Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
takie cos znalazlem swego czasu, moze jeszcze sie tu nie pojawilo, a jak bylo to trudno
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :roll:
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Chyba kupię sobie książkę - Stretching - trening gibkości (Thomas Kurz)
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Witam wszystkich. Jeśli chodzi o rozciąganie to jest to uwarunkowane odpowiednio do każdego organizmu, jedni rozciągną się szybciej a drudzy wolniej a jeszcze inni wcale. Prawdą jest że potrzebna jest systematyczność ale nie za często. Powiem swoją metodę, Ja rozciągałem się co drugi dzień, i co drugi dzień wzmacniałem nogi, potem zero rozciągania przez tydzień, oczywiście chodzi tu o rozciąganie statyczne ale w ten sposób traci się nie tyle siłę co szybkość dlatego też na treningach ja nie tozciągam się statycznie tylko dynamicznie, czyli (rozciąganie statyczne w domu a dynamiczne na treningu). Dodam jeszcze że teraz zrobię szpagat wzdłużny na jedą i drugą stronę oraz szpagat poprzeczny i to bez rozgrzewki. Dzięki mojemu treningowi potrafię kopnąć szybko w szpagacie nawet w codziennych ubianiach nie tylko w doboku (dobok nazwa stroju do ćwiczeń w Taekwondo). Jednak jak mówiłem wcześniej każdy musi znależć swój sposób rozciągania. Zapraszam na moją stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
No no... Widzę, żę mamy doczynienia z mistrzem... 2 Dan poklon Jeśli mógłbyś przedstawić swój plan rozciąający byłbym bardzo wdzięczny.

Zapraszam również na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Po wejściu na stronie głównej jest plan stworzony przezemnie. Chciałbym opinii na jego temat.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Mistrzem hmmm :roll: nie czuję się jak mistrz, ciągle się rozwijam i dążę do mistrzostwa ale jeszcze nie jestem mistrzem :D .
Rozciąganie statyczne:
1 krótka rozgrzewka
- skręty tułowia, uginanie na boki, wymachy ramion,
- krążenia bioder
- krążenia kolan do środka i na zewnątrz
- krążenia stóp
- kilka podskoków
- luźny trucht w miejscu
- rozbicie mięśni ud ale nie za mocno :)
Ważne żeby się rozgrzać a nie zmęczyć nogi, dobrze jak będzie ci ciepło a nawet się spocisz ale nie zmęczysz, to po krótce rozgrzewka.
2 najlepiej zacząć od szpagatów wzdłóżnych bo obe wystarczą do wszystkich kopnięć
- wykrok jedna noga z przodu druga z tyłu oparta na podbiciu stopy, jedna ręka na kolanie druga na biodrze, tułów wyprostowany lekko odchylamy do tyłu a biodra uginamy do podłogi po skosie w przód.
To samo robimy na drugą stronę po 20 powturzeń, potem zmieniamy ułożenie stopy tylnej bokiem i wierzch stopy
- to samo ćwiczenie co wyżej tylko z ułożeniem tylnej stopy bokiem i powoli odjeżdżamy do tyłu do jak najszerszego rozkroku
- pozostajemy w tej pozycji i napinamy mięśnie nóg starająć się nie dobić kroczem do podłoża tylko wypchnąć przednią stopę jak najdalej do przodu a tylną jak najdalej do tyłu
i tak trzymać napięte nogi przez około15-20 sekund po 10 powturzeń (na jedną i drudą stronę oczywiście :D )

Na tym zakończę bo za 5 minut kończę pracę resztę dokończę wieczorkiem albo jutro.
Pozdrawiam
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Czekam z niecierpliwością :)
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Biegam 3 razy w tygodniu i zawsze po bieganiu sie rozciagam, teraz nie mam treningow narazie, ale chodze na silownie i tam oprocz cwiczen na sprzecie pracuje troche na workach, wtedy zawsze sie rozciagam przed i po treningu.
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Ciąg dalszy :D
- po tym ćwiczeniu rozluźniamy nogi i schodzimy do szpagatu jak najniżej a następnie wytrzymujemy tak około 2 minuty
Podczas gdy nogi się rozjeżdżają musisz pamiętać a żeby nie spinać nóg, najlepiej kiedy stopy są na czymś śliskim.

To samo ćwiczenie można robić przy rozciąganiu poprzecznym (czyli napinanie i rozluźnianie mięśni)
Pamiętaj o tyo żeby się dobrze rozgżać przed rozcięganiem i do szpagatu schodzić na rozluźnionych nogach.

To jest jedno z podstawowych ćwiczeń rozciągających, a jest ich naprawdę wiele, niestety wjękrzości opisać się nie da trzeba zobaczyc.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Chyba mnie zaraz szlak trafi... Nie potrafię znaleźć dla siebie odpiedniego treningu rozciągającego od roku i mam wrażenie jakbym już stał w miejscu :cry:
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
1) Witajcie.
Nie rozumiem jednej rzeczy w rozciaganiu otoz:
- cwiczylem kilka razy szpagat (mam taki program treningowy na pdf'ie) tzn moze juz 5 razy tak, ze 2 dni cwicze, 1 dzien przerwa, 1 dzien cwicze, 1 dzien przerwa, 2 dni cwicze, pisze na forum (:D):
- wszystko OK ale...
- ... zatrzymalem sie gdzies 15 - 20 cm nad ziemia i...
- ... nie chce cialo isc dalej :( ((...
- ... nie kumam tego...
- ... Prosze o Pomoc !! Co mam robić ćwiczyć dalej czy co? Nie moge za zadne sily zejsc nizej :(
2) Tak wogole to jezeli ktos umie juz szpagat to niech mi przynajmniej powie czy zawsze ten etap koncowy ktory polega na zejsciu na maxa na szpagat, trzeba robić na sile zeby nastepnym razem zejsc na ten poziom max lagodnie??
P.S. Jakby co to mam 15 lat (nie wiem moze za stary jestem na takie cwiczenia?) :)

>Odpiszcie !!!!


