Skocz do zawartości


Zdjęcie

starcia mistrzow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

starcia mistrzow
Witam,

Slyszalo sie nieraz o roznych i przeroznych walkach miedzy mistrzami roznych sw. Teraz w dobie komputerow, netku, tv sledzimy sobie poczynania roznych typow z pod ciemnej gwiazdy walczacych w np.: Pride, Ufc, K-1 itd.,itp.
Jednak mnie interesuje nst. sprawa. Mianowicie starcia mistrzow Aikido z mistrzami innych sw. Nie chodzi mi tylko o czasy wspolczesne, ale ogolnie o historie odwiedzin misi z innych sw w dojo naszych przelozonych :-) Jesli macie jakies materialy, filmiki itp. rzeczy bylbym wdzieczny o info na ten wedlug mnie ciekawy temat. Mam zludna nadzieje, ze nie bedzie odpowiedzi typu: ohohoho smiechu warte, albo ktos znowu skopiuje jakas idiotyczna fotke z modlacym sie chlopczyna :wink:

pozdro z gor i zamkow :D
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
"Typy spod ciemnej gwiazdy startujące w K1, Pride, UFC".
Skąd taka opinia?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow

"Typy spod ciemnej gwiazdy startujące w K1, Pride, UFC".
Skąd taka opinia?

Hmm. Wynika to pewnie z tąd, że sekcje mma/vale tudo mają konkretny target odbiorców. Jak każdy produkt. No i ten target to często nie ma karku, za to ma dresy i czarne bmw. Takie życie. Oczywiście to stereotyp, nie wszyscy, nie wszedzie i nie zawsze. Tylko że to ci duzi, hałaśliwi drsiarzopodobni się w oczy rzucają najbardziej. Poza tym to ludzie którzy ćwczą w konkretnym celu - by skutecznie bić innych ludzi. Taki cel nie buduje zaufania, nie naświetla też pozytywnie postawy moralnej takiego osobnika.
Ta wizja zostaje przeniesiona na zawodowych zawodników, bo niby dlaczego mieliby się róznić?

A filmów inne ma vs shihani aikido nie ma, bo i takich walk na poważnie nie było.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Ponoc Ueshiba sie czesto pral ale nie wiadomo czy to sciemy czy jak ze w wieku 80 lat był niepokonany. W książkach aikido tak pisali.
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
W ogóle zauważyłem że ostatnio modne jest porównywanie różnych systemów walki; nasz styl jest the best bo nalaliśmy wam itp. A po co to wszystko? Każda sztuka walki jest wartościowa, każda niesie ze sobą jakieś przesłanie. I po co te spory, które nic nie dają? Tak w ogóle przeglądając różne wydawnictwa poświęcone boksowi, zapasom, nigdy nie zetknąłem się z takimi porównaniami. Czażby to bylo typowe tylko dla sztuk walki rodem z Dalekiego Wschodu? I po co te animozje? Niech każdy zajmuję się tym co lubi, bez tworzenia jakichś dziwnych porównań. I co z tego że aikido może być nieskuteczne? W wielu sytuacjach (kilku przeciwników, sprzęt w rękach napastnika) wszystko może być nieskuteczne, nawet to wychwalane pod niebiosa bjj. Poza tym trening sztuk walki tylko pod kątem walki na ulicy jest bez sensu. Po co poświęcać kawał swojego życia na trening, jeżeli sytuacje, w których musiałbym użyć swoich umiejętności zdarzają się raz na kilka lat. To tak, jakby chodzić w stroju płetwonurka po ulicy, w oczekiwaniu na powódź, która kiedyś może nastąpić.
Pzdr
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Jak to po co te porównania po to zeby wiedziec w czym jest mocny dany styl i nie pisz ze trenowanie sw pod katem ulicy jest bezsensowne bo skoro ktos cwiczy dany styl to znaczy ze treningi musza mu dawac satysfakcje niewazne czy trenuje dla sportu, rekreacji czy pod ulice.
A akurat bzdury piszesz ze bojka raz na kilka lat. Niektórzy sie leja kilkanascie albo kilkadziesiat razy w roku ale tak ogolnie to jak sie nie wychylasz i nie prowokujesz to kilka bojek w roku nie bedzie niczym dziwnym. A jak bedzie powodz to se mozna zalozyc stroj pletwonurka, ajak bojka to w kilka minut sie walczyc nie nauczysz.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow

