Skocz do zawartości


Zdjęcie

ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Po pierwsze 2 lata w sportach walki, w tym takze boksie, to nic, zwlaszcza jesli ktos cwiczy rekreacyjnie np. dwa razy w tygodniu. Choc boksu raczej "grzeczni" chlopcy nie uprawiaja.
Po drugie nigdy nie wiesz, czy "szyjacy" nie maja w zanadrzu nozy. Lepiej stracic cos niz zycie, czy zdrowie.
A "krwacow" zawsze mozna pozniej "dojechac" i wytlumaczyc w lepszych okolicznosciach, ze zle zrobili.
K_P


hmmm... jezeli byli z innej dzielnicy to raczej ciezko ich znalesc , zakladajac naprzyklad ze sa z drugiej czesci miasta


szczególnie w dużym mieście.
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

Choc boksu raczej "grzeczni" chlopcy nie uprawiaja.


Ja jestem grzecznym chlopcem i uprawiam boks, kravke oraz smigam na silownie :twisted:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Trochę oczyściłem i podwiesiłem.
Ciekawa lektura (na początku).
Tylko nie pisać tu o żadnych nożach.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
w zasadzie polemizowałbym z tym:

typowy zarzut no 1
"przecież to jakaś bzdura jest, nikt normalny nie będzie się kładł na plecach na chodniku, można przecież trafić na krawężnik, szkło, psią kupę"

Ekhm, cóż, techniki parterowe NIE POLEGAJĄ na kładzeniu się na plecach. Fakt że walka w takiej pozycji jest elementem treningów, nikt normalny nie położy się na grzbiecie czekając czy przeciwnik raczy się położyć na nim. Parterowiec rzuci przeciwnikiem (wytnie, obali) i albo to już wystarczy, albo szybko przejdzie do pozycji dominującej (kolano na brzuch, dosiad) po czym zmieli pacjentowi gębę piąchami, albo po prostu nakopie leżącemu do dupy.

wszystko racja, ale to co pisał AdamD to przecież taktyka bardziej stójkowicza, nie parterowca. parterowiec nie uczy się non stop rzutów, obaleń, podcięć, uzyskiwania i zajmowania korzystnej pozycji w parterze lub pozostając na nogach, po rzucie wykonanym z każdego uchwytu i w kazdej sytuacji, tylko przenoszenia walki na ziemię i dopiero tam dochodzeniu do przewagi.
parter fajna sprawa i nie miałbym nic przeciwko temu, żeby z zagwarantowanym solo na trawie czy piaseczku zejść na glebę. ale - tylko wtedy. na co zresztą zwrócili uwagę Renzo i Royler
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
To są jakby dwa osobne wątki
1. że nie warto się samemu pchać do parteru
2. że podłoże może być kiepskie

1. mnie przekonuje, ale co do 2. to wydaje mi się głupi zarzut (chyba że rozsypane szkło, lawa :) ), ja z dwojga złego wolałbym sobie pobrudzić kurtkę czy nawet odrapać plecki o asfalt niż np. mieć połamany nos
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
hmm moim zdaniem na ulicy najlepsze wejscie w nogi>dosiad>kilka bomb i jak nie chcesz kolesia "zabic" to balacha. Co o tym sądzicie???? ja to kilka razy wykorzystywałem i jak na razie się sprawdza tzn musisz mieć wejście w nogi dobrze opanowane
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

hmm moim zdaniem na ulicy najlepsze wejscie w nogi>dosiad>kilka bomb i jak nie chcesz kolesia "zabic" to balacha. Co o tym sądzicie???? ja to kilka razy wykorzystywałem i jak na razie się sprawdza tzn musisz mieć wejście w nogi dobrze opanowane


A jak nadbiegną jego kumple to zdążysz wstać po założeniu balachy :?: :wink:
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury

2. to wydaje mi się głupi zarzut (chyba że rozsypane szkło, lawa :) ), ja z dwojga złego wolałbym sobie pobrudzić kurtkę czy nawet odrapać plecki o asfalt niż np. mieć połamany nos


