Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan na ulicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_spawacz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

To prawda, nie ma pojęcia.


A kto z was jest w stanie stwierdzić, że ma pojęcie?
Czy to nie tak, że każdy szuka i znajduje w sztukach walki (nie tylko w shotokanie) swoją drogę? Jeden trenuje po to, żeby rozbijać się po ulicach, inny, żeby stać na bramce, a jeszcze inny, żeby startować na zawodach.
Moje osobiste zdanie jest takie: Nie trenuję ushiro, mawashi, shuto uke i dziesiątek innych technik, z zamysłem, że pomogą mi one na ulicy, albo w sytuacji podbramkowej. Trenuję dla samego doskonalenia ruchu i doprowadzaniu techniki do perfekcji - praktycznie sztuka dla sztuki. To, że karate kiedyś mi pomoże (lub nie) to raczej będzie skutek wyuczenia odruchów i umiejętności trzeżwej oceny sytuacji. Jeśli kiedyś obronię się poprzez sypnięcie piaskiem w twarz - to będzie karate, jesli to będzie obrona przy pomocy leżącej obok sztachety - to tez będzie nadal karate, bo bez karate pewnie bym spanikował i ani piasek, ani sztacheta nie przyszłaby mi do głowy w takiej sytuacji (bądź co bądź paniki). Jeśli ktoś w takich sytuacjach potrafi doprowadzić do szlochu przeciwnika efektownym nukite i zastosować skutecznie kilka innych technik - w dodatku je zapamiętując by potem pochwalic sie na forum - to tylko podziwiać (przy założeniu, że to prawda i że przeciwnik nie był pierwszym lepszym chłystkiem).
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

A kto z was jest w stanie stwierdzić, że ma pojęcie?

Cóż, możemy to zrobić jedynie na podstawie wyrażanych tu opinii. I tak też zrobiliśmy. Przy okazji kulturalnie więc nie ma o co kruszyć kopii. Jeśli ktoś twierdzi, że shotokan nie jest do samoobrony to albo miał kiepskiego nauczyciela, albo kiepsko się uczył, albo nie wiem co... . No i wtedy pojęcia mieć raczej nie może. Takie jest moje zdanie. Wypowiadać się natomiast może ale powinien to robić krytycznie w stosunku do swojej wiedzy.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
satoru minamoto
z tymi ciastkami było trochę inaczej,a własciwie dokładnie na odwrót. Poczytaj "Karate Moje życie" Funakoshi....
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
właśnie czytałem.. :? ..może bez zrozumienia?
a o co chodzi?
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

Osobiście byłem na zawodach Shotokan w takiej wersji były to Mistrzostwa Europy na Rugi w Niemczech.Organizował je Kasuia walki nie były przerywane dużo low-kick-ów. Pamiętam je dobrze ponieważ kolega doznał ciężkiej kontuzji.rok czy dwa lata póżniej wygrał te zawody o ile się nie mylę Arnold Goliszewski.Widziałem na własne oczy ludzi którzy ćwiczyli Sambo co wydawało mi się dość dziwne i zawodników Kiokushin którzy jakoś nie mogli sprać Arnolda Goliszewskiego który ćwiczy właśnie Shotokan.Pamiętam że Arnold mocno obił zawodnika sambo w walce finałowej ( zawodnik Sambo miał strasznie zmęczoną twarz)


dzieki za info pierwsze slysze.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

nic nie stoi na przeszkodzie fanboyom shotokanki(spodobało mi sie to) :) ,by startowali w innych zawodach...


jasne ze nic nie stoi na przeszkodzie.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

zareagowałeś podświadomie - no dobra,to nie błąd.Błędęm zaś jest nazywanie Shotokanu systemem sportowym - to nie jest usportowiona wersja Shorin - Ryu.U nas nie cwiczymy sportówki(no może troszeczkę :roll: ),tylko raczej pod ulicę(shotokan+jujutsu goshin+samoobrona) i to nadal jest Shotokan.

