Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobiety i Aikido :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
588 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Heh, dziwne 8O , chyba nigdy tego nie wykonywałam, a moze wykonywałam, ale nie wiem, ze to to akurat to ;) .

Ale mi się bardziej podoba ćwiczenie, w którym nogi podkurczone są tak jak do siadu po turecku, tyle tylko, ze stopy są złączone, a nie skrzyżowane. I wtedy zaczynami się obracać jak taka kulka w odrębie 360 stopni :o . Naprawdę to śmieszne ćwiczenie, bo do tego trzeba się dobrze rozbujać , a ja zawsze zatrzymam się w połowie :? . Tylko nie wiem, czemu ono ma służyć.

Aha - dziękuje za wytłuamczenie.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
no i Gambit zostales sensejem.. a teraz napisz ksiaze pt. 13 kata.
13, a nie inne , bo to najkrotsze jakie znam.. jak opis kolyski tyle zajal to 13 kata [san no ju kata] pewnie 300 stron+600 stron interpretacji.
sukcesow pedagogicnych nie wroze :) acz zycze..
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
I dobrze że nie wrózysz bo uczyc nie mam zamiaru. Sam się jeszcze muszę spoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooro uczyć.

Mistress, tez fajne to ćwiczenie, czemu ma słuzyc też nie wiem, ważne że Ci co uczą wiedzą :)
A opis drobiazg, mam nadzieje że pomóg choc trochę :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

totalnie off topic..choc moze nie bardzo


Gambit.. wlasnie zalozyles pierwsza szkole aikido online, masz jedna uczennice. czas rozwinac skrzydla :)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Mistress - hehe bączek :) :lol:
sensaj nam mowil, ze to na koordynacje ruchow (cos w tym jest, mamy duzo cwiczen na koordynacje :) )
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=42985&hl=

totalnie off topic..choc moze nie bardzo


Gambit.. wlasnie zalozyles pierwsza szkole aikido online, masz jedna uczennice. czas rozwinac skrzydla :)


A ja tam tylko chciałem jakaś niewielką funkcję w Aikikaii Europe :) A tu proszę, juz własne onlineowe dojo :) Pora chyba wprowadzić abonament.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
powyzej 6 dana sa wymagane publikacje i popularyzacja aikido.. im wczesniej zaczniesz tym lepiej.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

prawda ale.. brzucha nie mam, wzrok misie pograsza, refleks? kto go wie? nie sprawdzalem
kondycja w normie.
anyway dlaczego tak jest? dlatego ,ze ci "starsi" wydaj własne pieniadze, a ie pieniadze rodzicow. i potrafia sie skupic.
starszy 41 lat

Aiki, ja pisałem o ludziach którzy w wieku pochrystusowym zaczynają zabawę, a nie o takich co się 20 lat turlają.
I sądze, że oprócz tego, że oni już znają wartość swego czasu i pieniądza jest coś jeszcze. Nie wgłębiałem sie w to strasznie.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

I sądze, że oprócz tego, że oni już znają wartość swego czasu i pieniądza jest coś jeszcze. Nie wgłębiałem sie w to strasznie.

tak..zalezy im.
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Jako kobieta :oops: i to w wieku pochrystusowym :wink: niewatpliwie ceniaca swoj czas i pieniadze, prosze uprzejmie o wskazowki, gdzie jest Twoje dojo Aiki oraz w jakich dniach i godzinach prowadzisz w nim treningi. Jestem zdesperowana i mam ochote popelnic samobojstwo w spektakularnych okolicznosciach. Jak to kobieta, wszystko dla slawy i poklasku, az do ostatniej minuty.
Chetnie zabiore ze soba fotografa, ktory uwieczni ostatnie chwile mojego zycia na tatami. Czy sa moze ochotnicy, ktorzy zrobia zdjecia i zamieszcza fotorelacje na forum z tego wydarzenia?
Moge zatem prosic o konkretne namiary na Twoje dojo, Aiki?
Aha, jeszcze jedno wazne pytanie, bo sporo tu bylo dywagacji na temat watpliwych kobiecych danow. Czy moglbys mi zdradzic, jaki ty masz stopien w aikido, Aiki? Bo widzisz, podobnie jak ty nie cwiczysz u kobiet (vide Majka), ja nie cwicze u instruktorow nieposiadajacych mistrzowskiego stopnia. Shodan juz mnie w zasadzie satysfakcjonuje, aczkolwiek z reguly ponizej nidana nie schodze.
Pod nidanem zawsze przyjemniej, nieprawdaz :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

Jako kobieta :oops: i to w wieku pochrystusowym :wink: niewatpliwie ceniaca swoj czas i pieniadze, prosze uprzejmie o wskazowki, gdzie jest Twoje dojo Aiki oraz w jakich dniach i godzinach prowadzisz w nim treningi. Jestem zdesperowana i mam ochote popelnic samobojstwo w spektakularnych okolicznosciach. Jak to kobieta, wszystko dla slawy i poklasku, az do ostatniej minuty.


ok.. ale skladki z gory za rok..petunia non omlet :) potem rob co chcesz.
Dojo? Dublin Irelandia.

