Skocz do zawartości


Zdjęcie

samouk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Najlepiej ćwiczyć prace łokciami, właściwie to całą garde powinieneć sobie ćwiczyć ale musisz się też skupiać na łokciach. Co do mięśni brzucha to zawsze są wskazane ale prawde mówiąc jak ich nie zepniesz te ćwierć sekundy przed ciosem to ci i tak nic nie dadzą. A z tego co wiem to nie napniesz mięśni brzucha bo równie dobrze możesz się łokciem zasłonić. Jeśli wiesz o co mi chodzi :) .
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
wiem o co chodzi dzieki,kumpel gadal że najlepiej na schaby to byłoby odskoczyc,ale tu juz praca nog sie kłania,powiedzcie czy moj trening jest dobry co mozna zmienic,dodac:
-poniedziałek-kopniecia -walka z cieniem-siłownia barki i triceps
-wtorek-z rana 6km biegu-po południu-worek 20min,tarcze 6min,walka z cieniem 6 min
-sroda-kopniecia -walka z cieniem-klata i biceps
-czwartek-z rana bieg 6km-15 min worek tarcze,wlka z cieniem
piatek-plecy nogi
sobota-bardziej rekreacyjnie worek do oporu,pompki
do tego zawsze skacze na skakance,wiem że brakuje sparingow ,łaczenie silki z takim boksowaniem jest troche ciezkie,czy moze ktos powiedziec jak poprawic prace nog jeszcze,jak najlepiej biegac i ile żebym nie był zajechany na siłce?jak ma wygladac walka z cieniem,bardziej wolno technicznie duzo nog czy moze szybkie ruchy rekoma?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
To zależy pod co sie przygotowujesz:
Jak pod sparingi/sport - to podziel na 2-3 min rundy z 1 min odpoczynku w środku
Jak pod samoobronę to cwicz akcję - start z pozycji naturalnej, walka, az do zakończenia na glebie. Tempo takie jak w walce, chyba ze ćwiczysz samą technikę - to wtedy wolniej i dokładniej.
Jakie kombinacje - zależy jakie masz pradyspozycje, jak masz lepsze ręce to wiecej uderzaj - u mnie kopnięcie przypada na 2-4 uderzenia rękami:
- dojście lewy prosty prawy prosty sierp odejście z ciosem
- dojście lewy prosty prawy prosty frontkick lub lowkick lewy prosty prawy dojscie łokieć przechwyt za głowe kolano obalenie dobicie na glebie itd
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
no dobra,a powiedzcie na co ja głownie teraz musze zwracac uwage bo ja mysle ze robie błedy ktore weszły mi w krew łapa opuszczana,łokcie czasami leca na boki,broda nie zawsze jest przyklejona,mysle ze musze wrocic do podstaw uczenia sie,a jak uczyc sie kopniec ?mama tarcze duzo,kopie w nia ,leje worek,ale ucze sie tylko low i front na brzuch ,staram sie rozciagac,jak starac sie łaczyc rece i nogi nie wychodzi mi to jeszcze najlepiej?
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
To zależy bo garda Muay Thai to kompletnie co innego niz garda bokserska (pewnie o tym wiesz ale napisze :) ) ja sam baardzo nie lubie walczyć w pozycji bokserskiej bo po prostu sie gubie (jakoś to jest sztucznie skomplikowane :? ) za to w Tajskiej poprostu kocham. Więc jeżeli zamieżasz wybrać walke ręce + nogi to powinieneś też ćwiczyć tajską gardę która jest zajebiście prosta i skuteczna :twisted: . Poza tym zacznij sobie robić techniki z użyciem rąk i nóg (lowkicki, midle, fronty, bloki lowów, kolana, no i w sumie obroty po low jak przestrzelisz... :) ) no i później najlepiej by było sparingi z kimś kto sie choć troche umie walczyć nogami. To chyba tyle, na poczatek walka z cieniem i zobaczysz że akcje same wychodzą.

PozdrawiaMiPowodzeniA
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Troche mnie nie było ale sprubujmy
Trening mamy nawet podobny tylko ja skakanke bardzie niż biegi praktykuje ,ale też
troche biegam.Siłke mam 2 w tygodniu tam robie:
-rozpiętki i góre pleców
W domu ciskam na ławce
-duł pleców i brzuchy
A także:
-skakanka 10 x 3min
-rozciąganie
-cień 10 x 3/2min
-worek(mam chlernie zbity jak ściana) w związku z czym nanim tylko fronty haighe kolana i łokcie(ile wlęzie)
-tarcza midlle(też ile wejdzie)
-praca nóg z chanklami
-skosy z chanklami
-i często do tego wszystkiego obciążniki stosuje
-na akrobatyke też czasem czas znajde
No i tyle co do treningu!
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Co do pracy nóg:
Bieg po okręgu bokiem bez łączenia nóg ,a w walke z cieniem wykonuj wolniej tak by
na nogi uwage zwracać.
Kary godne błędy pracy nóg:
-KRZYŻOWANIE
-PO WSKOKU DO PRZECIWNIKA ZOSTAWIANIE DRUGJEJ NOGI ZA SOBĄ
-SKAKANIE JAK ŻABA Z DWUCH NÓG (trzeba tak najpierw 1 potem 2)
-PRZESADNE DOCIĄŻANI PRZODU JAK I TYŁU CIĘŻAR POWINIEN BYĆ ROZŁOŻONY NA OBIE

No jak tego będziesz sie wystrzegał to będzie dobże.
I systematycznie przyspieszaj walke z cieniem ,a jak sie pogubisz to należy zwolnić.

