Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transmisja z zawodów kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Transmisja z zawodów kyokushin
Nie znalazłem o tym informacji w dziale budo-multimedia, ale napiszę tutaj bo tutaj znajdą się zainteresowani. Otóż w chwili obecnej (22:00) na eurosporcie są transmitowane zawody w karate kyokushin. Jeśli to powtórka i już to widzieliście to z góry przepraszam :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Transmisja z zawodów kyokushin
Ja przed chwilą widziałam 8O własnię toczyła się dogrywka :P
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transmisja z zawodów kyokushin
Najbardziej zdziwiła mnie zaciętość pojedynków kobiet. Faceci najpierw się "badają" a potem stopniowo zwiększają tempo walki. Kobiety zaś od razu zderzenie czołowe i tyle pary w ciosach ile fabryka dała :) .

Chciałbym też zapytać, co to za technika którą widziałem wczoraj po raz pierwszy, a dosyć często była stosowana: w momencie gdy jest zwarcie i bliski zasięg nie pozwala na low kick, zawodnicy stosowali kopnięcie w udo stopą. Podnosili kolano lekko do boku, a następnie opadali piętą na udo przeciwnika. Jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i zna nazwę techniki to prosiłbym o jej podanie :) .
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Transmisja z zawodów kyokushin
Wczoraj Eurosport pokazał dwa turnieje organizacji Shinkyokushin: Mistrzostwa Europy i Puchar Swiata ( o Pucharze juz była informacja wczesniej http://www.forum-kul...showtopic=77471 :wink: , ale mniejsza o to ).

Co do Twojego pytania to jest to kopnięcie piętą - takie zachaczające, coś jak kake geri tylko ,ze odwrotnie. Tą technikę często stosuję Bułgar Dimitrov, co można było zobaczyć podczas turnieju. Ten rodzaj kopnięcia funkcjonuje mniej wiecej od 2002 roku,od Mistrzostw Europy w Budapeszcie.

I jesczze jedna uwaga dotycząca kaiten geri (kopnięcie z przewrotem) nie zostało ono wymyślone/stworzone itd przez Kenji Midori, funkcjonowało juz znacznie wcześniej . Zasługą Kenji Midori było jego rozpowszechnienie.

Puchar Świata na bardzo wyskoim poziomie, bardzo dobrzy zawodnicy, miło sie ogląda takie walki. Szkoda tylko, Japończycy tak forsowali Tsukakoshiego na mistrza. Imbras powinien wygrac kategorie ciężką.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Transmisja z zawodów kyokushin

Chciałbym też zapytać, co to za technika którą widziałem wczoraj po raz pierwszy, a dosyć często była stosowana: w momencie gdy jest zwarcie i bliski zasięg nie pozwala na low kick, zawodnicy stosowali kopnięcie w udo stopą. Podnosili kolano lekko do boku, a następnie opadali piętą na udo przeciwnika. Jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i zna nazwę techniki to prosiłbym o jej podanie :) .


Ostatnio czasami ktos to probuje robic ale jest zupelnie nie skuteczna.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Transmisja z zawodów kyokushin
Bardzo fajnie, że zawody kyokushin mozna wogóle obejrzeć w TV.
Nie mniej moim zdaniem - finały ME Shinkyokushin - nie były najlepsze - dla mnie mizerne -właściwie raczej można by je zakwalifikować do zapasów czy przepychanek. Zawodnicy w skrajny sposób wykorzystali wady przepisów kyokushin. To raczej nie wyglądało pięknie.
Natomiast Puchar Świata - znacznie ciekawszy. Nie widzałem by kiedyś kobiety próbowały kopać kaiten-geri - a tu proszę no i zaciętość ogromna. Panowie bez rewelacji dla mnie ale znacznie ciekawiej niż na wspomnianych ME. Imbrasa w klasyczny sposób przewieźli - szkoda...... wielka szkoda. Bułgar Dimitrov - walczył w swoim stylu - dosyć skutecznie jak się okazało no i nietypowo dzięki temu kopnięciu piętą w udo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024