Co do pokrewieństwa Shoto i Shorin ,to chyba mmistrz Funakoshi nie zmieniał okinawańskiego karate,jakiego się uczył od Azato,Itosu (i wieluu innych okinawańskich masterów) - mianowicie shotokan był jakby "efektem ubocznym " jego działalności.
G.Funakoshi nie chciał tworzyć nowego stylu(ba,nawet był temu przeciwny,lecz wiedział,że nie może tego kontrolować - obok wielkich jednostek zawsze gromadza się ludzie),a
Shotokan to tylko nazwa jego dojo(powstała z jego pseudonimu literackiego).Shotokan ,jaki mamy dzisiaj(=usportowiny) to dzieło m.in. jego syna - Yoshitaki ,Masatoshi Nakayamy i wielu innych.Stary Funakoshi był przeciwny zawodom sportowym.


a samoobrona(czytaj:ulica)?
moim zdaniem same chwyty,sam parter luba sama stójka to za mało.
Dobrze jest połączyć styl chwytany z uderzanym(np.karate i jujutsu) i dostosować do wymogów podwórkowych.A jeśli ćwiczyłeś tylko sportowy shotokan i nie widziałeś,...hm,"innego" to pochodż po różnych sekcjach - wiele zależy od trenera- jeden kształci zawodników,inny wojownikiów.

PS
1.)nie bierzcie se do pały tego słowa "spreparowany"
2.)mam nadzieje ż etamta wypowiedź marjana to był tyko żart....


no tak zgadzam sie. zasadzie wydaje mi sie mowimy o roznych rzeczach.
Bo ja sie na 100% zgadzam z toba ze nalezy mieszac z tymze wtedy juz nie mowimy o shotokanie tylko o mma.

W mojej sekcji tez robilismy wiele rzeczy (dzieki bogu) ktorych nie mozna bylo uzywac na zawdach. wiele ju jitsu bo sensei mial epizod szkolenia wojska. jednak wszystko to nie jest skladnikiem karate shotokan.

gdybym osobiscie mial cos zmienic w shotrokan to zrezygnowal bym z formuly semikontakt ktora jest sztuka dla sztuki. ale wtedy przestal by to byc shotokan. Ale to moje zdanie. Nie chce sie dalej z nikim klucic bo i po co?
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

Jest doskonaly...na zawodach. Shotokan nie jest systemem samoobrony.

Nie masz pojecia o (prawdziwym) shotokanie.


To prawda, nie ma pojęcia.


Chetnie sie doucze. Podeslijcie materialy.

Chce jeszcze tylko napisac ze dziekuje wszystkim za mniej wiecej nie agresywna rozmowe bo tego typu dyskusje na tym forum czasto przybieraja postac slownych szarpanin, a to jak wiadomo do niczego dobrego nie prowadzi.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
ja i tak dalej uwazam ze kopniecia z wyskoku sa najlepsze na ulice 8)
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

2.)mam nadzieje ż etamta wypowiedź marjana to był tyko żart....


hmmm....

ja i tak dalej uwazam ze kopniecia z wyskoku sa najlepsze na ulice 8)


wychodzi na to ze jednak nie hehe :lol:
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy


2.)mam nadzieje ż etamta wypowiedź marjana to był tyko żart....


hmmm....

ja i tak dalej uwazam ze kopniecia z wyskoku sa najlepsze na ulice 8)


wychodzi na to ze jednak nie hehe :lol:


bez komentarza.... :?
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

no tak zgadzam sie. zasadzie wydaje mi sie mowimy o roznych rzeczach.
Bo ja sie na 100% zgadzam z toba ze nalezy mieszac z tymze wtedy juz nie mowimy o shotokanie tylko o mma.


no jak nie o shotokanie?:?

W mojej sekcji tez robilismy wiele rzeczy (dzieki bogu) ktorych nie mozna bylo uzywac na zawdach. wiele ju jitsu bo sensei mial epizod szkolenia wojska. jednak wszystko to nie jest skladnikiem karate shotokan.

w kata jest wiele metod jujutsu

gdybym osobiscie mial cos zmienic w shotrokan to zrezygnowal bym z formuly semikontakt ktora jest sztuka dla sztuki. ale wtedy przestal by to byc shotokan. Ale to moje zdanie. Nie chce sie dalej z nikim klucic bo i po co?

ktos na tym forum kiedys powiedział,że był na takim "czysto shotokanowym" treningu i trener
kazał mu obniżyc gardę,bo to nie byłoby wtedy karate shotokan.Mylił się.Trudno,ten ktoś widocznie trafił na trenera,który uprawiał sztukę dla sztuki i to w sposób,jaki mu podyktował
ktoś z góry.A shotokan znany na okinawie(jeszcze wtedy nie shotokan),lub ten nauczany przez Funakoshiego?Zastanów sie sam jak mógł wyglądać ,bo ja właściwie sam nie wiem :)

PS
:twisted: I NIE CHCESZ SIE KłóCIć? :twisted:
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

no jak nie o shotokanie?:?


