Skocz do zawartości


Zdjęcie

Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
ktostam - mialem tak samo,

Egzaminy przepadły, ale czego się nauczyłem to zostało.
A żeby sprawdzać człowieka to do głowy nie przyszło,
zresztą... uprawnienia się traci, egzaminy itd.
wszystko kwestia kaski i wojenek PZK <-> lokalne kluby

Może jakiś czas temu i Twój instruktor był ok i wydawał ważne papiery.
  • 0

budo_ktostam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
rzecz w tym że chodzi o dzieci którym trudno wytłumaczyć że cały ten stres z kolejnym egzaminem itp. muszą przejść ponownie. Dziecko czuje się oszukane i nie bardzo rozumie o co chodzi a tego typka nie ma nawet jak ukarać bo co mu zrobię? Naślę lepszego :) oczywista bzdura. A dziecka szkoda
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
a tka na marginesie... dziecko nie musi chyba zdawać jak nie chce... ja ten stres lubiłem, nadal lubie 8)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Hyh, ja podzielam zdanie Marjana, to jest taki przyjemny stresik :D .

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ktostam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
stresik stresikiem ale chodzi o to że dziecko czuje się pokrzywdzone i oszukane
chyba nikt nie lubi gdy podważa się jego umiejętnści
poza tym za egzaminy płaciła ze swoich odłożonych pieniędzy - bo ambitna jest i chce coś w karate osiągnąć
zwykła uczciwość i sprawiedliwość na którą chyba mogła liczyć bo karate to dla niej nie tylko sport ale filozofia zycia i postepowania to jej cały czas kładłam do głowy
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Hmm...myślę, że powinnaś jej uświadomić, że na świecie nie tylko są dobrzy ludzie. Są też źli. I tacy jakich Ty spotkałaś :evil: oszuści.

Wytłumacz jej, że kolejne egzaminy nie będą sprawdzały jej dotychczasowcyh umiejętności tylko musi przed innynmi ludzmi zdać ponownie, bo tamten Pan był "Beee" i pójdzie za to do piekła. hehe ;) .

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ktostam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
na szczęście moje dziecko jest mądrutkie i trzymane krótko :-) więc wie że są źli ludzie niestety jej uczucia zostały zranione fakt przebolała podniosła głowę i powiedziała że nie da się takiemu a nie innemu
wkurza mnie jednak i to że jest on bezkarny i nie zapłaci za swoje oszustwo i naciąganie dzieci
  • 0

budo_abunai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Tyle krzyku o stopień dziecka!!!

1. Tak z ciekawości to jaki stopień posiadała Twoja córa, że nie chcą go uznać??
2. Jak tu wymagać etycznego zachowania od jakiegoś trenera jak cała federacja karate jest zgniła i skorumpowana.
3.Na koniec, jak srawdzić kto jest już karateka, a kto jeszcze nie???? :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków

Tyle krzyku o stopień dziecka!!!


Wybacz przyjacielu, ale jeżeli uważasz, że dziecko to można bezkarnie oszukać i nic się nie stanie złego bo w końcu to tylko dzieciak to trochę coś nie tak (delikatnie mówiąc). Jeżeli się bagatelizuje sprawy na tym etapie to później trudno się dziwić, że dorośli stosują podwójną moralność i wyrastają na kanalie - w końcu mają juz doświadczenie.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Prawda.

Inna sprawa, że może faktycznie nie było to oszustwo, tylko wkradł się bajzel organizacyjny.
Czy ktośtam próbowała porozmawiać z tamtym trenerem? Może by wyjaśnił sprawę. Może jego certyfikaty uznaje jakaś inna organizacja, czy cóś?
  • 0

budo_abunai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków

Prawda.

Inna sprawa, że może faktycznie nie było to oszustwo, tylko wkradł się bajzel organizacyjny.
Czy ktośtam próbowała porozmawiać z tamtym trenerem? Może by wyjaśnił sprawę. Może jego certyfikaty uznaje jakaś inna organizacja, czy cóś?


No właśnie !!!
Wpolsce legalnie działają co najmniej 3 organizacje Kyokushin IKO1,2,3.
Ja aktualnie należę do federacji Matsushim (IKO 3) i gdybym poszedł do shihan Drewniaka (IKO 1) to z pewnością nie uznałby mi stopnia, a jeszcze prawdopodobniej nie mógł bym ćwiczyć.

Sprawa kolejna to kwestia składek. Tak naprawdę to członkostwo córki w takiej czy innej federacji jest dziesiątą częścią opłacanych składek. Składki to przede wszystkim opłaty za sale i zarobek trenera.

Jeszcze inna sprawa to kwestia egzaminów. O ile się nie mylę jeśli trener posiada 1 dan może samodzielnie egzaminować do chyba - 3kyu, nie wiem tylko jak wygląda sprawa podziału kasy między egzaminatorem, a organizacją.

Nie ma się co łamać tylko porozmawiać z trenerem w jakiej organizacji jest zarejestrowany i ewentualnie znaleźć jej oddział w poznaniu. Dopiero jeśli okaże się że nigdzie nie jest zarejestrowany możemy mówiś o niemoralnym zachowaniu.

