Skocz do zawartości


Zdjęcie

samouk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk

Volt na jakiego huba wlazisz ? aha i jak masz gdzies pod reka link do rmDC++, to zarzuc :)

pozdro

http://rmdc.sweb.cz/, W liscie hubow, w filtrze wpisuje mma albo sztuki walki albo figt bylem na jakis 3 hubach ale najlepszy jest mmax czy jakos tak, bodaj w dziale o k1 jest instrukcja obslugi dc przyklejona, tam tez chyba jest adres tego huba...
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
fajny ten dc++, ale wywalaja mnie ze wszystkich hubow, poniewaz to jakas zastara wersja czy cos w tym stylu.....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Obserwuje co roku Turniej im. Sikory, to istotne zawody dla mlodych piesciarzy. Czasami (w pierwszej rundzie) spotykaja sie w nim np. 19-latkowie, z ktorych jeden cwiczy boks siedem lat, a drugi np. 1,5 roku. Mimo ambicji, zaparcia, twardosci czesto tych, ktorzy cwicza rok, czy 1,5 - dzieli ich od kolegow dlugo cwiczacych przepasc, a walka trwa najwyzej dwie niecale rundy.
Bowiem... Ci, ktorzy cwicza dlugo maja czesto za soba 40 pare walk i wynikajace z nich doswiadczenia i nawyki - tego nie da sie nadrobic. Poza tym pewne nawyki ruchowe, wlasciwy rozwoj organizmu mozna osiagnac tylko w wieku 12-13 lat, kiedy czlowiek jest jeszcze i fizycznie "plastyczny".
Nie twierdze jednak, ze to jest wszystko bez sensu. Ja sam mimo mocno zaawansowanego wieku, bedac juz trenerem boksu, nadal sie ucze i samodoskonale, choc z punktu widzenia sportu nie ma to zadnego sensu. Ale ma sens dla mnie, jest wyzwaniem.

Ale radze przynajmniej raz na tydzien, a jesli sie nie da choc w formie seminariow, na kontakt z trenerami boksu - bo boks to nie tylko odpowiedz na pytanie - z kim wytrzymalem sparing i jak mocno potrafie uderzyc. To technika i jeszcze raz technika.


Acha... Aspekt ulicy, co kto i komu moze nie interesuje mnie. Jak pokazuje ostatni wypadek w Nowej Hucie umiejetnosci piesciarskie nie sa tam potrzebne, wystarczy noz za 8 zl i rownie zdemoralizowani bezmyslni koledzy, wtedy ofiara sie znajdzie predzej, czy pozniej.

Pozdrawiam
pokonujacych trudnosci
K_P
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
zgadzam sie z toba w 100% procentach,ale ostatni wypadek nszego andrew pokazuje jak wazna jest psychika czesto przy podobnych umiejetnosciach wygra ten kto bedzie bardziej zdeterminowany aby wygrac tak sadze,owszem teraz ulica to głupota noze pałki,mineły czasy solowek jesli takie były,powiem ci że czuje sie zaszczycony że wypowiada sie trener boksu,byłbym glupcem gdybym nie skorzystał,nie obraze sie jesli odmowisz,jesli nie bedziesz miał czasu zrozumien,ale chce żebys wiedział musze zapytac,wiem ze nie da rady powiedziec jak trenowac przez internet,ja powiem o sobie troche ,mam 183 cm wzrostu waże 98kg,samukiem jestem tak od 15 roku zycia mam teraz 23 lata niespełna,staje w pozycji mankuta,a jestem ponoc takim fałszywym mankutem,mam prawa reke silniejsza,moj trening wyglada nastepujaca:
pon.-rano biegam,po południu silka barki biceps po siłowni 5 min skacze na skakance i 5min od razu walki z cieniem zwracajac na prace nog bardziej,
wtorek-boksuje-rozgrzewka 15 min-tarcze 5min,walka z cieniem 5 min,worek około 10 min i skakanka
sroda -rano biegam,pozniej siłka i tak jak w poniedziałek
czwartek-boksuje podobnie jak w srode
piatek siłka
sobota skacze do oporu na skakance do 20 min
wobec czego chciałbym sie zapytac,na co mam zwracac uwage miałem kontakt z trenerem boksu powiedział zebym wrocił jeszce do podstaw choc przyznał że nie wyglada to żle(ten trener wychował kilku mistrzow polski juniorow),chciałbym sie dowiedziec o taktyce walki mojej jako mankuta,jakie kombinacje na tarcze słowem taka rozpiske treningu jesli bys mogł prosiłbym cie bardzo,byłbym wdzieczny dozgonnie
dziekuje
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Ustalmy jedno - ja nie jestem jakims wybitnym trenerem boksu. Ledwo cos tam liznalem. Forum odwiedza wielu lepszych. Jako mlody czlowiek tez go nie cwiczylem, ale karate (zreszta w kategoriach sportowych) nic nie osiagnalem, przesladowaly mnie bowiem kontuzje. Bylem wowczas przekonany, ze to najlepszy i najskuteczniejszy system swiata.