Jejku no nie, mowimy o jakims miksie juz.

w kata jest wiele metod jujutsu


jasne ze jest bo style nie sa hermetyczne maja wspolne elementy ale to nie znaczy ze shotokan to jujiutsu

ktos na tym forum kiedys powiedział,że był na takim "czysto shotokanowym" treningu i trener
kazał mu obniżyc gardę,bo to nie byłoby wtedy karate shotokan.Mylił się.Trudno,ten ktoś widocznie trafił na trenera,który uprawiał sztukę dla sztuki i to w sposób,jaki mu podyktował
ktoś z góry.A shotokan znany na okinawie(jeszcze wtedy nie shotokan),lub ten nauczany przez Funakoshiego?Zastanów sie sam jak mógł wyglądać ,bo ja właściwie sam nie wiem :)


Jejku ale sa pewne stale elementy shotokanu. Sposob robienia blokow w kata, dlugie pozycje itp.
Nie wiem jak mogl wygladac shotokan, nie mam pojecia zwlaszcza ze funakoshi nie byl zwolennikiem walki sportowej z tego co pamietam ale moge sie mylic. Nie ma sensu dociekac jak bylo. aWazne jest jak jest teraz bo rozmawiamy o teraznieszosci.

PS
:twisted: I NIE CHCESZ SIE KłóCIć? :twisted:


hahahaha nie nie chce sie klucic
koniec klucenia sie. Nie mam czasu na klutnie :lol: :lol:
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
okej,rozejść się :bad-words:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
ale czemu wy uwazacie ze kopniecia z wyskoku sa nie praktyczne??? ...
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
pewnie dlatego ze łatwo przy nich zaliczyc szlifa :) a potem...
  • 0

budo_satoru_minamoto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

ale czemu wy uwazacie ze kopniecia z wyskoku sa nie praktyczne??? ...


hehe przejdz sie po najbardziej szemranej dziołce stolicy z komórką zawieszona na szyi,a jak
zjawia się kolesie to spróbuj im "obminować coś z wyskoku" :rofl:

i nie zapomnij napisać jak było :!:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy

gdybym osobiscie mial cos zmienic w shotrokan to zrezygnowal bym z formuly semikontakt ktora jest sztuka dla sztuki. ale wtedy przestal by to byc shotokan. Ale to moje zdanie. Nie chce sie dalej z nikim klucic bo i po co?

Po czym wnosisz?
Sam Funakoshi byl przeciw zawodom, a z drugiej strony mamy, ze jakies 20-30 lat temu zawody kumite shotokan byly bardzo kontaktowe.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy


gdybym osobiscie mial cos zmienic w shotrokan to zrezygnowal bym z formuly semikontakt ktora jest sztuka dla sztuki. ale wtedy przestal by to byc shotokan. Ale to moje zdanie. Nie chce sie dalej z nikim klucic bo i po co?

Po czym wnosisz?
Sam Funakoshi byl przeciw zawodom, a z drugiej strony mamy, ze jakies 20-30 lat temu zawody kumite shotokan byly bardzo kontaktowe.


Po tym ze jest to glowna formula zawodow w karate do shotokan obecnym a o takim wlasnie rozmawiamy a nie o karate shotokan 20 30 lat temu ani o karate za funakoshiego.

jest to moj ostatni post w tym temacie nie chce mi sie juz pisac.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan na ulicy
powiedz mi kolego czy ty naprawde nie widzisz w moich slowach ironi? Powiedz mi ile razy się biłeś na ulicy?? Co ty wogóle trenujesz jaki masz stopień? Ile już trenujesz? Przeglądałeś jakieś inne moje posty że się ze mnie tak nabijasz, czy wyrwałeś jeden i tak klepiesz :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024