazke Tao of jeet kune do moze ktos mial ja moze cos o niej powiedziec bo trudno znalezc jakiegos szersszego opisu o niej.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.

...

"Dynamiczne karate" Nakayamy i "Karate" Jerzego Miłkowskiego. To są najllepsze ksiązki dla początkującego
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
Jendak lepiej dla ciebie będzie poszukać jakichś klubów w okolicy. Z ksiązek i filmów to kaszana może być.

Ja korzystam z filmów tylko do nauki kobudo( sensei jest ekspert ale nie ma czasu nas uczyć :) ) oraz do nauki nowych kata--czyt. poznawania ruchów.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiażka do nauki karate.
Uczcie się z książek !!!!!!!




Czytać.

Pozdra.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024