Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Propozycja do Moderatora
A może by tak tekst Avberta jako zupełnie udatny (na więcej komplementów zazdrość mi nie pozwala :wink: ) dodać do stałej rubryki FAQ, w której Szczepanowe teksty dotąd królują niepodzielnie :idea: :idea: :idea:

)

Moze lepiej utworzyc watek: "Szczegolnie Zajebiste Posty" ...? :)
Tylko, kto bedzie decydowal, jakie sie tam nadaja i jaka metoda wybierzemy metode glosowania...? 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
AvBert uwieczniony dla Potomnosci.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

AvBert uwieczniony dla Potomnosci.


Wzruszenie odbiera mi głos :cry:

:wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
No Szczepan, do zabawnego, choć głupawego i nic nie mówiącego FAQ doszedł tekst który wyraźnie stwierdza, że aikido to rekreacja do leczenia kompleksów a nie budo.
Gdyby nie dystans do życia jaki mam, to bym się zapytał: czyś Ty ochujał? jak ktoś tu przypadkiem wpadnie dowiedzieć się co to jest aikido, to dowie się wszystkiego od razu, a nie po kilku/nastu/ latach zabawy w neo-aikido-fitnessie. Nie można się tak bezwstydnie dekonspirować, pomyśl o składkach, pomyśl o przyszłości...
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
co prawda voivod nie zaliczyl mnie do aktywnych uczestnikow formu ale...
dorzuce cos od siebie...:)

dlaczego aikido

kiedys poprostu zaczelo sie.
minal rok, drugi, trzeci, 15...
czlowiek uczy sie, czas mija.
zaczyna wiecej umiec, wiecej rozumiec,
stawiac pierwsze pytania i odpowiedzi
zaczynas poslugiwac sie tym co sie nauczyl

najpierw mowi mama, potem tata. potem daj jesc:)
potem buduje pelne zdania, pisze wiersze, posty na forum...
czlowiek uczy sie swojego ojczystego jezyka zupelnie przypadkowo, bo rodzi sie akurat tu...
albo i nie przypadkowo, moze jednak wybiera sobie swiat w ktorym sie rodzi?

aikido jest takim jezykiem ktorym moze poslugiwac sie czlowiek.
poprze ten jezyk przekazuje pewne tresci,
poprostu uzywa go
w pewnym momencie nastepuje zatarcie granicy
czy to ja mowie tym jezykiem czy on przemawia poprzez mnie

to nierozerwalna spojnosc.

kazdy moze wybrac taki jezyk j
aki mu odpowiada,
ktory moze wyrazic jego i poprzez ktory on moze wyrazic siebie

dla mnie aikido jest jak jezyk ojczysty wlanie - znajduje sie w nim najlepiej
cjoc ucze sie takze innych jezykow

kazdy jezyk jest tylko informacja o naszej ograniczonosci
dobrze jest zdawac sobie z tego sprawe :)


ot dlatego aikido wlasnie :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

co prawda voivod nie zaliczyl mnie do aktywnych uczestnikow formu ale...
dorzuce cos od siebie...:)

Pewnie dlatego, ze nie mialem okazji z Toba dyskutowac jeszcze...
Wybaczysz...?
A wpis ciekawy, nie powiem, ciekawy...
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Zadano mi po ostatnim treningu to pytanie... wprawilo mnie w zaklopotanie.. wprawilo mnie w zaklopotanie to co uslyszalam od moich kolegow.. po chwili sama cos zabredzilam...
Teraz czytajac ten watek chcialam napisac cos od siebie , ale tekst AvBerta trudno pobic :)
Na takie pytania jest pare "bezpiecznych" odpowiedzi, nie wzbudzajacych kontrowersji..
zwykle nie stac nas na dotarcie do prawdziwego sensu swego wyboru... zakladamy ladne maski..
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Kiedy osiągnie się wiek powyżej 30 lat, człowiek zaczyna się starzeć. Gwałtownie rozrasta się tkanka tłuszczowa, pojawiają się włosy w nosie. Uszy, które rosną przez całe życie powiększają sie w widoczny sposób.
Mężczyzna zaczyna być nerwowy, włącza się syndrom starego wypalonego samca, starającego się utrzymać status quo.
Żona już tak nie rajcuje, a patrząc na efekty w postaci dwójki dzieci, człowiekowi w ogóle odechciewa się bzykać.
Młode laski wydają się zbyt pyskate i ewidentnie lecą na kase (której się nie ma bo wydaje na żone i dzieci). W pracy człoweik jest wypalony i nie widać perspektyw.

