Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Cuda EDC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Nowa Cuda EDC
Witam!

Tak sobie przeglądałem, ofertę pewnego sklepu ;) i zauważyłem, że wyszła tańsza wersja Cudy. Z tego co widzę zmienili stal 154 CM na AUS 8 i chyba nic poza tym, bo mam nadzieję, że nadal jest stone wash. Wiem, że jest ten piekielny recurve, ale przy mojej zdolności ostrzenia, pewnie i moja Pika bedzie go miała;). No więc chodzi mi o płaski wysoki szlif, coby można coś kroić.
No więc pytanie, czy ktoś z obecnych orientuje się w różnicach pomiędzy tymi wersjami? Czy Cuda EDC sie nada na ciachacza kartonow, przewodów, taśm klejących, struganie kijkow itp.? Co ewentulanie w tej cenie z takim szlifem da sie kupić? Tylko nie tanie Spyderco bo widzialem z bliska jakość:)
No więc na razie wszystko;)
  • 0

budo_kubol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bogatynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
Na pewno miejsce produkcji, AUS 8 jest z Tajwanu.
Sam posiadam nożyk `made in taiwan` i zastrzeżeń nie mam. Nie wiem jak będzie z luzami na osi głównej CUDY :?
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC

Na pewno miejsce produkcji, AUS 8 jest z Tajwanu.
Sam posiadam nożyk `made in taiwan` i zastrzeżeń nie mam. Nie wiem jak będzie z luzami na osi głównej CUDY :?

Jak jest śruba to się dokręci ;) to nie spyderco :twisted:
  • 0

budo_kubol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bogatynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
Wiadomo, ale tylko takie "zastrzeżenia" zgłaszali jej amerykańscy uzytkownicy.
  • 0

budo_cerbin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
akurat mam pod ręką swoją ze 154 i tą nową. made in taiwan, się zgadza. na stronie PiteraM jest recenzja a w niej zgłaszany krzywy szlif, moja też tak miała, psiajucha;/ ta nowa ma już szlif ok, mam nadzieję, że nie tylko w tym egzemplarzu.
i faktycznie lubi łapać luzy, parę dni temu troszkę pomęczyłem swoją, no na tyle, że aż ręka rozbolała, czyli może bardziej niż troszkę - złapał BP spore w poziomie, po dokręceniu znikło oczywiście.
a nadaje się na ciachacza wszystkiego, jest CUDnA :)
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC

akurat mam pod ręką swoją ze 154 i tą nową. made in taiwan, się zgadza. na stronie PiteraM jest recenzja a w niej zgłaszany krzywy szlif, moja też tak miała, psiajucha;/ ta nowa ma już szlif ok, mam nadzieję, że nie tylko w tym egzemplarzu.
i faktycznie lubi łapać luzy, parę dni temu troszkę pomęczyłem swoją, no na tyle, że aż ręka rozbolała, czyli może bardziej niż troszkę - złapał BP spore w poziomie, po dokręceniu znikło oczywiście.
a nadaje się na ciachacza wszystkiego, jest CUDnA :)


Ok masz obie. Więc czym się różnia z wygladu, oprócz stali oczywiście? Wszystko jak w oryginale? Sama stal dużo gorsza? Nie mam zamiaru tym nożem wycinać lasu więc AUS-8 spoko starczy i odkręcająca się śrubka też mnie nie przeraża. :)
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
Ogladałem obie 154cm i aus8. Obie miały luzy na osi głównej i klinga po złożeniu była wyraznie przekrzywiona. Moze faktycznie dokrecenie sruby załatwiloby sprawe jednak mam obawe jak wygladałaby wtedy łatwosc otwierania takiej CUDY... Pewnie nie chodziłaby juz tak lekko. Np taki BM Monochrome jest o niebo lepiej wykonany...

Tylko nie tanie Spyderco bo widzialem z bliska jakość


A cos wiecej?
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC

Tylko nie tanie Spyderco bo widzialem z bliska jakość


A cos wiecej?


Miałem w ręce przez chwilę Endurę i łatwo było zauważyć niedokładną obróbkę stali w miejscach powiedzmy "mniej widocznych". Taka niechlujna niedoróbka, co zresztą potwierdzało opinię o tym nożu zamieszczoną na jednym z serwisów. Samo ostrze oczywiście nienaganne ale mnie takie szczegóły irytują. To plus niewygodna (zbyt płaska) rękojeść troszkę mnie zniechęciła do tanich pajączków. Wszystko trzeba macać a ja cholera nie mam gdzie ;)

Co do Cudy to przyjąłem do wiadomości, bez oglądania nie biorę :)
  • 0

budo_cerbin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC

Więc czym się różnia z wygladu, oprócz stali oczywiście? Wszystko jak w oryginale? Sama stal dużo gorsza?

