Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apel Shihana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_codiak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Widzć, że ten człowiek jeszcze nie pojoł istoty karate. Bo klepie pierdoły. Owszem sensei to jest pewna świętość, ale to tylko człowiek i terz może się mylić nawet jakby miał te 10 dan.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Oj jesteś gościu zieloniutki :) :) :) ja się szykuje na brąza i dałbym sobie łapke pokroić żeby na seminarjum wcześniej pojechać pare razy. Myślisz, że seminarjum to bezsens to popatrz bratku na pzkt tam trzeba startować w zawodach żeby wogule myśleć o egzaminie 8)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Oj nie nie nie ;] źle zostałem zrozumiany. Chodzi o to że żeby zdawac na np. 1kyu trzeba wziac udział conajmniej w 3 semianariach z senseiem knapczykiem - jak wezmiesz udzial np. w 2 to nie dopuszczą cie do egzaminu - niewazne czy umiesz na ten stopien czy nie - nie byles na seminariach - nie masz egzaminu. To mi sie nie podoba. A ze sensei tez czlowiek i moze sie mylic - racja - ale my sie mamy go słuchac nawet jak sie myli. A ze zieloniutki jestem to trafiłeś ;] 6 kyu w Shotokan ;p
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
A czy to jest twój egzaminator :?:
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
PS. Ja sam osobiscie jak najbardziej chce brac udzial w seminariach i biore w nich udzial. W najwiekszej ilosci w jakiej moge ( o ile mi wiadomo to przez cały czas moich treningow nie opuściłem żadnego ;]) Ale moze wyniknąć taka sytuacja że ktoś na owe seminarium nie ma kasy....i przez to ma miec zablokowany egzamin?
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Kayo - to nie koniecznie jest moj egzaminator. Ale na treningu padło hasło z własnie jego nazwiskiem. Trzeba byc na takiej i takiej ilosci seminarium własnie z nim zeby zdawac na taki i taki pas. (czemu nie mozna edytowac postow? ;/ Bo to co robie zaczyna wyglądac na spam)
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Posłuchaj seminarja to jest taki nieoficjalny wymóg, są związki gdzie jest to jasno napisane w statusie ale są też takie gdzie się poprostu tak robi. Jakie to mam minusy wszyscy wiemy więc nie kadze, pomyśl teraz o plusach. Może dojść do sytuacji, że coś na egzaminie zostanie ci coś darowane właśnie dlatego, że egzaminator cię obserwuje na takim zgrupowaniu i wie wtedy lepiej na co cię stać a co jeszcze trzeba dociągną, poprostu będziesz lepiej oceniony. No cuż a aspekt kasy :roll: co tu dużo gadać można tylko ponażekać, że są one takie drogie. Pozdro :) :) :)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
No ja nie neguje seminarii. Denerwuje mnie tylko to że sie tego wymaga na siłe - kazdy mądrzejszy powinien wiedziec ze to pomaga, jest dobre itp. itd. Ale zeby wymagac tego na sile i jeszcze w konkretnych liczbach?
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
To się nazywa ból portfela :) i gdyby nie były przymusowe to uwież mi patrzył byś na to troche innaczej 8)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana

i gdyby nie były przymusowe to uwież mi patrzył byś na to troche innaczej


Troszke chyba mnie ndal nie rozumiesz ;] Nie seminarium jest złe tylko właśnie to że w takich i takich warunkach są przymusowe. I nie chodzi tylko o kase. Ktos moze miec egzamin na studiach, cos w pracy czy cokolwiek innego. I jeszcze raz podkreslam że Seminarium jakiekolwiek i w jakiejkolwiek ilości jest jak najbardziej wskazane i potrzebne. Tylko nie w ten sposob ;]
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
...walnij do mnie na gg bo serwer się blokuje i z trudem wysłałem tego posta :evil:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
No i dobrze bo to nie sklep z danami ,kyu a w karate trzeba wykazac sie cierpliwością :wink:
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
No już chyba po problemie, jakoś to znowu chodzi :) Wiesz jak się już zdaje na tak poważne egzaminy jak 1kyu to się organizuje życie na okres przygotowań i nie ma co z tym walczyć mimo wszystko to jest dla dobra zdającego i popieram :"To nie jest sklep z danami". Ja Cię rozumiem więc prosze nie pisz kolejnego posta, że tak nie jest :twisted:
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Jeżeli jest taki wymug jak seminarjum to twój egzamin nie zaczyna się w momencie gdy egzaminator powie:"rozpoczynamy egzamin na stopnie 1kyu...", tylko w od pierwszego seminarjum
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
wymog*
seminarium*
;] ...+1 :twisted:

A na tych seminariach ludzie u ktorych zdajemy egzaminy uczą sie od tego co przyjedzie a nie patrzą na nas akurat ;] Tak to wygląda w praktyce.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Bo z tego trzeba umieć korzystać, to ty masz podejść do egz. i się produkować on ma dużo na głowie i nie oczekuj, że cie będzie niańczył :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
Amaroth => Mi się wydaje, że jeszcze troszkę nie rozumiesz dlaczego te seminaria są obowiązkowe. Jakbyś czytał uważnie tematy na tym forum to byś wiedział i ten wątek nie byłby poruszany po raz drugi. Patrz co napisał Dan :

Po drugie zaś obowiązek uczestniczenia w szkoleniach centralnych wynika nie z widzimisie szefa Podkomisji, ale z potrzeby przyjrzenia się Twojemu rozwojowi, pod kątem twojego przyszłego egzaminu na stopień mistrzowski. Mówiąc wprost musimy mic pewność, że karate jakie robisz odpowiada w 100% standardom obowiązującym w naszej Podkomisji. W klubie nie da sie tego sprawdzić... Poza tym jedna uwaga - takie rozwiązanie popierał także jednoznacznie na naradzie w Wałczu Twój sensei...

