Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shidokan w łodzi-pomocy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shidokan w łodzi-pomocy!!
tak jak mówi temat, gdzie, za ile, i czy warto??
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
powtarzam jeszcze raz... WRR ... shidokan to nie karate, to MMA. I tam zamieszczaj takie tematy. A na pytanie czy warto to tylko ty sam możesz se odpowiedzieć, bo ja jeszze nie znam sekcji o której mówili by same superlatywy albo negatywy.

Ja to mówie ze szczerego serca:P
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!

powtarzam jeszcze raz... WRR ... shidokan to nie karate, to MMA. I tam zamieszczaj takie tematy. A na pytanie czy warto to tylko ty sam możesz se odpowiedzieć, bo ja jeszze nie znam sekcji o której mówili by same superlatywy albo negatywy.

Ja to mówie ze szczerego serca:P


A ja Ci powtarzam, ze Shidokan to jak najbardziej Karate. A mma to tylko jedna z 3 formuł rywalizacji w Shidokan, obok thai boxu i bare knuckle. Oni nie odeszli od słowka "Karate" w przeciwienstwie do Daido juku( to juz mozna okreslic jako typowe mma, chociaz ja bym nadal polemizował :wink: )
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Pyrek skontaktuj sie z M.Radlińskim , adres masz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub z Matysshido.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Podchodząc do tego w ten sposób to możemy od razu powiedzieć że muay thay też jest karate. I każdy trenujący przekrojowo, trenuje karate. Prawda jest taka, że o ile mnie słuch nie myli oni wogóle nie trenują kata, a w stójce stosują w/w MT, jaki w takim razie ma sens trenowanie dwóch styli uderzanych o bardzo zbliżonym zakresie.
Ja się nie mądrze ja pisze swoje zdanie...:P
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
karate to tez nie karate bo techniki w stojce zostaly zaczerpniete z chinskiego kung fu a rzuty, dzwignie itp z jujitsu hahah marjan jestes moim idolem
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!

Podchodząc do tego w ten sposób to możemy od razu powiedzieć że muay thay też jest karate. I każdy trenujący przekrojowo, trenuje karate. Prawda jest taka, że o ile mnie słuch nie myli oni wogóle nie trenują kata, a w stójce stosują w/w MT, jaki w takim razie ma sens trenowanie dwóch styli uderzanych o bardzo zbliżonym zakresie.
Ja się nie mądrze ja pisze swoje zdanie...:P


Trenują kata bardzo sporadycznie. Głownie te z Kyokushin ( tak samo jest w Daido juku - chociaz oni to juz w ogole mma sa). Shidokan jest bardzo złozona sztuka walki i dzieki temu atrakcyjna , bo potrafi sie odnalezc zarówno w rywalizacji "czystego" knockdown jak i mma.
A to ,ze oni walczą cześciej w ringu a nie na macie, to dla Ciebie tez bedzie wskaznikiem, ze nie jest to Karate?
To ,ze maja trzy formuły rywalizowania to nie przesądza ,ze nie jest to styl nowoczesnego Karate.
O Shidokanie chyba czytałes, prawda?

pzdr.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Lukew a ty moim :D

Dlatego karate nie nazywa jujitsu ani kungfu... prawdę mówiąc nie wiem co cie tak rozbawiło, zresztą Radliński sam w którym poście zauważył że to bardziej przekrojowy sport walki niż karate i jak się chce to można nie nazywaćtego karate.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
a pozatym to ja myśle żeby temat czy to jest karate czy nie to zostawic w spokoju, bo to co napisałem to tylko moje zdanie, nie to że nie jestem niereformowalny ale poprostu dla mnie roznice miedzy karate, które ja znam a shidokan są zbyt duże...
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
szkoda, że wcześniej tego tematu nie zauważyłem :? w każdym razie odpowiadam na pytanie założyciela tematu. Treningi shidokan są na rewolucji, ... nie pamiętam kurcze numeru, ale to jest przy ulicy wschodniej w bramie, tam gdzie jest "Karczma". Wchodzi się po schodkach na góre i jest siłownia, a dalej mata. Teraz będzie przerwa w treningach na dwa miesiące (lipiec, sierpień), ale jeśli nic się nie zmieni, to treningi były trzy razy w tygodniu za 65zł (i to się pewnie nie zmieni po wakacjach), najwyżej może się godzina zmienić, na razie to był poniedziałek, środa, czwartek o 18.15.

