Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chcialem sie pochwalic :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Chcialem sie pochwalic :)
Dzis dojechal do mnie moj pierwszy dobry noz :D :D:D

mianowicie Cold Steel ODA, moj pierwszy EDC :twisted: miala byc Pika ;)
ale .... poczulem niewatpliwa slabosc do tego czarnego fixeda :D

dodatkowo pragne sie podzielic z tymi ktorzy sie wachaja nad zakupem dobrego noza,
no coz jakosc czuc jak sie wezmie taka maszyne do reki, moj noz jest doskonalym przedluzeniem dloni, jest idealnie wywazony, zapewnia pewny chwyt jest poprostu idealny

niestety ;) o takich bajerach jak na allegro typu kompas i latarka nie ma mowy ;)
no i nie wygina sie na boki jak te z allegro, na szczescie odrazu trafilem tu i nie kupilem zadnego bubla

no i hahaha po wyjeciu z pochwy goli wlosy na przedramieniu (podejrzewam ze to stan tymczasowy bo raczej nigdy go juz tak nie naostrze :( )

no i jeszcze kilka slow o tym jak przekonac bliskich ze nie oszlalaes kupujac noz za XXX zl
1 mowisz ze noz to bardzo potrzebne narzedzie (biwakowe itd)
2 mowisz ze noz kupiles okazyjnie ( mi sie akurat udalo )
3 mowisz ze jest z dobrej stali i pokazujesz co to znaczy, czyli golisz wlosy:D
4 mowisz ze jest z kaliforni :D :D:D
5 dajesz podotykac mowiac uwaga ostry

jesli mimo wszystko twoja siostra jak na niego patrzy to mowi ze sie boi to znaczy ze poprostu nie lubi czarnych ;)
ktos ostatnio pisal ze w jakim barze ktos powiedzial "ja nie lubie takich czarnych" :)

I jeszcze na koniec pytanie na czym sie uczyc ostrzenia, bo poostrzylem wszystkie noze kuchenne na starej oselce ale one zdaja sie byc zbyt gietkie
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
Piszesz "pierwszy dobry noz", czyli masz jakies plany... gratulacje, fajnie widziec "swiezego" nozoholika :) Oby Ci sluzyly wszystkie.

Co do ostrzenia, to ekspertem nie jestem, ale zaloze sie, ze pojawia sie glosy, ze jak myslisz o nozach powaznie, to wypadaloby raz na cale zycie kupic TriAngle, a ostrzenia to sie nauczysz z dolaczonej kasety video na kuchenniakach :)

W kwestii przekonywania znajomych/rodziny/etc....
- moi rodzice: na poczatku twierdzili, ze jestem chory umyslowo, ze mam zamiar tyle i takie noze kupowac. Ze noze. Pozniej, to samo, ale z powodu ceny. Potem sie troche pobawili, przestali narzekac, a dzisiaj ojciec ode mnie pozyczyl Gamera do krojenia pomidora i zwracajac powiedzial (cyt.) "ale masz zajebisty ten noz". A to srednio-dolna polka przeciez :)
- moi znajomi: tu nie ma rewelacji. Niektorzy na poczatku twierdzili, ze jestem zdrowo po*.*ny, a pozniej sie zaczelo standardowe "ej, Ty zawsze masz cos ostrego, pozysz na sekunde", a inni na poczatku twierdzili, ze jestem po*.*ny, a teraz twierdza, ze jestem po*.*ny... niektorym to nigdy nie dogodzi... nie zmienili nawet zdania, jak wygralem z kumplem zaklad odpalilajac skreta od krzesiwa :)
- moja dziewczyna: na poczatku sie mnie bala, pozniej stwierdzila "jakie to brzydkie" (o M21), pozniej zazyczyla sobie porzadny noz "na cale zycie" (czesc, tlim :) ), a teraz oznajmila, ze musze ja kiedys zabrac na takie spotkanie, jak ostatnio w Krakowie bylo, zeby sobie mogla poogladac nozyki, a jak przychodzi do mnie, to pierwsza rzecza, jaka robi, jest odpalenie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)

No, ale sie rozgadalem... gratulacje w kazdym razie. I wielu dobrych nozy :)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)

I jeszcze na koniec pytanie na czym sie uczyc ostrzenia, bo poostrzylem wszystkie noze kuchenne na starej oselce ale one zdaja sie byc zbyt gietkie


Uczyć się ostrzenia na kuchenniakach właśnie. Naostrzyć można nawet kawałek blachy. Rzecz w dobrej ostrzałce. Stara osełka ma prawdopodobnie zbyt grube ziarno do podostrzania i zbiera zbyt dużo metalu z ostrza. Do utrzymania dobrego noża, który nie jest zbyt katowany wystarczy o wiele gładsza ceramika. Ja używam ceramicznego pręta SKARPT z Ikei i jestem zadowolony. Inni tu wspominali o ostrzeniu przy pomocy obudowy z bezpiecznika. Było o tym dużo na BUDO/MS, więc po prostu zajrzyj tu.
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)

Piszesz "pierwszy dobry noz", czyli masz jakies plany... gratulacje, fajnie widziec "swiezego" nozoholika Smile Oby Ci sluzyly wszystkie.


no mam w planach jeszcze jakiegos EDC prawdziwego :) bo dzis pochodzilem z ODA przy pasie :D i to kawal byka jednak, jakiegos BM np monochrome albo pika bo mi sie motylek podoba ;) ale to jak troszke kasy zarobie np w wakacje
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
W kwestii ostrzenia - osobiscie uwazam beema (ow bezpiecznik) za taki-sobie, a na pewno przereklamowany we wspomnianym watku.

Operator: wlasnie sie zorientowalem, ze porownales ODA do Piki, szkoda ze nie do mini :rofl:
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
nad wersja mini tez myslalem a skonczylem z 7" "knypem" :balisong: ale mam plan na bieszczady wiec sie przyda
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
ODA to fighter jak w morde dal
moze nie bedzie najbardziej uzytkowy w buszu ale na niedziwedzia mozna isc :wink: :)
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
wiem ze raczej fajter ale wlasnie zrobilem nim 4 kanapki z serkiem hohland :D wiec nie taki straszny jak go maluja ;) pozatym napewno bedzie sie lepiej w terenie spradzal niz peace keepery czy np wz92/98 (nad ktorym to wynalazkiem gerlacha myslalem jako pierwszym nozem)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
tylko nie rzucaj w drzewo bo sie złamie
jaką wersje kupiłeś ??
z 420 czy z carbon V ??
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
Skoro "czarny" to carbonV, jakieś obawy o nóż kolegi z fora Blacha?? :twisted:
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Chcialem sie pochwalic :)
Blacha szczerze wspolczuje czytalem o twoich przygodach (smutnych)
ale raczej nie bede nim rzucal z jednej strony wlasnie z powodu twoich przygod z drugiej poprostu nie umiem :) jeszcze ;) a nozyk jest oczywiscie carbonV

a jak sie zlamie na serku topionym to .... kurde mam nadzieje ze to ty jestes pechowy a nie te noze kiepskie :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024