Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Grzesiek ni epopadaj w skrajnosci. Radzenie swiezakom jest ok ale zrozum, ze po kilku miesiacach pisanie dokladnie tego samego co kilka dni robi sie troche meczace, tym bardziej, ze czlowiek praktyczni eprzepisuje to samo dlateog,z e swiezakowi szukanie nie wyszlo.

Radzic jak najbardziej ok tylko kruca komus kto odbebnil elementarne sprawy z zadania domowego ;)
  • 0

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
wiem, rozumie, (przeciez nie jestem tak do konca glupi :) ) mialo byc o jednym nozu a niepotrzebnie zboczylem troche z tematu, i faktycznie zaczelo sie glupio.... czyli jak zwylke co kupic... ok sorki, moja wina.... tak jak mowilem czekam na jakas aucje dla mnie kupuje "noza" ciesze sie jak dziecko przez tydzien moze dwa a pozniej szukam nastepnego.... i juz jestem "zatruty" tak jak Wy.....

moze po mnie przyjdzie jakis nowy i tez mnie bedzie draznij tak jak ja teraz Was wq....

obym dotrzymal tej chwili

pozdrawiam
Grzesiek
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Może ten??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moim skromnym zdaniem jest jak najbardziej użytkowy i dodatkowo robi wrażenie...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Do nabycia choćby i tu za 870 i 920 zł.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Grzesiek - kupuj cokolwiek co Ci się spodoba i pochwal się na budo. Ale nie popadaj w skrajności - kupowanie najdroższego noża na początek jest niekoniecznie dobre, bo nie zawsze najdroższy=najlepszy, poza tym niektórym bardziej pasują te tańsze. Tak koło 100$ w USA już zaczynają się bardzo dobre foldery, więc niekoniecznie trzeba wydać 300$. Trzeba popróbować.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

Może ten??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moim skromnym zdaniem jest jak najbardziej użytkowy i dodatkowo robi wrażenie...


W NG bedzie raczej tanszy, bylo 112.50$, teraz schowali ceny, bo Benchmade narzekalo.

Nie bardzo wierze, ze AHS bedzie mial Resistora ponizej 130$.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
leniwy sie zrobilem na starosc i cytowac jak poprzednio mi sie juz nie chce. Skoro grzesiek888 twierdzi, ze cena nie gra roli, niech sobie kupi folder M-21 na poczatek. Pobawi sie nim, stwierdzi, ze to to, zostanie przy tym; jak wpadnie w nalog (jak reszta z nas :) ) to bedzie wiedzial co nastepnym razem kupic, a przynajmniej precyzyjnie okresli parametry (bo, sorki ale tak mi to wyglada: chec kupienia "zlego noza" z wygladu to takie szczeniackie gadanie obrazonego na straszacych kolegow smarkacza (cos w stylu Lorda Vader'a: "Ja Ci jeszcze pokaze, Obi Wan" :) ). Jak jest duzy i nie lubi folderow, niech kupuje fixed z Linton'a, co by nie przeplacac, a miec namiastke firmowego 8) , po jakims czasie bedzie tak jak z folderem: albo - albo.

Streszcze to, co pisano juz tomami - noz to narzedzie (ciut atawistyczne, ale zawsze) i jako takowe ma sluzyc do pracy. Praca to nie zarywanie lasek (te zarywa sie na samochody lub kase), wiec oka to przyciagac nie musi (z reszta jaki by nie byl i jak by o niego nie dbac w pracy i tak sie w koncu zniszczy). Jak ma sciagac wzrok, znaczy sie szukamy dziela (w innych jezykach art'em lub custom'em zwane), a w to inewstuje sie juz kilka - kilkadziesiat tysiecy peelenow i wiesza sie to w gablotce. Ale nawet wtedy w zarywaniu lasek nie pomoze, chyba ze beda pracowac jako pielegniarki lub lekarki w psychiatryku :) Ludzie ktorzy uzywaja noza do przyciagania innego oka, do chwalenia sie nim lub do straszenia innych w 95% wczesniej niz pozniej ch...o na tym wychodza (a bywa ze i tragicznie :( )
I proponowalbym zakonczyc te wode na mlyn odwetowcow, bo rzeczywiscie jak prorokuje nam tu towarzysz rybak, jeszcze zamkna nam to forum, a wczesniej wprowadza jakies ciekawe ustawy, zeby pograzyc nas zupelnie.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
bionick od 2 dni sie zastanawialem jak delikatni enapisac to co wlasnie sam opisales ;)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
pieprzycie panowie za przeproszeniem głupoty...