Wiesz, kiedyś byłem na stażu z niesportowej walki w parteże (na twardej nawierzchni). Powiem Ci że przy samym ćwiczeniu technik bez samej walki z oporującym partnerem nieźle się obiliśmy tam wszyscy... Naprawdę ładnie wyglądały te siniaki na całym ciele... A przecież były to ćwiczenie samych technik na równiutkiej powierzchni, więc wyobraź sobie co się może stać gdy trafisz na kolesia który choć trochę umie walczyć na glebie i zaczniecie się tarzać i siłować na glebie, zwłaszcza jeśli blisko krawężnik jest...
Nie zrozum mnie źle, parter jest dobrą sprawą i na ulicy dobrze wyćwiczony parter jest bardzo przydatny, ale nie można bagatelizować niebezpieczeństw takiej walki... :wink:
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Uważam ,że wejście w nogi dosiad i kilka prostych to jest to i wystarczy !!!! :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_carolus
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Ja trenowalem Judo przez 6 lat i mam do niego ogromny szcunek,ale gdy zaszla potrzeba oborny na ulicy bez namyslu skorzystalem z trenowanych przez pewien czas kopniec i udezen,ale jak juz wpominano obrona przed sprowadzeniem i kontrola mojej i przeciwnika rownowagi okazala sie decydujaca dla wyniku. Moj wniosek - na ulicy nic niezdzialasz jesli nieopanujesz choc podstaw parteru. 8)
  • 0

budo_ignacy poznań
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAŃ
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
wątpie ze na ulicy odważysz sie wejśc komuś w nogi ryzykując to że mozesz dostać z kolena w morde :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
DLACZEGO zakladacie ze chwytacz bedzie od razu wlazil w nogi - a co bedzie jak najpierw pociagnie z glowki albo zachaczy lewym prostym ?
A co bedzie jak im sie pomiesza i bokser zasadzi prawego poscigowego a judoka wykona wejscie w nogi ?
Walczy czlowiek - to co sie nauczyl + prywatne predyspozycje do walki.Instynkt i odruchy decyduja w trakcie walki dla ludzi ktorzy amatorsko cwicza.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Wszystkim od razu sie wydaje, ze wchodzacy w nogi - pochyla sie, roziera rece i tak szturmuje 5 sekund - w tym czasie kolo ustwaia sie i wystawia kolano. Dla tych co nie wiedza jak to robic - odrobcie lekcje z kalsyki UFC i obejryzjcie jak Royce Gracie to robil.
Pozdrawiam Cie W.
K_P
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Wogóle każdy myśli że jak ktoś ćwiczy BJJ to będzie tylko i wyłącznie wchodził w nogi.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
no, niektórzy i tego nie potrafią...
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
no, ja na przykład zawsze wciągam w gardę :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
I ja Cie Kubusiu pozdrawiam :)
Jak masz czas i bedziesz w Warszawie to smialo wpadaj do nas na pola :)

"bokser zasadzi prawego poscigowego " mialo byc zapasnik zamiast bokser :oops:

Pozdrawiam

edytka:literowki
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
No nie wiem, kiedy bede w Wwie... Pewne rzeczy sie tam pokonczyly. Teraz siedze w Londynie. Ale jakby nadeszla okazja - to wpadne... cwiczy jeszcze Amioko z wami? Jak tak to pozdrow ja ode mnie. (Pewnie i tak mnie nie pamieta, ale pozdrow).
K_P
PS. A na ulicy proponowalbym bardziej wejscie w pas. Tez warto obejrzec Royce'a jak to robi. Nie zestarzalo sie.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Oczywiscie ze cwiczy :)
Jest w scislym gronie regularnych uczeszczaczy :)
I pamieta Ciebie :)


POzdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ULICA I PARTER - przeczytaj zanim zaczniesz pisać bzdury
Ona ma refleks... Tnie tymi kosalkami jak sie patrzy... Niech mi mowia, ze dziewczyna nie moze sie obronic:) Zazdroszcze Wam. Naprawde...
Tu mi sie udalo, namowic na trening MMA jednego goscia - Twoj wzrost i waga jakos 145 kg, trojboista. Jakby sie tak dalo go wyternowac, to kto wie, co by bylo.
A wracajac do tematu - goscia o takich gabarytach, przy takiej roznic wagi (waze polowe jego:), ciezko jest przewrocic (on na dodatek dobrze operuje srodkiem ciezkosci, choc go nikt tego nie uczyl) - zdecydowanie polecalbym raczej punktowanie i to w glowe i z glowa...
Pozdrawiam
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024