Jak to po co te porównania po to zeby wiedziec w czym jest mocny dany styl i nie pisz ze trenowanie sw pod katem ulicy jest bezsensowne bo skoro ktos cwiczy dany styl to znaczy ze treningi musza mu dawac satysfakcje niewazne czy trenuje dla sportu, rekreacji czy pod ulice.
A akurat bzdury piszesz ze bojka raz na kilka lat. Niektórzy sie leja kilkanascie albo kilkadziesiat razy w roku ale tak ogolnie to jak sie nie wychylasz i nie prowokujesz to kilka bojek w roku nie bedzie niczym dziwnym. A jak bedzie powodz to se mozna zalozyc stroj pletwonurka, ajak bojka to w kilka minut sie walczyc nie nauczysz.


Bzdury sadzisz az sie plakac chce...
Ja jakos przez ok 11 lat nie uczestniczylem w zadnej bojce. A na dobra sprawe mam w sobie tyle determinacji by nie dac sie pobic i niejednemu przylozyc po mordzie. Nie trenuje po to by komus nalac ale wlasnie dlatego ze przynosi mi to satysfakcje. A gleboko w powazaniu mam zdania ludzi ktorzy uparcie twierdza ze aikido jest nieskuteczne a to ze karate lepsze a od karate to jeszcze lepsze bjj itd...Plytkie myslenie i nic wiecej. Jedni (czyt. Panowie bez karkow w BMW) trenuja cos prostego jak np. street po to by nawalic innym na ulicy oraz tam nie musza sobie wbijac do glowy zadnych skomplikowanych ruchow a'la irimi tenkan itd. Za glupi sa by to wszystko spamietaC dlatego trenuja cos co jest proste technicznie,latwo wchodzi w krew i da sie na ulicy wykorzystac...Druga grupa cwiczacych to Ci co trenuja to co im przyjemnosc sprawia.Nie tobia tego dlatego by komus przypier***lic na ulicy, tylko dla sztuki. Po to by czuc sie dobrze po treningu i miec satysfakcje z tego co sie robi. A skutecznosc? Przyjdzie sama z czasem. Nie sztuką walki sie wygrywa lecz determinacją. Nie sztuka wygrywa lecz czlowiek. M.Ueshiba wygrywal nie dlatego ze aikido jest takie wspalanie i cudowne lecz dlatego ze mial w sobie ducha walki i na tyle determinacji by nie dac sobie w kasze nadmuchac. Byl lepszy psychicznie od innych. I to wg mnie sa warunki ktore przesadzaja o wygranej czy tez przegranej...
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Kilka bójek w roku?
Smook, tak często jesteś atakowany na ulicy? Tak często ktoś próbuje dokonać na Tobie rozboju?
Chyba że piszesz o gówniarskich przepychankach w liceum.
Uściślij, proszę
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Nie nie mówie o liceum bo juz nie te lata i nie na ulicy ale raz domówka nachlany pajac którego nie znałem zaczyna mi ubliżać-bójka .Park jakis drugi pajac rzuca kamieniem w mojego pieska-bójka. Typ jest mi winny siano i ciagle przeklada terminy, nie da sie znim dogadac -bójka. 3 bójki w tym roku w zeszłym tez 3 a 2005 rok sie nie skonczył. Nie wiem jak ty ale ja w liceum wiedziałem juz co to uderzenie piescia i co to powoduje.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow

Nie nie mówie o liceum bo juz nie te lata i nie na ulicy ale raz domówka nachlany pajac którego nie znałem zaczyna mi ubliżać-bójka .Park jakis drugi pajac rzuca kamieniem w mojego pieska-bójka. Typ jest mi winny siano i ciagle przeklada terminy, nie da sie znim dogadac -bójka. 3 bójki w tym roku w zeszłym tez 3 a 2005 rok sie nie skonczył. Nie wiem jak ty ale ja w liceum wiedziałem juz co to uderzenie piescia i co to powoduje.



