Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlasny klub


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Wlasny klub
Mam pytanko male....

zakladajac wlasny klub, lepiej zarejestrowac to jako dzialalnosc prywatna, czy jako stowarzyszenie? jesli jako stowarzyszenie, to jak najlepiej zdobyc 15 osob, ktore pelnilyby funkcje grona zalozycieli..... prowadze grupke dzieciakow 7 - 14 lat, wiec ciezko wsrod nich szukac ww. osob. :)

ktos moze mi w tym pomoc?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Mam pytanko male....
ktos moze mi w tym pomoc?

zalezy co chcesz z klubem dalej zrobic. niektore zwiazki sportowe nie przyjmuja klubow prywatnych w charakterze czlonkow zwyczajnych. stowarzyszenie ma sporo plusow, ale tak do konca to nie jest tylko twoje. zalozycieli mozesz skombinowac sposrod rodzicow dzieci albo z wlasnej rodziny. nawet zarzad moze ci sie uda zarejestrowac jednoosobowy.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Ja założyłem Stowarzyszenie, z tym że zarejestrowałem je w Urzędzie Miasta a nie w Sądzie - prostsza procedura. Założyciele? A kolegów nie masz? 8)
Ważny jest Zarząd, aby wziąć zaufanych ludzi i ostrożnie przyjmować członków - pamiętaj, że na Walnym Zgromadzeniu 3/4 głosów daje pełną władzę. Poza tym Stowarzyszenie ma same zalety - nikt sie nie czepia, prosta księgowość (aczkowiek przyda się ktoś kto ma o tym pojęcie). Polecam też poszukać w google - znajdziesz sporo info jak rejestrować. Nie zaszkodzi też iść do Urzędu Miasta i popytać.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Ważny jest Zarząd, aby wziąć zaufanych ludzi

jak mowilem, znam osobiscie przypadek gdzie zarzad jest jednoosobowy, a moze byc przeciez maz, zona i tesciowa :D . poza tym stowarzyszenie (nie klub uczniowski) ma pelna ksiegowosc.
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
czyli te 15 osob nie musi byc czynnymi czlonkami klubu i podpisy moga skladac osoby, ktore sie karate zajomowac nie musza? jesli tak to spoxik... to bez problemu uzbieram....
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

czyli te 15 osob nie musi byc czynnymi czlonkami klubu i podpisy moga skladac osoby, ktore sie karate zajomowac nie musza? jesli tak to spoxik... to bez problemu uzbieram....


Nie, one nie są członkami Stowarzyszenia, tylko założycielami, nie muszą mieć nic wspólnego z karate...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Wszystko zależy od tego co chcesz dalej robić. Jeżeli chesz wejść za swoją grupa np. do Polskiego Związku Karate i brać udział we współzawodnictwie sportowym to lepiej jest założyć klub-stowarzyszenie. tutaj jednak radzę założyć UKS-Uczniowski klub Sportowy, który rejestruje się w starostwach /3 tygodnie/ a nie w sądzie jak ma to miejsce ze stowarzyszeniami /często trwa to kilka miesięcy a nawet rok/. Jeżeli zaś chcesz tylko prowadzić zajęcia ze swoją grupą nie biorąc udziału we współzawodnictwie sportowym to oczywiście lepiej jest założyć działalnośc gospodarczą. Pamietaj jednak, że wtedy zbierając składki musisz sie rozliczać z Urzędem Skarbowym a jesli nie pracujesz gdzieś na etacie to także musisz płacić ZUS. Wedle obowiązującego prawa zawodnicy z twojego "prywatnego klubu" nie moga startowac w zawodach.
Życzę powodzenia :-)
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Stowarzyszenie też można rejestrować w Urzędzie Miasta, niekoniecznie w Sądzie - ja tak zrobiłem. Oczywiście organizacja non-profit, wówczas w zasadzie z głowy mamy US, księgowość musi być, ale jest znacznie łatwiejsza
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Hmm... człowiek ciągle się\ uczy. wydawało mi się, że stowarzyszenia rejestruje sie tylko i wyłącznie sądowo. Może jednak coś sie zmieniło. Możesz podać trochę więcej szczegółów dotyczących tego co zarejestrowałeś oraz wymaganych dokumentów ?
Pozdro
dan
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
[quote="danMożesz podać trochę więcej szczegółów dotyczących tego co zarejestrowałeś oraz wymaganych dokumentów ?
[/quote"]