Córka nie miała pewnie jeszcze wysokiego stopnia więc spokojie nadgoni, a jeśli facet jest "banitą" to córka może się chwalić, że ma stopnie w nowej nie znanej jeszcze nigdzie organizacji. :) :):):):)
  • 0

budo_ktostam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
faceta obecnie juz prześwietliłam na wskroś. nikt w Poznaniu nie chce uznać jego certyfikatów. Wypiera sie go nawet prezes klubu do którego nalezał dwa lata temu ( wyleciał właśnie za nie opłacanie składek ).
gość nie ma zarejestrowanej rzadnej działalności ani gospodarczej ani sportowej.
wolny strzelec naciagacz.
No cóż jeżeli ktos mysli że dziecko mozna oszukać i że istotne jest to jaki ma pas ( to wg Ciebie od jakiego stopnia nie można kantować ) to rzeczywiście powinien sie zastanowic nad sobą.
chodzi przecież o uczciwość i nie jest ważne czy okłamuje sie dziecko czy dorosłego a może nawet z dzieckiem jest gorzej bo nie koniecznie musi umieć sie obronic i przede wszystkim poradzić sobie z tym.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
No to chyba faktycznie nieuczciwy facet. :?
I na pewno godne potępienia jest to co robił.



Spróbuj spojrzeć na to może trochę tak - dziecko czegoś się tam jednak nauczyło (mam nadzieję) i to jest jego zysk - umiejętności. I może spróbuj to też tak ukazać dziecku...

No i gość, jak nieuczciwy by nie był, to w końcu zaszczepił Twojemu dziecku zamiłowanie do karate, a to też coś bardzo cennego.
(Nie piszę tego bynajmniej, żeby bronić tego 'niezrzeszonego trenera'...)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Hmm....to ja mam propozcyję, bo widze , ze strasznie ubolewasz nad losem swojego dziecka , jednak po części Ciebie rozumiem.

Jak za kilkanaście lat Twoje dziecko zdobędzie duże umiejętności o niech odnajdziego tego gościa po tylu latach i skopie mu tyłek :) . hie hie

Nie no oczywiście żartuje. Chociaż ..czemu nie :roll: ;) .

pozdr.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków

Jak za kilkanaście lat Twoje dziecko zdobędzie duże umiejętności o niech odnajdziego tego gościa po tylu latach i skopie mu tyłek :) . hie hie

Są tu tacy co ćwiczą "dla" dawnego trenera-oszusta.
:twisted: :) :twisted: :) :twisted:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Serio są? :?: 8O
  • 0

budo_ktostam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
z tym skopaniem tyłka to świetny pomysł :lol:
nie ubolewam ona jest bardzo rozsądna i poradziła sobie bo ma nasze wsparcie i dużo z nia rozmawaimy.
denerwuje mnie bezkarność tego gościa a nie lubie być bezsilna.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
To go zaskarż... :)

A gadanie o skopaniu tyłka jest tak zgodne z duchem karate, jak... nie będę przeklinał. Nie zgodne, w każdym razie. :)



Ja tylko czegoś nie rozumiem.
Problem jest zdaje się w stopniach i egzaminach? Ale to jest przecież rzecz uboczna i nieistotna!
Ważne są umiejętności i zamiłowanie do karate.
Córka polubiła chyba treningi u tego gościa, jak zrozumiałem?
O co zatem chodzi? O stopień???

Może czas już wpoić jej przekonanie, że to nie stopnie są w karate ważne?
O ile samemu się takowe przekonanie posiada... :wink:
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Mi się wydaje że jeszcze za wcześnie, a poza tym do takiego wniosku trzeba raczej samemu dojść i to zrozumieć bo inaczej dziecko wpada w zakłopotanie - z jednej strony te stopnie są i ludzie na nie zdają, a z drugiej rodzice mówią że to nieważne i żeby się tym nie przejmować. Sprzeczność stwierdzeń, która wypadnie wyjątkowo niekorzystnie w kontekście zaistniałej sytuacji, bo skoro dziewczynka wie że została oszukana to tego typu wyjaśnienia przyjmie tylko jako chęć pocieszenia jej. Jak zaś powszechnie wiadomo dzieci cieszą się z sukcesów zwłaszcza gdy są nagradzane. Jeżeli wszyscy wkoło będą taką nagrodę w postaci stopni uzyskiwać, będą się tym chwalić i cieszyć to dziecko raczej nie da się przekonać że to się nie liczy.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
Sporo w tym prawdy, ale zasadniczą sprawą jest tu wiek tego 'dziecka' (no i jego dojrzałość umysłowa).
Ile ma lat?

A poza tym nawet mlodsze dziecko chłonie jak gąbka postawy swoich rodziców (modelowanie itp.).
Gdyby mama bagatelizowała sprawę stopni, a za to dumna była z technik dziecka (i to podkreślała przede wszystkim), to zapewne mniej by ono przeżywało nie uznanie mu stopnia w nowym klubie, niż w sytuacji gdy mama pomstuje ile wlezie na byłego trenera za nielegalne stopnie itd. (Nie twierdzę oczywiście, że tak jest w tym wypadku, bo nie wiem tego.)

Dla wielu dzieci uznanie i pochwały rodziców za jakieś kopnięcie czy blok to znacznie większa nagroda niż pasek. (Wiele tu zależy od zachowania rodziców i ich postaw.)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024