Ktoś tam wcześniej wspomniał, żeby przenieść temat do mma, szczerze wam powiem, ze jakbym miał ten styl określić , to ja nie wiem gdzie bym to wrzucił. Karate jest faktycznie w nazwie, natomiast każdy trener ma swoją koncepcję prowadzenia treningów i tak na przykład u nas bardzo żadko można spotkać elementy karate, o kata nie wspomne, jednak w innych miastach wygląda to już troszkę inaczej. Z tego co mi wiadomo to radliński chyba jednak stara się, żeby te "korzenie" karate zostały i przeprowadza takie treningi, jednak zastanawiam się też czy słowo karate w nazwie tego stylu, nie jest troszkę chwytem marketingowym, bo tak jak mówię - u nas elementy "typowego" karate są sporadycznie.... ale w sumie gdyby tego karate nie było, to z czego by robili egzaminy ? :) :) :) :) :lol: :lol:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
kurde mol, Marjan, to ja tez nie robie karate bo sporo dodaje innych rzeczy ;-)

Oni robią karate ale inne i tyle. Ja ci powiem że ci z oryginalnego okinawskiego karate mogli by to samo mówić o nas bo to co robimy jest drastycznie różne od ich karate.

Karate jest dla mnie karatem ze względu na specyficzna atmosfere na treningach, na strojach, na jeszce kilku innych rzeczach o których wszyscy wiemy. robią tez na Shidokanie trening podobny do naszego ale mniej.
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Hmm, Matysshido, ja myślę, że karate to raczej walorów marketingowych nie ma. Jesli kierować się tylko chwytliwościa haseł, to Shidokan powinien być określany jako "mordercze walki bez reguł" itp. :wink:
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
co racja to racja...
a powiedzcie mi jeszcze, są podziewły na grupy zaawansowania??
i czy ćwiczyć można też w gi??
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
No dobra... Chodze tam sobie sporadycznie, jak mnie nosi przed ninjitsu. W sierpniu jade nawet z nimi na obóz :wink:
Tak na moje pół-laickie oko można shidokan, przynajmniej taki, jaki robi Grzesiek, określić mianem takiej sztuki MMA, o silnych i widocznych korzeniach w karate kyokushin (Grzesiek akurat też jest po kyokushinie, co zapewne jakiś tam wpływ na treningi ma...).
Gi nie można, ale nawet wskazane jest posiadać, aczkolwiek nie jest absolutnie niezbędne.
Mają pare wkurzajacych nawyków, jak choćby noszenie pasa do dresiku 8O , co zdarza sie co poniektórym (na szczęście nielicznym) osobnikom. Ale ogólnie - ok. Technicznie - mamy tam techniki stójkowe karate i troche ściągnięte od tajbokserów, 'uniwersalne' dźwignie, rzuty zaczerpnięte m.in. z judo i bóg wie skąd jeszcze :wink: Parter taki a la bjj chyba, coś takiego, co robił Nastula i Minotauro ostatnio, że Ci tak obrazowo wyjaśnię (bo inaczej nie umiem :) )
Moim zdaniem naprawde warto. Atmosfera ok, grupa mocno zmaskulinizowana, kobiety, łącznie ze mna, ze 3, max 4. Grzesiek ma bardzo ważną w tego typu przedsięwzieciach cechę, mianowicie młodośc i zapał. Z tego co mi wiadomo, czasami jeszcze dopłaca do tego interesu, ale widac, że robi to, bo to kocha. Bez tego nie da sie prowadzić sekcji, o czym sie sewgo czasu przekonałam...
Płaci sie 65zł miesięcznie, za trzy treningi tygodniowo, plus ewentualnie gratis tai-boxing, równiez w wykonaniu Grzeska, w zasadzie to samo, tylko bez parteru, za to z elementami kicka.
Ogólnie - zapraszam od wrzesnia.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Aha, zapomniałam... :)
Rewolucji 11, ponura i śmierdząca brama, pod szyldem karczmy. Zatykasz nos, przechodzisz przez nia, widzisz niepokojaco zasmiecone i nieco mniej smierdzące podwórko, w głebi karczmę, na prawo taka jakby uliczka z majaczącymi w oddali pojemnikami na odpady, gdzie nawet ja nie odważyłam sie jeszcze zapuscić... Lepiej tez nie próbuj, dalej na prawo widzisz blaszane półotwarte drzwi oblepione plakatami, chyba z szylnem 'szkoła sztuk walki shinobi', wchodzisz i po schodach na górę, na pierwsze pietro. :)