  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Do kopania w glowe nie potrzebny jest szpagat, takze
nie przejmuję sie tym w ogóle :D
pozdr
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Do kopania w glowe nie potrzebny jest szpagat, takze
nie przejmuję sie tym w ogóle :D
pozdr

Wiec po co wykonuja szpagat jak on tylko oslabia kopniecia a do tego spowalnia ;) ????
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
[/quote]
Wiec po co wykonuja szpagat jak on tylko oslabia kopniecia a do tego spowalnia ;) ????[/quote]

Nie musi wcale spowalniać i osłabiać. Zależy od mięśni grzbietu i pachwin etc. Jesli masz odpowiednio wzmocnione możesz dynamicznie i mocno kopać.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
[quote name="budo_gokken"][/quote]
Wiec po co wykonuja szpagat jak on tylko oslabia kopniecia a do tego spowalnia ;) ????[/quote]

Nie musi wcale spowalniać i osłabiać. Zależy od mięśni grzbietu i pachwin etc. Jesli masz odpowiednio wzmocnione możesz dynamicznie i mocno kopać.[/quote]

Co do odpowiedzi ze do kopania w glowe nie jest potrzebny szpagat to watpie, wez sprobuj kopnac w przeciwnika mae geri kekomi, albo mawashi geri :D .
A jesli chodzi o druga rzeczy czyli "Nie musi wcale...i mocno kopać." to jakie wykonywac cwiczenia azeby wzmocnic te miesnie???? Pozdrawiam kolegow ;)
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Co do odpowiedzi ze do kopania w glowe nie jest potrzebny szpagat to watpie, wez sprobuj kopnac w przeciwnika mae geri kekomi, albo mawashi geri



Bez problemu. Odpowiednia rozgrzewka i po jakim czasie masz jodan:) Poza tym troche dłużej od Ciebie siedze w temacie, także posłuchaj starszych :D
pozdrawiam!
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Co do odpowiedzi ze do kopania w glowe nie jest potrzebny szpagat to watpie, wez sprobuj kopnac w przeciwnika mae geri kekomi, albo mawashi geri



Bez problemu. Odpowiednia rozgrzewka i po jakim czasie masz jodan:) Poza tym troche dłużej od Ciebie siedze w temacie, także posłuchaj starszych :D
pozdrawiam!

Jeszcze prosze odpowiedz na pytanie drugie. Pozdrawiam :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Jeszcze prosze odpowiedz na pytanie drugie. Pozdrawiam :)


cwiczenia plyomentryczne. to cwiczenia na rozwiniecie mocy (szybkosc wykonywanej pracy) i pewnie wykle cwiczenia na poprawienie sily miesni.
  • 0

budo_bobby_budo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Mam pytanie... yy jestem autorem tego tego posta, ale wcięło mi hasło i ... nieważne... do rzeczy. Co polecacie, jak w rozciąganiu od dłuższego czasu nie widać efektów? Stoje chyba w miejscu :evil:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Mam pytanie... yy jestem autorem tego tego posta, ale wcięło mi hasło i ... nieważne... do rzeczy. Co polecacie, jak w rozciąganiu od dłuższego czasu nie widać efektów? Stoje chyba w miejscu :evil:

Mam ten sam problem. Czasem mam wrażenie, że już dalej nic więcej nie zrobię... i w sumie nie widzę efektów dalszych. Wpadłem na własną teorię, że tak jak na przykład w przypadku odchudzania, pierwszych tygodni na siłowni, czy pierwszych miesięcy treningów - efekty są zdecydowanie najszybciej zauważalne w początkowych okresach, dlatego wierzę, że moje rozciąganie przebiega teraz w sposób dużo wolniejszy, aczkolwiek ma ono miejsce. Jednak druga sprawa, to też że nie chcę być na maxa rozciągnięty, bo jak mi wiadomo, im się bardziej pracuje nad rozciągnięciem, tym słabsze jest na przykład kopniecie. Po rozgrzewce małej sięgnę jodan bez problemu i nie widzę dalszje potrzeby rozciągania się, dlatego poeiwdzmy, że nie robie tego na siłę.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Mam pytanie... yy jestem autorem tego tego posta, ale wcięło mi hasło i ... nieważne... do rzeczy. Co polecacie, jak w rozciąganiu od dłuższego czasu nie widać efektów? Stoje chyba w miejscu :evil:

Jednak druga sprawa, to też że nie chcę być na maxa rozciągnięty, bo jak mi wiadomo, im się bardziej pracuje nad rozciągnięciem, tym słabsze jest na przykład kopniecie.

Przytocze tu cytat gokken'a: "Nie musi wcale spowalniać i osłabiać. Zależy od mięśni grzbietu i pachwin etc. Jesli masz odpowiednio wzmocnione możesz dynamicznie i mocno kopać."
Pozdrawiam ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024