Tymczasem dzięki aikido można cofnąć czas. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie się endorfin. Może nie zmniejsza, ale ubija w odpwiednie miejsca tłuszcz, Człowiek się mniej garbi. Wygląda młodziej
W pracy patrząc na wrednego idiotę szefa zawsze można pomyśleć "I tak bym ci bez problemu wpierdolił" co podnosi na duchu i pozwala bezproblemowo przeżyć kolejny wkurwiający dzień.
W domu kiedy wszyscy od ciebie coś chcą zawsze możesz powiedzieć. Hold on!! dzisiej jest wtorek, bardzo mi przykro ale idę na trening. Żona nie zaprotestuje bo przecież nie chce mieć w domu starego zramolałego pierdziela. Poza tym po dobrym treningu podnosi się libido męża i mu się w ogóle chce, a nawet czasem wspina się na wyżyny.
Aikido daje również misję o osiągalnych i realnych celach. Otóż za lat kilka będe mistrzem i mnie będą podziwiać - przynajmniej dzieci. A wperspektywie kilkunastu lat koleżanki córki. Syn będzie miał się czym chwalić przed kolegami. A mój ojciec jest mistrzem aikido! Bo bez aikido co mógłby gadać, Mój ojciec jest mistrzem roadmapy w ekscelu??? No dobra ale dlaczego jeździcie takim gównianym rzęchem???

Aikido tworzy również kilka innych fajnych złudzeń. Np. Machając bokenem wydaje ci się że jesteś samurajem. Bawiąc się w randori wydaje ci się że jesteś silny niepokonany. (to to samo co zabawy w wojnę na podwórku). Czasami wychodzą techniki a wtedy to w ogóle kupa radości. Aikido nie pozbawia złudzeń tak jak sporty walki. przegrany sparing wybite zęby. Aikito to taki BUDO Matrix. :)

Wszelkie podobieństwa do prawdziwych osób i zdarzeń są przypadkowe.


Przeczytałam jeszcze raz tez watek i poruszyła mnie ostatnia wypowiedz Randala., jakoś ja przeoczyłam.. wybacz Randall :)
Pomyslalam,ze chyba mozna opacznie zrozumiec moja poprzednia wypowiedz. Z drugiej strony moze nikogo nie obchodzi moje zdanie :wink:
Chce ustosunkowac sie do postu AvBerta :twisted:
Ciekawi mnie czy swoje spostrzezenia wynikaja z obserwacji, czy autopsji.
Czy AvBert jest juz starzejacym sie ponad 30 latkiem?
Ma dzieci i juz czuje ten bezsens zycia, ktory mozna zatuszowac iluzja aikido?
Czasem dobrze jest by ktos wyglosil taka kontrowersyjna wypowiedz, bo jest taka przeciwaga dla tych , ktorzy przychodza i mowia, ze lubia aikido, bo lubia, bo jest takie fajne, bo sie odstresowuja od zycia codziennego .. :D
Nie twierdze,ze to wlasnie ja wiem dlaczego ludzie trenuja aikido..
Wiem,ze ludzie nie lubia sie obnazac ... odpowiedzi jest wiele, ale po co smiac sie i oceniac, wartosciowac.
Coz jest smiesznego w tym, ze czlowiek w pewnym wieku czuje sie stary , ale nie chce sie poddac starosci, skostnieniu i znajduje na to sposob?
Myslisz,ze starsi ludzie , ktorzy przychodza na aikido sa wypaleni w pracy i nie widza perspektyw?
Moze i tacy sa, ale obrazasz moich kolegow cwiczacych aikido. Wszyscy mi znani starsi faceci cwiczacy aikido osiagaja sukcesy w pracy, zarabiaja pieniadze i maja ciagle perspektywy dalszego rozwoju..
Pomyslalam,ze zbyt duzo mlodych ludzi czyta ten twoj post i jeszcze w niego uwierza....
Nie jestem jeszcze mistrzynia aikido, ale moje dzieci chwala sie mna ..
Mozesz nabijac sie ze mnie , ze wymachujac mieczem wyobrazam sobie,ze jestem samurajem (nie dosc,ze stara, to na dodatek baba-pomylka).. cwicze tez iaido i rzeczywiscie jak wykonuje formy wyobrazam sobie scenki z filmow Kurosawy ... normalnie mozna umrzec ze smiechu ..
Zgadzam sie z Toba, ze dzieki aikido mozna cofnac czas, powiem wiecej- zatrzymac.
Nie nabijaj sie z marzen, nigdy nie jest za pozno by zrealizowac swoje marzenia. Od lat w moim klubie cwiczy grupa ludzi z przekroczona 40, zapraszam do nas na trening ..
Napisales , Ze „Aikido nie pozbawia złudzeń tak jak sporty walki. przegrany sparing wybite zęby. Aikito to taki BUDO Matrix.”
Rozumiem z tej wypowiedzi,ze inne sztuki walki pozbawily Cie zludzenia,ze aikido uratuje cie przed wybitymi zebami :twisted:
Pozbawie Cie nastepnego zludzenia, wierz mi, na aikido tez mozna stracic zeby :wink:
Kazdy ma prawo do swoich pogladow, mam nadzieje,ze moje nie obrazaja twoich.
Sa ludzie,ktorzy mowia,ze przychodza na aikido by odstresowic sie, bo w zyciu prywatnym nie uklada sie im.
Nie widza feudalnych stosunkow w dojo, nie przeszkadza im, ze siedza wg hierarchii , ze musza stosowac sie do zasad... choc w zyciu prywatnym , w pracy zgrztaja zebami,ze musza sluchac szefa :) , ale coz.. to ich sprawa :) ....
... natura ludzka jest bardzo zlozona..
Ale na aikido przychadza glownie mlodzi ludzie , po co ich straszyc i zniechecac takimi postami o zgnusnialaych 30 latkach?
Moze aikido to matrix.. a moze jest tak, ze to co robimy jest takie jak my sami ...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Chyba odrobinke zbyt powaznie wzielas tekst AvBerta... (?) 8)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
quote="voivod"]Chyba odrobinke zbyt powaznie wzielas tekst AvBerta... (?) 8) [/quote]