Podziału na grupy nie ma, za mało ludzi, ale jako początkująca czuje sie tam zaopiekowana i obdarzona zupełnie zadowalajaca ilościa uwagi i zainteresowania, więc nie ma strchu.
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
SUPER!!! no, mażyła mi sie jakaś mała fajna grupa....a tak serio to chociaż nie będe sie czuł całkiem lewy, też jestem po KYOKUSHINIE :twisted: Pozdrawiam
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Pozdrowienia dla Grzegorza :D (Jak sie obronie to oddam ci twoje gazety i pracę, na razie bardzo dużo korzystam. T)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!

Jesli kierować się tylko chwytliwościa haseł, to Shidokan powinien być określany jako "mordercze walki bez reguł" itp. :wink:

Stety albo niestety, ale shidokan taki nie jest.

No dobra... Chodze tam sobie sporadycznie, jak mnie nosi przed ninjitsu. W sierpniu jade nawet z nimi na obóz

ech kurcze, też bym pojechał, ale chyba im się starszy robie tym mniej bawi mnie wstawanie przymusowe o 7dmej rano, bieg na plaże w ramach rozgrzewki i kata nad morzem.Chyba mam za mało dyscypliny hehe :wink: a poza tym - kasa, kasa, kasa, albo jej brak :cry:

Tak na moje pół-laickie oko można shidokan, przynajmniej taki, jaki robi Grzesiek, określić mianem takiej sztuki MMA, o silnych i widocznych korzeniach w karate kyokushin (Grzesiek akurat też jest po kyokushinie, co zapewne jakiś tam wpływ na treningi ma...). z tego co mi wiadomo to zaliczył jeszcze okres w seitedo :wink:


Gi nie można, ale nawet wskazane jest posiadać, aczkolwiek nie jest absolutnie niezbędne.
Mają pare wkurzajacych nawyków, jak choćby noszenie pasa do dresiku , co zdarza sie co poniektórym (na szczęście nielicznym) osobnikom. Ale ogólnie - ok. (...)

To się przyzwyczaj, bo to się często u nas zdarza. Na przykład ja mam jeszcze lepiej, jeśli wróce po wakacjach na treningi, to ja sobie lubię ćwiczyć czasem w zwykłym stroju - jakiś dresik, koszulka i z pasem. Wolałbym bym bez bo tak wygodniej,ale jednak karate w nazwie jest i jakieś zasady trzeba zachować.

co racja to racja...
a powiedzcie mi jeszcze, są podziewły na grupy zaawansowania??
i czy ćwiczyć można też w gi??

kiedyś sensei starał się wprowadzić podziały na zaawansowaną grupę i tą początkującą, jednak wychodziło zawsze tak, że każdy sobie chodził jak chciał i jak mu pasowało, dlatego wydaje mi się, że własnie dlatego nie ma czegoś teraz takiego, poza tym jak koleżanka wcześniej wspomniała można chodzić i na tajski i na shidokan jak ktoś ma za dużo energii :wink: . A co do kimonka, to już pisałem wyżej w tym poście - niby się powinno mieć na treningu bo jest to niby karate, ale różnie to bywa- jednak najczęściej ludzie są w nie ubrani, tym bardziej wyższe stopnie.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
Z braku opcji edytuj - poprawka do porzedniego posta :?

Tak na moje pół-laickie oko można shidokan, przynajmniej taki, jaki robi Grzesiek, określić mianem takiej sztuki MMA, o silnych i widocznych korzeniach w karate kyokushin (Grzesiek akurat też jest po kyokushinie, co zapewne jakiś tam wpływ na treningi ma...).

z tego co mi wiadomo to zaliczył jeszcze okres w seitedo
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w łodzi-pomocy!!
EEE tam , Grzegorz to już chyba wszystko trenował. Fajny z niego gość i dobry zawodnik. Prowadzi bardzo fajne treningi, ale parter ma cienki. Pozdrawiam Shidokan Łódź, kiedyś u was ćwiczyłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024