Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_cubic
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisano Ponad rok temu

Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Mam zamiar kupić sobie worek treningowy i nie chce zmasakrowac sobie skory na rekach. Bilem kiedys w rekawicach ale to nie oddaje uczucia prawdziwego uderzenia więc pomyślałem że to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] może być dobre. Napiszcie czy warto to kupić i co o tym sądzicie. Jednym słowem pomóżcie.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
bandarze służą do usztywnienia ręki i na nie wkładasz rękawice, a na worek możesz sobie kupić takie specjalne rękawice z odkrytymi palcami.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie

bandarze służą do usztywnienia ręki i na nie wkładasz rękawice, a na worek możesz sobie kupić takie specjalne rękawice z odkrytymi palcami.

od vt ?
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
a jeśli już chcesz kupić taśmy to kup conajmniej 4 metrowe żeby dobrze nadgastek usztywnić. ja miałem wcześniej takie 2.5 m i były beznadziejne teraz mam 5m i jest o niebo lepiej :wink:
  • 0

budo_aqq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Taśma bokserska ma za zadanie usztywnienie całej pięsci wraz z nadgarstkiem. Oczywiście trzeba jej uzywać podczas treningu na worku jak i sparingu ale do tego przede wszystkim przeznaczone są rekawice tzw. "przyrządówki"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to nie moja aukcja, nic nie reklamuje:)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Powidzmy takie do MMA,
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
worek nigdy nie odda prawdziwego uderzenia, wiec nie ma co kombinowac
Spraw sobie rekawice. Ale sparuj. najwazniejsze to obic sie troche;)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
tt48, chyba nie do konca ściśle się wyraziłeś. rekawice do MMA mogą być używane do ćwiczeń na worku, ale nie są one konieczne, wystarczą zwykłe "sprzętówki", które kupisz w niemal każdym sklepie sportowym, a wiedz, że bardzo niewiele bokserskich sprzętówek ma odsłonięte palce...
tak nawiasem mówiąc-w zwykłych rękawicach bokserskich też można napierniczać w worek, ale nie wiem, czy da to jakieś dobre efekty. najlepiej cokolwiek związanego z walką wręcz ćwiczyć pod okiem trenera, lub chociaż kogoś, kto ma jakieś pojęcie o rzeczy. w przeciwnym razie wpojone podczas "domowego" nauczania złe nawyki ciężko jest później usunąć.
uchhh... ale wykład zarzuciłem... już spadam :-)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
moim zdaniem powinieneś nie kombinować tylko na worku cwiczyć w rękawicach, Uwaga worek psuje technike ,więc trzeba ostrosznie do tego podchodzić. Jeszcze jedna uwaga , jeśli trenujesz krótko a co za tym idzie nie jesteś dobry technicznie to odradzam worek.
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie

moim zdaniem powinieneś nie kombinować tylko na worku cwiczyć w rękawicach, Uwaga worek psuje technike ,więc trzeba ostrosznie do tego podchodzić. Jeszcze jedna uwaga , jeśli trenujesz krótko a co za tym idzie nie jesteś dobry technicznie to odradzam worek.


:roll:

Wcale nie uważam że worek psuje technikę.

A na worek taśmy są O.K. - jak dopiero zaczynasz to łatwo uszkodzić nadgarstek, taśma pomoże tego uniknąć.


rtx.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie

moim zdaniem powinieneś nie kombinować tylko na worku cwiczyć w rękawicach, Uwaga worek psuje technike ,więc trzeba ostrosznie do tego podchodzić. Jeszcze jedna uwaga , jeśli trenujesz krótko a co za tym idzie nie jesteś dobry technicznie to odradzam worek.


taa jasne, w red tigerze ci tak powiedzieli?

worek jest po to zeby na nim cwiczyc technike i sile .
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
do tt48 na worku wyrabiasz sobie technike a nie ja psujesz
skad ty sie uewales
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
cóż, zgadzam sie z przedmówcami tt48.
dupisz. :P
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
tt48 - miałeś kidyś stąd odejść - apeluje o konsekwencje.



rtx.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Można worek bić w bandażu, rękawicach zwykłych i przyrządówkach.

Rękawice do MMA i przyrządówki IMHO wiele modeli identycznych...

Uwaga worek psuje technike ,więc trzeba ostrosznie do tego podchodzić.


tt48 - przestań bredzić.

Dołączona grafika
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Na worek lepiej nie używać rękawić, bo nie utwardzisz nadgarstków. Owijaj dłonie i nadgarstki bandażem elastycznym. Dużo qmpli woli bandaże od tasm - taśmy słabo ściągają.

ps. trenera pytałem :P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
XaiMoon

Wszystko źle.

1. Mocne ściągnięcie taśm / bandaży może spowodować, że krew nie będzie dopływać do dłoni. Instrukcja (m.in. Muay thai) głosi, że taśma ma się trzymać, a nie może być mocno zawiązana.

2. Nie istnieje coś takiego jak utwardzanie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3. A do worka należy zadbać o nie zginanie nadgarstka, nie żadne tam taśmy czy "utwardzanie". I bić w rękawicach. Uraz (otarcia, rany)zyskany w trakcie ćwiczeń spowoduje niemożność trenowania w następne dni.

4. Trener nie musi się wcale znać.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Osobiście polecam rękawice do worka najlepiej właśnie takie przyżądówki + taśmy, bo serio nie ma sensu niszczyć sobie kostek i nadgarstków.
Kiedy zaczynałem trening na worku myślałem że najlepsze rezultaty z treningu osiągne kiedy będe ćwiczył gołymi pięściami (wtedy trenowałem karate), co początkowo skutkowało starciem kostek tak że po kilku takich treningach zacząłem stosowac bandaż. Za każdym razem po kilku minutach cały worek i bandarze były czerwone od krwi. Myślałem sobie że qrde twardy jestem, zresztą to nawet fajnie wygladało :twisted: ... po pewnym czasie takich treningów tak pozbijałem sobie kostki (a worek miałem w sumie dość miękki) że nie mogłem już nawet ze średnią siłą w nic uderzyć i tak na około pół roku :roll: (może więcej) dałem sobie siana z treningami. Póniej oalłem karate i przerzuciłem sie na Muay Thai. No i moje kostki znów dały o sobie znać i nawet lekki udeżanie na tarcze sprawiało mi ból :cry: , więc kupiłem sobie różne maści i oszczędzałem sie na treningach ze 2 miesiące i mi przeszło. Nadgarstki mnie w sumie czasem i tak bolą jak dużo i mocno w coś udezał :/ .

Dziś już nie jestem aż tak głupi żeby ćwiczyć bez rękawic na moim obecnie duuużo twardszym worku.

PozdrawiaM
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
No dobra co mi tam , prawda tak mi powiedziano w RT i też gadałem na ten temat w tym klubie co trenuje. Ale w sumie też się namyślam jak to możliwe.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taśma - przyda sie to na coś ?? pomóżcie
Co do bandaży elastycznych o długości 5m za 2zł sztuka z apteki to też uważam, że są one lepszym rozwiązaniem niż nie rozciągająca się, trzymetrowa bawełniana taśma za średnio 10 zł sztuka. I wcale nie trzeba sobie odcinać dopływu krwi - dłuższy, elastyczny bandaż jeśli jest dobrze (i nie za mocno) zawiązany, świetnie usztywnia całą dłoń i naprawdę nic więcej nie trzeba.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024