Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apel Shihana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
No to ty chyba czegos nie rozumiesz... Twoje watpliwosci sa wewnetrznie sprzeczne. Skoro w szkole, ktora wybrales, warunkiem koniecznym przystapienia do egzaminu jest zaliczenie w okreslonym czasie okreslonej liczby spotkan z okreslonym nauczycielem, a Ty tego nie zrobiles, to nie spelniasz warunkow przystapienia do egzaminu, wiec nie jestes gotowy. Kropka. Twoje odczucie, ze po trzech latach treningu jestes gotowy jest rowniez warunkiem koniecznym, lecz niestety nie jes warunkiem wystarczajacym. Ja napisalem, ze wymog zaliczania seinariow u okreslonej osoby smierdzi mi kasa, ale sorry, zawsze mozesz zmienic klub, szkole, sekcje, odlam, organizacje, zrzeszenie, komisje, platforme, federacje (...) czy co tam jeszcze w karate wymyslono. Napisalem jak to dziala w aikido, ale i w naszym swiecie sa takie szkoly, gdzie jest glowny instruktor z Japonii czy Francji albo Wloch i raczej nie zdasz egzaminu, jesli jezdzisz na inne staze a te z jego udzialem starannie omijasz.
A co do wypadkow losowych. Jesli na studiach zachorujesz podczas sesji egzaminacyjnej, to mozesz zdawac w innym terminie, jesli nie chodzisz na zajecie, bo pracujesz, to musisz zaliczyc najpierw zalegle cwiczenia, zanim ktos cie do egzaminu dopusci. Podobnie jest z licencja pilota, prawem jazdy itp itd - sa wymagania ktore MUSISZ spelnic a jak sie nie idzi, to sorry. Z tym sie nie dyskutuje, najwyzej zrobisz dana rok czy dwa lata po swoich kolegach. Jak troche pocwiczysz to zrozumiesz, ze to i tak nie ma znaczenia.

Pozdrawiam

APAS
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Też tak uważam, jednak jeżeli Amaroth jeździ na prawie wszystkie seminaria tzn., że rozumie ich znaczenie i wagę.
Widzisz Kolego jednak nie wszyscy mają takie podejście. Jest sporo osób, których seminaria nie obchodzą bo z swoim zadufaniu sądzą, że umieją już dostatecznie wiele, aby zdawać na kolejne brązowe pasy lub stopnie mistrzowskie. Administracyjuny nakaz uczestniczenia w 3 seminariach karate z Dyrektorem Technicznym naszej Podkomisji /na 1 kyu - w ciągu ostatnich 2 lat/ skierowany jest właśnie dla takich osób.
Po pierwsze nie wydaje mi się aby taka decyzja miała charakter finansowy /to uwaga skierowana do APASA, bowiem w praktyce dotyczy ona ok. 30-40 osób z których w ciągu roku przystępuje do egzaminu kilka - najwyżej kilkanaście/,
Po drugie zaś /AMAROTH/ nie mart się za kogoś... Ciesz się Twoim karate i swoim rozwojem. Wierz mi, że nie wiele osób nie jeździ na seminaria z powodów finansowych. Zresztą wiem także, że w wielu klubach można takie seminaria po prostu odpracować robiąc cos na rzecz klubu. Tak więc Twoje obawy nie są chyba trafne.
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
No to po raz kolejny mowie ze to ty nie rozumiesz. Po pierwsze to nie przytoczyłem tej historyjki o sobie tylko to była hipoteza. Ja osobiscie mam 6 kyu i kazdy moj egzamin jaki miałem zdałem.

. Ja napisalem, ze wymog zaliczania seinariow u okreslonej osoby smierdzi mi kasa, ale sorry, zawsze mozesz zmienic klub, szkole, sekcje, odlam, organizacje, zrzeszenie, komisje, platforme, federacje (...) czy co tam jeszcze w karate wymyslono.


Pisałem juz wczesniej ze nie narzekam na to tylko wyrażam swoje zdanie - skoro jest taki wymog to jezeli mi zalezy to go spełniam. Ale mam przy tym swoje zdanie na ten temat.
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana

Po drugie zaś /AMAROTH/ nie mart się za kogoś... Ciesz się Twoim karate i swoim rozwojem. Wierz mi, że nie wiele osób nie jeździ na seminaria z powodów finansowych. Zresztą wiem także, że w wielu klubach można takie seminaria po prostu odpracować robiąc cos na rzecz klubu. Tak więc Twoje obawy nie są chyba trafne.
Pozdrawiam
dan