Aha, jeszcze jedno wazne pytanie, bo sporo tu bylo dywagacji na temat watpliwych kobiecych danow. Czy moglbys mi zdradzic, jaki ty masz stopien w aikido, Aiki? Bo widzisz, podobnie jak ty nie cwiczysz u kobiet (vide Majka), ja nie cwicze u instruktorow nieposiadajacych mistrzowskiego stopnia. Shodan juz mnie w zasadzie satysfakcjonuje, aczkolwiek z reguly ponizej nidana nie schodze.
Pod nidanem zawsze przyjemniej, nieprawdaz :wink:

nie wiem.. nie bylem pod nidanem..
anyway.. nie pocwiczysz w takim razie.. nie mam zadnego stopnia. pisalem o tym wielokrotnie. uczestniczylem w 2 egzaminach.. jeden na naszywke. bodajze niebieska.. pewni nie wiesz co to jest :) drugi.. moze z 17 lat temu.. 3 kyu?ne pamietem dokladnie.
musisz sobie znalezc wiec nidana we wlasnym zakresie i sprawdzic jak to pod nim jest.

jak mysli samobojcze nie przejda to na pocieche dodam ,ze gdzies niedlugo bede zmuszony do zdawania egzaminu na 4 dan.. formalny wymog by miec wlasny klub MA. A nie tylko zezwolenia na dzialanosc gosp jak w pl. Terminu nie znam.. tubylcy podlegaja pod Aikikai Francja i nie wiem kiedy ich szef tutaj sie pokaze.
tak wiec milych poszukiwan i opisz jak bylo pod nidanem ze szczegolami
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
Troszke nieprecyzyjnie mi odpowiedziales na pytanie o namiary na swoje dojo, tak jakbys powiedzial: Warsaw, Poland. I szukaj tu czlowieku po calej stolicy... :roll:
Ano, to faktycznie nie pocwicze.
Zycze zatem powodzenia na egzaminie u tego francuskiego szefa tubylcow. W koncu czwarty dan to nie samo co drugi. Jak juz wskakiwac, to na wysokiego konia :lol:
Wiec moze wcale ci nieczego nie bede musiala opowiadac.
Wiem, wiem, pisales - jestes zonaty. Ale zywa przeszkoda to zadna przeszkoda, jak mawia moja kolezanka z tatami, znana "kolekcjonerka danow". :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
fakt.. nie podalem dokladnie.. zaspany jestem St. Andrew's Resource Centr,114-116 Pearse Street, Dublin 2,Dublin Ireland. czasami tez Trinity College

przykro, ze rozczarowalem.. ale na pewno w stolicy jest kilku nidanow -kawalerow..
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)


Dopiero teraz zwróciłem uwagę na ton Twojej wypowiedzi oraz "dziwne" sformułowania. Wygląda, że tracisz nerwy i zaczyna Ci brakować argumentów, ponadto jesteś nieuprzejmy, a to już jest niewybaczalne....Tobie już dziękuję.
PZDR (z wyjątkiem AIKI) Jacek


drogi chlopcze..
a czego oczekujesz? czerwonego dywanu? czepiasz sie sformulowan, a jakos siebie nie dostrzegasz. Napisales off topicowa bzdure i oczekujesz,ze ktos ci bedzi glaskal po glowce?
Brak argumentow? Ten watek to wylacznie moje argumenty + kupa obelg pod moim adresem.
Jasne,ze nie tylko ja tu pisze ale rozmawiamy teraz o mnie.
jak widze,ze ktos wypisuje dyrdymaly to napisze,ze to dyrdymal. Mozesz sobie chlopcze interpretowac to sobie jako nieuprzejmosc.
jak ma co to byc jakas autoterapia , to sobie napisz,ze jestem do tego brzydki, stary, lysy, piegowaty i co tam jeszcze chcesz. a na koniec poskarż sie mamie, ze nikt cie nie lubi:)
mama cie poglaszcze po glowce ..