No to czas sie wyluzowac :)
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Smook a słyszałeś o takim powiedzonku ''walka nieodbyta to walka wygrana''. 8) I co ze słynną aikidocką harmonią? :roll:

Randall cała twoja wypowiedź to jeden wielki stereotyp(co zresztą zaznaczasz).A ze stereotypami należy walczyć a nie je propagować co nie? :wink:


Pozdrawiam
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
A teraz dopiero przeczytałem post ninja plakac to mozesz nad soba mitomanie to ze nie lales sie 11 lat i trenujesz dla sztuki nie znaczy ze ja albo ktos inny ma trenowac dla sztuki i ze kogos nie spotka bojka czesciej nie znam nikogo kto sie tyle nie lał, moze inne srodowisko,
a te twoje androny ze kark z bmw nie zapamieta skomplikowanych ruchów aikido dlatego zapisze sie na streeta sa żałosne byłem w wielu sekcjach min. aikido, karate, boks, kick, km i bjj, ludzie nie różnili sie od siebie zbytnio zazwyczaj większość trenujących naprawdę wporzo. A determinacja owszem ważna ale to nie wszystko zreszta jak nie lales sie 11lat to w kwestii co jest wazne w walce aco nie masz gówno do powiedzenia. Mnie zdanie teoretyka nie interesuje.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Dziadek ponoć pokonał raz jednego kendokę. Pokonał też judokę (Toheia) i od tej pory ten stał się jego uczniem.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
A to co Smook trenujesz, ze masz taka adrenaline?
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Uwierz mi ze jestem wyluzowany i wiecej bojek niz stoczyłem uniknołem no ale jak trzeba sie lac to trzeba takie zycie. Obecnie nic juz nie trenuje czasem na siłce tylko
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow

Randall cała twoja wypowiedź to jeden wielki stereotyp(co zresztą zaznaczasz).A ze stereotypami należy walczyć a nie je propagować co nie? :wink:
Pozdrawiam

Kurna tej, tylko jeden haczyk jest. Z doswiadczeń jakie mam wynika, że tak właśnie jest.
Więcej nie piszę.


A co do bójek Dziadka itp. to są legendy, poza tym On już nie zyje, i co było to było, a co jest, jest. Wygrywa determinacjia nie styl ? Też legendy, taka zasłona dymna na ból rzeczywistości, resentyment.
Czas przejrzeć na oczy, konfrontacji nie ma, bo nie może być, bo by sie domek z kart zawalił, a taki ładny...
Who cares?
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
"Trzeba się lać, takie jest życie" :roll:
"typ jest mi winny siano ciagle przekłada terminy- kolejna bójka" :roll:
Wiesz co Smook? Nie wiem ile masz lat, ale tak czytając Twoje wypowiedzi, nie daje Ci więcej jak 20.
Tak dla Twojej informacji; ściąganie dlugów przy użyciu siły jest karalne, a za takie historie od razu mógłbyś dostać sankcje i posiedzieć do sprawy.
"Koleś rzucal kamieniami w mojego pieska"; hmm pewnie tak mu pierdolnąłeś że mu wszystkie kredki z tornistra wypadły.
Nie obrażaj innych użytkowników forum (np.Ninję) bo to świadczy tylko o Tobie.
Cos Ci powiem: Areszty Śledcze są pełne takich kipiących adrenaliną cwaniaczków, którzy uważali się za wielkich twardzieli, a potem płakali jak trafili pod sztywną celę ze starą recydywą.
Pzdr
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
smook, ty to niebezezpieczne życie prowadzisz, albo mocno pechowy gość jesteś.Cztery czy pięć bójek to ja miałem od kiedy trenuje, a to już ładne parę lat. A i z tych co miałem uważam że większości mogłem uniknąć.
Przykro mi, ale uzasadnienie że trenujesz żeby móc obronić swój dobytek itd... jest zupełnie bezsensowne w obecnych czasach, więcej wydasz przez rok na treningi przez rok niż stracisz w ramach napadu. Oczywiście biorąc pod uwagę że jesteś standardowym Jankiem Kowalskim, obębniającym standardowe od 8smej do 16stej, a nie zajmujesz się zawodowo biciem ludzi.
Sztuki walki ćwiczy się dla sztuki, dla sportu, dla podbudowania własnego ego, albo po prostu dla hobby. Ale na pewno nie dla korzyści praktycznych.
Pozdrawiam
komban
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Smook, mam wrażenie, że te wszystkie bójki i walenia pięścią odłożyły Ci się w czaszce. Pleciesz strasznie, aż żal czytać. Jak się bić chciałeś, to trzeba było szukać takich miejsc, gdzie w mordę można dostać, a nie do porządnej sekcji uczęszczać. Ileś tam tych grup zaliczył, bo rachubę straciłem? Czy fakt, że zaliczyłeś ich tak wiele ma oznaczać, że w żadnej nie było porządnego mordobicia? Boże, Ty widzisz i nie grzmisz..... . No i potem tworzą się stereotypy....
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Nastepny temat o skuteczności Aikido, i następny do zamknięcia. DO Archiwum. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024