co do sprawowania się w użytku nie powiem, bo tą nową mam pod ręką, ale nie jest dla mnie i ma zostać nowa;) no ale wiesz, czego się spodziewać po jednym i drugim rodzaju stali. wizualnie: nowa ma większy recurve, intensywniejszy stonewash, fałszywe ostrze: w starej wyraźne zwężenie grzbietu przy jego - fałszywego znaczy - rozpoczęciu, w nowej zwężenie przez cały grzbiet biegnie w zasadzie proporcjonalnie, przy czubku samym ma szerokość 1mm. cyfrówki nie mam, nie cyknę zdjęć. w Kraku bym ci dał obejrzeć, ale ze Świecia ciut daleko;)
przekrzywienie klingi po złożeniu miałem w starej, znikło po 2 minutach zabawy kluczami. kołkiem otwiera się spoko, ale leciutko to nie;) o 'strzelaniu' zapomniałem, ale że mi to nie przeszkadza, to się nie przejmuję. faktycznie w tym akurat monochrome mi się lepszy zdaje.
cóż, ma wady, ale żaden edc mi tak nie spasował, jak cuda, design mnie tak urzekł, że mam gdzieś niedociągnięcia, nobody's perfect;)
teraz sobie od paru dni endurę używam, ale cudę i tak mam w kieszeni, bo lubię i tyle;)
  • 0

budo_sskand
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC

Więc czym się różnia z wygladu, oprócz stali oczywiście? Wszystko jak w oryginale? Sama stal dużo gorsza?

cyfrówki nie mam, nie cyknę zdjęć. w Kraku bym ci dał obejrzeć, ale ze Świecia ciut daleko;)
przekrzywienie klingi po złożeniu miałem w starej, znikło po 2 minutach zabawy kluczami. kołkiem otwiera się spoko, ale leciutko to nie;) o 'strzelaniu' zapomniałem, ale że mi to nie przeszkadza, to się nie przejmuję. faktycznie w tym akurat monochrome mi się lepszy zdaje.
cóż, ma wady, ale żaden edc mi tak nie spasował, jak cuda, design mnie tak urzekł, że mam gdzieś niedociągnięcia, nobody's perfect;)
teraz sobie od paru dni endurę używam, ale cudę i tak mam w kieszeni, bo lubię i tyle;)


No wiesz jakby co to się mogę czasem zjawić i w Kraku, piękne miasto, piękni ludzie ;) Stone wash zawsze w nadmiarze jest ok;) heh Co do klikania przy otwieraniu to właśnie to uwielbiam ;) Jeśli chodzi o łatwość otwierania to chyba nic nie przeskoczy Socoma manuala ;) Nawet Sebenza się nie umywa ;) A ten klik :) ahhhhhh
Widzisz, chociaż jestem fanem BM to Cuda bardziej mi się podoba od monochroma, niestety :) No kurna muszę gdzieś tego biedaka pomacać ;) Anyway, dzięki za pomoc. Gdybym był w Krakowie, liczę na pomoc ;)
  • 0

budo_glus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
Ja mam tą ze stali 154CM. Krzywe ostrze (lub ułożenie) - nie dało się zlikwidować śrubami.
I słabe są śruby mocujące klips - łatwo niszczy się gwint (to opinia serwisu jednego ze sklepów w Polsce ;) )
Ale tnie fantastycznie, noszę bez klipsa i jest rzeczywiście moim EDC.
To dobrze, że recurve jest większy w tej nowej, w mojej też myślę o jego powiększeniu - to naprawdę działa ! :)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
Mam 154-ę, i myślę nad AUS8. Nie mam problemów z klingą, trzyma się i tyle, może mój akurat się udał. Myślę jadnak nad wymianą podkładek ślizgowych z teflonowych na na brąz fosforowany, myśle ze uchroni to w przyszłości stabilność klingi mojego pupila, a może jak nabęde AUS8( kusząca cena za naprawde dobry nóż) to i do niego. Co Wy na to :?: :roll:
  • 0

budo_mark56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa Cuda EDC
Też mam CUDE ze 154CM i akurat w mojej, ostrze jest tylko minimalnie przestawiane.
Ale mnie to kompletnie nie przeszkadza. Tnie wspaniale, ale że jest to mój ulubiony nożyk wiec używam go tylko odświętnie. Na codzień używam Mini Ambusha
Myślałem natomiast rownież o wymianie podkładek na fosforobrązowe ale nie wiem skąd takowe zdobyć, bo jak przypuszczam muszą mieć zachowaną odpowiednią grubość. Jeżeli ktoś wie gdzie je można kupić prosze o info.
Pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024