jak go pierwszy raz przczytalam, potraktowalam go wlasnie niepowaznie, uznajac,ze jest fajny, przesmiewczy... zabawne spojrzenie na osoby w srednim wieku , ktore cwicza aikido, zreszta moze to dotyczyc innych rzeczy :)
ale wyrwane z kontekstu, nie jest smieszne.
Nie wszyscy maja takie poczucie humoru, smiejmy sie , ale nie urazajmy uczuc innych.
Poza tym moj post nie jest skierowany przeciwko AvBertowi, jest moim spojrzeniem na temat "Dlaczego"...
tyle sie mowi o powodoach,czy sie robi to czy tamto, czy aikido to sztuka walki czy matrix..
Uwazam ,ze wszystko zalezy od osoby ktora dokonuje wyboru, jej dojrzalosci..
a aikido ktore kazdy z nas cwiczy jest takie jak my sami...
takie mam zdanie na ten temat.. poki co...
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
[quote name="budo_Ankata"]
Przeczytałam jeszcze raz tez watek i poruszyła mnie ostatnia wypowiedz Randala., jakoś ja przeoczyłam.. wybacz Randall :) [/quote]

Polecam wypowiedż Randalla Sro 12 Paź, 2005 22:19 w tym wątku.

[quote]Ciekawi mnie czy swoje spostrzezenia wynikaja z obserwacji, czy autopsji.
Czy AvBert jest juz starzejacym sie ponad 30 latkiem?
Ma dzieci i juz czuje ten bezsens zycia, ktory mozna zatuszowac iluzja aikido?[/quote]

Posiadając dzieci nie można odczuwać bezsensu życia - no chyba że ma się problemy z chemia mózgu. A że się starzejemy to chyba nie ulega dyskusji - starzejemy się i obyśmy dożyli 100 lat w zdrowiu :D

[quote]Wiem,ze ludzie nie lubia sie obnazac ... [/quote]
A nawet jest to prawnie zakazane :D

[quote]Coz jest smiesznego w tym, ze czlowiek w pewnym wieku czuje sie stary , ale nie chce sie poddac starosci, skostnieniu i znajduje na to sposob?[/quote]

Chciałem napisać że nie ma w tym nic śmiesznego ale po głębszym zastanowieniu skłamał by.
Czasami to bywa śmieszne, ale nie śmieje sie w głos z wrodzonej życzliwości do bliźnich.

[quote]Myslisz,ze starsi ludzie , ktorzy przychodza na aikido sa wypaleni w pracy i nie widza perspektyw?
Moze i tacy sa, ale obrazasz moich kolegow cwiczacych aikido. Wszyscy mi znani starsi faceci cwiczacy aikido osiagaja sukcesy w pracy, zarabiaja pieniadze i maja ciagle perspektywy dalszego rozwoju..[/quote]

Nie sądze żebym obraził kogoś. Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty to...... naprawdę ma problem ... :?

[quote]Pomyslalam,ze zbyt duzo mlodych ludzi czyta ten twoj post i jeszcze w niego uwierza....[/quote]

No i powinni jak zestarzeją się to zobaczą :)

[quote]Nie jestem jeszcze mistrzynia aikido, ale moje dzieci chwala sie mna ..[/quote]

To dobrze mieć mamę z której warto brać przykład i którą można sie chwalić. Tak też napisałem w omawianym poście, bez żadnej złośliwości.

