Skocz do zawartości


Zdjęcie

bokser vs amator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

Co do mojej wypowiedzie - chodzi mi o to ze w kumite (knockdown) 90 % to techniki reczne. Sa to techniki bokserskie , lecz wykonane na korpus.
U nas w sekcji raz w tygodniu jest trening bokserski- dzieki temu mamy szczelna garde i mozemy startowac rowniez w zawodach MT.
Pozdrawiam

Znaczy, kto Was uczy na tym "treningu bokserskim"? I jak ten trening wyglada... :?: :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

.
U nas w sekcji raz w tygodniu jest trening bokserski- dzieki temu mamy szczelna garde i mozemy startowac rowniez w zawodach MT.


Masz dobre poczucie humoru.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

znam 2 opisy walk bokserow z niewytrenowanymi:

1
2) inny znajomy innego kumpla tez bokser amatorski potknal sie i zeby nie upasc podparl o czarnego golfa z przyciemmnianymi szybami. ze srodka zaczeli wychodzic przypakowani panowie. uznal ze raczej z nim nie pogadaja wiec sie na nich rzucil. dokladnego przebiegu walki nie znam (podobno jeden zlapal go za nogi a mimo to wciaz la drugiego) ale i w tym przypadku skonczylo sie na tym ze zwyciezca zostal bokser;

-
byc moze...



Ja pierdole 8O 8O 8O 8O

Siedze sobie w samochodzie nagle jeb cos uderzylo w karoserie :( wychodzimy zobaczyc co sie stalo nagle furiat sie rzuca na nas i oklada piesciami :(
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

Ja pierdole 8O 8O 8O 8O

Siedze sobie w samochodzie nagle jeb cos uderzylo w karoserie :( wychodzimy zobaczyc co sie stalo nagle furiat sie rzuca na nas i oklada piesciami :(


nie wiem jak ciebie Warhead, ale mnie do tej pory zebra bola..
szkoda ze nie udalo ci sie go wywrocic to by moze przestal nas bic, ale widac za slabo za nogi ciagnales ;)
  • 0

budo_grom
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
przeciesz na ulicy niebędą walczyli na regułach boksu na ulicy nie ma sędzi który w odpowiednim czasie przerwie walke ale oczywiście że ten człowiek który trenuje boks ma większe szanse ponieważ będzie miał silniejsze uderzenie itp.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Grom po kiego grzyba odświeżasz stare tematy w dziale ulica nie mając nic do powiedzenia... Wiem że dzisiaj wigilia, ale kurde pić alkoholu dziś naprawdę nie trzeba. :)
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
a ja powiem tak. mój brat (kilkanaście lat zapasy) waży ok 65 kg i lał każdego i nie wazne czy był to bokser ważący 100kg czy streetfighter też o słusznej wadze judoka czy różni kopacze. wchodził w nogi i w parterze tramci goście dosłownie płakali z bólu lub "odpływali" w jego objęciach :twisted:
co do twojej sytuacji to powiem krótko, masz szansę jak go dobrze trafisz bo masz silne uderzenie ale on wie gdzie i jak uderzyć (np. haka w szczenę) i leżysz.
pozdro
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
dobra teraz ja cos napisze od siebie
sorry jezeli sie z kims powtorze ale nie chcialo mi sie czytac wszystkich postow.
Po pierwsze dzik wazacy 100 kg ma dosc duza przewage nad tym 70 kg "chudzielcem"(w porownaniu do niego). Napewno potrafi uderzac, niekoniecznie technicznie. Taki jeden cios wyprowadzony moze byc nawet tzw "pchany", nietechniczny zrobi naprawde duza krzywde temu drugiemu, a to ze wzgledu na dosc spora roznice wag, az 30 kg. Ten drugi po nawet kilku takich ciosach moze sie przewrocic na ziemie, zachwiac. Co prawda walka wcale nie bylaby przesadzona ale ten pierwszy mialby spora przewage. Co do taktyki, ten koles co wazy 70 kilo musialby robic duzo unikow, byc przede wszystkim szybki!! i liczyc na kontry. Dochodzac do konca: powinienes inaczej zadac pytanie Czy osoba wazaca te 70 kg i cwiczaca sztuki walki ma jakies szanse ze 100 kg bykiem.. pozdrawiam
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
O sorry tobie chodzilo czy ten drugi zrobi mu krzywde. Heh no chyba nie wymaga to dodatkowego tlumaczenia w zwiazku z moim poprzednim postem.

