Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_bayside
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Co za burzliwa dyskusja 8O

A pytanie przecierz proste :)

Ja ćwicze Aikido bo poprostu to lubie, podoba mi się ten styl walki i tyle. Aikido nie jest typowom masówką jak np. Karate.

Treningi też pomagają mi sie wyrwać z szarej rzeczywistości. Jak mam zły dzień to treningi mi wtedy bardzo pomagają. Tyle że nie wpadam na trening i rzucam kim popadnie. "Jeśli ja mam zły dzień to czemu wszyscy na macie mają mieć zły dzień???"
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Znaczy... masz pretensje do Ueshiby, ze stworzyl mozliwosc NIEZABIJANIA...?
(BTW - jak, w takim razie, cwiczyli Daito, nie zabijajac sie przy tym...?)

och w Daito ryu ciagle wrzeszcza z bolu. Wlasnie dlatego ze dzwignie sa normalnie zakladane. Klepia, krzycza, a tori spokojnie kontynuje technike. Dziadek tez tak krzyczal z bolu, jak cwiczyl z S.Takeda na Hokkaido.

Obawiam sie, ze niedokladnie doczytales, ale to moze ja...? Jak ja to rozumiem, TO TORI POKAZUJE ATAKUJACEMU OTWARCIA W JEGO ATAKU, daje mu do zrozumienia, ze MOGLBY, ALE NIE CHCE (mu zaatemizowac czy cus w tym stylu...).

To jest technicznie niemozliwe. Jak ktos nie widzi ze jego wlasna technika ma otwarcia (to tori) to nie moze atakujecemu pokazac otwarc w ataku. To proste. Bo nie rozumie co to jest otwarcie.

PS. A napisz choc raz cos wprost, pliiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... Dlaczego cwiczysz wlasnie aikido????????????

Zeby mnie zona nie rzucila.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

1. To jest technicznie niemozliwe. Jak ktos nie widzi ze jego wlasna technika ma otwarcia (to tori) to nie moze atakujecemu pokazac otwarc w ataku. To proste. Bo nie rozumie co to jest otwarcie.
2. Zeby mnie zona nie rzucila.

1. Co jest technicznie niemozliwe? Wejsc za szarzujacego napastnika i SPRZEDAC/NIE SPRZEDAC mu atemi w zebra? Tej, to co Ty cwiczysz...?
2. Doslownie czy w przenosni...? :twisted: Jednak mialem racje, chodzi, bo musi... :) :) :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Kurna krzynek bedzie wiecej niz nas... Ktory staz to wytrzyma.. ;-)


Irimi, my zaczniemy już w Pile :wink: A reszta, no cóż, niech nam zazdrości.


Mówiłem - szczęściarze. Na staż jadą i bufet sie sam znalazl :)
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Ludzie, czy wy nie widzicie że, najzwyczajniej w świecie karmicie najpospolitszego w świecie trolla ????

Cobyście nie powiedzieli, to jemu nie wystarcza. Chce, żeby wszyscy się tu gimnastykowali i łamali mózgi, bo on wciąż niezadowolony z odpowiedzi. I zgadujcie jakiej odpowiedzi oczekuje sir voivod. Powodzenia.

Ja ćwiczę Aikido...bo mi z tym dobrze. I każdy inny to samo. Nie przyszło do łba, że nie musi chodzić o skuteczność ?

Pozdroofka
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Ja ćwiczę Aikido...bo mi z tym dobrze.
...I każdy inny to samo. Nie przyszło do łba, że nie musi chodzić o skuteczność ?

Pozdroofka

To wytluszczone calkowicie wyczerpalo odpowiedz na pytanie.
To drugie dowodzi, ze nie czytales, badz nie zrozumiales tego, co czytales powyzej.
I docen, ze Cie publicznie nie nazwalem BURAKIEM !!!
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

To wytluszczone calkowicie wyczerpalo odpowiedz na pytanie.

8)

To drugie dowodzi, ze nie czytales, badz nie zrozumiales tego, co czytales powyzej.

:oops:

I docen, ze Cie publicznie nie nazwalem BURAKIEM !!!

poklon

Bonus: :rofl:

P.S. A więc jeśli na Twoje niezmiernie górnolotne pytanie można odpowiedzieć zdaniem składającym się z 8 krótkich słów, to dowodzi że jesteś trollem i nie ma sensu gimnastykować umysłów ludzi, dla których takie rzeczy są oczywiste i którzy znudzeni są pisaniem tego samego po raz milionowy.

Pozdroofka
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Dlaczego wiec tylko nieliczni (vide np Randall) byli w stanie na to pytanie odpowiedziec z sensem...?
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Dlaczego wiec tylko nieliczni (vide np Randall) byli w stanie na to pytanie odpowiedziec z sensem...?


Bo tylko Randall i nieliczni mają benedyktyńską cierpliwość odpowiadać po raz milionowy na to samo pytanie ?
Może też kiedyś do takiej dojde, to jeden z powodów, dla których trenuję Aikido, pomimo tego że według wielu jest nieskuteczne.

Ja Ci też odpowiedziałem krótko i z sensem. Przepraszam, że Cię tak zjechałem.