cynik - jesli bionick ma razcję, to na cholerę ci ten Strider nowy...?? Podoba ci się? Mi też się podoba... I też bym go sobie kupil, a nie bede go używał zgodnie z przeznaczeniem (wyprowal flaki i podważał okna...). SnG też bym sobie kupił, jakby mnie bylo stać. I BUSE też. I tactical Amphibiana. I OTF Microtecha. Własnie dlatego, że wyglądają groźnie.

Dlatego pisanie, że tylko gówniażeria zachwyca się taktycznymi, groźnymi nożami to hipokryzja...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Ten Strider mi sie wlasni epodoba bo jest wg mnie stonowany i nie wyglada morderczo ;)

Smoku ja sie z nozem zawsze czaje tak, ze polowa ludzi nie wie w ogole, ze ja cos mam i uzywam. Dmucham na zimne po prostu i nie hcce wzbudzac kontrowersji. Pozatym jak mi sie dany noz spodoba to z wieelu przyczyn a nie na skutek groznego wygladu - zobacz o so spytal kolega - nie wazne jaki noz - ma byc grozny. Ja nie mowie tez o zachwycaniu sie nozem a obnoszeniem - czytajac miedzy linijkami w postach kolegi odnioslem bardzo silne wrazenie, ze noz bedzi ewszem i wobec eksponowany - jesli si emyle to sorry i na przyszlosc prosze o precyzyjniejsze wyrazanie sie.

cynik - jesli bionick ma razcję, to na cholerę ci ten Strider nowy...?? Podoba ci się? Mi też się podoba... I też bym go sobie kupil, a nie bede go używał zgodnie z przeznaczeniem (wyprowal flaki i podważał okna...)


:lol: gdzies pan przeczytal, ze takie jest przeznaczenie tego foldera? :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

SnG też bym sobie kupił, jakby mnie bylo stać. I BUSE też. I tactical Amphibiana. I OTF Microtecha. Własnie dlatego, że wyglądają groźnie.


Jakos przeoczylem to zdanie - smoku, mialem lepsze zdanie o tobie. Ja bym te noze tez kupil ale na boga nie dlatego, ze wygladaja groznie 8O Chyb ajednak nieco innaczej patrzymy na noze...


Pozatym nie wiem co to ostatnio za dysortografia dopadla forumowiczow ale pisze sie Busse a nie Buse jak to ostatnio czesto widze.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Ciesze się, że miałeś o mnie lepsze zdanie :)

Teraz wyjaśnię - ja już mam noże, które bedą dla mnie pracowaly. OTF czy SOCOMA auto kupilbym tylko i wylącznie dla przyjemności posiadania i możliwości poklikania. Mam wrażenie, ze Piter swoim HALO nie robi na codzień krzywdyy ludziom, tylko kroi bułki :wink: . Obol posiada znaczna kolekcję groźnych noży i jak sam pisze jest ich KOLEKCJONEREM. czyli - nie kupujemy zawsze noży do używania, ale własnie dlatego, że zajebiscie wyglądają... nie wiem, jak ty patrzysz na noże, ale ja nie widzę ŻADNEJ potrzeby kupowania np. Busse czy Stridera, poza chceniem... dlategho te akurat noże wybieram głownie pod względem wygladu, nbo uzywać ich i tak nie bedę... :)

Podoba się takie wyjasnienie? :wink:

Masz owszem rację - co do obnoszenia. To bez sensu - wzbudza niezdrową sensację i nie zyska zrozumienia wśród "niezarażonych". I masz też racje co do busse pewnie :) . Dzieki za poprawienie mnie.