Pomysl sobie co by zrobil np. jakis chlopak 16 letni ktory wazy zalozmy 75 kg (naturalna waga) 14 letniemu dzieciakowi wazacemu 45- 50 kg. Jak by mu raz wyjebal to by sie rozlozyl w pol, co by nie trenowal (karate, taekwondo, muray thai itp.). Widzisz jak wazna jest waga w walce. A ten drugi jakby zdołał uderzyć tego pierwszego :0 to raczej nie bylby to zbyt odczuwalny cios, no chyba ze by dostal w jajca ;) . No i dlatego w kazda sekcja samoobrony uczy aby pierwsze co to zasadzic agresorowi w jaja, a to ze wzgledu na niezwykla skutecznosc tego ciosu :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

O sorry tobie chodzilo czy ten drugi zrobi mu krzywde. Heh no chyba nie wymaga to dodatkowego tlumaczenia w zwiazku z moim poprzednim postem.

Pomysl sobie co by zrobil np. jakis chlopak 16 letni ktory wazy zalozmy 75 kg (naturalna waga) 14 letniemu dzieciakowi wazacemu 45- 50 kg. Jak by mu raz wyjebal to by sie rozlozyl w pol, co by nie trenowal (karate, taekwondo, muray thai itp.). Widzisz jak wazna jest waga w walce. A ten drugi jakby zdołał uderzyć tego pierwszego :0 to raczej nie bylby to zbyt odczuwalny cios, no chyba ze by dostal w jajca ;) . No i dlatego w kazda sekcja samoobrony uczy aby pierwsze co to zasadzic agresorowi w jaja, a to ze wzgledu na niezwykla skutecznosc tego ciosu :)

to ja sie tylko wtrace ze ja jak mialem 14 lat to wazylem prawie 90 kg ;)
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

O sorry tobie chodzilo czy ten drugi zrobi mu krzywde. Heh no chyba nie wymaga to dodatkowego tlumaczenia w zwiazku z moim poprzednim postem.

Pomysl sobie co by zrobil np. jakis chlopak 16 letni ktory wazy zalozmy 75 kg (naturalna waga) 14 letniemu dzieciakowi wazacemu 45- 50 kg. Jak by mu raz wyjebal to by sie rozlozyl w pol, co by nie trenowal (karate, taekwondo, muray thai itp.). Widzisz jak wazna jest waga w walce. A ten drugi jakby zdołał uderzyć tego pierwszego :0 to raczej nie bylby to zbyt odczuwalny cios, no chyba ze by dostal w jajca ;) . No i dlatego w kazda sekcja samoobrony uczy aby pierwsze co to zasadzic agresorowi w jaja, a to ze wzgledu na niezwykla skutecznosc tego ciosu :)

to ja sie tylko wtrace ze ja jak mialem 14 lat to wazylem prawie 90 kg ;)
Pozdrawiam :)

hehe to niezly kafar z Ciebie musial byc :)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
To ja sie tez wtrace i powiem ze jak mialem 14 lat to 90 kilosow nie ważyłem :)
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Nawiązując jeszcze do tematu: W walce ulicznej klincz to podstawa, prawie zawsze wystepuje. A w klinczu z gosciem ktory wazy 100kg nie masz najmniejszych szans. Kurde co ja ci bede tlumaczyl, zobacz sobie walki pride, ufc, k1 z bobem sappem (waga 160 kg) i zobacz cos sie dzieje jak dochodzi do klinczu z nim :)
  • 0

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Uplinks co Ty opowiadasz za bajki?? Sam waze 72 kg trenowalem kilka lat jj i troche KB (z podstawami boksu) i wiem ze gosc wazacy 100kg ale bez doswiadczenia niema najmniejszych szans z takim chuderlakiem. 1) to ze waze 70kg nie znacy ze slabiej uderzam, bo uwierz ze trenujacy bokser moze o wiele mocniej uderzyc niz taki 100kg amator. 2) Uderzam znacznie szybciej. 3) Uderzam lepiej technicznie. 4) Uniki mam szybkie bo jestem chudy a 100kg gosc wolno uderza (marne szanse ze trafi) . 5) Puszczam szybka seryjke i nokautuje po 4-5 celnych ciosach. 6) Kondycja w walce to co innego niz kondycja np biegacza (tez 100kg amator nie utrzyma gardy za dlugo...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

Uplinks co Ty opowiadasz za bajki?? Sam waze 72 kg trenowalem kilka lat jj i troche KB (z podstawami boksu) i wiem ze gosc wazacy 100kg ale bez doswiadczenia niema najmniejszych szans z takim chuderlakiem. 1) to ze waze 70kg nie znacy ze slabiej uderzam, bo uwierz ze trenujacy bokser moze o wiele mocniej uderzyc niz taki 100kg amator. 2) Uderzam znacznie szybciej. 3) Uderzam lepiej technicznie. 4) Uniki mam szybkie bo jestem chudy a 100kg gosc wolno uderza (marne szanse ze trafi) . 5) Puszczam szybka seryjke i nokautuje po 4-5 celnych ciosach. 6) Kondycja w walce to co innego niz kondycja np biegacza (tez 100kg amator nie utrzyma gardy za dlugo...


