Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Świata W KT ROKOM 2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Puchar Świata W KT ROKOM 2005
Witam

Czy byla/bedzie jakas relacja w TV?? Poza sport telegramem ;)
Moze ktos nagrywal??

BTW. Neugebauer znow wygral :D
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005
I oczywiscie Marta Niewczas tez wygrala.

Sorki za blad w temacie mialo byc Prokom a nie Rokom...
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005
Neugebauer wygrał ??!!! i Marta NIewczas też?? !!!
ALE JESTEM ZDZIWIONY !!!!!! 8O
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005
Oboje są świetnymi zawodnikami, poza tym karate tradycyjne /ITKF/ jest raczej niezbyt liczną federacją /jak mówi Nishiyama: nam ilość nie jest potrzebna ale jakość.../ dlatego nie powinno nikogo dziwić, że wygrywają wciąż te same osoby. Oczywiście z jednej strony świadczy to o ich klasie, ale z drugiej strony świadczy o słabości federacji w której rywalizują /brak nowych talentów zdolnych do detronizacji Mistrzów/. Większej relacji z TV raczej nie będzie, chociaż tu i ówdzie napewno coś pokażą. Zresztą pewnie za jakiś czas będzie płytka CD.
pozdrawiam
oss
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005

/ITKF/ jest raczej niezbyt liczną federacją /


a jak ma sie do itkf-u wsi. czy h.shirai jeszcze tam pelni jakas funkcje (w itkf)? jak wygladaja kontakty shiraia z nishiyama i jak wyglada liczebnosc i reprezentowanie wsi na swiecie? pytam oczywiscie bez podtekstow i z ciekawosci. na www j.gomeza jest np. napisane, ze on tez jest w wsi. czy kawasoe to jeszce itkf? pozdrowienia
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005
Kiedy napisałem, że ITKF nie jest liczną federacją miałem na mysli porównanie jej z WKF-em... Otóż WSI założył Shirai /Prezydent/, Naito /Wiceprezydent/ oraz Kawazoe /Dyrektor Techniczny/ w 1994 roku. Był to rok kiedy w Europie zaczęło się gwałtownie rozwijać karate tradycyjne, czyli uprawiane w ramach ITKF. Nishiyama zawsze podkreślał, że ITKF jest organizacyjnym parasolem dla 4 głównych styli karate: shotokan, wado-ruy, gojo-ryu, shito-ryu oraz stylu ewoluującego z shotokan, jakim jest / był fudokan. Jak sądzę założenie WSI, było próbą zorganizowania, zgodnie z powyższymi założeniami Nishiyamy, stylowej organizacji w ramach ITKF. Hiroshi Shirai został dyrektorem technicznym ITKF-u.
Obecnie od kilku lat po swej rezygnacji nie piastuje już tej funkcji, co np. Kwieciśki ukrywał przed ludźmi w Polsce... Oczywiście włoska federacja FIKTA w której Shirai jest Wiceprezydentem należy nadal do ETKF-u i ITKF-u, personalnie jednak odsunął się od ITKF. Na temat stosunków pomiędzy tymi Mistrzami nie będę się wypowiadał bo mi po prostu nie wypada. Mam nadzieję, że to rozumiesz. Ja odczuwam głęboki respekt do obu z nich - chociaż co naturalne bliżej mi do Maestro Shirai. Ludzie dla których Maestro Shirai jest ważny rozwijają WSI, ale nie jest to duża i i wysoce zformalizowana organizacja. Przypomina raczej pewien ruch w nurcie karate tradycyjnego shotokan. Oficjalnie WSI nie ma jakiegokolwiek formalnego związku z ITKF-em chociaż nie jest tajemnicą, że w WSI proktykuje się właśnie karate tradycyjne wg szkoły shotokan.
Na świecie WSI działa zaledwie w kilku krajach /Włochy, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Anglia, Izrael, Polska/ na płaszczyźnie organizacyjnej, natomist mogę zaryzykować twierdzenie, że prawie w wiekszości krajów sa ludzie WSI dlatego, że do WSI mozna złożyć akces indywidualnie /roczna składka 50 EUR/. Tak więc reasumując WSI jest jeszcze mniejszą organizacją niż ITKF, ale warto także zwrócić uwagę, że WSI nie aspiruje do organizacji MŚ, olimpiady, tworzenia agend kontynentalnych, itp. Jest organizacją apolityczną, non profit, która ma na celu przejęcie odpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa karate shotokan i rozwinięcie metod jego nauczania dla zachowania ideii karate głoszonych przez G.Funakoshi a przede wszystkim jego syna Y.Funakoshi dla przyszłych pokoleń.
Jeżeli chodzi o M.Kawazoe to jest on zarówno w WSI /Dyrektor Techniczny/ ale także w ITKF /Główny Instruktor Brytyjskiej Federacji Karate Tradycyjnego stowarzyszonej z ITKF/.
Działa więc tu i tam... jak wielu japończyków.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005
Oczywiście również pozdrawiam
Oss !
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Świata W KT ROKOM 2005

...

dzieki za odpowiedz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024