Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin czy Oyama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Kyokushin czy Oyama
Chcę się zapisac na karate. W moim mieście jeśli chodzi o karate to działają sekcje Oyama Karate i Kyokushin. Sam nie wiem które wybrać. Zależy mi przedewszystkim na realnej walce najmniej interesują mnie techniki a najbardziej przygotowanie do walki. Chciałbym żebyście mi obiektywnie przedstawili czym się różni jedno od drugiego, i które powinien wybrać człowiek żądny walki a nie techniki :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

i które powinien wybrać człowiek żądny walki a nie techniki


w takiej sytuacji polecam stadion do pilki noznej od strony widza ;)

a na powaznie, oba karate sa bardzo blisko ze soba "spokrewnione" najlepiej wybierz sie na treningi obu sekcji i obadaj, gdzie lepsze treningi.

a na przyszlosc przegladaj archiwum bo takie tematy - o ile sie nie myle - juz byly...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Poszukaj w archiwum ,bo juz to było przerabiane

Ps. idz tu i tu zobacz gdzie lepiej 8)
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Oba style sa do siebie podobne.W walce sportowej Oyama wolno kopac hiza i mae geri w glowe,czego nie wolno w kyokushin.Z Twojej wypowiedzi wnioskuje ze zalezy Ci na szybkim nauczeniu sie skutecznej walki.W karate efekty przychodza powoli,najpierw i tak bedziesz musial nauczyc sie prawidlowego wykonywania technik.Jesli chcesz szybko walczyc,bardziej polecalbym Ci kickboxing lub boks.W karate,na etapie poczatkowym bardziej liczy sie technika,umiejetnosc walki przychodzi z czasem.Jesli zalezy Ci tylko na biciu sie to karate szybko Cie znuzy.Niemniej jednak przejdz sie na trening.Moze Ci sie spodoba.Nie mysl jednak ze zostaniesz Bruce'm Lee w dwa miesiace. Pozdrawiam i zycze dobrego wyboru
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Od kiedy w KK nie mozna uderzać hiza i mae feri na jodan ? :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Andy- w walce sportowej kyokushin TAKŻE można kopać hiza i mae geri na głowę. W obu szkołach te techniki są zabronione na pewnych turniejach (juniorzy i kategorie semi-knockdown). Jeśli chodzi o walkę sportową oba style są dokładnie IDENTYCZNE. To samo tyczy się szkolenia.
Różnice widzę w "taktyce" egzaminowania na stopnie - w kyokushin jest bardziej wysiłkowo/wytrzymałościowo, w Oyama jest krócej i konkretniej.
Wszelkie pozostałe odmienności to tylko polityka, organizacja i sprawy formalne.

Łyba- wspomniane szkoły karate nauczą cię walki SPORTOWEJ. Wiąże się to z wytwarzaniem nawyków, które na ulicy mogą cię drogo kosztować. Niewiele jest jednak szkół walki dających lepsze podstawy do dalszego rozwijania umiejętności walki.
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Trenowalem przez 7 lat Karate Oyama, teraz juz drugi rok trenuje Kyokushin. Moim zdaniem Kyokushin lepiej przygotowuje pod kątem kumite. Treningi są cięzsze i jest duzo wiecej cwiczen w parach, walk, itd. W Oyama zdoblem w-ce mistrzostwo Polski, w semi-knockdown, a w Kyokushin jak narazie w-ce mistrzostwo ale Podkarpacia. Zawodnicy w Kyokushin sa duzo bardziej wymagajacy, jest wyzszy poziom. Jelsi chcesz odniesc duzo sukcesow to zapisz sie na Oyama, jelsi chcesz byc dobrym zawodnikiem zapisz sie na Kyokushin.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
scott rozumiem że ten na avatorze to ty ??
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Nio chcialbym:) A Ty marjan cos trenujesz?
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Chcę się zapisac na karate. W moim mieście jeśli chodzi o karate to działają sekcje Oyama Karate i Kyokushin. Sam nie wiem które wybrać. Zależy mi przedewszystkim na realnej walce najmniej interesują mnie techniki a najbardziej przygotowanie do walki. Chciałbym żebyście mi obiektywnie przedstawili czym się różni jedno od drugiego, i które powinien wybrać człowiek żądny walki a nie techniki :)


Młodzieńczy entuzjazm. Może jak pujdziesz na trening to poznasz odpowiedznią drogę :wink:
  • 0