Moja pasja w pracy trenerskiej jest obecnie poznawanie bjj, a boksem zajmujemy sie jako dodatkiem do vale tudo.
K_P
PS. W wolnej chwili przyjrze sie Twojej rozpisce.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk

wtorek-boksuje-rozgrzewka 15 min-tarcze 5min,walka z cieniem 5 min,worek około 10 min i skakanka

To chyba niezupełnie sam trenujesz bo do tarczy chyba kogoś potrzeba żeby je przytrzymał i wystawiał. Nie jestem trenerem ale nie rozumiem (choć jak nie masz czasu nie musisz odpowiadać tak jakoś mnie to zainteresowało)..
  • 0

budo_flint_bb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
czy trening mentalny stosowany przez 15 lat moze okazac sie skuteczny????? :-)
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
oczywiście sa kumple z ktorymi cwicze,mam kontakt z chlopakami co troche trenowali,na ich tle nie wypadam żle,co do tej rozpiski,to uważam że jest ona troche schematyczna,brakuje sparingow niestety choc to staram sie organizowac czasami,ogolnie jak boksuje to nie robie tego rundami tylko jak najdłuzej sie staram mniej intensywnie moze ale chce zwrocic głownie uwage na technike,jeśli ktos byłby tak w porządku to mogłby troche mi pomoc nie prosze o wiele,chce że byscie powiedzieli na czym mam sie skupic z gory dziekuje
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Samemu nie da się wszystkiego nauczyc,ale lepszy rydz niż nic.Poza tym co powiecie na treningi Mirka Filipovica w szopie?Mógłbym wymienić jeszcze kilka przykładów z naszego podwórka.
  • 0

budo_predzio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Będe się powtarzał ale BEZ TRENERA ani rusz a jeśli tak bardzo chcesz doskonalić swoje umiejętności to chyba.... szkoleniówki. ale bezpiecznie :twisted: tzn. zwróć uwagę na skręt bioder itp. bo wielu ludzi ogłądając jakiś filmik lub szkoleniówkę patrzy tylko na cios i próbuje go idealnie odzwierciedlić.. ale nie patrzą niżej czyli na nogi. trzeba zwracać uwagę na każdy news ; wyrzut barku skręt stopy nie odrywając palców biodra itp. np dużo osób u mmnie na sekcji kiedy robi bieg bokserski macha tylko rękoma i to wszystko :P a zazpominają o pełnym wyrzucie barków i prostowaniu rąk!
Jeżeli znasz kogoś kto wie to i owo na temat SW to pożwicz pod jego okiem a nierób tego sam, na pałę PAMIĘTAJ LICZY SIĘ JAKOŚĆ A NIE ILOŚĆ!!!! jak już coś będziesz umiał to dopiero zacznij szlifować to na worku , tarczach ( a w domu nawet przed lustrem ( ja często tak robie np. zawsze jak ide do kibla to robie przynajmniej jedną technikę :) tak z przyzwyczajenia )) Elo
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
W sportach walki jesli ma to przypominac jakis sport walki nie widze mozliwości treningu bez trenera jesli nie ma sie chociaz mocnych podstaw. W swojej prawie 20 letniej pracy trenerskiej nie spotkałem samouka który by nadawał się do czegoś innego jak ....nauki od podstaw, zreszta jeszcze trudniejszej bo ciężko eliminuje sie nieprawidłowe nawyki, lepiej kogoś uczyc od podstaw niż ze złymi nawykami. A dla pocieszenia samouków... często równiez bywa że przyjdzie ktoś szkolony przez jakiegos "trenera" i jest tak spie....... że szkoda gadac :evil: .
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
dzieki wam i dzieki losowi za to ze urodziłem sie w takiej jebanej dziurze,ale ponoc zawsze moze byc gorzej
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
zzz swieta slowa. Odkrecic cos np. z karateki zrobic boksera, to.... naprawde wielkie i najczesciej niewykonalne zadanie.

K_P
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
no w porządku to ja wiem,ale mozecie chociaz powiedziec co robic jak ćwiczyc?jak moge dalej sie rozwijac na co zwrocic uwage?pod jakim kątem ćwiczyc?wiem że trener jest najwazniejszy,jesli kupie sobie samochod i moja sytuacja finansowa bedzie mi na to pozwalala to bede dojezdzał na boks
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Ja uważam że masz jedno wyjście, nie masz mozliwości systematycznych treningów w jakims klubie? ok ale przeciez możesz dogadac sie z jakimś dobrym trenerem na konsultacje i przejechac sie raz czy dwa razy w miesiącu troche dalej na trening indywidualny. To da ci mozliwość rozwoju, poprawek czy poznawania nowych elementów.
Tylko teraz sie zastanawiam bo ponownie przeczytałem posty tego tematu i wymieniasz w treningu kopniecia... wiec co Ty trenujesz boks czy kick-boxing? czy jeszcze cos innego? bo kick-boxing to naprawde nie boks z "doklejonymi" nogami tylko zupełnie inna dyscyplina z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Mozesz jeszcze - korzystajac ze zdobyczy technologii - nagrywac jakies elementy swojego treningu i je pozniej konsultowac i analizowac.
K_P
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
kopniec ucze sie ale tylko w kwestii jakies ciekawostki,troche żeby sie rozwijac tez w innym kierunku,moze to i dobre żeby od czasu do czasu pojechac do jakiegos trenera nagrywanie tez nie jest złym pomysłem
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
teraz pozostaje ustawic mi sie z jakims trenerem tylko z kim?fajnie by było gdyby ludzie co maja pojecie robili podobnie jak czołowi kulturyści,porady za kase byłoby super,a moze ktos chetny?
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
Wydaje mi się że wysłałeś Biały prywatna wiadomość do mnie ale jestem nowy na forum i wg regulaminu dopiero po 10 postach mam aktywną skrzynke z wiadomościami i wtedy ja będę mógł przeczytać.
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: samouk
szybkim pedem napisz 4 posty i odpowiedz jesli mozesz,szukam trenera na konsultacje!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024