Skocz do zawartości


Zdjęcie

SKAKANIE PRZEZ KIJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
Tak , tak , bardzo przydatne ....... w cyrku :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
Pompki to trzeba umieć , bo czasem się je robi za karę, ja coś o tym wiem, bo robiłam na pewnym treningu na plaży :D . hih

Sprawność - «zdolność żywego organizmu do wykonywania określonych czynności; dobrze opanowana i wyćwiczona umiejętność ruchowa lub umysłowa; zręczność».

Ale nie od każdego można wymagać szpagatów etc..Nie każdy ma do tego predespozycje mimo iż sumiennie ćwiczy. Czasem ciało na to nie pozzwala (albo jego nadmiar ;) ).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

Tak , tak , bardzo przydatne ....... w cyrku :)


Na przykład tam.

A tak na powage - po jaka cholere potrzebna jest taka sztuka ? w karate :roll:


Chodzi mi o ogólną sprawność. Giętkość, bibkość, skoczność - to się przydaje. Trzeba być ogólnie bardzo dobrze sprawnym, jeśli chce się iść "dalej". Ja chcę umieć skakać przez kijek, akurat tak wyszło. Czasem warto zrobić coś dla siebie, nie tylko bo trzeba, chyba co nie :?:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

A u nas taka jedna tez chciala sprobowac , wziela miotle i ..... poooleciala :)
A tak na powage - po jaka cholere potrzebna jest taka sztuka ? w karate :roll:

No naprzykład jak zakuli cię z tyłu a wolisz z przodu. :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

Jakbyś popatrzał na wymagania egzaminacyjne w karate,judo,czy innych sztukach walki to sprawnościowe żeczy tam są.

Ale sekretnej, starożytnej sztuki skakania przez kij od szczotki raczej tam nie uświadczysz... :wink:

Dla mnie to czysta strata czasu. Może zabawa dla dzieci.
Chcesz skakać to po prostu skacz, potem ćwicz tobi, albo i wskakiwanie ze stompem na leżącego przeciwnika. :twisted: Ale po grzyba przez jakiś cholerny kij??? 8O
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
troche mnie denerwuje ten temat... :D jest powiem szczerze debilny, skakanie przez kij ... lepiej niech zniknie w czeluściach tego forum. Proponuje zamknac temat... chyba ze ktos chce jeszcze przez cos przeskoczyc... smietnik albo przystanek , to jest dopiero wyzwanie...
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

Jakbyś popatrzał na wymagania egzaminacyjne w karate,judo,czy innych sztukach walki to sprawnościowe żeczy tam są.

Ale sekretnej, starożytnej sztuki skakania przez kij od szczotki raczej tam nie uświadczysz... :wink:

Dla mnie to czysta strata czasu. Może zabawa dla dzieci.
Chcesz skakać to po prostu skacz, potem ćwicz tobi, albo i wskakiwanie ze stompem na leżącego przeciwnika. :twisted: Ale po grzyba przez jakiś cholerny kij??? 8O


Skakanie przez kij jest bardzo przydatne i czasami tez to cwicze ale tylko wtedy jak sie zona wk...rwi :cry:

Tez bym to zamknal ale powyzej moda nie podskoczy :D
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

Tak więc sprawność jest mile widziana, na ostatnim egzaminie shihan Gorai takie rzeczy robił.
skakanie przez kij, chodzenie na rękach, pompki, szpagat.


Ale chyba nie robił osobiście ?? Nie chce mi się w to wierzyć :-)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
Skakanie przez kij to jeden w wymogów egzaminacyjnych na sho dan i wyższe stopnie mistrzowskie w Japonii i w państwach zachodnich. Ten test wprowadził Mas Oyama. Obok skakania przez kij jest jeszcze strącenie kapelusza lub czapki zawieszonej na dwu metrowym lub wyższym kiju oraz kopniecia w piłeczki zawieszone na różnych wysokościach.

Wszystkie te rzeczy mozna zobaczyć jak wykonuje np K. Midori - w internecie jest do sciagniecia jego egzamin na san dan(zdaje sie ,ze z 1990 roku), gdzie skacze przez kij, straca czapki i kopie z wyskoku w piłeczki.

Co do sposobu skakania przez kij czy pas (prościej przez pas sie skacze) to jest prosta metoda, należy sie pochylić do przodu i dopiero skoczyć. Nie należy tego robic z wyprostowanymi plecami.

marjan wyluzuj troche, nie musisz czytać tego tematu jezeli cie denerwuje a tym bardziej udzielać sie w nim.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
Maniak dobrze napisane :!:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
Dokładnie.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
No skoro sam Oyama to wydumał, to to musi być naprawdę wielce pożyteczna umiejętność. :rofl:

Vop23 - kobita cię pierze kijem? Rany Boskie! przestraszony
Żeby tylko moja połowica nie czytała tego tematu, bo jeszcze się poczuje zainspirowana... :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

Vop23 - kobita cię pierze kijem? Rany Boskie!
Żeby tylko moja połowica nie czytała tego tematu, bo jeszcze się poczuje zainspirowana... :)


8O 8O :) :) :) :) :D
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

marjan wyluzuj troche, nie musisz czytać tego tematu jezeli cie denerwuje a tym bardziej udzielać sie w nim.


8) ty nie musisz czytać tego co ja napisałem w tym temacie 8)

:drinking: a o mój luz to już spokojna głowa ...
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ

No skoro sam Oyama to wydumał, to to musi być naprawdę wielce pożyteczna umiejętność. :rofl:


co jest w tym takiego smiesznego ? to tylko zwykłe cwiczenie treningowe, nic wiecej. Nie wiem dlaczego od razu doszukujecie sie w tym niewiadomo czego.

Probowaliście kiedyś skakac przez kij w ten sposób? Spróbujcie - nie jest to takie łatwe, jak sie moze wydawac.

marjan niestety, ale czytam forum i nie piszesz nic konkretnego o tym cwiczeniu.
drażnią mnie poza tym stwierdzenia tego typu:

Jejku im dłużej was czytam tym głupsi mi się wydajecie...



a szybkie poprawienie wyskoku wsadz między bajki i nie bądź debilem:)



chyba jednak lepiej powiniennes zadbać o luz, zbyt szybko sie denerwujesz... :wink:

troche mnie denerwuje ten temat...


  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SKAKANIE PRZEZ KIJ
No ale ja wcale nie twierdzę, że to jest łatwe i proste. Skakanie przez wysokie ognisko też nie jest. I ma podobną przydatność w treningu karate, moim zdaniem. Więc po co to robić, skoro można ćwiczyć w tym czasie po prostu skakanie oraz tobi geri? Tylko tyle. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024