Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na czym polega aikido??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Na czym polega aikido??
Hej wszystkim!Wypowiadałem sie na forum taekwondo i tak sobie mysle jest ciekawe ale nie daje mi spokoju aikido bo ja zamiast wymachiwac nogami wole sie nauczyc ciekawych ciosów abym mogł sie obronic. Wogle mam problem :) Czy moze mi ktos wytłumaczyc na czym polega trening aikido??Czym sie rozni od taekwondo.Czego sie mozna nauczyc na aikido:)Prosze o pomoc w znalezieniu mi klubu w Koszalinie bo ja jakos ciemny w te klocko jestem.Prosze o pomoc z góry dzieki . W aikido uczy sie posługiwac róznymi przedmiotami np.noze czy cos?? Mam 18 lat i w glowie mi siedzi trenuj cos,zmien swoje zyciu które polega na głupim jezdzeniu samochodem z kumpalmi lub siedzeniu pod blokiem bez celu :(
  • 0

budo_szczygiel87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
Ok juz znalazłem adres szkoły ale nie wiem co to znaczy :cały staż do 3 kyu-100zł powyzej 120 zł.Staz ma 6 treningów wiec o co chodzi :([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
wiesz, moge sie mylic ale co tam... mysle ze ciosow to sie odrobineczke wiecej jednak na taekwondo nauczysz (no a przynajmniej trener bedzie probowal ci wpoic) :wink:
  • 0

budo_coala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
Na ten staz lepiej sie nie szykuj. Odbyl sie w kwietniu tego roku. Co jest ?! Jaja sobie robisz ?!
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega aikido, wejdź na stronę jakiejś sekcji i poczytaj dział: o aikido(lub podobny) :) Proste, prawda? Jeśli chcesz sobie pouderzać (ale tak naprawdę) to wybierz boks/kickbox/muay thai, a aikido sobie podaruj.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
Po-og-lą-da-j Fi-lm-y z Dzia-Dk-i-e-M
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

abym mogł sie obronic....

na aikido nie nauczysz sie bronic, jak chcesz sie tego nauczyc to idz na krav mage albo inny combat.taekwondo tez nie nadaje sie za bardzo do samoobrony...juz predzej pomysl o boksie i kickboxingu,jest swietna szkola w koszalinie ,prowadzi ja nasz wielokrotny mistrz Józek Warchoł :wink: , nie placi mi za reklame ,ale polecam ci ja bo sam tam trenowalem i jest spoko :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

Mam 18 lat i w glowie mi siedzi trenuj cos,zmien swoje zyciu które polega na głupim jezdzeniu samochodem z kumpalmi lub siedzeniu pod blokiem bez celu :(

Dobry pomysl.
Trening w aikido polega na wykonywaniu roznych technik przeciwko atakom uderzanym i chwytanym, zarowno z przodu jak i z tylu. atak moze byc wykonany przez jednego lub wiecej osob. Techniki te to roznego rodzaju rzuty albo unieruchomienia. W aikido nie ma wspolzawodnictwa i podczas treningu atakujacy niejako pomaga broniacemu sie, zeby ten mogl sie nauczyc techniki.
W zaleznosci od instruktora, uzywa sie rozniez broni drewnianej jak imitacja miecza oraz kij i imitacja noza.
Trening aikido jest niezwykle techniczny a przez to ciekawy, oraz odbywa sie w atmosferze nieagresywnej. Uczy sie tez etykiety czyli odpowiednich sposobow zachowania sie, szacunku dla wspolcwiczacych i roznego rodzaju bezpiecznych upadkow, co moze sie przydac w zyciu codziennym.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
Jest tak jak Szczepan napisał.
Jest też tak jak Mar1aN napisał.
Zdecyduj czego oczekujesz:
1) Zapychacz wolnego czsu, zdrowie i sprawność, zajecie na długie lata - Aikido
2) Chcesz sie nauczyć bić /zapłacisz za to bólem i kontuzjami/ - muay thai, kick/boks, judo, ewentualnie klub mma. Jakieś 4 lata i wymiatasz. Na aikido po 2 latach to się jako tako padać nauczysz ;)
Rozsądnego wyboru 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

Prosze o pomoc w znalezieniu mi klubu w Koszalinie bo ja jakos ciemny w te klocko jestem.Prosze o pomoc z góry dzieki


