Skocz do zawartości


Zdjęcie

World Kanreikai Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

World Kanreikai Karate
Czy to oznacza, że pan Dyduch rzucił Oyama ? może ktoś więcej wi :roll: e na temat tego rozpadu ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
W ostatni pt gadałem z shihanem więc juz troche więcej wiem niż wczesniej. Shihan nie rzucił Oyama. Kanreikai to organizacja stworzona m.in. do organizacji gali karate (coś na wzór K1). Polskie Oyama ma teraz podwójną przynależność organizacyjną (do International Karate Federation Oyama i do Kanreikai Karate). Z tego co sie dowiedziałem do założenia Kanreikai przyczynił sie pan Underhill z USA który wyłożył sporo kasy na to. Sam też z tego co sie dowiedziałem trenuje karate (ten Underhill) i poprostu miał wizje stworzenia czegoś takiego jak gale K1.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
sorki zapomniałem dopisać:
Kanreikai ma się nijak do rozpadu Oyama.
Oyama "rozpadło się" na IKF Oyama i na WOKO po tym jak Shigeru Oyama oddał funkcje szefa Saiko Shihanowi Yasuhiko Oyamie.Rozpad był spowodowany tym że Saiko Shihan wprowadził wszędzie jednakowe stawki a wiadomo ze np. Polska to nie USA i ze tyle $ nie mamy. Słyszałem też że Shigeru Oyama także nie zaaprobował pomysłu Y. Oyamy i poparł utworzenie IKF Oyama.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Baju baju to wszystko jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A z organizacji Oyama zostali wyrzuceni przez shihan Yoshike Oyama, któremu nie chcieli sie podporządkować bo wola sami zarabiać kasę :P
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
no skoro sensei uważasz ze wiesz lepiej to po co wogóle było pytać? ja napisałem to co dowiedziałem sie od shihana. Ale rozumiem ze ty masz swoje dojscia w SB (a z innej beczki, podobno R. Murat był w SB i miał inwigilowac środowisko SW :lol: ) i innych CIA i oni donieśli ci o tym co naprawdę sie stało ;)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
No jak shihan jest tajnym współpracownikiem to napewno wszystki dobrze wie :)

A co do jest za IFK Oyama ? nowa maszyna do kasy ? :oops:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Coś mi tak wygląda że karateka ma racje. Wszyscy ludzie od Oyama z Polski zostali zaciągnięci jako figuranci kanreikai. Ciężki los oyama karate jak widze, a szkoda bo system dość utylitarny.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate

Oyama "rozpadło się" na IKF Oyama i na WOKO po tym jak Shigeru Oyama oddał funkcje szefa Saiko Shihanowi Yasuhiko Oyamie.


to kto jest teraz w jakiej organizacji ?kogo popiera Shigeru Oyama?kto stoi na czele jakiej organizacji Oyama Karate?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Z tego co sie dowiedzialem, Kanrei kan to organizacja non profit i goscie poprostu wykaladaja kase na organizacje duzych imprez sportowych. I Shihan D. nie odchodzi od Oyama. Ale pozyjemy zobaczymy
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Oyama karate zostały wykluczone z obecnej organizacji i Polska jest w próżni działa poza organizacja bo niechcieli płacic Yoshike Oyamie.
Pan Dyduch próbuje zrobić swoja światowa organizacje i znaki juz zmienił tak więce w Krakowie będzie główna siedziba na nowej hucie 8)
  • 0

budo_koala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
oj dlugo by szukac drugiej tak chamskiej osoby jak ty
po cholere zaczynac temat w taki sposob? czytam to forum juz troche i widze, ze zawsze masz swoje wizje i nikt cie nie przegada - byle by dojechac inna niz twoja organizacje - to po co w ogole sie pytasz innych?
i podobno mamy tu doczynienia z sensei, az strach pomyslec ze mozesz byc dla jakiegos dzieciaka wzorem..
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Wiesz co spójż w lustro i zobacz kogo tam widzisz ja jesten shihanokai !! Bo widac,że kupujesz wszystkie kity jaki ci oferują.
Jak się nie wiem to pytam -to po pierwsze ,a po drugie to o co ci chodzi ? może odpowiedz na pytanie jakie padają ze strony forum ?,gdyż widać ,że jesteś z górnej półki :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
No tak znowu ja zły bo nie plotkuje tylko pytam o drażliwe tematy :oops: do koali oprawcie się w rami i wstawcie do muzeum to z prwności będą was podziwiać tylko jak ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
karateka1 jak zawsze tylko podjudza ;)

ech, jak już wyzej napisałem Kanreikai nie dotyczy rozpadu oyama (bo to organizacja non-profit stworzona do organizacji gal karate o dużą kasę)

