Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Renshin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Aikido Renshin
Witam. Jestem tutaj nowy i nie mam zielonego pojęcia o aikido (z wyłączeniem kilku dokumentalnych filmów) - dlatego prosiłbym o traktowanie mnie ze zrozumieniem i życzliwością jeśli powiem coś "głupiego" :P (będzie to wynikało raczej z niewiedzy) Mieszkam i studiuje w Olsztynie, od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zapisaniem na treningi. Pod uwagę bralem taekwondo, kung fu, kyokushin, shotokan, boks i aikido. W wakacje dotarła do mnie informacja, że na naszym uniwersytecie (w ramach Ośrodka Kultury Studenckiej, jak sądzę) prowadzone są od 4 października zapisy do grupy poczatkującej aikido renshin. Zanim sie jednak tam wybiore chciałbym wam zadac pare pytań. Czy słyszeliście kiedyś cokolwiek o tej odmianie(?) aikido, czym się charakteryzuje, czym się różni od innych odmian (może to po prostu nazwa sekcji?). Jak wygląda sprawa z egzaminami na kolejne stopnie, czy przeważnie organizowane są co poł roku? Czy są drogie? (wiem, że zaraz mogą paść zarzuty, że ide tam w 3 lata zrobic mistrza, ale nie to kieruje moim pytaniem, po prostu jestem ciekaw :) Czy macie dla mnie jakieś wskazówki przed pierwszym treningiem? Przyznam szczerze, że najbardziej interesuje mnie nie tyle efektowność tej sztuki walki, co efektywność w sytuacjach skrajnego zagrożenia :) Trochę zamieszałem :) Z góry dziękuję za udzielenie mi wyczerpujących :P odpowiedzi :) Pozdrawiam
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin

interesuje mnie nie tyle efektowność tej sztuki walki, co efektywność w sytuacjach skrajnego zagrożenia

idz na boks, albo na kyokushin (chyba ze bierzesz jeszcze inne pod uwage - combat 56, krav maga, sambo, bjj, luta livre itd.)
  • 0

budo_sonic
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin

interesuje mnie nie tyle efektowność tej sztuki walki, co efektywność w sytuacjach skrajnego zagrożenia

idz na boks, albo na kyokushin (chyba ze bierzesz jeszcze inne pod uwage - combat 56, krav maga, sambo, bjj, luta livre itd.)


w warunkach skrajnego zagrożenia, to może lepiej potrenować biegi krótko/średniodystansowe, ew. strzelanie z broni palnej
  • 0

budo_renshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin

.... W wakacje dotarła do mnie informacja, że na naszym uniwersytecie (w ramach Ośrodka Kultury Studenckiej, jak sądzę) prowadzone są od 4 października zapisy do grupy poczatkującej aikido renshin. Zanim sie jednak tam wybiore chciałbym wam zadac pare pytań. Czy słyszeliście kiedyś cokolwiek o tej odmianie(?) aikido, czym się charakteryzuje, czym się różni od innych odmian (może to po prostu nazwa sekcji?). ....


Renshin to nazwa federacji. A w tamtejszej sekcji trenują aikido Nishio - przeczytaj sobie wątek "Uchwycenie umyslu" lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin
Jeśli chcesz szybkiego wzrostu realnych umiejętności, to unikaj tradycyjnych sztuk walki. Jest w nich zawsze mnóstwo zbędnych upiększaczy.
1) Sekcja Vale tudo.
2) Sekcje spotrowe: najlepiej w połaczeniu judo + muay thai/kick boks.
3) W ostateczności jakiś system kombat /kravat, c56/, ewentualnie jako uzupełnienie treningu podstawowego.
Generalnie - system bez sparingów nie uczy walczyć.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin

Jeśli chcesz szybkiego wzrostu realnych umiejętności, to unikaj tradycyjnych sztuk walki. Jest w nich zawsze mnóstwo zbędnych upiększaczy.
1) Sekcja Vale tudo.
2) Sekcje spotrowe: najlepiej w połaczeniu judo + muay thai/kick boks.
3) W ostateczności jakiś system kombat /kravat, c56/, ewentualnie jako uzupełnienie treningu podstawowego.
Generalnie - system bez sparingów nie uczy walczyć.


Randall - słyszałeś ten łoskot? To zawaliło się wszystko, w co wierzył El Tigre a co miało związek z aiki.
Jesteś dla niego zbyt okrutny....

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin
El Tigre:
W Olsztynie ma swoją siedzibę główną (jeśli się coś zmieniło proszę bardziej zorientowanych o korektę) centrala AAI Polska, pod przewodnictwem Tomasza Krzyżanowskiego 4 dan.
Więcej informacji znajdziesz tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam :-)
h-k
  • 0

budo_bular
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Dortmundu

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Renshin
Proponuje AAI u Tomasa 4 dan. A pozatym jest tam super ekipa i atmosfera hehehe :) POLECAM
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024