Martwić sie nie martwie... no ale masz racje. Co bede sie teraz czyms takim przejmował skoro mnie to narazie nie dotyczy ;] Teraz trzeba sie przygotować na październik bo służba porządkowa na Pucharze Polski to jednak jest jakas odpowiedzialnosc :twisted:
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Jeśli chodzi o list shihana A.Drewniaka, to jest piękny...
Mówi o sprawach, które zawsze w karate mnie pociągały. Niestety muszę jednak wyrazić zdziwienie samym jego nagłówkiem/tytułem. Odnowy nie da się zadekretować. Wiara w to, że od dzisiaj wszystko się zmienia i działamy inaczej-lepiej jest po prostu infantylna. Zmiana, jakkolwiek ma charakter dynamiczny, zawsze przebiega w takiej materii powoli a pracować na nią musimy każdego dnia i to w bardzo długim okresie czasu... wychodzi mi więc na to, że raczej jest to wałanie na puszczy, a szkoda....wielka szkoda !
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Zgadzam się, mnie osobiście te słowa poruszyły, ale wydaje mi się, że to będzie walka z wiatrakami :(
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
SLD też tak mówi - teraz już będziemy cacy
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
rozwiń te myśl :?: :!:
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Kayo - jesli mając dostep do internetu nie czytasz o tym co sie dzialo i nadal dzieje za rzadow sld, i jak teraz "oczyszczaja szeregi i wizerunek" oraz wystawiaja "bezpartyjnego i uczciwego" Wlodka Cimoszenke i nie widzisz aluzji do "samooczyszczania" PZK to moje rozwiniecie mysli na pewno tu nie pomoze...
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
sorki może faktycznie w pierwszej chwili nie zkojażyłem my mitake :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Ma w d...ie bezkontaktowe karate i Wasze seminaria ,a może ktoś z was przeczyta czego dotyczy ten temat :?
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
No i jak tam po zebraniu?
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Kiedy czytałem ten "Apel" - chciało mi się wyć, śmiać, warczeć i wiele jeszcze innych rzeczy.......... ale nie pozytywnych. Nie wiem czy na was wywołuje to pozytywne wrażenie - ale na niektórych widać że tak. Owszem słowa PIĘKNE - ale niestety tylko słowa.......
Takie treści słyszałem niejednokrotnie i czytałem - podpisane ....... przez AD.
I co ?? - i nic - cały czas to samo.... słowa, słowa, słowa..........
Apel - odezwa - renesans...... nazwać to można w każdy sposób - a już to stanie w pierwszym szeregu!!!!! - ......................
Niedawno - kilka chwil temu - przypominano rocznicę Solidarności. Nie chodzi mi tu o porównywanie tego jakże ważnego ruchu ale o czasy - tamte czasy - i komentarze PZPR-owskich sekretarzy czy dygnitarzy......... - JAKŻE TO BRZMI PODOBNIE.......!!!!!!!!!!!!!!
Dość...... nic wiecej nie napiszę - to wywołuje emocje - ale lepiej nie dać się sprowokować................ odkryłem swoją słabość... i pękłem po kilku dniach...... :(
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Sorry, ale odczucia mam podobne jak Wilus. Dla mnie to propagandówka straszliwa, a styl też przypomina mi czasy sprzed 1989 roku... "Jeśli polegnę w tej walce..." - rozłożyło mnie to...

Gizmo
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Pamiętam działalnośc sihana w latach 70/80 kiety to działałem w PZK w V komisji stylowej.
Pamiętam dołki, które kopał pod PZKB. Mimo ze szanuje jego osiagnięcia sportowe i poswiecenie dla sztuki Kiokushin pozwolę sobie o :) po latach.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
hej, a może my powinniśmy napisać taki Apel (masowy) do sensei`ów :) ?
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
to idiotyczny i bezsensowny nie mogący nic przynieść i zapewne będący pominięty szurnięty pomysł... bo
ci dobzi i tak są dobzi
a ci zli i tak to oleją...
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Ciekawi mnie jedno...
Po kiego chu.. pan Andrzej byl na tym zebraniu... Chcial oglosic swoj wspanialy apel? Szkoda ze gowno z tego wyszlo...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Z zebrania 04 września w Łodzi na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nic nie ma, ale znalazłem trochę informacji na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Hejo!

Kurna - tak doczytałem do 3 strony i dalej nie zamierzam.
Bosz... To przypomina Gwiezdne Wojny. Dobrą federację zjada rak od środka, źli próbują przejąć władzę bo widzą kasę. Starzy i dobrzy odchodzą. Normalnie Federacja i Rebelianci.
A moja żona własnie rozpoczyna treneingi KK. Obu nie poszła ciemna stroną Mocy...

Czy czy to siętakie dymy dzieją na całym świecie czy jak zwykle tylko w Polsce?

Pozdrowionka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024