Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

chce sobie sprawic taka "zabawke", zaznaczam ze to bedzie moj pierwszy nozyk, jakos tak przypadl mi do gustu.... ma to byc noz do codziennego uzytu i noszenia w kieszeni...

co o nim myslicie, bardzo malo jest o nim na forum....
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Jako noz do codziennego uzytku zdecydowanie praktyczniejsze bedzie cos, co nie jest w ksztalcie tanto. Tym sie poprostu ciezko tnie. Znaczy sie ciezej niz jakims clip-, czy tez drop- pointem z recurvem na przyklad :-) Takze moze warto przemyslec zakup czegos, co nie ma ostrza tanto jako EDC...? Wybor jest ogromny ;-)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
tanto i jeszcze combo
chyba najgorszy wybór na EDC
no w sumie gorszy byłby tylko gdyby to była 420 i chisel
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
"tanto i jeszcze combo
chyba najgorszy wybór na EDC"
Sory Blacha mam takiego Voyagera CS, używałem przez 1,5 roku jako EDC. Można z powodzeniem zrobić takim ostrzem wszystko co trzeba... he he i co nie trzeba też :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Najkrócej jak sie da: NIEEEEEE......

Za 125 zielonych jest full bardziej codziennych noży .

Imho do kolekcji jak ktoś zbiera .... ciekawa sztuka . :twisted:
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
NIe na EDC zdecydowanie się nie nadaje no chyba, że jesteś masochistą i lubisz sie umartwiać. A nożyk ładny ale do innych celów. Pozdrawiam.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

A nożyk ładny ale do innych celów.


Tylko do jakich? Oto jest pytanie :lol:
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Nie będzie bębenka, nie będzie bębenka........... :twisted: :) :) :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie zmienia to jednak faktu, że za tyle to można by parę zdecydowanie bardziej użytkowych nożyków w tej cenie nabyć. Na przykład [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :-)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


co o nim myslicie, bardzo malo jest o nim na forum....


ładny- to sądze
  • 0

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
dzieki za info....

Na przykład [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :-)


ten to mi sie jakos nie widzi, moze i jest prakryczny i porzadny, ale ja bym chyba chcial takie cos co bedzie przyciagac oko ;) bo nie zrozumcie mnie zle ja tym nozem praktycznie nic nie bede robil.... no moze utne patyka na kielbase, lub inne bardzo proste rzeczy.... i dlatego raczej patrze na wyglad niz na walory uzytkowe.... a ten wlasnie x-ray mi bardzo lezy bo ma taki agresywny "fajny" wyglad.... tylko nie wiem jak z trwaloscia tego nozyka, moze sie ktos wypowie kto go ma....

a kiedys jak sie juz zaraze tym co Wy to dokupie jeszcze napewno inne "rodzynki"

napiszcie cos jeszcze o tym x-ray'u

pozdrawiam
"szeregowy" nozownik
(bez noza 8O )
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Ja tam Cie rozumiem. Tez tak kiedys zrobiłem: kupiłem Sog Seal Pup tylko dlatego ze ladnie wygladał i producent twierdzil ze noz jest wspaniały niezniszczalny itp itd. Kurwa to byl pierwszy i ostatni raz kiedy przy wyborze noza kierowalem sie praktycznie tylko wygladem. Niestety prawda jest taka ze musisz sam uczyc sie na wlasnych bledach zeby zrozumiec co tak na prawde jest Ci potrzebne. Choc kto wie moze akurat ten Sog Ci wyjatkowo podpasuje?


PS. Na Twoim miejscu rozejrzałbym sie za jakas inna firma bo Sog nie jest dla mnie synonimem jakosci. To oczywiscie moje zdanie bo sa tacy ktorzy chwala te noze.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

ten to mi sie jakos nie widzi, moze i jest prakryczny i porzadny, ale ja bym chyba chcial takie cos co bedzie przyciagac oko ;)

to kup sobie CS LTC albo Ghurka Kukri albo bumerangopodobna nowosc z ER - noszone jako EDC przy pasku beda przyciagac oko jak cholera

bo nie zrozumcie mnie zle ja tym nozem praktycznie nic nie bede robil

to po co ci noz :?: 8O :?:

.... no moze utne patyka na kielbase, lub inne bardzo proste rzeczy.... i dlatego raczej patrze na wyglad niz na walory uzytkowe....

To moze zamow sobie moze cos z klasy Gold z BM, jakis wydziwiany customik - w sieci czy tu na budo znajdziesz mase nazwisk slynnych i mniej znanych knifemakerow, ktorzy zaoferuja ci jakis pieknie wygladajacy i nieuzytkowy ksztalcik :wink:

a ten wlasnie x-ray mi bardzo lezy bo ma taki agresywny "fajny" wyglad.... tylko nie wiem jak z trwaloscia tego nozyka, moze sie ktos wypowie kto go ma....