PZDR,
Smoku

PS. Co do przeznaczenia Stridera nowego - a doczegóż może służyć 5 mm. stali z taaakim recurvem i kamuflarzem na głowni, połączone z tytanem, G-10 i cholerną plamka trytową... tak wyglądajacym nożem (i o takich mozliwościach0 raczej njie otwiera się kopert :P
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
Coby jeszcze uzupelnic temat. Ja po prostu lubie zapas mocy o czym juz nieraz wspominalem bo czasem zdaza mi sie uzywac noza do takich zastosowan, do ktorych nie powinienem. Ino rozchodzi si emnie o to, ze nie rozpatrujemy tutaj teraz kto po co kupuje noz tylko kryterium pt. grozny wyglad. Groznie wygladaja noze z allegro. Moze i OTF tez. Noa le jesli to ma byc glowne kryterium to po cholere przeplacac?
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
może żeby podsumować - w nożach,które mam zamiar używać, a nie kolekcjonować - wygląd jest tylko jednym z kryteriów - nie lubię pracować czymś, co mi się po prostu nie podoba :) .

natomiast w nożach "bo chcę" wygląd jest duzo wąnziejszy i to on najczęściej przesądza o zakupie.

EOT :?:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
juz jestem i wszysto czytam.... i tak...

- odnosnie zakupu noza... duzo osob pisze tu ze w USA moza kupic itp itd.... powiedzcie mi jak wygladaja Wasze zakupy gdzie kupujecie czy w Polsce czy faktycznie za granica a jak za granica to jak i gdzie ???? i ile to trwa i kosztuje dodatkowo....

- 'bionick' - zle mnie zrozumiales z tym "zlym" nozem, nie jestem jakims gowniarzem co by stal pod smietnikiem i straszyl stare babcie "zlym" nozem, chodzilo mi o cos innego... chcialem miec cos... co przyciaga uwage.... (jeden np jezdzi zwyklym szarym maluchem i jest ok, drugi jezdzi czerwonym ferrari... i to jezdzi i to jezdzi, prawda?? i o to samo chodzi mi w nozach a wyznacznikiem tak jak dla mnie byla wlasnie owa "zlosc" noza ;) ) i nie chodzi mi tu o kupno "dziela" i powieszenia na scianie... tylko o cos co moze byc "piekne, zle" i uzyteczne....

- i tak jak 'smoku' pisze mozna miec noz, ktory cieszy oko i mozna nim sobie poklikac ot tak bo sie lubi... i nie trzeba sie z tym obnosic i chwalic i wymachiwac dookola.... mozna poprostu miec i juz... przeciez wielu z Was ma po kilka kilkadziesiat nozy i co macie je wszystkie przy sobie jak idziecie na miasto czy do lasu chyba nie... jednemu podobaja sie noze uzytkowe drugiemu inne a mi chyba podobaja sie te "zle" i co w tym zlego :)

narazie tyle wywodow, bo i tak chyba za duzo namieszalem...
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

- odnosnie zakupu noza... duzo osob pisze tu ze w USA moza kupic itp itd.... powiedzcie mi jak wygladaja Wasze zakupy gdzie kupujecie czy w Polsce czy faktycznie za granica a jak za granica to jak i gdzie ???? i ile to trwa i kosztuje dodatkowo....


Myślę, że najlepiej, jak poczytasz sobie o tym w topicu "zakupy za granicą" bodajże i w ogóle poszukasz 1. na BUDO, czyli wpisujesz w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co tam chcesz i dodajesz site:budo.net.pl oraz 2. na magistali.pl, gdzie masz kilkanaście adresów sklepów internetowych - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . W skrócie - jest mnostwo, ale nie wszystkie sprzedają do Polski. Najpolpularniejsze to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .

Koszt przesylki nieubezpieczonej pocztowej to na NG około 10$. PVK oferuje przesyłkę w cenie 5$. Dostępne są też przesyłki ubezpieczone, są to już jednak wyższe kwoty, ponad 20$. Zawsze warto poczytać, jaką przesylkę oferuje dany sklep i co ona obejmuje.

Ceny w sklepach internetowych z zagranicy są zwykle ok. 40% niższe niż w Polsce, ale trzeba się liczyć z mozliwością zaginiecia pzresyłki... no risk, no fun :twisted: :wink:

Zakup w Polsce jest możliwy albo przez internet (military.pl , alert) albo bezposrednio w sklepie... Taniej jest zwykle przez net, ryzyko zgubienia niewielkie...ale nie ma jak obmacac sprzętu...

Jesli jesteś z Warszawy wybierz się do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], Jarek cos tam zawsze doradzi :) .

