Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody Karate Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Zawody Karate Shotokan
Cholera nigdzie nie moge sie tego dowiedziec bo nikt nie odpowiada w roznych tematach wiec tworze oddzielny dla fanow shotokan :-) hehe. Wiec szukam (pewnie nie tylko ja) zawodow shotokan tzn. w telewizji lub normalnie gdzie sa organizowane i kiedy. (w TV to ja chce wkoncu sie dowiedziec o ktorej i gdzie sa, a normalnie to dla ciekawskich odwiedzajacych ten temat :) )

Miłem zabawy,

Pozdrawiam i

> Odpowiadajcie :!:


  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
A zajrzałeś na stronę PZK albo PZKT - tam jest info o zawodach w shotokan.
W telewizorni raczej tego nie pokażą, chyba że pan Kwieciński zorganizuje kolejny Puchar Świata, a wtedy jest szansa na relacje on-line w tefałpe, albo na regionalnej.
Poza tym zawody takie nie są specjalnie interesujące dla przeciętnego widza - ilu ludzi chce oglądać dziesieć bab robiących unsu albo dziesięciu facetów katujących sochin?
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Kwiecinski nie ma nic wspolnego z shotokanem.

Co do zawodow to tu jest rozpiska:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niekiedy puszczaja na Eurosporcie lub Eurosporcie 2 co wazniejsze imprezy.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Myślałem że zawody shotokan organizuje WKF. Są jakieś oddzielne zawody shotokan?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

Myślałem że zawody shotokan organizuje WKF. Są jakieś oddzielne zawody shotokan?


WKF jest organizacją sportową i w zamierzeniu miała umożliwiać start w zawodach przedstawicielom wszystkich styli (skrót myślowy). W Polsce tego jeszcze może tak nie widać, ale na Weście w WKF-ie niekoniecznie przedstawiciele shotokan grają pierwsze skrzypce.
Zawody shotokan są zawodami stylowymi i że tak powiem zamkniętymi dla innych styli.
Niestety, u nas większość zawodników startuje tu i tu, co gorzej sędziowie prowadzą imprezy tu i tu przez co generalnie wygląda to jakby i jedni i drudzy znaleźli się nie tam gdzie trzeba (delikatnie mówiąc). O inne szczegóły pytaj dana, on bardziej jest zorientowany w różnicach.

pzdr
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Perminator, mylisz się i to bardzo w sprawie Kwiecińskiego. On jak i cały Polski Związek Karate Tradycyjnego ćwiczą właśnie shotokan :) :) :) Na tym własnie polega kuriozalność przypadku PZKT w Polsce i jak sądze na świecie... Jeżeli nie wierzysz wejdź na stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i znajdź na niej dyplom na 6 dan Kwiecińskiego a zobaczysz, że został wydany w stylu SHOTOKAN ! Kwieciński to shotokan :D

Do ITKF na świecie należą organizacje tzw. 4 styli /szkół/ uznawanych za tradycyjne: shotokan, goju-ryu, wado-ryu oraz shito-ryu. Każdy z tych styli tak jak shotokan można uprawiać według zasad WKF-u /sportowo - PZK/ lub według zasad ITKF /tradycyjnie - PZKT, czyli... także sportowo, ha, ha - ponieważ polskie związki powołane sa do organizowania własnie współzawodnictwa sportowego.../. Oczywiście rożnic jest wiele. Nie będę o nich pisał bo musiałbym tu wrzucić małe opracowanie. Chcę tylko zwrócić Wam uwagę na to, że gdyby Kwieciński mówił wszędzie, że on jest shotokan to ministerialni urzędnicy nie mieliby podstaw aby utworzyć dla niego nowy związek i musiałby dalej działać w PZK. Wobec tego wymyślił, że ćwiczy karate tradycyjne /to tak jakby zawodnik ćwiczący shotokan i startujący na zawodach wg reguł WKF wymyślił sobie, że on ćwiczy karate WKF a nie karate shotokan...co o zgrozo, coraz częściej ma miejsce/ no i dopiął swego powołano drugi polski związek działający w tej samej dziedzinie jaką jest karate...
Cała ta sytuacja jest zbliżona do kick-boxingu. Kick-boxing kiedy powstał był FORMĄ prowadzenia wsółzawodnictwa w innej formule niż na zawodach karate i swoich sił próbowali w nim zawodnicy shotokanu, kyokushinkai, tae-kwon-do, itp. Później wyewoluował z niego samoistny styl walki/szkoła walki/ czyli po prostu nowa dyscyplina. Jeśli tak patrzeć na shotokan-WKF i shotokan-ITKF, to rzeczywiście juz za jakiś czas nie będziemy mieli shotokanu a tylko nowe style/szkoły/ czy dyscypliny: karate WKF, karate tradycyjne ITKF.
Kto wtedy będzie shotokan na świecie ?
Rozpisałem się, sorry.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

