Skocz do zawartości


Zdjęcie

ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_beresk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Dodałbym jeszcze, że chwytacze mają to do siebie, że doceniają uderzaczy i uważają ich za poważne zagrożenie. Mam takie subiektywne wrażenie, że częstszym zjawiskiem jest chwytacz uczący się podstaw uderzeń i ćwiczący zastosowanie swoich technik w konfrontacji z uderzeniami, niż uderzacz ćwiczący obrony przed sprowadzeniami.


Że co?? Chwytacze maja większy respekt przed sztukami uderzającymi to Bajka!!
Obejrz se chłopie konfrontacje sztuk walki w finale gościu z judo (juras) sprowadził gościa z tekwondo i go udusil. Tak go dusił ze gościu odrazu odklepał
Sam cwicze judo i wiem że moze być niewiadomo jak wielki misiek ale duszenie odbierze mu siłe!! Ale też wiem ze styl chwyany sam nie wystarczy to chuba ze 5 dan to dlatego też na boks chodzę i na siłownie:)
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Że co??...Chwytacze maja większy respekt przed sztukami uderzającymi to Bajka!!...
(...)
...Ale też wiem ze styl chwyany sam nie wystarczy to chuba ze 5 dan to dlatego też na boks chodzę i na siłownie:)


Jakaś dziwna sprzeczność mnie dręczy w Twojej wypowiedzi.
Pozdrawiam
hv
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Że co?? Chwytacze maja większy respekt przed sztukami uderzającymi to Bajka!!
Obejrz se chłopie konfrontacje sztuk walki w finale gościu z judo (juras) sprowadził gościa z tekwondo o go udusil tak go dusił ze gościu odrazu odklepał:)
Sam cwicze judo i wiem że moze być niewiadomo jak wielki misiek ale duszenie odbierze mu siłe!! :) Ale też wiem ze styl chwyany sam nie wystarczy to chuba ze 5 dan :D to dlatego też na boks chodzę i na siłownie :)


Huh sory ale ja nie zrozumialem tego postu. Byc moze glupi jestem.
  • 0

budo_krris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Głupi to moze nie.
Byś może - tak wnioskuję - że lepiej ma chwytacz (judoka, bjj) który ćwiczy jeszcze uderzenia , niż na odwrót
no chyba że też jestem głupi :)
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Że co?? Chwytacze maja większy respekt przed sztukami uderzającymi to Bajka!!
Obejrz se chłopie konfrontacje sztuk walki w finale gościu z judo (juras) sprowadził gościa z tekwondo o go udusil tak go dusił ze gościu odrazu odklepał:)
Sam cwicze judo i wiem że moze być niewiadomo jak wielki misiek ale duszenie odbierze mu siłe!! :) Ale też wiem ze styl chwyany sam nie wystarczy to chuba ze 5 dan :D to dlatego też na boks chodzę i na siłownie :)


Ale tu wychodzi, ze juras to gościu z judo, a juras na zeszłorocznych konfrontacjach "reprezentował" właśnie teakwondo.
Ale w finale faktycznie był duszony przez judoke, o ile pamietam.

taki mały offtopic :twisted:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
i tak oto Chmiel został Jurasem :) :) :)
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Dodałbym jeszcze, że chwytacze mają to do siebie, że doceniają uderzaczy i uważają ich za poważne zagrożenie. Mam takie subiektywne wrażenie, że częstszym zjawiskiem jest chwytacz uczący się podstaw uderzeń i ćwiczący zastosowanie swoich technik w konfrontacji z uderzeniami, niż uderzacz ćwiczący obrony przed sprowadzeniami.


Chwytacze maja większy respekt przed sztukami uderzającymi to Bajka!!
Obejrz se chłopie konfrontacje sztuk walki w finale gościu z judo (juras) sprowadził gościa z tekwondo i go udusil.


Czy po tym pogrubieniu zrozumiałeś, co powiedziałem? :twisted:
KSW widziałem, niejedno. Juras to taekwondoka, a judoka, który go udusił to Chmielu.
Osobiście preferuję inne klimaty MMA.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

zacząłem trenowac bjj podoba mi sie jest ciekawie uwazam ze moze mnie czegos nauczyc,ale osobiscie twierdze ze do obrony na ulice to musi byc naprawde konkretny poziom wrecz mistrzowski i do tego jakas odpowiednia waga,chłopaki trenujacy w sekcji około pol roku wazac w granicach 80kg mnie wazacemu około 100kg


taka natura bjj, że ten co waży 80 kg w konfrontacji ze 100 kg przeważnie będzie na dole, nie ma bata na to...
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

zacząłem trenowac bjj podoba mi sie jest ciekawie uwazam ze moze mnie czegos nauczyc,ale osobiscie twierdze ze do obrony na ulice to musi byc naprawde konkretny poziom wrecz mistrzowski i do tego jakas odpowiednia waga,chłopaki trenujacy w sekcji około pol roku wazac w granicach 80kg mnie wazacemu około 100kg

hmm mi sie udało pokonac 2 razy okolo 90-100 kg judoke... tyle ze on ma juz pod 50. ale byl mstrzem polski kiedys w sumie moj bilans z nim to chyba 2:4:2 wiec i tak dupa, ale to tylko trening... hmm moim zdaniem w stojce roznica wagowa ma jeszcze wieksze znaczenie niz w parterze. Ale to moje osobiste odczucie. :)
  • 0

