Skocz do zawartości


Zdjęcie

after...obrazenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_nino123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

after...obrazenia
Przejde od razu do rzeczy. Po walce odczuwam prawostronny bol zuchwy. Bol jest niewielki . Udac sie z tym do lekarza czy przeczakac? Prosze o odpowiedz.... pozdrawiam
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia

Przejde od razu do rzeczy. Po walce odczuwam prawostronny bol zuchwy. Bol jest niewielki . Udac sie z tym do lekarza czy przeczakac? Prosze o odpowiedz.... pozdrawiam

Tzn., odczuwasz jak dostaniesz, cz w ogóle?

Np. ja po tym jak dostałem w żuchwe, odczuwałem takie dziwne kłocie, w okolicach ucha...

To moge byc nerwo-bóle (cos jakby takie skurcze wywołane przez wadliwosc układu nerwowego), ale równie dobrze, mozesz mieć naruszona, pękniętą kosc.

Ja miałem złamany nos, nawet o tym nie wiedzac.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Ja jak dostałem w szczękę to do teraz mi tak dziwnie chrupie... Mogę nią strzelać jak palcami niekiedy. :)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Też tak niedawno miałem po sparringu z kolegą. To "chrupanie" przeszło mi po mniej więcej półtora miesiąca, więc jeżeli to tego typu problem to przejdzie z czasem.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
To było eee... półtora roku temu? :D
  • 0

budo_bary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
jak odczuwasz sam ból i przy ruchach nie ma chrupania to daj sobie spokój z lekarzem. pewnie dał by Ci najwyżej jakieś środki przeciwbólowe. ja dostałem kiedyś takiego sierpa na czysto, że mi szczęka trochę chrupała przez kilka miesięcy, a teraz nawet nie wiem z której strony to było.

Ja miałem złamany nos, nawet o tym nie wiedzac.


btw: jak z tym nosem jest? myślałem, że złamanie polega na przemieszczeniu kości u nasady i chyba to jest widoczne (?) jak ostatni raz miałem rozbity nos to sądząc po intensywności krwawienia myślałem że na bank złamany, ale w domu po ogarnięciu się okazało się, że symetria pozostała. jedynie badając nos palcami można wyczuć lekkie wybrzuszenie z jednej strony. czy można mieć złamany nos nawet o tym nie wiedząc? czy powinno się z takimi rzeczami chodzić do lekarza?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
a ja proponuje RTG tej okolicy i tyle... może byc złamanie wyrostka rylcowatego czy innego badziewia. teraz sie smiejecie że wam chrupie czy przeskakuje a na starosc zwyrodnienie w stawie skroniowo- żuchwowym czy jak się tam zwał nie jest wesołe. nie ma co popadac w panikę ale lepiej dmuchac na zimne... ;)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Heh, mój kumpel miał złamaną RĘKĘ i o tym nie wiedział (był ofcoz trzeźwy i w ogóle :) , andrenalina też odpada, był po prostu bramkarzem jak graliśmy w nogę). Poszedł sobie do domu, przespał się i nad ranem stwierdził, że _chyba_ jest coś nie tak. :)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Mój sąsiad miał w wieku kilkunastu lat złamaną rękę i dowiedział się o tym... po tygodniu :P
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Mój kumpel złamał noge, kiedyś jeszcze za czasów przedszkolnych :D czyli b. dawno temu. Bał się powiedzieć, że ma złamaną noge i jak stał to ta noga mu się tak składała ,a on ją na siłe prostował, żeby widać nie było 8O 8O
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Ja też coś napiszę :) . Znam gościa, który po pijaku na imprezie, tak się perfidnie wywalił, że nochal sobie prawie o 90 stopni skrzywił (pierwszy i jedyny raz coś takiego widziałem). Przy tym nawet jedna kropla krwi nie poszła!! Chirurg laryngolog nie wierzył, nawet jak trzy osoby to potwierdziły.
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Dodam jeszcze jak już tu takie historie prawicie, że ten mój sąsiad też miał kilka ciekawych przygód po pijaku... :)

Np. raz jechał na motorku i się na żużlu wywalił... pół łapy rozwalone (jak ruszał ręką to skóra się otwierała i mięcho na dłoni wyłaziło). Potem go szyli w szpitalu bez znieczulenia, nic go nie bolało od tego :)

Raz też po paru piwach ciął drewno piłą dosyć konkretną i przejechał nią po palcu tak że prawie się do kości dociął.. Trochę mięcha wyciął, ale się zagoiło :)

Ogólnie jak się jest nietrzeźwym to różne dziwne rzeczy się dzieją.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Powinni zmienić tytuł tematu na "Historie niesamowite" :lol:
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia

Mój kumpel złamał noge, kiedyś jeszcze za czasów przedszkolnych :D czyli b. dawno temu. Bał się powiedzieć, że ma złamaną noge i jak stał to ta noga mu się tak składała ,a on ją na siłe prostował, żeby widać nie było 8O 8O


Niezły hardkor. 8O



:)
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
a mój kumpel na rowerze jechał i się na żużlu wywalił, poranił twarz to w szpitalu mu skóre z dupy przeszczepili

dzisiaj minęło około 6 lat i nie ma ani śladu
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia

a mój kumpel na rowerze jechał i się na żużlu wywalił, poranił twarz to w szpitalu mu skóre z dupy przeszczepili

dzisiaj minęło około 6 lat i nie ma ani śladu

Nie ma śladu na twarzy czy na dupie? :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Co do zlamania nosa moze byc zlamanie (przemieszczenie) i pekniecie (bez przemiezczenia) pozostaje czasami taka gorka - jestem posiadaczem takowej po strzale w mlodosci z zaskoczenia od jednego "gniewnego" kozaka.
  • 0

budo_as
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Natomiast mój kumpel, kiedy zbiegał z pagórka, to się tak niefortunnie wywalił, że złamał sobie nogę, a dopiero pól roku później lekarz stwierdził, że są z tej kości jakieś drzazgi 8O
W sumie koleś się dużo nacierpiał :wink:
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia

Ja jak dostałem w szczękę to do teraz mi tak dziwnie chrupie... Mogę nią strzelać jak palcami niekiedy.


O ku**a... a ja myślałem że to normalne... mam tak odkąd pamiętam 8O
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: after...obrazenia
Ja zaś lat ponad trzy temu dostałem tak z bańki od nawciąganego typa, że miałem złamanie z przemieszczeniem zewnętrznej zatoki czołowej i ogólnie zanim mnie kroili i poskładali to moim numerem popisowym było wgniatanie własnego czoła w głąb głowy, budziło to zaciekawienie :) a u jednek kumpeli wywołało wymioty :)
Pozdro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024