Perminator, mylisz się i to bardzo w sprawie Kwiecińskiego. On jak i cały Polski Związek Karate Tradycyjnego ćwiczą właśnie shotokan :) :) :) Na tym własnie polega kuriozalność przypadku PZKT w Polsce i jak sądze na świecie... Jeżeli nie wierzysz wejdź na stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i znajdź na niej dyplom na 6 dan Kwiecińskiego a zobaczysz, że został wydany w stylu SHOTOKAN ! Kwieciński to shotokan :D


Wierze, ale nie nazywalbym jego "karate tradycyjnego" shotokanem.

Podejrzewam tez ze autorowi tematu chodzilo o zawody na zasadach WKF, a na takowych na pewno Kwiecinski sie nie pojawia. Ale zeby bylo jasniej i poprawnie napisze: Kwiecinski nie ma nic wspolnego z zawodami WKF.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
eeeee powiedzcie mi bo ja cienki w uszach jestem jakie naboje sie laduje do tego Shotgunu o ktorym mowicie ? ;)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Warhead jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz... to sie nazywa spam na forum albo nabijanie postow jak kto woli ;] To taka moja prośba ;]

A o Kwiecinskim sie nie wypowiem... bo szkoda mi czasu na to naprawde ;] Jest tyle rzeczy ktore mozna by zrobic zamiast pisania akurat o nim...
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

A o Kwiecinskim sie nie wypowiem... bo szkoda mi czasu na to naprawde ;] Jest tyle rzeczy ktore mozna by zrobic zamiast pisania akurat o nim...


A napisz, lubimy plotki hehe
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Ej.. tu sie nie rozmawia tylko pomaga twórcy tego tematu i innym którzy tej pomocy potrzebuja :) więc prosze napiszcie coś dotyczacego tematu jak np.
- zawody w TV: kiedy będą, o której godzinie, na którym programie? :)
- zawody w Polsce :) (na takie chce jechac :) - aby ogladac i moze uczestniczyc :) ): gdzie będą, kiedy będą? (moze byc jakas strona z tym itp. itd.) :) .
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

....

Wierze, ale nie nazywalbym jego "karate tradycyjnego" shotokanem.


Myślę, że to karate tradycyjnym tez raczej nie powinno być nazywanym :-)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
To znalazłam na stronie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


39.      05.11.2005      Mistrzostwa Polski Shotokan      
Walcz
    
[email=komisja.karate@inet.pl]komisja.karate@inet.pl[/email]


Zadowolony Karate_Shotokan?

8)
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

To znalazłam na stronie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


39.      05.11.2005      Mistrzostwa Polski Shotokan      
Walcz
    
[email=komisja.karate@inet.pl]komisja.karate@inet.pl[/email]


Zadowolony Karate_Shotokan?

8)

Hmm... ktos juz wczesniej podal ta strone... :) Ja tam szukam w telewizji cos o shotokanie bardziej :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Zobacz na to :


- zawody w Polsce Smile (na takie chce jechac Smile - aby ogladac i moze uczestniczyc Smile): gdzie będą, kiedy będą? (moze byc jakas strona z tym itp. itd.) Smile.