Jak chcesz trwale i z agresywnym wygladem to sprawdz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], i inne, a na pewno cos tam takiego znajdziesz

Milej lektury :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

To moze zamow sobie moze cos z klasy Gold z BM, jakis wydziwiany customik - w sieci czy tu na budo znajdziesz mase nazwisk slynnych i mniej znanych knifemakerow, ktorzy zaoferuja ci jakis pieknie wygladajacy i nieuzytkowy ksztalcik

Wybacz rybak!
Nie zebym mial cos do klasy Gold z Bm. Jakos mi sie tak niefortunie skroblo :wink:
  • 0

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

Jak chcesz trwale i z agresywnym wygladem to sprawdz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], i inne, a na pewno cos tam takiego znajdziesz

Milej lektury :)



... ale tego jest.... 8O teraz to juz sam nie wiem....
prosze po jednym typie wq uznania
noz ma byc "zejebisty" (przepraszam za okreslenie, ale nie ma nic zastepczego od tego slowa ) :) , zadziorny, , rzucajacy sie w oczy, DOBRY!!, nie dokonca musi bo byc scyzoryk McGivera (nie musze z niego wystrugac helikoptera)....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Ja mysle ze jak chcesz przyzwoitej jakosci nieuzytkowy noz ktory Ci sie podoba, to najsensowniejsza propozycja to SOG X-Ray Vision xv71 :)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
No, bionick, bo przestraszysz młodego cenami :) A jesli jush, to dodaj też Extrema Ratio :D

Tu są moje typy... Wsio "taktyczne", ale i użytkowe (rozumiem, że to ma być folder, tak? ):


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , choć to tanto jednak...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , mo.,ze być też plain...


To tylko baaardzo niewielki przekrój przez taktyczne noże pólki średnie... Ominąłem na pewno wiele ciekawych noży, ale koledzy z pewnoscią cos jeszcze dopiwiedzą. Na początek propnuję zajrze ć na stronkę Benchmade i pzrelecieć całą "black class".


PZDR,
Smoku
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Smoku dobrze radzi! Jesli juz ma wygladac groznie i ma byc dobry to CRKT M21. Jest na pewno bardziej uzytkowy niz Sog. Jesli musi byc tanto to BM Stryker (ponoc zadziwiajaco dobrze sie sprawdza jako edc pomimo ksztaltu klingi). Wszystko oczywiscie zalezy od grubosci portfela (niestety :( )

Extrema Ratio, MOD, Strider, Emerson to juz nieco wyzsza polka cenowa niz wspomniany przez grzeska Sog.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
stary
chcesz noza na widok którego ludzie srają po gaciach ??
to bierz m21
wielka pancerna kosa o wojskowym wyglądzie
dlatego dokupiłem sobie jesterka małego bo wyciągnięcie M21 przy ludziach robi zbyt duże wrażenie

nóż tańszy o połowe - lepszy zapewne i użytkowość niepomiernie większa od tego soga
  • 0

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
widze ze coraz wiecej punktow ma m21 moze i faktycznie nie taki zly :) ,
troche do dupy ze nie mam gdzie tego wziasc do reki, pochodze z malego miasta w ktorym jest jeden maly armyshopik ;) wlasnie bylem tam przed chwila....

szkoda pisac ale napisze.... mowie gosciowi ze chcialbym zobaczyc jakies fajne dobre skladane noze, a on na to ze tak sa porzadne i pokazuje mi caly rzadek nozy chyba "rene" albo jakos tak ceny.... hmm od 29zl do 69zl... ja wiem ze to nie cena wyznacza poziom ale bez jaj.... pytam sie z jakiej to stali.... a gosc na to... no ze stali nierdzewnej..... ja pier... juz mialem wyjsc ale jak juz jestem to mowie czy mogl by mi pokazac taki jeden do reki... dziwinie sie popatrzyl ale dal....

wzialem do reki, do 3 sekundach oddalem.... jak tak ma wygladac noz ktory kupie za waszymi doradami, to dam go komus w prezencie(oczywiscie mysle ze doradzacie cos naprawde porzadnego a nie takie gowno).... podejrzewam ze ostrze moglbym owinac w kolo palca... nozyk lekki wszedzie luzy, cos trzeszczy skrzypi... porazka.... oddalem podziekowalem....

pytam sie go pozniej czy ma cos naprawde fajnego cos takiego no nie wiem ze znanych firm ... takie drozsze lepsze ok 500zl on mi na to... ze za 370 ma jakiegos toola viktorka i ze on by nigdny nie kupil noza za 500 bo by wolal toola, bo noz to tylko tnie a toolem zrobisz wszystko..... 8O 8O 8O 8O podziekowalem za porade, zyczylem milego dnia, dowidzenia, jak najszybciej opuscilem to miejsce....

coz za poziom!!
polecam wszytskim ten sklep....

no a teraz o m21, kto ma i chce sprzedac i za ile takie codenka chodza......
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024