Zarejestrowałem Stowarzyszenie pod nazwą: Stowarzyszenie Chińskich Sztuk Walki Kung FU/ Wu Shu i Samoobrony w Łodzi. Zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Łodzi.
Małym druczkiem ważny dopisek na decyzji: ...stowarzyszenie sportowe nie prowadzi działalności gospodarczej...

Złożone dokumenty: statut (chyba 2 lub 3 egz), dokumenty założycielskie (lista, podpisy, najlepiej protokuł z zebrania i wyborów), kilka drobnych dokumentów typu: informacja o siedzibie (jakaś umowa - może to być np. bezpłatne przekazanie czyjegoś mieszkania).
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Dzięki za informacje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Nie, one nie są członkami Stowarzyszenia, tylko założycielami, nie muszą mieć nic wspólnego z karate...


Nie muszą mieć nic wspólnego z karate, ale są członkami-założycielami stowarzyszenia...

BTW - mój klub też jest zarejestrowany w Starostwie Powiatowym, jako że nie prowadzimy działalności gospodarczej.

Gizmo
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
MOzna tez zalozyc stowarzyszenie nieprawne - nie majace na celu zarobkowego charakteru. Poo szczegoly odsylam do Kselosa.



POzdrawiam
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Stowarzyszenia zwykłe
Art. 40. 1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nieposiadające osobowości prawnej.
2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.
3. O utworzeniu stowarzyszenia zwykłego jego założyciele informują na piśmie właściwy, ze względu na przyszłą siedzibę stowarzyszenia, organ nadzorujący,starosty właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszen, podając dane, o których mowa w ust. 2.
Art. 41. 1. Sąd rejestrowy, na wniosek organu nadzorującego lub prokuratora, może zakazać założenia stowarzyszenia zwykłego, jeżeli nie spełnia ono warunków określonych w art. 16. Art. 14 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
2. Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia uzyskania informacji o założeniu stowarzyszenia zwykłego nie zakazano jego działalności, może ono rozpocząć działalność.
Art. 42. 1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,
2) łączyć się w związki stowarzyszeń,
3) zrzeszać osób prawnych,
4) prowadzić działalności gospodarczej,
5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.
2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich.

http://budo.net.pl/v...er=asc&start=15
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Art. 42. 1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.


I dlatego założyłem 'normalne' stowarzyszenie... to duża wada, już na etapie zbierania składek, gdzie dla osób nie należących do stow. wpisuje się, że dają darowiznę na stowarzyszenie
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Ok. Juz prawie wszystko gotowe. Dzieki wam za pomoc, ale mam jeszcze jedna prosbe.... czy moglby mi ktos na maila wyslac przykladowy statut takiego klubu sportowego?

dzieki
OSU!

moj mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Cos na przykład:
http://www.fabrykasi...p=642257#642257
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
przepraszam,że odgrzewam, ale nie chciałem zakładać oddzielnego tematu. czy oprócz stowarzyszenia jest jeszcze inna forma prawna, pod którą można założyć klub, tak żeby można było w niego inwestować, czerpać z niego zyski i jednocześnie bez przeszkód uczestniczyć w zawodach...?np. fundacja, czy cóś...?
Pozdrawiam!
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
no właśnie, ja tez właśnie zakładam firmę, i chciałbym w jej ramach również prowadzić zajęcia.

A tu mówicie, że z mojego klubu nie będą mogli startować w zawodach??? Lekki szok.

Jak to nie będą mogli? Może nie w jakiejś lidze czy coś, ale w turniejach organizowanych przez różne stowarzyszenia czy federacje to chyba bez problemu...
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
mam też pytanie: stowarzyszenie założone w Starostwie - nie prowdzące działalności gospodarczej - czy może zatrudnić trenera ? Jak to powinno się rozliczać - faktura - umowa ?
Może ktoś doradzić ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024