Zebys sie kiedys nie zdziwil - znam ludzi kolo 100 i ponad 100 kg ktorzy nigdy nie cwiczyli i sa bardzo szybcy czesto szybsi niz 70 kg "chuderlaki". Stereotyp. Przy przewadze masy tylko naprawde wieloletni trening + duze szczescie polaczone z talentem - a nie pare lat Jiu Jutsu. Co innego na macie a co innego na "ulicy".
I nie myl timingu z szybkoscia zadawania ciosu bo to 2 rozne rzeczy.


Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Sorka za duble.



AMATOR - czlowiek cwiczacy dla siebie i placacy za to
ZAWODOWIEC - czlowiek zyjacy z tego co cwiczy - jest to jego zawod
  • 0

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Nawet jesli zdazaja (a na pewno nie jest ich wielu) tacy szybcy to pozostalym punktom nie mozesz zaprzeczyc. Pozatym taki cios zawsze jest sygnalizowany - jesli ktos nie trenowal nie wie jak uderzac.


I nie pisalem tego opierajac sie na doswiadczeniu z maty tylko na doswiadczeniu z ulicy... I nie z jakis opowiesci ani z filmow tylko z wlasnego doswiadczenia, a troche go jest...
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator

Uplinks co Ty opowiadasz za bajki?? Sam waze 72 kg trenowalem kilka lat jj i troche KB (z podstawami boksu) i wiem ze gosc wazacy 100kg ale bez doswiadczenia niema najmniejszych szans z takim chuderlakiem. 1) to ze waze 70kg nie znacy ze slabiej uderzam, bo uwierz ze trenujacy bokser moze o wiele mocniej uderzyc niz taki 100kg amator. 2) Uderzam znacznie szybciej. 3) Uderzam lepiej technicznie. 4) Uniki mam szybkie bo jestem chudy a 100kg gosc wolno uderza (marne szanse ze trafi) . 5) Puszczam szybka seryjke i nokautuje po 4-5 celnych ciosach. 6) Kondycja w walce to co innego niz kondycja np biegacza (tez 100kg amator nie utrzyma gardy za dlugo...

Widac nigdy nie doszlo do konfrontacji miedzy toba(70kg) a 100 kilowym gosciem, szybciutko przekonalbys sie jaka jest rzeczywistosc. I nie mowie tu o sparingach SW to calkiem co innego i nie chce nawet mi sie tlumaczyc dlaczego. Walka uliczna dla Ciebie z takim oponentem zakonczyla by tragicznie. Duza roznica w wadze i sile dawala by sie znac przez cala walke. Z jednym sie musze z Toba zgodzic przewyzszal bys szybkoscia i kondycha. Powiem krotko: kazdy kto cos trenuje (boks, kb,mt itp.) trafi na takiego "wiekszego" i mysli sobie "kurde a co to?!?", jestem szybszy od niego, bede robil uniki, wejde i zasadze mu z prostego, bede czesto kontrowal itp. Wcale nie jest tak prosto...
  • 0

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Wlasnie napisalem w poprzednim poscie ze mam doswiadczenie z ulicy w takich starciach. Jak do tej pory, albo gosc padal po kilku szybkich albo jesli byl bardziej wytrzymaly probowal mnie zlapac i przewrocic ale to mu na gozej wychodzilo bo z parterem tez mialem doczynienia wiec znam techniki i sama sila bez technik nie wystarczyla. A co do przewagi w sile to nie zapominajmy ze jest roznicza miedzy sila statyczna a dynamiczna...


Nie moge powiedziec ze to dotyczy kazdego przypadku ale w znacznej wiekszosci... Znam jednego gostka co ma jakies 155 cm i wazy nie wiecej niz 50-60kg a widzialem jak lal 2 karkow, komincznie to wygladalo ale jednak nie udalo im sie go trafic, oni dostali ladnie po gebie, gosc wkoncu uciekl ale efekty po bojce tylko im zostaly na twarzach a on nie ruszony...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: bokser vs amator
Dokładnie zgadzam się z Panem Ahwarem :)
Siła (statyczna) to nie wszystko, jak byłem młodszy to może i wyciskałem te 60 kg mnie,
ale za to ruszałem się bombowo ... :twisted:
Wcale nie czuję się teraz pewniej na ulicy bo jestem silniejszy ...
Kiedyś kładłem kolesi jednym strzałem, a teraz ...
bije i biję a oni stoją ... (to jest juz mała metafora poetycka) :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024