Z tego co sie dowiedziałem S. Oyama poparł utworzenie drugiej org. Oyama.
Ale ile w tym prawdy nie wiem, sam Shigeru mi tego nie powiedział.
Wiem tyle ze Y. Oyama ponoć przysłał kontrakty których w polsce nie da sie zrealizować
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Jak zwykła mawiać moja babcia: "Nie kop się z gównem - nic nie wskórasz a tylko się ubrudzisz". Nie będę nawet próbował dyskutować z karateka1 - on i tak zawsze będzie twierdził, że ma rację, a cała reszta ludzkości to idioci i ignoranci.

Więc czytam, obserwuję, notuję swoje spostrzeżenia... Będzie z tego fajny materiał na pracę z psychiatrii.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
:) Tak mówią ludzie po psychiatri ale z tej drugiej strony gdzie nie ma klamek. Brakło argumentów to się pierdoły pisze bo Oyama się sypie z małej kupki na mniejsze 8)

Biedni ludzie dali się znowu wykantować :( jak Kraków nie będzie chapał do siebie to i będzie go stać płacić na rozwój organizacji jak dotychczas :wink:
Kirinki bez ciebie forum naprawdę jest bardzo a to bardzo smutne :(
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
[quote name="karateka1"]Jak się nie wiem to pytam -to po pierwsze ,a po drugie to o co ci chodzi ?

No tak , ale Ty sie nie pytasz , sensei , Ty sie czepiasz.
i wlasnie , o co ci chodzi ? Co cie obchodzi co robi p. Dyduch ? Chce zalozyc organizacje swiatowa w Krakowie - niech zaklada !
Jak stara baba - tylko ploty Cie interesuja. :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Kajie ploty oficjalne doniesienia z USA :) centrum wielu styli karate na podubowie styli karate :) .
Jako shihanosempaiosensei pragnę zauażyć ,że jaktoś nie chce komentować nie musi klikc i czytać :twisted:
  • 0

budo_paweł sępek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
Witam karateko 1!!!!

Po raz kolejny ponawiam prośbę o podanie imienia i nazwiska moje już znasz. Klikasz i klikasz mówisz o karate a ja patrząc na Twoje wejścia na forum pytam kiedy masz czas na trening tego karate. O ile pamiętam zaprosiłem Cię na turniej do siebie i co ? Z Kyokushinu
przyjechał tylko sensei Basiak i przywiózł wspaniałą ekipę , konkretny miły sympatyczny gość (pozdrawiam jeśli czyta) A Ty? To ja powinienem być zainteresowany rzekomym rozpadem Oyama Karate bo go ćwiczę ale mi to lata bo trenuję a nie politykuję jak Ty o ile pamiętam to nikt z Oyama Karate nie roztrząsa podziałów w Kyokushin a tak wiesz ile jest organizacji Kyokushin na świecie 5,10,15. Zapraszam na "VI Cobra-kai Cup" w czerwcu 2006 choć wątpię czy masz na tyle duże jaja by stawić się na tatami.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: World Kanreikai Karate
spoko spoko sensei Pawle,zaraz karateka napisze że nie przyjechał bo to były nielegalne zawody (zazwyczaj tak robi) :)
swoją drogą całą tą sytuacje podsumuje tak: jeżli shihan Dyduch zerwie kontakty z panem Yasuhiki Oyamą to wg mnie tylko dobrze,zważywszy na pomysły pana YO (narazie "tylko" internetowe karate, a co dalej tego nie wie nikt),ja nie chę żeby ktoś z ciężko trenujących zawodników , instruktorów z Polski których kilku znam i cenie kojarzył z internetowym karate i innymi cudami, im szybciej sie od tego odetną tym lepiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024