Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staz w Lesneven (10-17.07)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Staz w Lesneven (10-17.07)
Wlasnie zakonczyl sie kolejny (dla mnie to juz osmy w tym miejscu... :) :oops: ) stazyk w Lesneven...- za dwa lata jubileusz..hehe..
Prowadzili jak zwykle Tamura sensei, Yamada sensei oraz inni instruktorzy (6-7 dany aikido.... )
Jak zwykle przypelzlo pelno aikidokow spragnionych nauki, wiedzy i szalenstw na tatami :) :) -mysle ze bylo ok 300 a moze i wiecej ludkow...
Ja mialem pewne problemy zdrowotne ( w poniedzialek tak nieszczesliwie przylozylem paluchami w tatami (w tym miejscu byl chyba z centymetr nierownosci pomiedz dwoma polozonymi kolo siebie materacami.. :? ) ze od razu spuchly i zrobily sie fioletowe- bolalo jak cholera.... ale po balsamie, ktory dala mi Pani Tamura- w ciagu kilku dni przeszlo... niemniej meczylem sie z tym jakis czas....
a teraz o treningach....
Tamura sensei- jak zwykle... po prostu szok.... ale jeszcze wiekszy byl w tym ze w czasie stazu sensei cwiczylismy tez bokken (kumi tachi i tachi dori.... jak lapie sie trzymajacego bokken...- to na stazu poswieconym pamieci Kanai sensei- tu widac ze pamiec o tym nauczycielu nie gasnie... chociaz bardzo niewielu uczestnikow stazu uczestniczylo w treningach z Kanai sensei- mi sie to zdarzylo 10 lat temu...wlasnie w Lesneven...).. w kazdym razie jakosc pokazywanych technik z bokken przez sensei Tamura jest niesamowita- bokken smiga z niesamowita precyzja... w takich plaszczyznach i z taka kontrola ze szok... zwlaszcza ze treningi z bokken i z jo sa wieeeelka rzadkoscia i "ekstrasem"... bardzo dawno nie widzialem tego na stazu.. chociaz odwoluje sie do tego w czasie wykonywania "normalnych" technik... troche widzialem treningow z jo i bokken...ale cos takiegozawsze robi wrazenie.... na ostatnim treningu na stazu bylo tez kumi jo i jo tori (dwie wersje- jedna jak ma tori jo, a druga jak ma uke..)..
Yamada sensei.... echhhh ..... rzuty i okraglutkie rzuty- chociaz zpodziewalem sie wiecej rzutow- moze wplyw na to miala sloneczna i upalna pogoda ktora byla w czasie stazu :? niestety... mata po prostu parzyla.... a pot lal sie juz w czasie koncentracji... a ci nauczyciele to sie jeszcze niezle trzymaja..... i maja sporo energii...
Jeden z treningo prowadzil Cloude- nauczyciel Szczepcia- calkiem mily gosc.... i calkiem fajnie sie z nim cwiczylo (uczestniczyl w treningach z Yamada sensei...).. i ma fajne aikido- Kanai sensei....- techniki rzutowe.... musze sie przyznac ze poprzednio jak prowadzil 2 lata temu to ja niestety opuscilem trening (nie wiem jak Szczepcio mi to wybaczy..hehe..ale to jeden jedyny raz w czasie tych 8 stazy - ludzie z ktorymi bylem wyciagneli mnie na wyjazd nad ocean..i nie zdazylismy wrocic.... :oops: :oops: :oops: :oops: )- po za tym bylem wtedy strasznie wkur...ony na proby chamskiego wpieprzania sie z brudnymi buciorami w sprawy mojej sekcji... ale to juz historia.... w kazdym razie cwiczylo sie calkiem sympatycznie...
Kilka treningow prowadzili miejscowi instruktorzy z 6 danami- generalnie aikido Tamura sensei..w jakis tam sposob zmutowane poprzez indywidualnosci tych instruktorow...
Generalnie w czasie treningow mozna bylo roznie trafic....od osob ktore cwiczyly w sposob baaaardzo powolny(mozna to bylo czesciowo wytlumaczyc pogoda...) jak tez normalnie cwiczacych.... i sam nie wiem co mnie bardziej meczylo.... bo powolne cwiczenia dobijaly mnie psychicznie.. hehe
to na razie tyle...gdzies tam mam tez fotki dla fanow moich fotek z sensei..ale umieszcze jak znajde z tego poobozowego balaganu... i doprowadze do rozsadnych rozmiarow...
pozdro...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
Rozumiem Przemku, ze to tylko maly przedsmak Prawdziwej Relacji z Lesneven????? :twisted: :twisted: :twisted:

Oczekujemy twoich osobistych wrazen i emocji, a nie tylko suchych faktow raczej ogolnych :wink: oczywiscie jak juz odpoczniesz :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)

Rozumiem Przemku, ze to tylko maly przedsmak Prawdziwej Relacji z Lesneven????? :twisted: :twisted: :twisted:

Oczekujemy twoich osobistych wrazen i emocji, a nie tylko suchych faktow raczej ogolnych :wink: oczywiscie jak juz odpoczniesz :)


Szczepean ty tak zawsze ..ale naró Domaga sie FOTEK :twisted: :twisted: :twisted:

Aikidoczek :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
W czasie trenigu to praca, praca, i jeszcze raz praca...... jest jeszcze sporo pracy..... szczegolow...zwlaszcza jesli trzeba sie takze zmagac z bolem..... zawsze sie znajdzie spooooooro do zrobienie i poprawienia... zwlaszcza ze kazdy jak tez aikido kazdego w jakis tam sposob ewoluuje i sie zmienia... wiec nie ma zbytnio czasu na jakies wrazenia... bo czasu starcza tylko na regeneracje sil, przemyslenie bledow....koncentracje...i dalej jazda...- no chyba ze ktos sie pomylil i przyjechal na wczasy a nie na staz.... (a widzialem kilka takich osob..)...
a na treningach jak to na treningach.... na kazdym treningu z bokkenem jak tez z jo jakos slabo bylo z kontola wykonywanych technik przez stazowiczow....( jak nie po rekach to po glowie... jak nie po glowie to yokomen w bark..... jak nie w bark to tsuki w hara.... itp....)
kwitla tez czesc towarzyska i imprezowaaaa...... ale to juz temat na inny topik.....hehehehe :lol: :lol: spotkania przy browarze itp....
nie wiem jakiego opisu wrazen oczekujesz Szczepciu.... po za tym konkurencja czuwa, obserwuje...... i nie moge tu za duzo pisac...
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
We francji ponoc sie pje "Jabłka" a nie Browary ? Czy to prawda ze oni zamiast smoakowac chmiel wolą Jabczany Vi potasu IV ? :wink:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)

We francji ponoc sie pje "Jabłka" a nie Browary ? Czy to prawda ze oni zamiast smoakowac chmiel wolą Jabczany Vi potasu IV ? :wink:


w tej czesci francji (bretonia) jest nawet taki niskoprocentowy napoj regionalny o nazwie "cidre"- i jest faktycznie z jablek.... ale generalnie to zlopie sie najczesciej winko...ale takze i pyffko....
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
miałem keidys w Połódniowej czesci Prowansji przygode z 10 litrowym Baniakiem Wina... Na koncu okazłąo sie ze on swietnie mówi po Polsku. :wink:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
oto zbiorowa fotka:

Dołączona grafika

tu Tamura sensei meczy goscia :) :) :) - ja siedze tylem..widac lysinke.... :)

Dołączona grafika

a tu Yamada sensei meczy Clouda (hi Szczepciu :) ...) a ja tam w tle stoje i obserwuje scenke rodzajowa...... :)

Dołączona grafika


a tu imprezka :) :) tez gdzies tam jestem... :)

Dołączona grafika

a tu inna imprezka.....

Dołączona grafika
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
Tu sensei Tamura z bokken 8) 8)
Dołączona grafika

a tu ciag dalszy tej pierwszej imprezy..gdzie jeszcze wszyscy grzecznie siedza... :) :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
A nie spotkales Zenka Kokowskiego?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)

A nie spotkales Zenka Kokowskiego?


Spotkalem..spotkalem... cwiczylismy :) :) nieraz spotykam Zenka na stazach...... :) :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
chociaz musze przyznac ze ostatnio.. (od 2 lat...) jestem czesciej na stazach niz Zenek... :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
Ostro sie bawiliscie wieczorem 8) 8) 8) 8) 8) 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
a tak oto wykazuja zainteresowanie tym co sie dzieje na tatami pupile cwiczacych..hehe :) :wink:

Dołączona grafika
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
Szczep - tak przy okazji i odnośnie:

zdjęcie gdzie Yamada sensei meczy Clouda - to Wasze organizacyjne fryzury, czy to zbieg okoliczności?

:twisted: :) :) :)

k. (w nastroju porównywawczo-podejzliwym)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
buehehehehe.... :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)
moze w przyszlym roku Szczepan pojawisz sie w Lesneven :?: :?: :!: .... porownaloby sie :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)

Szczep - tak przy okazji i odnośnie:

zdjęcie gdzie Yamada sensei meczy Clouda - to Wasze organizacyjne fryzury, czy to zbieg okoliczności?

:twisted: :) :) :)

k. (w nastroju porównywawczo-podejzliwym)

jasne ze organizacyjne. Bez tego aikido nie moze byc skuteczne.
Przemku,
pewnie ze bym chcial przyjechac!!!!! :drinking: ale smutna rzeczywistosc zastawia coraz to nowe zasadzki..... :2gunfire:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)

jasne ze organizacyjne. Bez tego aikido nie moze byc skuteczne.
Przemku,
pewnie ze bym chcial przyjechac!!!!! :drinking: ale smutna rzeczywistosc zastawia coraz to nowe zasadzki..... :2gunfire:


i mamy odpowiedź na odwieczne pytanie o skuteczność aikido. :lol:

(jakież dziwne i pokrętne drogi prowadzą do prawdy :) :) :) :) )

k.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz w Lesneven (10-17.07)

Szczep - tak przy okazji i odnośnie:

zdjęcie gdzie Yamada sensei meczy Clouda - to Wasze organizacyjne fryzury, czy to zbieg okoliczności?

:twisted: :) :) :)

k. (w nastroju porównywawczo-podejzliwym)

jasne ze organizacyjne. Bez tego aikido nie moze byc skuteczne.
Przemku,
pewnie ze bym chcial przyjechac!!!!! :drinking: ale smutna rzeczywistosc zastawia coraz to nowe zasadzki..... :2gunfire:


Szczepciu.. masz jeszcze przeciez prawie caly rok na uporanie sie z tymi zasadzkami... :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024