Co do reszty Kamach i Kselos mają racje.

Jednak ja postawe mam w więkrzości Thaiską(nogi) ,a po troszu boserską(Minimalnie je przekręcam tak jak do boksu).Uderzenia rąk i nóg staram się wmiare możliwości mieszać.
Najważniejsze w postawie jest to żeby była:
-poprawna i skuteczna
-a po drugie byś czuł sie w niej wygodnie by ci ruchów nie krępowałą więc możesz ją troche skonfigurować.
Bo prawda jest taka że każdy trener ustawwił by cie troche inaczej.
Jeden by powiedział CHROŃ WĄTROBE ,a drugi RĘKA NA BRODZIE ,a trzeci i 12 jeszcze inaczej.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
kto się uczy sam, ma głupca za nauczyciela :wink:
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
to ja wiem że lepiej byłoby miec ale trzeba było czytac że nie mam za bardzo takiej możliwości.Duzo tej walki z cieniem to około pól godziny,musisz miec dobra kondycje,musze popracowac nad nogami zawsz mi duzo pomagała skakanka,czułem sie duzo lżej.dzieki
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
a mam pytanie,łacząc rece z nogami czy noga zawsze powinna postepowac po przeciwstawnej rece?jak kopac low kicki?wiem ze w kyokushince kopia tak skosem z gory na dol,a w mt ponoc noga prosta bardziej,jak to jest?
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Ja ostatnio sciagnolem pare filmow instruktazowych o tematyce thai - kickboxing, srednio 300-500mb, czas kolo godziny kazdy. Ja zasysalem z dc, mozna sie paru ciekawych rzeczy dowiedziec, polecam (ja teraz jestem w czasie ogladania), ogolnie sa o tym jak trenowac, nie tylko na worku, ale rownierz trening silowy, uniki, bloki, wszelakie techniki ataku itd... :wink:
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
A może mógłbyś zarzucić nazwy paru filmików? Z góry DzięX
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk

A może mógłbyś zarzucić nazwy paru filmików? Z góry DzięX

# Duke Roufus Muay Thai Instructional Vol1
# Muay Thai Instructional Vol1 --- Fuck ! 2 razy sciagnolem ten sam film (550mb) :?
# Kick Boxing Muay Thai with Jerome Le Banner
# Muay Thai 2 - Rob Kaman - chlinching and knee techniques.asf
# Muay Thai 5 - Rob Kaman - Punch and Elbow Techniques.wmv
# Mastering Thai Kickboxing - Fighting and Training Techniques

Tamto Rob Kaman zamierzam jezscze dosciagac pozostale czescie ...
BTW: polecam rmDC++, mozesz sciagac od wielu userow na raz (sciagalem srednio o 30 na raz) z podzialem na 8 segmentow, normalnym dc zajeblo by mi to wieki :wink: .
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Ach ten brak edycji :?

# Muay Thai 1- Rob Kaman- Bag Training
To sa filmiki ktore zassalem przez ostatnie 2 dni, jak cos dociagne to zapodam nazwe
:wink:
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
mam wszystkie 5 czesci roba kamana tyle ze na płytach sa kozackie,mam jeszcze instruktażowe basa ruttena,vitora belforta,cro copa, tam własnie zobaczyłem że kopia na przemian po rece te nogi,ja osobiscie najbardziej chciałbym nauczyc sie low sadze że sa bardzo skuteczne
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Prawda jest dosyc oczywista - jesli ktos nie zaczal trenowac boksu wieku 12-13 lat, to boksera z niego nie bedzie. Ale rekreacyjnie mozna do konca zycia.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Heh chyba jeszcze nie słyszałem żeby mi ktoś powiedział że boks trenuje rekreacyjnie :)
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Volt na jakiego huba wlazisz ? aha i jak masz gdzies pod reka link do rmDC++, to zarzuc :)

pozdro
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
to jest oczywiste że nie bedzie ze mnie boksera,mam 23 lata przespałem swoj okres,ale uwielbiam to co robie choc marze o czyms wiecej,a jak ktos chce to ponoc mozna do tego dojśc,tak prawdopodobnie moj boks to zabawa dla was bokserow,ale jak ktos kiedys powiedział że kluczowe dla walki obojetne jakiej obojetnie gdzie to w 90%psychika(silna,determinacjannieustepliwosc ,charakter)5% umiejetnosci wyrobione na treningach,5% kondycja,znam ludzi co trenowali na matach ringach byli straszni niestety na ulicach zjadał ich strach,ja wierze w swoją psychike!dzieki za odpowiedzi!
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk

.. ktośkiedys powiedział że kluczowe dla walki obojetne jakiej obojetnie gdzie to w 90%psychika(silna,determinacjannieustepliwosc ,charakter)5% umiejetnosci wyrobione na treningach,5% kondycja,znam ludzi co trenowali na matach ringach byli straszni niestety na ulicach zjadał ich strach,ja wierze w swoją psychike!dzieki za odpowiedzi!


A ja myślę że trochę przesadził z proporcjami. Wiadomo że psycha i determinacja to bardzo dużo, ale jak się nie ćwiczy to robi się to bezmyślnie, a jak sie trenuje to również czasami się nie myśli tylko działa odruchowo. Najlepiej jednak wychodzi jak się w walce myśli, ale żeby myśleć też trzeba to wczesniej przeżyć czyli przecwiczyć.Powodzenia w samotnych treningach..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024