Skocz do zawartości


Zdjęcie

real


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

real
przegladajac to forum bylo duzo pytan o skutecznosc aikido jego zastosowaniu i takie tam bla bla bla

wiekszosc pytan byla zadawana przez ludzi ktorzy nie cwiczyli nic badz tez cwiczyli cos innego, i byli poprostu ciekawi czy takie turlanie sie pitu pitu i lapanie za raczki moze byc skuteczne

a tutaj zebralo sie gremium expertow i zaczelo smarowac ze na serie szybkich ciosow ma byc seria szybkich tenkanow - jest to odpowiedz nie w pelni satysfakcjonujaca. wiekszosc oceni moja wypowiedz jaka jakies bolaczki komplkeksy tudziez cos innego

wlasnie mam powazne watpliwosci co do skutecznosci aikido jego metodyki nauczania etc. moje watpliwosci dotycza czy wogle warto placic kase (a co sie orientowalem jest to jedna z drozszych sekcji SW na rynku-statystycznie oczywiscie) bo potem po paru latach treningow mozna zrobic tylko 'serie szybkich tenkanow' i ewentualnie zrobic ukemi jak ktos toba rzuci

moja probsa jest taka eby nie eliminowac tego tematu i zaszufladkwac go do tych tematow co zostaly napisane przez tych co denerwowac lubia
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Ponoc trening czyni mistrza a nie dyskusje w kuluarach.

Pozdrowienia :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Skądś znam ten cytat... ;-)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z maty

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Z moich obserwacji wynika, że jak chłopaki nie mają co robić na treningu to dużo dyskutują i przy serniczku opowiadają sobie jakie to aikido jest skuteczne :) :) :)

Wydaje mi się, że te super serie tenkanów też nie pomogą :D :D :D

P.S
Ciekawe co na to specjaliści od krawędziowego aikido.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: real
buhahahahahahhahahahahahah


Jak Ci nie pasi to nie trenuj, proste. Większość aikidoków zna słabości swojego stylu.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: real

Z moich obserwacji wynika, że jak chłopaki nie mają co robić na treningu to dużo dyskutują i przy serniczku opowiadają sobie jakie to aikido jest skuteczne :) :) :)

Wydaje mi się, że te super serie tenkanów też nie pomogą :D :D :D

P.S
Ciekawe co na to specjaliści od krawędziowego aikido.


Dyrekcja ZOO prosi o nie dokarmianie trolla
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: real

Z moich obserwacji wynika, że jak chłopaki nie mają co robić na treningu to dużo dyskutują i przy serniczku opowiadają sobie jakie to aikido jest skuteczne :) :) :)

Wydaje mi się, że te super serie tenkanów też nie pomogą :D :D :D

P.S
Ciekawe co na to specjaliści od krawędziowego aikido.


Dyrekcja ZOO prosi o nie dokarmianie trolla


Gambit ale zauważ, że kolega unknown podszedł do tematu nowatorsko.
Nie pyta o skuteczność, ale o SKUTECZNOŚĆ!!!

Może warto rozwinąć ten temat...... :?:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Nie warto.

gogatsu
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: real

wlasnie mam powazne watpliwosci co do skutecznosci aikido jego metodyki nauczania

metodyka nauczania aikido wyklucza jego skuteczność w walce i bynajmniej nie piszę tu o dodaniu sparringów czy muaythai do zajęć

moje watpliwosci dotycza czy wogle warto placic kase

skuteczność stylu nie jest dla wszystkich wyznacznikiem trenowania, nie każdy jej szuka, wielokrotnie jest to dobry sposób na spędzenie miło czasu, relaks i pracę nad ciałem, jeśli pytasz się mnie czy warto wydawać kasę na aikido? ja zapytam a jaki jest twój cel trenowania? jeśli powiesz że ogólna sprawność i miła atmosfera, powiem: warto

bo potem po paru latach treningow mozna zrobic tylko 'serie szybkich tenkanow' i ewentualnie zrobic ukemi jak ktos toba rzuci

jeśli celem twoim jest skuteczność w walce, samoobronie powinieneś zmienić styl, tu nie ma nic nadzwyczajnego, aikido ci w tym nie pomoże, minimalnym kryterium wyboru sztuki walki to sparringi, każdy styl który tego nie posiada nie jest skuteczny
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: real

jeśli celem twoim jest skuteczność w walce, samoobronie powinieneś zmienić styl,

powiedz to Cognardowi lub Savgnago..
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: real
aiki, ten zarzad aikikai w twoim podpisie to jakis zart? :lol:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Miszcz Marian miał koszmar, jego Aikido nagle stało się skuteczne. Zamiast niegroźnych złamań otwartych, wybitych zębów, wydłubanych oczu, wyrwanych krtani. Wszyscy przeciwnicy których pokonał, byli cali i zdrowi, i co gorsza postanowili go nie atakować i iść swoją drogą............

To tak dla rozwinięcia. A autorowi tematu polecem pierwszych kilka przygód o Marianie. Wnioskuje o zamknięcie tego tematu. Kto za?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: real
do uknkown: trenuj to co ci sie podoba i co cie wciągnie a jeśli chodzi o realną walke: paralizator + beretta z tłumikiem, ewentualnie katana jeśli ci pasuje do koloru kurtki :twisted: A tak na serio to czego oczekujesz? że idąc po ulicy po napotkaniu 5 nawalonych debili będziesz mógł sie obronić?? Psychika ci siądzie szybciej. Zresztą prawda jest jedna i mówiło ją dużo ludzi: walka do której nie dopuściłeś to walka wygrana (czy jakoś tak :wink: )
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: real
nie chcem być źle zrozumiany ale uważam , że trzeba naprawde dłuuuuugie lata trenować żeby nasze aikido było "skuteczne"
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: real
Na nic nie trenującego menela wszystko powinno być skuteczne.
A tak off topic, dostał ktoś kiedyś z liścia od siatkarza (ew. siatkarki :D )? Słyszałem że łeb urywa :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: real

Na nic nie trenującego menela wszystko powinno być skuteczne.
A tak off topic, dostał ktoś kiedyś z liścia od siatkarza (ew. siatkarki :D )? Słyszałem że łeb urywa :)


moja córka dostała... no może nie dostała, ale jej się zbiera i jak dostanie, to poprosze ją, żeby zdała relację a ja to spiszę (ona jeszcze nie umie :wink: :) :twisted: )


pozdr

k.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: real

nie chcem być źle zrozumiany ale uważam , że trzeba naprawde dłuuuuugie lata trenować żeby nasze aikido było "skuteczne"

50 lat wystarczy? tylko co potem z organizmem który jest już stary? fakt starowinki nikt nie będzie bił, to się zgodzę że jest "skuteczne".
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: real

metodyka nauczania aikido wyklucza jego skuteczność w walce i bynajmniej nie piszę tu o dodaniu sparringów czy muaythai do zajęć

o boshe, to ty Fiodor naprawde istniejesz???? 8O :? Bo przez ostatnie pare lat nikt ci nigdy nie widzial :lol: :lol:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: real

o boshe, to ty Fiodor naprawde istniejesz???? 8O :? Bo przez ostatnie pare lat nikt ci nigdy nie widzial :lol: :lol:

czasem wpadam na "stare śmieci" :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024