Po trzecie jeździsz na szkolenia centralne nie po to aby dawać zarobić komukolwiek, ale aby nauczyć się czegoś od sensei J.Knapczyka /którego w innych swoich postach tak wychwalasz/. Więc jak chciałbyś - uczyć się od niego za darmo ? Czy wiesz jakie są koszty sprowadzenia Mistrza ? Zastanów sie na tym...


dan



Wykopałam to z jakiegoś tematu, ale to chyba odpowiedz na Twoje pytanie.

Pozdrawiam :-) .
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana

No ja nie neguje seminarii. Denerwuje mnie tylko to że sie tego wymaga na siłe - kazdy mądrzejszy powinien wiedziec ze to pomaga, jest dobre itp. itd. Ale zeby wymagac tego na sile i jeszcze w konkretnych liczbach?


Ja wprawdzie goscinnie, ale opowiem jak to jest u nas z seminariami. W aikido gdy chcesz zdawac na dana czy wysokie kyu musisz miec w legitymacji odpowiednio duzo seminariow krajowych i miedzynarodowych. Kiedys to nawet precyzowano ile, ale teraz chyba nie jest to juz tak istotne - bo seminaria odbywaja sie duzo czesciej niz przed laty i sa o wiele latwiej dostepne.
Zatem na seminariach trzeba bywac i to nie tylo z tego powodu, ze trzeba. Najzwyczajniej nie jestes w stanie robic postepow jesl nie uczestniczysz w seminarich. WYnika to ze specyfiki aikido, ale mysle, ze w karate kontakt z ludzmi prezentujacymi inny poziom, inna motoryke i inne przyzwyczajenia techniczne duzo daje. Natomiast dyskusyjne (dla mne) jest "nakazowe" zaliczanie seminariow u konkretnego nauczyciela. Rozumiem, ze to "glowa" stylu czy organizacji, ale jakos mi to smerdzi kasa.
Ja "sam z siebie" staram sie jak najczesciej cwiczyc z "moimi" mistrzami (czyli tymi, ktorych przekaz jest mi najblizszy i ktorzy mnie egzaminuja jesli juz zdarzy mi sie zdawac), jednak nawet jesli w mojej legitymacji pojawiaja sie wpisy Shihanow z innych organizacji aikido, nikt mi nie robi wyrzutow a takie seminaria jak najbardziej sie licza. Mieszkam teraz poza Polska i cwicze czasem z ludzmi spoza mojego Aikikai i moja "kolekcja" wpisow seminaryjnych jest tylko przyczynkiem do dyskusji o zaletach poszczegolnych mistrzyw, ktorych dane mi bylo jednorazowo czy czesciej spotykac na mojej aikidockiej drodze. Kazdy pozostawil czastke swego aiki w mojej praktyce.
Pozdrawiam

APAS
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
NO i już lepiej tego napisać się nieda a jak nie pojołeś to ja już nie wiem co ci napisać :nie:
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Apel Shihana
OMG. Mówić jak kurde do ściany. To wyglądało mniej wiecej tak:

- Seminaria są super tylko niektórzy nie mogą byc na wszystkich z roznych powodow. Szkoda ze ma to odbicie na egzaminie.

- Jak bedziesz mial takie podejscie to duzo nie zdzialasz. Seminaria są wazne a jak uwazasz ze umiesz wiecej to gratuluje głupoty

- Nie uwazam ze umiem wiecej - bywam na wszystkich seminariach i ucze sie na nich tyle ile moge.

- Ale na seminariach masz sie uczyc tego czego nie naucza cie w klubie.

- No przeciez mowie ze sie ucze! Tylko niektorym to po prostu sie odbija na egzaminach

- Nie nie.. ty masz sie tam uczyc tego czego...

i tak w kółko...

A mi wcale nie o to chodzi .__ .

Napisze teraz jak dla dziecka.

1. Uwazam seminaria za jak najbardziej potrzebne.
2. Uwazam wymaganie ich za mijające sie z celem ale tylko w niektorych sytuacjach.
3. Nie narzekam na to przedewszystkim. Po prostu wyrażam swoje zdanie na ten temat.

Po prostu mogłaby wyniknąć taka sytuacja że pan x ma powiedzmy 2 kyu i chce zdawac na 1kyu. Trenuje sobie w klubie 3 lata, ciężko, uczciwie i regularnie. Wydaje mu sie ze jest gotowy do egzaminu. Gdy było jakies seminarium nie mogl pojechac bo cos waznego mu wypadlo (praca, egzamin na studiach, pogrzeb bliskiego - no cokolwiek) No i nie spełnił wymogow dot. liczby seminarium - co w efekcie sprawiło że nie został dopuszczony do egzaminu.

I jak jeszcze raz mi ktos w odpowiedzi napisze że seminarium uczy wiele i powinno sie na nie jezdzic to sie załamie. Bo najnormalniej w swiecie - Zdaje sobie z tego sprawe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024