Peace
Chavez
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Kiedy osiągnie się wiek powyżej 30 lat, człowiek zaczyna się starzeć. Gwałtownie rozrasta się tkanka tłuszczowa, pojawiają się włosy w nosie. Uszy, które rosną przez całe życie powiększają sie w widoczny sposób.
Mężczyzna zaczyna być nerwowy, włącza się syndrom starego wypalonego samca, starającego się utrzymać status quo.
Żona już tak nie rajcuje, a patrząc na efekty w postaci dwójki dzieci, człowiekowi w ogóle odechciewa się bzykać.
Młode laski wydają się zbyt pyskate i ewidentnie lecą na kase (której się nie ma bo wydaje na żone i dzieci). W pracy człoweik jest wypalony i nie widać perspektyw.

Tymczasem dzięki aikido można cofnąć czas. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie się endorfin. Może nie zmniejsza, ale ubija w odpwiednie miejsca tłuszcz, Człowiek się mniej garbi. Wygląda młodziej
W pracy patrząc na wrednego idiotę szefa zawsze można pomyśleć "I tak bym ci bez problemu wpierdolił" co podnosi na duchu i pozwala bezproblemowo przeżyć kolejny wkurwiający dzień.
W domu kiedy wszyscy od ciebie coś chcą zawsze możesz powiedzieć. Hold on!! dzisiej jest wtorek, bardzo mi przykro ale idę na trening. Żona nie zaprotestuje bo przecież nie chce mieć w domu starego zramolałego pierdziela. Poza tym po dobrym treningu podnosi się libido męża i mu się w ogóle chce, a nawet czasem wspina się na wyżyny.
Aikido daje również misję o osiągalnych i realnych celach. Otóż za lat kilka będe mistrzem i mnie będą podziwiać - przynajmniej dzieci. A wperspektywie kilkunastu lat koleżanki córki. Syn będzie miał się czym chwalić przed kolegami. A mój ojciec jest mistrzem aikido! Bo bez aikido co mógłby gadać, Mój ojciec jest mistrzem roadmapy w ekscelu??? No dobra ale dlaczego jeździcie takim gównianym rzęchem???

Aikido tworzy również kilka innych fajnych złudzeń. Np. Machając bokenem wydaje ci się że jesteś samurajem. Bawiąc się w randori wydaje ci się że jesteś silny niepokonany. (to to samo co zabawy w wojnę na podwórku). Czasami wychodzą techniki a wtedy to w ogóle kupa radości. Aikido nie pozbawia złudzeń tak jak sporty walki. przegrany sparing wybite zęby. Aikito to taki BUDO Matrix. :)

Wszelkie podobieństwa do prawdziwych osób i zdarzeń są przypadkowe.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
cudne :) takie oczywiste a takie odkrywcze.... to post jakiego tu nie było od miesiecy - boskie poklon
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

...Żona już tak nie rajcuje, a patrząc na efekty w postaci dwójki dzieci, człowiekowi w ogóle odechciewa się bzykać...


CUDNE
poklon
:peace:
:rofl:
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Aikito to taki BUDO Matrix. :)


No :D
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Kiedy osiągnie się wiek powyżej 30 lat, ... ciach ......


aż żal wycinać - genialne i takie prawdziwe 8) 8)

szacuneczek i respekcik poklon
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Bo tylko Randall i nieliczni mają benedyktyńską cierpliwość odpowiadać po raz milionowy na to samo pytanie ?
Może też kiedyś do takiej dojde, to jeden z powodów, dla których trenuję Aikido, pomimo tego że według wielu jest nieskuteczne.

Ja Ci też odpowiedziałem krótko i z sensem. Przepraszam, że Cię tak zjechałem.

Peace
Chavez

Peace...
PS. Wyprostuje tylko, ze nie milionowy, a pierwszy (wyzej znajdziesz wyjasnienie, ze szukalem i... nie znalazlem takowego pytania w calym Forum, choc moze za slabo szukalem)...
A czekalem na wpisy typu AvBerta, najbardziej dla mnie prawdziwe...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Propozycja do Moderatora
A może by tak tekst Avberta jako zupełnie udatny (na więcej komplementów zazdrość mi nie pozwala :wink: ) dodać do stałej rubryki FAQ, w której Szczepanowe teksty dotąd królują niepodzielnie :idea: :idea: :idea:


Co wy na to :?:

Ł. (pomysłowy Dobromir) 8)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Oooooo... popieram!
W końcu takie perełki nizbyt często trafiają na strony nasze.

Av - tylko nie popadnij w samouwielbienie i nie zacznij produkować takich tekstów na skalę masową.....

:wink: :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Bo jesteśmy nudni i nie mamy co robić :P
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Zgłoście mnie do literackiej nagrody nobla - biorąc pod uwagę dotychczasowych laureatów i istniejącą konkurencję mam dużą szansę :)

Poza tym zaczynam odczuwać presję na jakość stukania w klawiaturę, dlatego składam deklarację pisania równiez tekstów głupich, nic niewnoszących, i przede wszystkim nie na temat.

pozdrawiam
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Czyli - jak wszyscy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024