budo_korba87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
:lol: kurde ale wszystko zalezy na jakiego cwaniaka trafimy :lol:
jesli to jakas ... to po sprawie ale jezeli jest konkretnym gosciem to co ??
trzeba to przeciez zalatwic szybko... :twisted: i jak najbolesniej :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Tak dla opamietania przypomne, ze nie raz wybitni specjalisci od kopania i uderzania, biedza sie 10 rund, zeby kogos porzadnie trafic., a czasami judoka zalatwia sprawe jedny wejsciem. Innymi slowy jest wiele czynnikow, ktore wplywaja czy bedzie "szybko, czy wolno".
Jak chcecie szybko to najlepiej w 3 na jednego, albo w ryj przestraszonego uczniaka, lub studencika 60 kg.
K_P
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Z tym studencikiem tez musza uwazac :) znam takiego co to potrafi przypierdolic :)
  • 0

budo_tyczek-zapachol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
przeciez jak jest bójka na ulicy to jak kolses dostanie kilka strzałaów upadnie na ziemie to robisz pełny dosiad i odrazu nokałt "młucenie mordy" ale jak on tez cos trenuje i jush zaczynajom sie schody bo wtedy wie jak wyjsc z opresji,a jak jest w parteze i ni wie co zrobic to ma lipe ale i nawet niekiedy niepomagajom zadne sztuki walki ani parter...
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Przez takich jak Ty zastanawiam sie czy nie usunac wieku z mojego profilu :?
  • 0

budo_malibu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Ja jestem parterowiec...a nigdy na ulicy nie schodze do parteru!! daje wpysk, kopa w jaja jak nie skutkuje i albo w nogi(tzn uciekam) albo spokojnie odchodze...
Dlaczego?
Bo nie wiadomo czy nie ma kolegow za rogiem, i po co brudzic sobie np swiezo zakupiona koszulke :lol:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Jak już musisz się bronić, to albo ty gościa trafiasz uderzeniami. I wtedy - po co do parteru (?), gdzie faktycznie można się pobrudzić, obetrzeć łokcie lub kolana, podrzeć ubranko, zetrzeć noski nowych butów itp. (dosłownie - czycha na naszą garderobę masa zagrożeń) :)
Albo też to napastnik nas trafia (w czym każdy 'doświadczony fighter' :) zorientuje się stosunkowo szybko, bo to się dość specyficznie odczuwa na twarzy :) ). I wtedy jak najbardziej warto obalić. A obalając to już dość łatwo o parter.
A parter (z naszą przewagą oczywiście) i uszkodzone ciuchy, to lepsze niż stójka (bez naszej przewagi) i uszkodzona gęba (a może i nie tylko gęba).

Wszystko zatem sprowadza się do proporcji umiejętności naszych i napastnika: Jesteś wyraźnie lepszy w uderzeniach, to po co tu parter???
Ale jeśli jesteś w stójce gorszy, to parter uratuje ci tyłek.
Reasumując - warto ćwiczyć każdą strefę, żeby mieć swobodny wybór. (Ktoś to już wcześniej napisał, ja się tylko pod tym podpisuję rękami i nogami.) :wink:



A co do różnicy masy to nie jest chyba niczym szczególnym pokonanie w parterze (na chwyty oczywiście) kolesia ważącego o ok. 30 kg więcej, jeśli nie zna on technik i nie wie jak się tam poruszać i co na niego czycha.
(Piszę to na podstawie zarówno obserwacji, jak i własnej eksperiencji w tym zakresie, przy czym bywałem kiedyś niestety zarówno tym cięższym 'klockiem' - pokonanym przez technika-kurczaka, jak i tym lżejszym - pokonującym cięższego o 30 kg dryblasa. :) )
  • 0

budo_malibu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Albo też to napastnik nas trafia (w czym każdy 'doświadczony fighter' :) zorientuje się stosunkowo szybko, bo to się dość specyficznie odczuwa na twarzy :) )


I nie tylko w twarz:)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Jakoś mi się akurat tak skaładało, ze jak co do czego przychodziło w realu, to napastnik zawsze starał się mi gębę uszkodzić (cepami alibo i z bańki). :)
Ale oczywiście może się różnie przydażyć...
  • 0

budo_malibu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Mi przypadło jakos do gustu walenie jak przeciwnik jest większy (np. duuuzoooo większy) z kolana w jaja...a takl to z łokcia!! bardzo fajne uczucie;p tylko potem troche boli jak sie na jakas kosc nadzieje
  • 0

budo_deev
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Moim zdaniem nie ma możliwośći utrzymania średnio inteligentnego, średnio wysportowanego, średnio wyszkolonego napastnika na dystans. Mowie tu o walce niejako spodziewanej (zaczepak w klubie, na ulicy - gdzie jest moment dla Ciebie i przeciwnika aby zorientowac sie, ze bedziecie walczyc). Potrafia to zrobic TYLKO Mistrzowie - a tych jest niewielu. Temat jest otwarty i na kazda opinie "za" parterem bedzie opinia "przeciw". Faktem jest, ze umiejetnosc walki w parterze, nikomu nie zaszkodzila ( nie jest znany mi przypadek, gdy osba czujaca sie dobrze w walce "na stojaco" jak i w walce parterowej - przegrala przez to, ze wybrala parter) - a mozna uznac to za pewien wyznacznik.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024