Wiecej nie będę prowadził za rączkę... Niech się nowi nauczą korzystać z google.pl :evil:

PZDR,
Smoku

PS.: Tak mi się BTW przypomniał tekst z bash.org.pl - "W szkole powinni uczyć, jak poprawnie wpisywać zapytania do google, zamiast kazać się tego wszystkiego uczyć" :) :wink:
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....
grzesiek888 -Bez obrazy ,ale czy Ty czasem nie jesteś "pismakiem" lub agentem braci K. ????

Chłoniesz wiedzę jak jamochłon , a pytasz jak śledczy???

PS- Jak nie chcesz to nie odpowiadaj .






:wink:
  • 0

budo_grzesiek888
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

grzesiek888 -Bez obrazy ,ale czy Ty czasem nie jesteś "pismakiem" lub agentem braci K. ????

Chłoniesz wiedzę jak jamochłon , a pytasz jak śledczy???

PS- Jak nie chcesz to nie odpowiadaj .






:wink:




............ no i sie wydalo, nazywam sie Jarosław K. bede kandydowal na prezydenta i jak nim zostane (a zostane) to wybije Wam wszystkim te noze z glowy.....
a przyslal mnie tu przyszly premier Roman G.... :) :) :) .... alez bedzie wspaniale w tym panstwie po wyborach.....


ok juz o nic nie pytam bo podobno wszystko tu na forum pisze

pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG X-Ray Vision xv71 co sadzicie....

Teraz wyjaśnię - ja już mam noże, które bedą dla mnie pracowaly.


No wlasnie - noz jako narzedzie sluzy do pracy - wyciagasz, odwalasz robote (jakakolwiek by ona nie byla :wink: ) i chowasz. Nie pokazujesz, nie przyciagasz oczu, nie straszysz.

OTF czy SOCOMA auto kupilbym tylko i wylącznie dla przyjemności posiadania i możliwości poklikania. Mam wrażenie, ze Piter swoim HALO nie robi na codzień krzywdyy ludziom, tylko kroi bułki :wink: . Obol posiada znaczna kolekcję groźnych noży i jak sam pisze jest ich KOLEKCJONEREM. czyli - nie kupujemy zawsze noży do używania, ale własnie dlatego, że zajebiscie wyglądają... nie wiem, jak ty patrzysz na noże, ale ja nie widzę ŻADNEJ potrzeby kupowania np. Busse czy Stridera, poza chceniem... dlategho te akurat noże wybieram głownie pod względem wygladu, nbo uzywać ich i tak nie bedę... :)


Z tego cytatu dla mnie wynika jak byk, ze inwestujemy w design, czyli w art custom'em zwany - czyli cieszymy nim zmysly (klikajac, pieszczac, patrzac, etc.:), nie uzywamy lub uzywamy sporadycznie bo to kolekcja, ktora glownie lezy w domu (ktora moze w wprzyszlosci przyniesc zysk lub podratowac upadajacy na pysk budzet :) ); i rowniez kontemplacja naszych kolekcji odbywa sie w samotnosci ewentualnie w obecnosci innych zarazonych, co nie przyciaga oka w taki sposob, jaki odnioslem z wypowiedzi grzeska888. Spytaj Pitera, czy wychodzi ze swoim MT OTFem do knajpy i wsrod ludzi wyciaga Scarab'a i robi klik, klik, klik tak dla przyciagniecia oka...Podejrzewam, ze w wiekszym gronie nawet rzeczona bulke bedzie kroil dyskretnie :wink:
ja mialem glupia sytuacje w pracy - na urodzinowym sniadanku do bulek dano stolowe noze, tepe jak...., wiec poddalem sie i wyciagnalem Amphibiana w celu otwarcia bulesi; jak klikal liner zrobila sie cisza, a jak skonczylem to wszyscy patrzyli na mnie jak na morderce, a profesor sie spytal, czy to w tym kraju jest legalne... Smialy sie tylko 3 osoby, ktore wiedzialy, ze cos takiego nosze na codzien, troche sie musialem napocic przy tlumaczeniach... :nie:


Masz owszem rację - co do obnoszenia. To bez sensu - wzbudza niezdrową sensację i nie zyska zrozumienia wśród "niezarażonych".


Nie komentuje, bo uwazam, ze komentarza tu nie trzeba
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024