budo_paweł sępek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Łyba szukaj nie stylu czy szkoły a instruktora w dobrej szkole czy jest to Kyokushin czy Oyama nauczą Cię walczyć różnice są znikome.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Sorry z góry za to co zrobiłem ale chciałem mieć obraz z neutralnej stopy. Ok trenuję od roku Oyama karate i nie wiem czy to zasługa Senseia (2 dan) czy stylu ale czuję się po prostu dużo pewniej na ulicy niż kiedyś, nauczyłem się trzeźwiej myśleć w czasie zagrożenia bijatyką i udaje mi się bardzo napięte sprawy załatwiać pokojowo choć kiedyś pewnie wdałbym sie w bójkę. A teraz co do kyokushin i oyama. Jak powiedziałem nie wiem sam czy to zasługa metod mojego senseia (naprawdę motywuje człowieka do działania i nieziemsko dobrze uczy) ale jeśli chodzi o przygotowanie do kumite to wydaje mi się że kyokushin dużo gorzej przygotowuje do tego. Mój kumpel chodził rok na kyokushin (sensei 2 dan) i powiedział mi że poza technikami nic się nie nauczył. Pozatym w Oyama przynajmniej u mnie w klubie ponad 70% to taktyka walki a reszta to kata czy techniki. Oprócz tego w oyama wszystkie uderzenia nożne czy ręczne są wykonywane w ruchu najczęściej ze sparingpartnerem ( byłem na kilku treningach kyokushin i wiem jak to wygląda u nich) co pomaga się w czuć w realną walkę natomias w kyokushin są moim zdaniem bezsensownie wykonywane wymachy stojąc w rzędzie. Moim zdaniem jeśli karate to tylko oyama. Niestety nie wiem czy taka zajawka jest w każdym klubie oyama czy tylko u mnie.
:)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Aha i zapomniałem dodać że u nas w klubie bardzo często uczeni jesteśmy praktycznych zastosowań niektórych dźwigni czy hmm ze tak powiem "łapań" z brazylijskiego jujitsu czy combat :)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Łyba, to po co się pytasz jak wiesz co wolisz 8O

Jak się chciałeś wypowiedzieć co wolisz to nie w taki sposób "Nie wiem co wybrać, proszę o radę".

PS. Twój kolega trenujący Kyokushin - Sensei w klubie to nie wszystko. Czy ma 1 dan, czy 3. Jeszcze zostajesz Ty sam.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Wiem ale jak większość się wypowiedziała że jednak kyokushin jest skuteczniejsze to trochę mnie zirytowało choć wiadomo że tak tego nie można rozpatrywać bo wszystko zależy od indywidualnych cech no ale jestem święcie przekonany że to jednak oyama lepiej przygotowuje do prawdziwej walki :P
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Wiem ale jak większość się wypowiedziała że jednak kyokushin jest skuteczniejsze to trochę mnie zirytowało choć wiadomo że tak tego nie można rozpatrywać bo wszystko zależy od indywidualnych cech no ale jestem święcie przekonany że to jednak oyama lepiej przygotowuje do prawdziwej walki :P


O zesz QRWA kolejny ....
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Co kolejny??
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Aha i zapomniałem dodać że u nas w klubie bardzo często uczeni jesteśmy praktycznych zastosowań niektórych dźwigni czy hmm ze tak powiem "łapań" z brazylijskiego jujitsu czy combat :)

Dobre. A moze cwiczycie bjj lub combat, uzupelniajac to kopnieciami z karate? :lol:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama

Aha i zapomniałem dodać że u nas w klubie bardzo często uczeni jesteśmy praktycznych zastosowań niektórych dźwigni czy hmm ze tak powiem "łapań" z brazylijskiego jujitsu czy combat :)

Dobre. A moze cwiczycie bjj lub combat, uzupelniajac to kopnieciami z karate? :lol:

Bodhidrama zważywszy na udział procentowy w treningu to jednak karate uzupełniane innymi elementami...Łyba narobiłeś zamieszania o nic ,dalej nie rozumiem po co bo Twoje tłumaczenie dla mnie jest bez sensu,pozatym o kk niewiele chyba wiesz i oceniasz na podstawie jednego klubu (kilu treningów)- dla Twojej informacji jest wiele sekcji kk które mają regularnie treningi bokserskie, mają parter itp. Chyba najbliżej prawdy był sensei Paweł- wybiera się trenera lub klub a nie styl (szczególnie gdy różnice między stylami są niewielkie). pozatym piszesz "jeśli karate to tylko oyama" są jeszcze inne style też fajne i skuteczne o których pewnie nawet nie słyszałeś ale mimo to piszesz...pozatym piszesz że Twój kolega tylko się uczy techniki w kk przez rok- no a co ma robić? technika to podstawa ,imlepsze masz podstawy tym później lepiej,ja dodam Ci że np. w boksie uczylem się 3 miesiące samych ciosów prostych (chodzenie +kombinacje) zapewne Ty powiedziałbyś-wogóle boks jest bez sensu 3 miechy i tylko tyle itp itd...powtórze jesczez raz technika na poczatek i jeszcze raz technika, jak się jej nauczysz to wtedy walka a nie na odwrót. Pozatym trenowałem oyama karate i też duzo było technik w miejscu (przynajmniej na początku) bo to chyba logiczne jest. Pozatym takie moje przemyślenie już całkiem luźne- wadaje mi się że w oyama karate za szybko właśnie zaczyna się wchodzić w walke mając słabą technike co potem ślicznie widać na zawodach- zero pomysłu na walke ,staje dwóch naprzeciw siebie tłuką się po brzuchach do póki ktoryś nie padnie ewentualnie od biedy któryś kopnie lowkicka (piszę na podstawie tego co dwókrotnie widziałem na PP Oyama TOp w Jeleniej Górze)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin czy Oyama
Łyba, o wyższości jednego stylu Karate nad drugim sam nie decydujesz.

Ja trenuję Kyokushin, jedni twierdzą, że to nieskuteczne, ubogie i jeszcze nie jakie, ja twierdzę inaczej i szanuję tych co trenują Oyama i każdy inny styl Karate. Różnią się - to normalne, inni twóry, zasady, nacisk na różne rzeczy, ale Karate jest Karate, jednak każdy je inaczej widzi, czego innego oczekuje i nie chrzań że cię irytuje jak ktoś mówi, że Kyokushin jest lepsze :wink: Sprawdź, zobacz, oceń i się zajmij sobą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024