I co? ;)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Niestety karate nie ma odpowiedniej siły przebicia /czytaj: pieniędzy/ aby zaistnieć w telewizji /TVP/. Aby pojawiła się jakakolwiek transmisja trzeba najpierw sprawę wychodzić u redaktorów i odpowiednio pomoć sprawie / dobry hotel, imprezka, złoty sygnet na odpowiedni paluszek i takie tam sprawy.../ Tak było kilka lat temu jak jest teraz nie wiem. Na zawody karate także przychodzi mało dziennikarzy bo mało który wie co to takiego karate i jak przebiega w nim rywalizacja. Poza tym, ktoś tu już pisał, że zawodów karate nie da sie długo ogadać bo po prostu są nudne. Niestey miał rację. tak więc reasumując zawody w TVP będą kiedy w karate będa większe pieniądze, większe pieniądze zaczną napływać kiedy karate wejdzie do programu olimpijskiego, karate do programu olimpijskiego nie wejdzie nigdy/ a w najlepszym razie długo jeszcze będzie czekało na uzuskaniue takiego statusu.../ więc wniosek jest prostu w TVP karate nie obejrzymy :( :( :(
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Ja wiem czy są nudne...Jeżeli oglądamy je bezpośrednio na sali i walczą nasi znajomi to wg mnie nudne to nie jest. Wręcz przeciwnie - z niecierpliwościa czekamy na ich wynik. Ale jeżeli oglądalibyśmy w TV jakiś obcych ludzi to może i po pewnym czasie znudziłoby się.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

Ja wiem czy są nudne...Jeżeli oglądamy je bezpośrednio na sali i walczą nasi znajomi to wg mnie nudne to nie jest. Wręcz przeciwnie - z niecierpliwościa czekamy na ich wynik. Ale jeżeli oglądalibyśmy w TV jakiś obcych ludzi to może i po pewnym czasie znudziłoby się.

Zgodze sie w połowie tzn. troche jest nudne ogladac takie rzeczy jak karate kyokushin (heh tak samo jak boks wedlug mnie :) ), ale gdyby wrzucili zawody karate shotokan to pewnie wiecej by bylo ogladalnosci 8)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan
Też ćwiczę shotokan i uważam mimo wszystko że zawody dla osób nie ćwiczących karate są jednak nudne. Problem polega w małej róznorodności technik stosowanych w kumite /stosuje sie te, które zapewniają zdobycie pynktu a nie te, które sa widowiskowe np. tobi-geri/ oraz wykonywaniu prawie tych samych kata przez finalistów turnieju. Zresztą nie bedę się powtarzał bo pisał on tym Chemik. Ale to właśnie stąd w programie zawodów pokazy karate, tameshiwari, pokazy tańca mody itp. Niestety nie zmienia to zasadniczo sprawy. Nuda i jeszcze raz nuda. Zgadzam się natomiast z Mistress, że jeśli w turnieju uczestniczy ktos znajomy /np. z klubu/ wtedy zawody sa pasjonujące :-)
Natomiast jeśli ćwqiczymy karate wtedy możmy oglądać nawet całodzienne turnieju i to bez obiadu :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Karate Shotokan

Też ćwiczę shotokan i uważam mimo wszystko że zawody dla osób nie ćwiczących karate są jednak nudne.


Podczas zawodów u mnie w mieście, zaprosiłam swoich znajomych, aby zobaczyli co do w ogóle jest karate. Były to zawody dzieci, więc oni to dopiero ziewali tam... :? .Ale oczywiście robili dobra minę do złej gry: "Nie co ty, świetnie było".

Jednak spotkałam też się z opinią fotografa, który robił tam zdjęcia, że bardzo mu się podobała zaciętość tych dzieci, rywalizacja, bo każde z nich chciało stanąc na podium - oczywiście na najwyższym stopniu. Wyraził przychylną opinię, gdyż dodał jeszcze, że to uczy od małego systematyczności i że to tylko idzie na plus.

Pozdrawiam.:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024