Janusz Kwiatkowski, 3 dan szkoły H. Kobayashi. Troszkę nawiedzony, ale da się przeżyć. Prowadzi zajęcia na Gwardii i Polibudzie. Powodzenia :wink:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

Mam 18 lat i w glowie mi siedzi trenuj cos,zmien swoje zyciu które polega na głupim jezdzeniu samochodem z kumpalmi lub siedzeniu pod blokiem bez celu :(

Dobry pomysl.
Trening w aikido polega na wykonywaniu roznych technik przeciwko atakom uderzanym i chwytanym, zarowno z przodu jak i z tylu. atak moze byc wykonany przez jednego lub wiecej osob. Techniki te to roznego rodzaju rzuty albo unieruchomienia. W aikido nie ma wspolzawodnictwa i podczas treningu atakujacy niejako pomaga broniacemu sie, zeby ten mogl sie nauczyc techniki.
W zaleznosci od instruktora, uzywa sie rozniez broni drewnianej jak imitacja miecza oraz kij i imitacja noza.
Trening aikido jest niezwykle techniczny a przez to ciekawy, oraz odbywa sie w atmosferze nieagresywnej. Uczy sie tez etykiety czyli odpowiednich sposobow zachowania sie, szacunku dla wspolcwiczacych i roznego rodzaju bezpiecznych upadkow, co moze sie przydac w zyciu codziennym.

Drogi Szczepanie! Widze,ze dzielnie stoisz na posterunku i udzielasz takich ladnych informacji, tak aikido jest ladne :) i ciekawe i na dlugie lata :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

Drogi Szczepanie! Widze,ze dzielnie stoisz na posterunku i udzielasz takich ladnych informacji, tak aikido jest ladne :) i ciekawe i na dlugie lata :twisted:

Droga Paskudo!
Milo cie widziec po wielu latach neglizowania forum. :twisted: :twisted: Mam nadzieje ze sie to nie powtorzy 8)
Ja tu tylko sprzatam, Furkoczaca Stopa za to mi placi, tak ze zadnej specjalnej zaslugi niet.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

Drogi Szczepanie! Widze,ze dzielnie stoisz na posterunku i udzielasz takich ladnych informacji, tak aikido jest ladne :) i ciekawe i na dlugie lata :twisted:

Droga Paskudo!
Milo cie widziec po wielu latach neglizowania forum. :twisted: :twisted:


eee.. że czego? 8O :lol:

kurm (proszący o wyjaśnienie bo się głupio czuje z brakami w języku ojczystym :) )
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

neglizowania forum

eee.. że czego? 8O :lol:
kurm (proszący o wyjaśnienie bo się głupio czuje z brakami w języku ojczystym :) )

To nie po ojczystemu, a po francusku; "négliger" to "lekceważyć, zaniedbywać, ignorować".
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

neglizowania forum

eee.. że czego? 8O :lol:
kurm (proszący o wyjaśnienie bo się głupio czuje z brakami w języku ojczystym :) )

To nie po ojczystemu, a po francusku; "négliger" to "lekceważyć, zaniedbywać, ignorować".

Uff, to w porządku, bo bałem sie że to od negliżu (żródłosłów chyba ten sam), w którym Paskuda pokazała sie na forum i za to została zbanowana na lata :P :D :) :wink:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

negliżu(...)w którym Paskuda pokazała sie na forum i za to została zbanowana na lata :P :D :) :wink:


za to, że w negliżu, czy za to, że paskuda?
;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??

To nie po ojczystemu, a po francusku; "négliger" to "lekceważyć, zaniedbywać, ignorować".

:oops: :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Na czym polega aikido??
No pieknie :twisted:
Moje neglizowanie uwazam byloby paskudnie piekne :roll: :D :wink: , a Paskude nie tak latwo zbanowac, bo wszyscy kochaja psakude ( Ci z silnymi nerwami, charakterem, odwaga i inteligencja :) )
Coz Szczepanie nie zaniedbywalam forum, zagladalam :) , czytalam, ale im wiecej cwicze, tym mniej mam do powiedzenia na temat aikido :)
Postanowilam sie poudzielac, bo sa wakacje , a topiki takie raczej rozrywkowe.
Zamierzam nadal cwiczyc , aikido jest czescia mojego zycia :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024