Jestem od ciebie starszy "drogi chłopcze" co jak widzę nie ma dla ciebie znaczenia. Grzeczności już nie czas cię uczyć bo poprostu za późno....A co do pisania dyrdymał....wygląda na to, że opinie niezgodne z twoimi traktujesz obligatoryjnie jako nieprawdziwe. No cuż, jest to jakiś sposób na życie.
Jeśli jesteś nauczycielem czegokolwiek to zdecydowanie niechciałbym się od ciebie uczyć, o krynico mądrości wszelakiej. Żenada....
Przepraszam wszystkich za offtop, ale panu? Aiki musiałem odpowiedzieć
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

Dobra, w trzech wersjach, od najprostszej.


Gambit co z ciebie reprezentant linii HK. Zapomniałeś dodać o profili.

Ćwiczenie przede wszystkim pozwala osobom zupełnie początkującym oswoić się z matą.
Wstępem to nauki technik ukemi. Człowiek podświadomi boi się tego czego nie widzi, więdz ushiro ukemi może być dla kogoś z nim nie obeznanego dosyć stresujące. Więc ćwicząc Koho Ukemi Undo (bo tak te ćwiczenie się nazywa) osoba przyzwyczaja się do kontaktu pleców z tatami. Ćwiczenie te jest także masażem dla mięsni pleców.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

Przyklady z tego forum. Panzer ktorego bardzo szanowalem i uwazam,ze to jedna z 3-4 osob w pl od ktorej mozna sie czego nauczyc -po prostu mnie wystawil na posmiewsko. Gosc, ktory kilka lat temu wtulał mi ciemnote,ze to zaszczyt mnie poznac , dzis obrabia mi d..piszac pod kilkoma nickami.


Szanowny Aiki,
Pewne nieporozumienie, które powstało pomiędzy nami - wyjaśniłem ci w prywatnej korespondencji, natomiast mylisz się - nie pisałem na forum pod kilkoma nickami równocześnie (Szczepan by to od razu zauważył :wink: )
Troszeczke też przesadzasz z tymi zaszczytami :wink: - znamy się już kilkanaście lat a kiedy się poznaliśmy, obydwaj byliśmy raczej cichymi szaraczkami :wink: .

Mimo bezczelnego ataku :wink: pozdrawiam i życze powodzenia na egzaminie.

Pancer (który nie wie o co niektórym chodzi)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
A w Dublinie aby nie ma jeszcze kogoś z Aikikai? Szósty dan tam uczy, John Rogers mu zdaje się jest. Jakoś tak niedaleko macie, wraże siły :) GyoFuKan. Zdarzyło mi się w Dublinie pokulać tylko we Whitefriar, u Brendana.
Nie, żeby znowu sami Francuzi zatem. Sporo jest Tomiki. Co najmniej trzy organizacje :) , hehe, jest to w mieście. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

Jestem od ciebie starszy "drogi chłopcze" co jak widzę nie ma dla ciebie znaczenia. Grzeczności już nie czas cię uczyć bo poprostu za późno....A co do pisania dyrdymał....wygląda na to, że opinie niezgodne z twoimi traktujesz obligatoryjnie jako nieprawdziwe. No cuż, jest to jakiś sposób na życie.
Jeśli jesteś nauczycielem czegokolwiek to zdecydowanie niechciałbym się od ciebie uczyć, o krynico mądrości wszelakiej. Żenada....

to, ze teoretycznie jestes starszy to tylko poglebia wstyd za wypisywanie takich idyjotyzmow. Jak wytkniecie takowych traktujesz jak brak wychowania to gratuluje dobrego samopoczucia.
mam za soba 11 lat nauczania. Nie tylko aikido.
gosc ktory podnosi wrzask, bo mu sie wytyka durnote, nie broni wlasnego zdania, szuka poparcia zamiast uprzec sie przy swoim... to dla mnie rozwydrzony bachor i mozesz miec 88 lat. nic to nie zmienia.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)
[quote="Pancer"natomiast mylisz się - nie pisałem na forum pod kilkoma nickami równocześnie
Troszeczke też przesadzasz z tymi zaszczytami ]

to akurat nie bylo o tobie.
a jak sie poznalismy to ja bylem mlody gniewny, a ty miales juz w okolicach 1 dana...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobiety i Aikido :)

A w Dublinie aby nie ma jeszcze kogoś z Aikikai? Szósty dan tam uczy, John Rogers mu zdaje się jest. Jakoś tak niedaleko macie, wraże siły :) GyoFuKan. Zdarzyło mi się w Dublinie pokulać tylko we Whitefriar, u Brendana.
Nie, żeby znowu sami Francuzi zatem. Sporo jest Tomiki. Co najmniej trzy organizacje :), hehe, jest to w mieście. Pozdrawiam
Gwyn


dla pelni jasnosci
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i jest to co widac.
Tomiki? nie przepadam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024