[quote]Mozesz nabijac sie ze mnie , ze wymachujac mieczem wyobrazam sobie,ze jestem samurajem (nie dosc,ze stara, to na dodatek baba-pomylka).. cwicze tez iaido i rzeczywiscie jak wykonuje formy wyobrazam sobie scenki z filmow Kurosawy ... normalnie mozna umrzec ze smiechu ..[/quote]

Do tego jest aikido czyż nie - nie tak napisałem :?:

[quote]Od lat w moim klubie cwiczy grupa ludzi z przekroczona 40, zapraszam do nas na trening .. [/quote]

OK zrobimy sobie wieczorek geriatryczny :D

[quote]Napisales , Ze „Aikido nie pozbawia złudzeń tak jak sporty walki. przegrany sparing wybite zęby. Aikito to taki BUDO Matrix.”
Rozumiem z tej wypowiedzi,ze inne sztuki walki pozbawily Cie zludzenia,ze aikido uratuje cie przed wybitymi zebami :twisted: [/quote]

Tak pozbawiły
BJJ pozbawiło mnie złudzeń że jestem giętki i młody - odchorowałem jeden staż.
JJ pozbawiło mnie złudzeń że można w sporcie coś osiągnąć bez pełni zaangażowania, czasu i pracy.

[quote]Pozbawie Cie nastepnego zludzenia, wierz mi, na aikido tez mozna stracic zeby :wink: [/quote]

:) Bardzo mało prawdopodobne. Aczkolwiek możliwe.

[quote]Kazdy ma prawo do swoich pogladow, mam nadzieje,ze moje nie obrazaja twoich.[/quote]

Ależ skąd.
Tekst miał charakter rozrywkowy i tak należy go czytać. Generalnie moja obecność na tym formum ma charakter rozrywkowy. Aikido się tu nie naucze - bo niby jak?


[quote]Ale na aikido przychadza glownie mlodzi ludzie , po co ich straszyc i zniechecac takimi postami o zgnusnialaych 30 latkach?[/quote]
:roll:
Może jako element selekcji - takie memento mori

pozdrawiam
(dobrze ponad 30 letni AvBert posiadacz dwójki dzieci - rozpaczający że nie ma tyle czasu na aikido ile by chciał)[/quote]
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) - AvBert Rulez!!!
(bo ja tez jestem dobrze ponad 30-letnim ojcem dwojki zajebistych dzieci 8) )

Co powiecie wiec na te opinie...?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Ja sie zapisuje na wieczorek geriatryczny.
Aikido, jak powszechnie wiadomo, stworzyl pewien stary japonski kurdupel, wiec bluznierstwem jest twierdzenie, ze jest to sztuka walki dla mlodzieniaszkow...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Ontop:

Wiem, ze ludzie nie lubia sie obnazac

No czy ja wiem? Voivod lubi, voivod lubi!!! :dupa: przestraszony
offtop
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Jebnac Ci...? :evil:
Lubie nie "sie obnazac", tylko "prawde (nie do konca jeszcze) naga"... Cokolwiek Ci sie z tym kojarzy... 8)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Jebnac Ci...? :evil:

Trudno ci bedzie z takiej odleglosci :)
Ale sobie mysle, ze jak wrocisz na ojczyzny, no niech bedzie, lono, to sobie to "omowimy" na siedzaco, przy okazji jakiegos ciekawego stazu tudziez szkoly letniej ;-) . Zeby nie bylo ze kolejny OT, to zapodam ze spotkania takowe tez maga byc malym przyczynkiem do "dlaczego?". 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

Jebnac Ci...? :evil:


buehehe...caly voivod....

Lubie nie "sie obnazac", tylko "prawde (nie do konca jeszcze) naga"... Cokolwiek Ci sie z tym kojarzy...


mam powazne watpliwosci czytajac Twoj podpis.. :) :) :) :) :wink:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?

buehehe...caly voivod....

E tam caly voivod. Przemku zebys ty wiedzial przed kim on sie tak lubi obnazac... :) Nie powiem jaki maja wiek, ale klocki LEGO i pluszowe misie cenia wysoko... :rofl:

Mozliwosc poznawania ludzi zez poczuciem humoru jest zaiste takze drobnym (i dobrym) przyczynkiem do "dlaczego" (co by uniknawszy calkowitego OT).
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego...?
Te "nagie prawdy", z reguly jasnowlose, nie musza byc specjalnie rozgarniete przeciez...? 8)
A jesli chodzi o wiek, to moga miec i 16, byle mlodo wygladaly... :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024